Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 00:03:22

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Име за бебето - 5 "  (Прочетена 173183 пъти)
 
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #180 -: февруари 24, 2011, 11:41:13 »

Хайде и аз тук smile Аз се бях спряла на Моника, Марина и Диана за момиче, обаче от толкова повтаряне вече ми звучат едно никакво имената, особено Марина, което преди ми беше фаворит... Кажете някое звучно име. Нямам предпочитания за първа буква, само да е звучно и да не е Александра и Емма, които според мъжа ми не ставали, защото всяко второ момиченце се казвало така  crazy
Активен
fashion
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 399



« Отговор #181 -: февруари 24, 2011, 11:49:50 »

Охх на мен много ми харесва името Анджелина (идва от ангел), едно малко ангелче LOVING
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #182 -: февруари 24, 2011, 17:03:06 »

Капризче, ей сега ще те зарина с имена. Дано да си харесате:

Анастасия, Андреа, Андриана, Антонина, Анита, Агата, Анелия, Ангелина, Анжела, Антоанета, Авелина
Бисерка, Биляна, Борислава, Боряна, Белослава, Багряна
Виктория, Валерия, Владислава, Валентина, Василена, Велина, Валена, Вероника, Велислава
Гергана, Галина, Габриела
Десислава, Диана, Дамяна, Дилияна, Дора, Дарина, Добрина
Евгения, Елеонора, Екатерина, Емануела, Евелина
Жана, Жанета, Жаклин
Зорница, Звезделина, Зарина
Исая, Ивана, Иглика, Ирина, Ирена, Ивет(а)
Йоана, Йолана, Йована
Кремена, Калина, Карина, Константина, Катя, Катерина
Лидия, Лора, Лара, Любомира, Любима, Любов, Леа, Леда, Лазарина
Мария, Маргарита, Мирослава, Мадлен, Матеа, Магдалена
Надя, Невяна, Наталия, Ния, Нина, Нели, Неделина
Опра, Олга
Полина, Пламена, Павлина, Петя, Преслава
Радослава, Росица, Ренета, Радост, Рая, Ралица
София, Стефания, Соня, Снежана, Сани, Славяна
Татяна, Теа, Траяна, Теохара
Фани
Христина, Христяна
Цветина, Цветелина
Юлияна
Яна, Янита, Яница, Ясна, Явора



« Последна редакция: февруари 24, 2011, 17:21:35 от lionelsa » Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #183 -: февруари 24, 2011, 17:10:54 »

Ето и от едно женско което аз лично много харесвам-Димана
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #184 -: февруари 24, 2011, 19:46:23 »

И от мен едно женско име, което много харесвам - Далия! smile
Активен
allisa
Сватбар
***
Публикации: 162



« Отговор #185 -: февруари 24, 2011, 19:56:44 »

Сред моите фаворити са Йоан(н)а, Сияна, София, Деница, Ния (нашето дете щеше да се казва така, ако беше момиче) и други кратки и красиви имена като Дея, Рая, Ива и подобни.  smile
Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #186 -: февруари 24, 2011, 20:44:07 »

Капризче едно мого спциално и красиво за мен име Северина  Flower
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #187 -: февруари 24, 2011, 21:47:12 »

госпожица аз дори исках така да се казва детето ни,но много хора го намериха за диста странно и се отказахме  pardon
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #188 -: февруари 25, 2011, 22:08:45 »

Ех, момичета, страхотни сте. Особено Нинка ми събра погледа с толкова много предложения. Обаче никое име не ми ляга на сърцето. Аз ли съм капризна, имената ли са сбъркани  tease По-скоро е първото де, то е ясно, но какво да се прави.

Аз много харесвам името Емма, така ще я кръстим и на свекъра, но мъжа ми като се е заинатил против това име и това си е... Ще разсъждаме още за името, поне време има smile

Сияна също ми харесва, Екатерина, Александра, Анелия, Андреа, обаче на всичко срещам отпор. Пиша ги тези имена, защото може на някоя друга кандидат мама да и помогна в избора.  give_rose
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #189 -: февруари 25, 2011, 23:32:25 »

Капризче , защо не си измислите ваше име? Знам много такива като Медислава и Валена, примерно. Най-важното е вие да си го харесвате. Друг вариант е да се разровиш в историята. Там има много красиви и рядко използвани имена. Или пък избери име по значението му.

carlyangel , това си е вашето дете. Не бива да се водите от чуждото мнение. Щом Северина ви харесва, кръстете така детето. Аз също познавам момиче с такова име. Запомнящо е, а и възпято в песен  girl_wink
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #190 -: февруари 25, 2011, 23:48:58 »

Капризче, аз май те следвам по темите..
Не се включих онзи ден, защото мисля, че каквото и да ти се предложи, всички имена ще са ти чужди. Ти до сега най-малкото си свикнала и с Марина, и с Моника, и с Диана, и с Емма...
Не си капризна според мен, просто ще ти трябва нещо наистина уникално или повече време да приемеш ново име в любимия списьк.
Лично аз не си падам по новоизмислени имена, по-скоро ме привличат старите, утвьрдени такива (лично мнение)
Зная, че буквичката няма значение, но ето предложения от мен с Е -  Елисавета, Елизабет(а)
Аз имам няколко правила, които следвам, когато гледам за име:
- Да се сьчетава с другите имена
- Да звучи добре на английски, тьй като ние не живеем в БГ

Някои родители харесват името да има значение, други да е кратко/дьлго/модерно, трети да има имен ден... Wink
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #191 -: февруари 26, 2011, 17:11:33 »

Аз се цопвам тук с предложение за име на момиченце, което звучи много силно и красиво - Бранимира . Сега се сещам за име с Е - Емилияна , а пък с А (от Андрей) - Андре/аина, а със С - Стефани.                   Катрин и Калина също са много красиви имена. smile
« Последна редакция: февруари 26, 2011, 17:38:55 от lunno momiche » Активен
Вили
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 598



Моят сватбен албум

« Отговор #192 -: февруари 27, 2011, 11:12:00 »

Капризче, напълно разбирам в какво чудене си изпаднала, всички май минаваме от там при избора на красиво име за нашето съкровище  smile. Лично аз исках името на детето да е кратко и да не е изчанчено, просто не си падам по такива имена. Също не съм любител на имената тип Ирен, Катрин, Никол и т.н., но това си е лично мое мнение. Аз си бях набелязала няколко имена - Тея, Ема и Елина. Но след като решихме, че ще е на свекървата, т.е. с Е, а мъжа ми категорично отхвърли Елина, остана Ема (е, с едно М е, ама пак е същото). Аз нямам познати, чиито деца да се казват по този начин, така че не съм се замисляла, че е често срещано. Лично мое наблюдение за често срещани имена са - Виктория, Александра, Габриела и Мони (Симона или Моника). Според мен пък и това не е чак толкова важно, по-важното е на вас двамата да ви харесва и да ви е на сърце. Сигурна съм, че ще намерите най-подходящото име за вашето съкровище.  good
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #193 -: февруари 27, 2011, 11:50:08 »

Капризче, може да я кръстите Емилия, ако мъжът ти е против Ема  good. Пак ще й казвате Ема на галено  Wink.

Аз не бих се водила при избора на име по това колко деца се казват така. Нормално е определени имена да са популярни по едно и също време. Но в същото време родителите понякога си внушават, че "всички" момиченца или момченца около тях се казват еднакво. Аз например се сещам само за една Ема около нас. Но пък щом мъжът ти е против, какво да се прави - трябва да има консенсус  smile.
Активен
kukla0009
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #194 -: март 06, 2011, 01:05:57 »

Здравейте, мамчета! Чудим се за имена, започващи с буквата "г". Дайте някакви идеи, но имайте предвид, че сме прегледали много теми и именници  blush Мерси предварително!  heart heart heart
Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines