Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 21:32:30

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Име за бебето - 5 "  (Прочетена 172203 пъти)
 
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: септември 21, 2010, 08:27:11 »

Zahira, от изброените, моят фаворит е Никола!  good
Активен
winternana
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 9



« Отговор #46 -: септември 23, 2010, 13:51:08 »

smile И аз да се вмъкна при вас с имената smile

Пристрастна съм за Александър, защото синът ми се казва така. Казваме му Алек smile

Избрах му името, докато четях една книга, чийто главен герой носеше това име.
По-късно се оказа, че това име е доста разпорстранено напоследък...
Не съжалявам разбира се.
Другият вариант беше Андреа, но в бг това име се приема за момичешко повече...
А всъщност е италианско и мъжко smile (Андреа Бочели, Андреа Казини и т.н.)
Тогава научих и за попфолк певицата, защото на всеки, който кажех как искам да кръстя детето си, ме питаха, "А, на певицата Андреа! Ама това име е женско!" И така...
Сега синът ми се казва Александър lol)

Борис също е име, което харесвам, както и Петър.

Определено е добре името да звучи хубаво с останалите имена smile

Поздрави на всички smile Curtsey
Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: септември 28, 2010, 18:54:15 »

Нади, за мъжки имена с М на мен лично любимото ми е Матей, даже си мечтая да си имам някои ден двама близнаци и да си кръстя Матей и Андрей  girl_in_love
Други хубави са Марин, Михаил(така се казва милото ми братче), Момчил и Милен.
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: септември 29, 2010, 17:58:37 »

Влезнах  в темичката с имената, че и при нас има някаква драма с името и чета за името Александър, което аз също много харесвам, но да знаете, че в Бг Александър си е Сашко или Сашо...Имам една приятелка, която ми се оплаква и ми разказва как тя му викала Алекс, а в градинката Сашко и бабите и дядовците и те, докато накрая той спрял да се обръща на Алекс. Единия ми племнник е Александър - Сашко.
Ние имаме следния проблем...свекъра ми и майка ми са с П.  И аз исках да я кръстя Пресияна или Персияна, но ще и викат Пепи, а и мъжът ми каза твърдо не!!!. Свекърва ми се казва Йорданка, ама не искам да кръщавам детето си Йоана, а за нея кръстено на нея означавало да и носи името, или поне буквата. Едната ми племенница е кръстена на нея и се кава Даяна. И така решихме да я кръстим Ралица на кумата, но подозирам, че ще има бури и от двете страни. Иначе баща ми се казва Емил, а аз много харесвам Елеонора, но той е последния човек, на когото бих си кръстила детето. Страхът, че може да вземе някоя от чертите на характера му, при положение, че ще се роди в неговата зодия не ми го позволяват... И така ако има някое име с П, за което не се сещам моля...чакам предложения.
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: септември 29, 2010, 18:06:45 »

... И така, ако има някое име с П, за което не се сещам моля...чакам предложения.

Преслава, Петя, Поли, Поля, Полина, Паулина, Паола, Петра
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: септември 29, 2010, 18:10:10 »

Пламена smile
Защо на Пресияна да и викат Пепи ние и викаме Преси  crazy
Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: септември 29, 2010, 18:21:17 »

Честито ви  baby_girl Според мен името и характера нямат нищо общо, например майка ми въобще не е харесвала моето име преди да ме кръсти така(заради негативни асоциации) пък сега и е любимо  Wink
Пък за имена за девойка с П се сещам Паша и също ако си падате по чуждестранни имена може Палома или Памела.
Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: септември 29, 2010, 18:23:27 »

А ето и един сладък саит в който има значение на някои имена, макар и на английски http://www.aussiethings.com.au/babynames/pgirl.htm
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: септември 30, 2010, 15:03:14 »

Аз пък си мисля ,че всяко дете си идва с името или може би защото аз съм си така. :)Казвам се Пламена ,родена съм с червена коса ,което малко нестандартно но огнено като името ми , а да не ви разправям за характера ми хахаха , да не ме ядоса някой и какъв огън и жупел хвърчи  smile.Явно или пламъчето в името ми е съвпадение или съм си дошла с името.Майка ми също винаги е казвала така ,че и аз и сестра ми сме били с много подходящи имена. smile

Аз съм за предложението на магито е вярно е че съм пристрастна в случая , но и си го харесвам много.
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: септември 30, 2010, 15:23:24 »

Благодаря ви момичета, и аз си мисля, че като я родя и което ми дойде наум първо това ще е , а който иска да се сърди....то като една моя позната...име с б, г и накрая  я кръстили Светла, че като я родила майка и все едно видяла светлина..а тя сега е най-жизнения и позитивен човек, когото познавам...
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: септември 30, 2010, 15:24:28 »

Защо на Пресияна да и викат Пепи ние и викаме Преси  crazy

Може на галено и "Яна"

госпожица, Матей и Андрей и на мен са ми особено любими.
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: септември 30, 2010, 15:51:08 »

Така е най добре m_eleva19  , като я видиш ти сама ще усетиш кое е най подходящото име. smile
Активен
maria_hs
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 254



Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: септември 30, 2010, 16:15:19 »

Нади, за мъжки имена с М на мен лично любимото ми е Матей,

Моите приятели винаги ме гледат странно като им кажа, че любимото ми име е Матей.  heart
Толкова звучно и много красиво, ...  е поне според мен.  smile
Активен
winternana
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 9



« Отговор #58 -: септември 30, 2010, 16:47:39 »

m_eleva, не мисля, че българското Александър е Сашо. Забелязала съм, че е Алекс. Всички ме питат как казвам на детето си, преди да се обърнат към него за първи път. Или питат направо него. И общо взето досега никой не му е казвал Сашко smile По-скоро се опитвам да махна 'С'-то от Алекс smile Понеже имаме леко предпочитание към Алек smile

И аз мисля, че когато бебето се роди ще узнаеш, ако преди това не си решила lol)

За женско име с П... не е много богата на имена, които харесвам тази буква smile
Палмира, Парина, Пиерина, Паниа, Преслава...

Не кръстих детето си на никой роднина. Не бива да робуваме на това. Отживелица е за мен. Разбира се подкрепям и уважавам всеки, който избира другото.
Но в рода на мъжа ми всички мъже се казват или Костадин, или Христо... е, време е за малко разнообразие lol)
Вярно че свекърва ми се казва Ани и първата буква съвпада с тази на Алек, но не е защото съм го целяла lol)

П.С. Матей си е страхотно име smile
Активен
*mama Eli*
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 873


Любов има навсякъде! Само трябва да се огледаме!


Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: октомври 01, 2010, 11:30:18 »

Аз мисля, че е напълно нормално да мислим име на детето си. Да, прави сте за това, че то може да си дойде с името си или пък когато го видим д ми хрумне нещо друго, но все пак ..... Това е нашето дете, то ще носи това име цял живот и  ние неговите родители не можем и нямаме право да го "нагърбваме" с някакво наименование, което ни е хрумнало в последния момент. Това е все едно да правиш ремонт или да купиш всичко необходимо за него след като се появи на бял свят. Може аз да не разбирам, но поне това е моето мнение. Неискам с никой да споря или да опровергавам, дано някой да не ме разбере погрешно.  give_rose
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines