Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 17:51:07

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Име за бебето - 5 "  (Прочетена 172855 пъти)
 
Миши
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 405



« Отговор #405 -: април 12, 2012, 13:23:18 »

Предпочитам Георги - хубаво българско име и с много сладки умалителни като Гого и негови производни.
Активен
nelka_86
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 35



« Отговор #406 -: май 14, 2012, 11:24:29 »

Привет smile Ние с мъжа ми, още като се запознахме, установихме, че фаворитът ни за мъжко име е Андрей. Харесах си това име още като малка, а по-късно, когато баща ми (Асен) почина, реших, че наистина това ще е името на евентуалният ми бъдещ син. И тъй като не е хубаво да се кръщава на починал човек, официално ще е на мен (Анелия). А и свекърът и свекървата са Ангел и Ангелина. Така, че могат да си мислят, че е кръстено на тях Wink
За мен е много важно как ще избереш мъжко име. То трябва да е благозвучно, да има умалителна форма, да  звучи добре и като фамилия, а също и да не е много дълго.
Колкото до женско име - допада ми Бела, но мъжа ми го отхвърля категорично. Но пък аз не съм се и запънала толкова за това име. Харесвам го, но някак не ме е грабнало.
Така, че макар да има време, приемам предложения за женски имена   Wink
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #407 -: май 14, 2012, 11:28:05 »

Свекърите ти са с много хубави имена, не ти ли харесва Ангелина?
Активен
nelka_86
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 35



« Отговор #408 -: май 14, 2012, 11:54:50 »

Никога не ми е харесвало кой знае кое името Ангелина. А иначе и двамата с мъжа ми сме на мнение, че родителите му по никакъв начин не заслужават да кръщаваме децата си на тях! Знам, звучи грубо, но наистина причините са основателни.
Активен
Миши
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 405



« Отговор #409 -: май 14, 2012, 12:14:28 »

 Щом Ви харесва името Андрей може да стане Андреа / я, Адреана, Андреана и останалите производни на Андрей. Евелин за момиче лично аз много го харесвам. Виктория, Никол, Александра.
Активен
bubi_baby
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 474



« Отговор #410 -: май 15, 2012, 08:21:42 »

Аз също са "ЗА" Андреа.Много хубаво име.
nelka_86, ти искаш да бъде с А ли?
Активен
nelka_86
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 35



« Отговор #411 -: май 15, 2012, 09:13:37 »

За мен няма никакво значение с коя буква ще започва женското име. Просто трябва да е нещо, което ще ме грабне, като го чуя.
Мислили сме и за нещо с Й или Д, за да е кръстено на майка ми, но отново нищо конкретно не сме се сещали.
(А за "Андрей" - това е единствено в случай на момче, не бих го прехвърляла в женски вариант, ако имаме дъщеря. Историята е дълга, но накратко - баща ми не би искал да кръстим момиче на него.)
« Последна редакция: май 15, 2012, 09:17:21 от nelka_86 » Активен
bubi_baby
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 474



« Отговор #412 -: май 15, 2012, 12:48:25 »

Сетих се за: Деяна, Даяна, Дария, Даная.
Ние с мъжа ми все още не сме решили окончателно, така че и аз приемам предложения.Ние не искаме да бъде на бабите и дядовците и затова все още се чудим.
Активен
Smily
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 34



« Отговор #413 -: май 31, 2012, 10:55:14 »

Здравейте момичета.И ние ще си имаме бебе и засега лекарите смятат , че ще е момче.Ние с мъжа ми бяхме решили още преди да знаем пола, че ако е момиче аз ще избера името, а ако е момче той.Преди известно време го попитах как би искал да кръстим детето ако е момче и останах доста изненадана!!!

Имаме два варианта:
Ако се роди на термина си- 08.11. това е празника на Архангел Михаил ще е Михаил.

Ако е на друга дата ще е ДАНИС!

Какво мислите за Данис????
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #414 -: май 31, 2012, 11:02:03 »

Smily според мен ти трябва да имаш право на вето, ако не ти харесва името, той да избере друго.
Трябва и двамата родители да харесват името.
 що се отнася до името Данис, важно е не какво мислят хората, а какво ти мислиш. аз лично не харесвам чужди имена, не мисля, че са подходящи за България. Конкретно име Данис не съм чувала до сега, предполагам, че хората ще си мислят, че е турско или някакво друго чуждо име.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #415 -: май 31, 2012, 11:06:50 »

Аз също не съм чувала име Данис. Бих се замислила дали не е Денис.
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #416 -: май 31, 2012, 11:23:06 »

Данис като Дани най-вероятно. Интересно! smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #417 -: май 31, 2012, 11:30:45 »

Дани, Данчо е галеното на Йордан. От там ли да е Данис?
Активен
Smily
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 34



« Отговор #418 -: май 31, 2012, 13:33:12 »

Това име всъщност може да се каже, че е древно българско или древно татарско.То е от района на Стара Велика България, където днес е Татарстан, а мъжът ми е доста запален по историята и особенно тази част от българската история... та затова.
Аз в първия момент въобще не можах да го възприема това име, макар, че съкращението Дани много ми харесва.Притеснява ме факта, че цялото име звучи чуждо, а аз си харесвам българските имена.Освен това зная, че за децата е доста трудно да приемат , че се казват по странен начин.Това ме притеснява!!!
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #419 -: май 31, 2012, 13:44:17 »

Притеснението ти е напълно основателно! На първо място мисли как би се чувствало едно дете с подобно име, насред другите; как ще го разпитват и ще се чудят. За децата това е важно и би могло да ги стресира. Е, като влезе в пубертета няма да му пука и ще излиза от ситуацията, но до тогава ще трупа доста според мен в себе си.
След като мъжът ти обича българската история, ами нека избере традиционно българско име. Йордан е доста близо като вариант. Едва ли някой, освен вас двамата, ще знае какъв е произхода на името.
Моят съпруг също е запален по нашата история, затова винаги обсъждани имени са били българските.
Ако един ден имаме момче, май везните вече наклониха сериозно към Момчил, след него са Симеон и Ивайло smile

Желая ти успех!
Активен
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines