Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 00:24:23

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Име за бебето - 5 "  (Прочетена 172814 пъти)
 
Smily
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 34



« Отговор #420 -: май 31, 2012, 13:53:41 »

Благодаря ти много за коментара.И аз не смятам още да се давам. Иначе мъжът ми се казва Йордан , а аз не съм привърженик на това да къщавам детето на бащата, но иначе наистина е близко.Аз дори се пошегувах с него, че почти ще му носи името в този случай:))))

А Момчил е наистина много хубаво име good
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #421 -: май 31, 2012, 13:57:15 »

http://www.bulgari-istoria-2010.com/booksBG/BG_IMENA_S_PRBG_PROIZHOD.pdf
Ето едни старобългарски, някои от които звучат доста странно. За Данис се сещам сега, че имаше някакъв босненски /или черногорски, може и македонски/ режисьор. Не ми се рови, но подобно на това име се сещам да Даян и Данаил, с галено Дани.
Активен
Smily
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 34



« Отговор #422 -: май 31, 2012, 14:20:50 »

даа:)))
доста интересни неща има на този линк!
Не се лъжеш за режисьора и аз като взех да търся нещо за това име в нета и стигнах до него smile
Ще трябва да помислим...
Пък и още има шанс да е момичеее smile
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #423 -: май 31, 2012, 16:22:45 »

Smily,на същото мнение съм като момичетата-името е странно и не мисля,че е подходящо за тук.Хубаво е,че има история и произход,но едва ли на сина ти ще му се обяснява всеки път,когато го попитат "Данис или Денис". Wink Помислете добре и говори със съпруга си.Желая ти успех!  give_rose
Активен
Миши
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 405



« Отговор #424 -: май 31, 2012, 16:53:06 »

Вместо Данис може да е Даниел , Данаил , А ако не държите да е с "Д" има и други хубави български имена като Георги ( лично за мен това е много хубаво българско име ), Симеон, Самуил, Крум, Петър. Понеже спомена, че харесва и се интересува от история, затова посменавам български царе.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #425 -: май 31, 2012, 17:46:25 »

Свекьрва, много интересен линк  good Благодаря ти  give_rose

Има някои имена, които много ми харесаха - оригинални и сьс супер звучене: Мирадин, Косара (известно), Катана, Манил, Нелаи, Силяна, Шан...

Изобщо супер интересно ми беше да прочета статията и си я запаметих да си я имам  good
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #426 -: май 31, 2012, 18:47:41 »

Страхотна статия.  good
Елдар на мен ми харесва как звучи. smile
Също, макар и малко по-малко - Елизар.
« Последна редакция: май 31, 2012, 20:01:16 от lunno momiche » Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #427 -: май 31, 2012, 18:53:48 »

И на мен  good

Имах едно гадже, той се казваше Авиндар (означава "влюбен") (беше кюрд).
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #428 -: юни 01, 2012, 10:27:54 »

Аз съм точно на обратното мнение за Данис (макар че и аз харесвам Даниел). Ако името е различно, ще прави впечатление и ще бъде запомняно със сигурност. Голяма работа, че ще обяснява как точно се пише. Казва го човек, чийто име, също не е много разпространено.
Активен
Smily
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 34



« Отговор #429 -: юни 05, 2012, 08:37:44 »

Благодаря Ви момичетата.smile След две седмици ще ходим на 3-Де и ще стане наистина ясно какъв ще е пола и ще ви се похваля lol)А тогава ще започне истинското мислене по името май... )))) crazy
Активен
kanela
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 7



« Отговор #430 -: юни 05, 2012, 10:24:32 »

Здравейте, позволете ми и аз да се изкажа, въпреки че съм нова и все още разучавам форума. По темата за имената аз съм на мнение, че детето трябва да си носи собствено име, а не то задължително да повтаря името на някой роднина, обикновено в стремежа си да уважим дядо или свекърва, се стига до разни смешни имена, които не се нравят дори на самите родители. Аз имам едно голямо питане, което много от моите приятелки не споделят-защо при раждане на дете е прието, даже почти задължително то да бъде кръстено на бащата, дядото? Ако се кръсти на майката, следват въпроси с насмешка-тя пък защо си е кръстила детето на себе си? Толкова ли е важна? Ами да, аз смятам че майката е главното действащо лице при създаването на дете, да не кажа че работата на мъжа е най-лесната:) затова и не виждам нищо лошо при желание детето да се кръсти и на майката. Относно моите любими имена-за момиче-Юлия, Адела, Маргарита, Илиана, също много харесвам името Захара, въпреки че е малко странно, вие как мислите? За момче може би Данаил, Боян.. Относно разговора за името Данис, много е хубаво, но малко хора ще зная че това е българско име, а не чуждо, и би било проблем с децата в училище и детската, за които ще е много странно. зАтова и аз се колебая за Захара. Имам приятелка Изидара-смятам че е просто божествено!
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #431 -: юни 05, 2012, 19:32:50 »

В какъв смисъл на майката?Ако е за фамилията,не знам,но за първото име не виждам проблем. smile
Иначе Захара си е като Захарина,но съкратено.Аз познавам 2 момичета с такова име. good
Активен
Andreina
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 166



« Отговор #432 -: юни 07, 2012, 00:08:13 »

Smily, ще бъда откровена. На мен и на всички, които попитах името  Данис звучи изчанчено. По-добре му измислете някакво по-"нормално" име, за да си няма проблеми детето. И аз много обичам германска история и митология, но не бих кръстила сина си Зигфрид  Wink Все пак, вие с мъжа ти решавате, но мислете преди всичко за детенцето.

nelka_86, на мен също любимото ми мъжко име е Андрей! Затова НЕ БИХ кръстила дъщеря си Андрея - ако по-късно имам момче, ще съм изхабила хубавото име... Помисли за това  smile Аз ти пожелавам един малък Андрей, обаче:)

Активен
lawyer
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 779


Моят сватбен албум

« Отговор #433 -: юни 07, 2012, 09:30:25 »

И аз да се включа в тази хубава темичка smile Ние още сме в чуденка... затова ще се радвам да дадете предложения и мнения smile
На първо място като фаворит засега ни се очертава Александрина, като на кратко ще й викаме Алекс. Ако се спрем на това име няма да е кръстена на никого (не че някой припира за това или пък е изключително важно). Не е много изчанчено, с бг фамилия съчетано звучи добре, а в същото време, ако реши да живее в чужбина пак ще е актуално.
Втори вариант е, да я кръстим на свекъра ми, когото много уважавам и обичан, а и човека наистина заслужава- Марина (той е Мирослав, но варианта Мирослава не ни харесва). Малко ще е сложно с краткото обръщение, защото освен Мари, не се сещам за друго подходящо.
Трети вариант, да я кръстим на майка ми ( тя е Лилия)- като тук имам няколко имена, но съпругът ми не харесва нито едно sad Лорета, Лора, Леа.
Сега се чудим, някак си много искам да кръстя малката или на майка ми, или на свекър ми, но пък се оказа сложно с тези букви М и Л, от друга страна харесваме и двамата с мъжа ми Александрина (аз поне още от преди да се омъжа) и не мога да реша  crazy Изрових всички имена в интернет и нищо, затова ще се радвам, ако помогнете и вие smile
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #434 -: юни 07, 2012, 09:36:35 »

Ами щом и на двамата ви харесва Александрина,кръстете я така.На мен също ми допада името. girl_wink
Активен
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines