Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 20:51:51

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Име за бебето - 5 "  (Прочетена 172201 пъти)
 
katya26
Ентусиаст
**
Публикации: 68



« Отговор #75 -: октомври 21, 2010, 13:26:08 »

Ние още не сме започнали с бебеправенето, но сме си говорили за евентуални имена и незнам защо и двамата с мъжът ми избираме само за момиче. Някак си сме убедени, че когато забременея ще имаме момиче, той избра Йоана, а аз Теодора или Пламена, е освен ако не се роди на празник и си дойде с името.
Исках името да звучи добре и в същото време да има и хубав кратък вариант. Вече знам и значението на имената и много ми харесват, а и четох някъде, че когато първата буква има "покривче" отгоре, незнам как да го обясня това, но например П, когато се изпише ракописно нали има една вълнообразна черта отгоре, а и не само като е ръкописна де. Както и да е било хубаво да е такава първата буква, това означавало, че човека е закрилян от Бог и тем подобни неща
Само незнам ако си имаме момченце какво ще правим, че хич немога да си харесам мъжки имена  pardon
Активен
*mama Eli*
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 873


Любов има навсякъде! Само трябва да се огледаме!


Моят сватбен албум

« Отговор #76 -: октомври 21, 2010, 13:37:09 »

katya26  laugh ние сме същите  ROFL Преди да забременея не сме си намисляли имена, но вече когато стана, първото име което казахме беше за момиче и го харесахме и двамата (и символиката на името и самото то), ноооо ..... винаги има НО .... се оказа момче  blum И сега все още не сме решили име за бебешока, а вече взех и да се притеснявам, защото не можем да стигнем до някакъв консенсонс.  pardon
Активен
mimozka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 750



Моят сватбен албум

« Отговор #77 -: октомври 21, 2010, 16:41:21 »

*mum to be*, не се притеснявай за името, ще стигнете до консенсус особено с напредване на бременността.
Miri, и нашия татко все свързва имената с някой или най-лошото все му звучат или женствени(даже не знам какво означава) или не му харесват. Казвам ви по придирчив е и от мен  crazy
Ние както казах едвам сведохме избора до 2 имена и все още бебо си няма име  beating, ще решим като се появи. 
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #78 -: октомври 21, 2010, 22:38:11 »

ето аз какво мога да предложа:
Н- опрелено Николета ми харесва
П- Патрисия ( Патриция), Полина, Пламена, Преслава
Г-Глория, Галена, Галина
Активен
*mama Eli*
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 873


Любов има навсякъде! Само трябва да се огледаме!


Моят сватбен албум

« Отговор #79 -: октомври 25, 2010, 13:17:33 »

   Момичета, бихте ли ми помогнали ... харесала съм няколко имена. С таткото решихме бебо да носи интернационално име, за да не се срамува детето като порасне, тъй като плановете ни (за сега поне) са да живеем в чужбина. Та ... се надявам да ми кажете вашето мнение за имената и тяхното звучене, а и ако имате някакви други предложения ще се радвам да ги споделите с мен.  give_rose

Александър Иванов Иванов - на кратко Алекс
Мартин Иванов Иванов - на кратко Марти (макар, че се изпуска само една буквичка)
Даниел Иванов Иванов - на кратко Дани ( това ми звучи прекалено женско, но ми харесва самото име)

   Ако имате някакви други предложения ... чакам  blush
ПП: Не държим на определена буквичка.
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #80 -: октомври 25, 2010, 13:51:34 »

Аз съм за първото и последното и двете ми харесват много , дори съм решила че живот и здраве като имам второ дете ще го кръстя Даниел или Даниела. blush За други предложения не се сещам в момента ,но ако има какво да допълня веднага ще съм на линия . smile
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #81 -: октомври 25, 2010, 14:03:00 »

*mum to be* , аз съм за Даниел и Мартин. Александър е изключително срещано име. Много дълго за произнасяне и писане.. Защо да не е само Алек(с) Иванов? Сещам се за Тома, Теодор, Виктор, Максим като интернационални.
« Последна редакция: октомври 25, 2010, 14:06:27 от lionelsa » Активен
van4ii
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #82 -: октомври 25, 2010, 14:17:48 »

Аз съм за Мартин good
Активен
Bademka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 144



Моят сватбен албум

« Отговор #83 -: октомври 25, 2010, 14:21:40 »

Аз съм за Александър.Звучи ми най-мъжественно , а и има много умалитени форми когато искате да го глезите и му се радвате.
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #84 -: октомври 25, 2010, 16:43:12 »

*mum to be* , аз съм за Даниел и Мартин. Александър е изключително срещано име. Много дълго за произнасяне и писане.. Защо да не е само Алек(с) Иванов? Сещам се за Тома, Теодор, Виктор, Максим като интернационални.
good good good

Аз съм "за" Александър!!! Малко съм пристрастна - брат ми се казва така

Мисля, че интернационално име е и Константин Wink пак съм пристрастна - нали моето момченце се казва така

Кирил също е хубаво име!

*mum to be*, сигурна съм, че ще изберете най-хубавото име за вашето момченце!!! good
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #85 -: октомври 25, 2010, 18:00:59 »

Аз съм за Даниел с две ръце good Но и аз съм пристрастна де...
В чужбина ще му е лесно с това име. Среща се често, а и краткото обръщение го ползват също. Мисля, че е готино, не е женствено  Wink

Друго интернационални са: Филип, Кристиа (я)н.
Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #86 -: октомври 25, 2010, 18:10:31 »

Аз за интернационални се сещам Марин, Стефан, Петър(Peter) и дори Станислав, на галено в чужбина Стан Wink
Активен
*mama Eli*
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 873


Любов има навсякъде! Само трябва да се огледаме!


Моят сватбен албум

« Отговор #87 -: октомври 27, 2010, 12:43:13 »

Благодаря ви момичета за помощта.  give_rose
Активен
alben4ik
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 916



Моят сватбен албум

« Отговор #88 -: октомври 27, 2010, 17:15:48 »

На мен много ми харесва името Николай за мъжко име и също е интернационално, Виктор също. А от тези, които ти си изброила - Мартин и Даниел  smile smile smile
Активен
preslava_82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 634



Моят сватбен албум

« Отговор #89 -: октомври 30, 2010, 19:57:15 »

Момичета малко помощ  smile мадамски имена с В или Л ,аз засега съм измислила само Велизара ,ноо не съм много сигурна,помагайте  blum
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines