Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 14:58:25

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Име за бебето - 5 "  (Прочетена 172181 пъти)
 
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #60 -: октомври 01, 2010, 11:42:20 »

Аз друго имах предвид *mum to be*.Казвам че когато има колебания между дадени имена може би като го видиш детенцето тогава разбираш кое е подходящото.То си е съвсем нормално да си мислиш имена , може би дори бих се зачудила ,ако има хора които не  мислят за тези неща още докато не е родено.
Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: октомври 01, 2010, 11:48:59 »

Mum to be, на мен още ми е в далечното бъдеще забременяването, а с потенциалния татко отдавна сме си объдили имена, които и двамата харесваме . Името е много важно защото после човек цял вижот си го носи! За мен е важно и какво означава, защото съм малко странна Wink Виж за покупките не знам  мисля да не си купувам нищо, дори 1 чорапче за бебето докато не се роди, макар че сигурно ще ми е доста трудно.
Активен
red_roses
Професор
****
Публикации: 415


« Отговор #62 -: октомври 13, 2010, 14:55:39 »

Добавям още едно име , което много ми харесва и за , което днес се сетих не знайно как - Елеонора. Едва ли , обаче някой ден детето ни ще носи това име , защото буквичката "Е" е на майка ми , а на нейно име вече има едно внуче. Ако ще се казва на някой от родителите ми то това ще е на баща ми или ще носи име , което няма да се връзва с ничие друго от родителското тяло Wink.
Активен
svetla_ety
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 674



Моят сватбен албум

« Отговор #63 -: октомври 18, 2010, 19:13:36 »

Здравейте момичета! Един мой сън от началото на бременността се сбъдва в пълна сила - че най - големия ми проблем през бременността ми ще е името на бебето. За момченце всичко беше ясно - Георги на свекъра ми, но сега като е момиче и се почна голямото мислене вече няколко месеца и ту се успокоя, че сме избрали и пак се разколебавам. Първоначално мислихме да запазим буквичката Г за второто дете с надеждата да е момченце. Ако второто ще е на свекъра ми то сега е добре да е на моите родители - Нели и Петко се казват. С П измислих Пресияна, но според някои мои приятелки не е хубаво и аз се зачудих дали не е много странно - вие как мислите ? С Н имахме име фаворит от много години - Ния, но малко преди да научим името на детето нашите кумове обявиха, че така ще кръстят тяхното момиченце (то се роди на 1-ви октомври е страшна сладуранка ) Другите с Н нещо не ми лягат на сърце или поне не се сещам за хубаво - ако имате предложения? И след като с Н и П не измислихме се върнахме на Г - аз не харесвам Гергана заради разни асоцияции от миналото и остна Габриела като фаворит. Последния месец доста свикнахем с него и даже не го казваме на никой, че да не чуем лоши мнения и да се разочароваме. Днес обаче от хормоните ли или не знам, но си поплаках, че много ми харесва Ния, а едва ли не ни е забранено, защото е заето от твърде близко детенце.  cray И сега и аз не знам какво да правя - може би искам някой да ме окуражи, че и Габриела е хубаво или да ми даде идея за друго прекрасно именце... crazy
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #64 -: октомври 18, 2010, 19:33:32 »

Светла, ако поне се беше спряла на буквичката, щеше да е по-лесно huhhuh.gif Но ето моите предложения за трите букви:

С Г наистина не са много - освен Гергана, се сещам и за Галена (ако не знаех за поп фолкаджийката Галена, определено щеше да ми е от фаворитите). Габриела не е никак лошо, но въпросът е да ти легне на сърце, както се казва.

С Н ми харесват: Нели, Николета (особено много), Невена, Надежда, Неделина. Ния също е красиво, но не мога да дам съвет точно във вашия случай с повтарящите се имена.

С П: Поля, Полина.

Дано съм помогнала с нещо good
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #65 -: октомври 18, 2010, 19:37:18 »

svetla_ety, разбира се, че Габриела е хубаво име, даже чудесно!!! heart good

Аз лично с "Н" се сещам за едно по-различно име - "НИКОЛАЯ", така се казва дъщерята на една приятелка и на мен много ми допада!!! good

Но което и име да изберете за вашата принцеса ще е най-хубавото!!! heart heart heart

П.П. А защо да не може да кръстите вашата беба Ния? Какво като детето на кумовете ви се казва така?
Успех!!! Girl_hide
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #66 -: октомври 18, 2010, 19:40:28 »

Светли много набързо ти казвам тези с Г,П и Н,които на мен ми харесват,та дано усея да ти помогна с нещичко! pardon
Г-Грациела,Габриела,Грета
Н-Ная,Натали и Никол
П-Първолета,Паолина и Пресияна(което е страхотно име)! good
« Последна редакция: октомври 18, 2010, 19:43:35 от rosit@ » Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: октомври 18, 2010, 19:40:41 »

Светле, аз май и друг път споделяла, моята майка също не е харесвала името Гергана, заради лоши асоциации от миналото, но от 20тина години и е любимото blush blum(аз се казвам така) и на мен ми е любимо, много си го обичам и мисля че е красиво и българско  pardon.
Други с Г, които се сещам са Грета, Галя и Глория, а с Н много харесвам Невена и Нора girl_in_love
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #68 -: октомври 18, 2010, 20:16:26 »

И аз не намирам нищо лошо в това да кръстите детето както сте решили първоначално. Важното е на вас да ви допада името, а не чии деца носят същото име или колко странно звучи. На мен лично ми харесват, както Ния, така и Пресияна.

Ето и други имена с трите буквички. Дано да съм била от помощ.

Г - Галя, Галина, Геновева, Габриела, Габриана, Гълъбина, Гроздана, Галена, Горица
Н - Нина, Николет(а), Надежда, Надя, Нора, Невяна, Нели, Нелина, Наташа, Наталия, Неделина
П - Полина, Пламена, Петинка, Павлин(к)а, Перуника, Петрана, Петя
Активен
Вили
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 598



Моят сватбен албум

« Отговор #69 -: октомври 19, 2010, 11:54:24 »

На наши приятели детенцето се казва Пресияна, не виждам защо ти звучи странно, аз го намирам за хубаво. А относно Ния, смятам, че е чудесно име, вече вие си решавате дали искате да са с еднакви имена или не  smile . А, както са казали и по-горе, много ми харесва също и Нора. Габриела също е хубаво, доста често срещано име напоследък  Wink
Активен
Дидка
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 450



Моят сватбен албум

« Отговор #70 -: октомври 19, 2010, 12:03:58 »

Светле, Габриела е прекрасно име на мен лично много ми харесва.Момичетата по нагоре са ти написали доста имена на момиченца няма да ги изброявам и аз, но след като Ния ти е сърце защо не си кръстете детето така аз не виждам никакъв проблем.Все пак вие си решавате, аз лично аз не бих се замислила smile
Ето още едно име с буквичката Н - Ноелия много ми е на сърце това име  girl_in_love, една моя доста близка приятелка си кръсти така детенцето и на галено и казват Ноя.
Активен
svetla_ety
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 674



Моят сватбен албум

« Отговор #71 -: октомври 20, 2010, 08:50:10 »

Много ви благодаря за бързите и окуражителни  отговори  give_rose Вече се поуспокоих.... Проблема е че всички имена ми харесват и не усещам много по - силно усещане към някое от тях - сякаш са ми все еднакви... Даже си мислих и име с други букви и пак нищо не ме грабна... Но то е ясно - като си я видя малката дано почувствам нещо и да избера  Girl_hide
Активен
mimozka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 750



Моят сватбен албум

« Отговор #72 -: октомври 20, 2010, 09:58:52 »

Светле на мен любимото имена с буква П ми е Преслава, а с буква Н - Никол, Николета и Натали(най-много). Инъче Габриела също много ми харесва и си мислехме така да кръстим бебко, но той пък излезна момче  smile.

Инъче Ния е страхотно име, сестрата на мъжа ми се казва така и звучи наистина много нежно. Аз не бих се замислила да кръстя така детенце въпреки съвпаденията, при положение, че ви харесва и това ви е на сърце. После да не съжалявате? Но както си казала сама, като видиш малката бубулечка може тогава да решите и ние ще сме така  pardon.
Активен
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #73 -: октомври 20, 2010, 13:00:56 »

Ако се колебаеш между няколко имена е добре да ги кажеш няколко пъти на глас заедно с фамилията.
Така ще прецениш дали се съчетават добре и как звучат. smile
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #74 -: октомври 20, 2010, 16:51:09 »

И ние вече избрахме име, т.е. аз реших . Нали имаме уговорката с Крис , ако е момче аз да избирам, а ако е момиче той. Исках името да звучи с "К", нещо близо до името на баща ми (Кирил). Но въпреки че аз трябваше да избирам името срещнах неодобрението на съпругът ми за много от моите фаворити. Или нямало хубаво значение, или имал съученик , който бил със същото име и той не го обичал много. Накрая се ядосах и му казах ,че детето в такъв случай ще се казва Кристофър като баща си . Поне значението на името е хубаво. И така ще си имаме Christopher Wayne Sickle, Jr. Аз исках Кайл , но какво да се прави все трябва да е на неговото.
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines