Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 13:31:31

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Име за бебето - 5 "  (Прочетена 172313 пъти)
 
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #390 -: февруари 23, 2012, 12:17:52 »

Аз харесвам имена, които могат да се съкращават в много варианти. Аз съм Аделина, но ми казват Ани, Ади, Лина....Да не говорим за англичаните, за които съм Ейнджъл, за руснаците Ада....Моето дете, живот и здраве някой ден, ще го кръстя така, че да е интернационално и да може то да се чувства добре.
Активен
Деска
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 107



Моят сватбен албум

« Отговор #391 -: февруари 23, 2012, 12:54:26 »

искам само да споделя че това може би е най-трудното да се избере ииме на детенцето - това му остава за цял живот smile Аз много харесвам името Даниел и някой ден животъ и здраве ако си имам момченце ще се казва така  baby_boy Baby_G
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #392 -: февруари 23, 2012, 13:12:32 »

Аз харесвам имена, които могат да се съкращават в много варианти. Аз съм Аделина, но ми казват Ани, Ади, Лина....Да не говорим за англичаните, за които съм Ейнджъл, за руснаците Ада....Моето дете, живот и здраве някой ден, ще го кръстя така, че да е интернационално и да може то да се чувства добре.

Ти без да искаш ми даде страхотна идея  Bravo heart heart heart give_rose

Свекьрва ми е Ада. Името много ми харесва, но заради ад на бьлгарски (а и тя самата не си го харесва, защото било кратко) не го избрахме.

Ако обаче второто ни дете е сьщо момиче, Аделина, за да й казваме нагалено Ада, е чудесна идея  girl_in_love
(като Светльо на дядо му Ламби  tease )

Иначе свекьрвата защо не си харесва името:

"Майка като ме е крьщавала, сьвсем се е побьркала: брат ми такова хубаво дьлго име - Винченцо-Валтер, сестра ми такова хубаво дьлго име - Мария-Антоаньета, а аз... Ада  Плачещо момиче "

 funnytooth funnytooth funnytooth

(вьпросните Винченцо-Валтер и Мария-Антоаньета са хора високи по 140см хихихихи)
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #393 -: февруари 23, 2012, 13:16:43 »

Да ти кажа аз много харесвам Ада, това е аристократично руско име...сега по-скоро в Украйна е по разпространено, но всички руснаци като се представя и ме наричат така и мноооого се радват.. Името е много хубаво, свекърва ти е предубедена.  give_rose Радвам се, че Аделина ви допада...Аз като малка не го харесвах, защото е по-различно, като Наделина например  give_rose, но като пораснах установих, че да имаш различно име е плюс, да не говорим че всички го харесват, и обожавал родителите си за направения избор, инъче съм кръстена на дядо си Ангел  blush
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #394 -: февруари 23, 2012, 13:20:00 »

Моето име е малко разпространено  и цял живот ми се е налагало да го казвам по три пъти, за да го разберат. На документи ми е бъркано дори, въпреки че е преписвано директно от личната карта. Ама истината е, че винаги съм си го носила с голяма гордост и много си го харесвам. Иначе най-често съм Неделина - идващо от неделя, а моето си е Наделина - идва от надежда и съм кръстена на баба Надежда! smile

По тоя повод с идиоти да си нямаш работа. Моето име си е средно-статистическо:

Екатерина Тошевска

но в дипломата от университета, са успели да направят не една, а цели две грешки и там сьм

Катерина Тошева

Ходи доказвай, че си ти. Бясна бях заради тая работа, защото дипломата се издава от министерството и  не могат да я преиздадат, могат само да ти дадат документ, че това и онова лице са едно и сьщо  diablo Малоумници !!  bqsnasym

InLove_Girl  good good good

ПП. Сега разправях на свекьрвата за Ада-Аделина и тя каза, че при тях в Италия Аделина е галеното на Аделе  girl_haha  pardon
« Последна редакция: февруари 23, 2012, 13:31:24 от inaxastra » Активен
Миши
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 405



« Отговор #395 -: февруари 23, 2012, 19:22:27 »

Аз харесвам Евелин, Виктория ( но напоследък стана много масово име ), за момче - Виктор, Никола. Нашите кумци си кръстиха детето Вивиан. Дядото трудно го произнася, затова казва " малката ". Нейна братовчедка пък е Санта - Мария, която има възможност да си избира как да и казват. Моето име е също лесно бъркащо се smile, но пък имам възможността да избера как да ми казват. Преди го мразех като малко, заради това бъркане, но сега за повечето съм Радост и като го чуя наистина ми става радостно. smile
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #396 -: февруари 23, 2012, 20:27:32 »

То дядовците явно трудно произнасят и лесни имена като Мария,например.Моята сестра се казва Мария и пра дядо ми й викаше Мери,Марая,но не и Мария.Беше си възрастен човека и така и не й научи името.Много му се смяхме като малки,беше много сладък с неговото Мери. biggrin
Моята стара фамилия беше доста рядка,да не кажа единствена в Б-я и винаги я бъркаха,но сега си спомням с носталгия за това. Girl_sing
Активен
Emitoooooo
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #397 -: март 27, 2012, 20:14:52 »

Здравейте,интересува ме,кое име харесвате повече ! Сестра ми чака дете и двете сме се заели със задачата да измислим име ..! Спряли сме се на български имена  . Обмисляме имената .....Кирил,Петър,Здравко,Георги ! Кое ви харесва повече и кое вие бихте дали на вашето дете ? smile
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #398 -: март 27, 2012, 22:00:09 »

Кирил и Георги много ми харесват!
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #399 -: март 28, 2012, 07:10:14 »

Emitoooooo  дано не се засегнеш, но сериозно ли обмисляте името Здравко? на мен ми се струва ужасно, имам един познат с това име и той не е го харесва също.
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #400 -: април 09, 2012, 09:11:57 »

От изброените и на мен ми харесват Кирил и Георги. Също така Владимир според мен е хубаво име.  give_rose
Активен
pebbles
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 763



Моят сватбен албум

« Отговор #401 -: април 09, 2012, 11:22:24 »

А на мен най-неоптимално ми се струва името Кирил, защото, макар и хубаво име, звателните му са ужасни. Кирчо ще върши работа докато е младеж, но после остава само Киро, което не ми харесва. От друга страна Здравко има своя чар в моите очи.
Активен
Andreina
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 166



« Отговор #402 -: април 10, 2012, 22:30:37 »

Дами, вижте тази статия:)

http://div.bg/Семейство/Как-да-НЕ-кръщаваме-децата-си_l.a_c.98423_i.107235.html

Според мен статията е много грамотно и разумно написана, а примерите са...  Oh my ...
« Последна редакция: април 11, 2012, 00:28:06 от Andreina » Активен
Andreina
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 166



« Отговор #403 -: април 11, 2012, 00:32:09 »

Здравейте,интересува ме,кое име харесвате повече ! Сестра ми чака дете и двете сме се заели със задачата да измислим име ..! Спряли сме се на български имена  . Обмисляме имената .....Кирил,Петър,Здравко,Георги ! Кое ви харесва повече и кое вие бихте дали на вашето дете ? smile

На мен фаворит ми е Кирил. Много хубаво, класическо име, не е често срещано и е интернационално. Същото важи и за Петър. Георги също е хубаво име, но някак си ми се вижда тривиално. Здравко не ме кефи, защото по принцип не харесвам такива апотропейни имена. Струват ми се малко архаични. Иначе, браво! Добре се ориентирате:) Класиката е винаги модерна!
Активен
kala
Сватбар
***
Публикации: 297



Моят сватбен албум

« Отговор #404 -: април 11, 2012, 09:08:07 »

Здравейте,интересува ме,кое име харесвате повече ! Сестра ми чака дете и двете сме се заели със задачата да измислим име ..! Спряли сме се на български имена  . Обмисляме имената .....Кирил,Петър,Здравко,Георги ! Кое ви харесва повече и кое вие бихте дали на вашето дете ? smile
На мен ми харесват Георги и Кирил. Повече Георги, не за друго, а заради галеното  Киро/Кирчо, което не ми допада smile

Активен
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines