Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 16:24:59

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Име за бебето - 5 "  (Прочетена 172184 пъти)
 
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #135 -: февруари 01, 2011, 11:32:49 »

menyanthe щом толкова си харесвате името ,какво ви вълнува модата и какво ще кажат хората.важното е ,вие какво сте вложили в него.Защото името не е мода ,то е наричане ,символ и носи в себе си всичко онова ,което родителите са вложили измисляйки го за детето си.Според мен не се отричай от името което си харесала първоначално!
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #136 -: февруари 01, 2011, 11:36:55 »

Благодаря ви, момичета, имах нужда някой да ми го каже!  give_rose Не че сега съм се убедила, че така ще я кръстя, но поне не съм вече на противоположния полюс...
Активен
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #137 -: февруари 01, 2011, 12:24:49 »

А какво е името? blush
Според мен изобщо не трябва да се влияеш от "модно" и "немодно". След няколко години нещата ще се променят. Щом ви харесва и така чувствате нещата, изобщо не трябва да се влияеш от мнението на лица извън семейството ви.
Друга неприятна тенденция за мен е, че много родители избягват да кръщават децата си с имена "окупирани" от фолк певиците. А има толкова хубави имена сред тях- Анелия, Преслава и т.н. Това също е някакъв период и след години никой няма да се сеща за тези певачки.
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #138 -: февруари 01, 2011, 12:59:31 »

За името - от суеверие, не искам да го казвам преди раждането. 
А за влиянието - аз толкова не се влияя от това, колкото от факта, че не искам хората да си мислят, че се влияя. Знам, че и това не трябва да ми оказва влияние, но за съжаление май никога няма да се променя и винаги ще ме е грижа и ще ме притеснява какво хората си мислят за мен.  blush
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #139 -: февруари 01, 2011, 13:08:40 »

menyanthe, никога не съм разбирала какво значи `мода сред имената` crazy. По-скоро за мен те са `характерни за местонахождението`. Не бих те посъветвала да сменяте името ако мислиш,че е за вашето дете. И при нас момичешкото е измислено отдавна и макар че мисля да не раждам второ дете ако имам момиченце тя ще се казва така както съм решила преди около 7 години good
Активен
red_roses
Професор
****
Публикации: 415


« Отговор #140 -: февруари 09, 2011, 11:54:05 »

Аз наскоро сънувах , че детето ни трябва да се казва Валерия дай Боже някой ден (или по - скоро дъщеря) smile. Мъжа ми , обаче не го одобри , хихи.Веднъж каза , че си е харесал името Никита , аз останах потресена и мислех , че просто се бъзика , но той каза , че не се diablo.
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #141 -: февруари 09, 2011, 17:18:03 »

О, и аз съм фен на Никита - става и за двата пола, интернационално и звучи много сладко и секси  good
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #142 -: февруари 09, 2011, 17:20:53 »

Red roses, с две ръце съм ЗА Валерия. Даже май и преди съм го казвала blush Звучи ми много нежно, елегантно, абе прекрасно е за момиченце. Съкратеното обръщание е много сладко - Вал heart
Никита ми е малко особено pardon Евентуално за момиче, може би....Но пак звучи по-твърдо някак си.
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #143 -: февруари 12, 2011, 08:43:51 »

И ние преживяхме малка драма с името...Аз исках да Персиана, на майка ми и свекъра ми, ноо се оказа, че това име го има предимно в нашия регион, и мъжът ми категорично отказа и водихме тиха битка няколко месеца и накрая влезнах да раждам и още не бяхме измислили име...всъщност в стаята бяхме 3 мами и трите бяхме с такъв проблем...записахме ги чак на третия ден. Аз Ралица я кръстих на кумата...по принцип харесвам дълги завъртяни имена с р...Иначе любимото ми е Елеонора, ама баща ми е с Е, а той не заслужава такъв жест!!!
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #144 -: февруари 12, 2011, 10:59:52 »

Момичета,какво мислите за името Даная?Странно ли ви звучи или нормално?Много се чудя между него и Дара.Не ми харесва,че повечето като чуят Дара и питат ДарИя ли? huhhuh.gif nea.
Активен
red_roses
Професор
****
Публикации: 415


« Отговор #145 -: февруари 12, 2011, 17:30:40 »

m_eleva19 , и на мен ми харесва много Елеонора , но Е е буквичката на майка ми , а на нея има кръстено вече внуче така , че остават другите 3-ма родители някой ден като кръщаваме нашите деца.
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #146 -: февруари 12, 2011, 20:23:21 »

Познавам няколко жени с името Даная и всяка от тях свързвам с все красиви неща. Нежно име е за разлика от Дара.
Без да се обиди някой, но за Дария веднага ми идва на ум като асоциация диария....не мисля, че някое дете заслужава такива подигравки от съучениците си, а знаете колко са ужасни децата.

Мислили ли сте за Дарина като вариант?
Активен
verdad
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 151


But baby...you're the right kind of wrong


Моят сватбен албум

« Отговор #147 -: февруари 12, 2011, 20:48:34 »


Без да се обиди някой, но за Дария веднага ми идва на ум като асоциация диария....не мисля, че някое дете заслужава такива подигравки от съучениците си, а знаете колко са ужасни децата.



И за мен е важно да няма такива подигравки и спорим с моя овек. Той иска ако имаме момиче да се казва Силвия като майка му, ок, що-годе ми харесва, не е много дълго, не завършва на "а", ок, ама само като си помисля как ще й викат Сиска писка ... ми стиска и е такива неща...ама той вика, че татко й ще се погрижи за това hunter
Активен
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #148 -: февруари 12, 2011, 21:21:17 »

На мен Даная ми харесва, умалителното Дани също. Лошото е, че първата ми асоциация е за един магазин с това име, а и понякога бъркам Даная и Даяна.
Мен никога не са ме питали "Дария ли?".  pardon
На мен също много ми харесваше Дарина, но мъжът ми каза, че било по- старомодно.  blush
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #149 -: февруари 12, 2011, 21:25:13 »

Извинявам се ама, аз Даная го свързва, с онази верига от евтини китайски парцалки и nea. Племенницата ми се казва Даяна и се вписва добре в българските редици, че на мен ми е много смешно разни имена от сорта на Даниъл, Паоло и.т.н...нямам предвид онези, чийто майки и бащи не са българи...абе разбирате ме...иначе Дария ми харесва...аз го чух за първи път тук в София...Колкото до Силвия, ок е, но бих предпочела Симона, Стелла...Моята свекърва се казва Йорданка...добре, че не се запъна, че.... beating
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines