Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 23:03:19

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Име за бебето - 5 "  (Прочетена 172206 пъти)
 
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #105 -: ноември 07, 2010, 20:45:04 »

svetla_ety , в нашия календар за 8.11 пише че празнуват: Ангел, рангел, Рада, Пламен, Михаил

mariela_73, аз съм за Сияна.
Активен
mariela_73
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #106 -: ноември 09, 2010, 20:10:09 »

За Пресияна си права, наистина звучи малко странно, но поне на мен ми звучи и някак величествено. Георгия ми харесва много пък. Красиво е и бащата на мъжа ми се казва Георги, а той много ни е помагал винаги, затова искаме да я кръстим на него  smile
Мъжът ми харесва и името Никол, но аз не харесвам английски имена.
Активен
*mama Eli*
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 873


Любов има навсякъде! Само трябва да се огледаме!


Моят сватбен албум

« Отговор #107 -: ноември 11, 2010, 12:07:44 »

   Момичета искам само да споделя с вас ... ние сме се спряли за нашия мъж на 3 имена (аз съм ви ги казвала), но тъй като все още не сме избрали, всеки ден таткото нарича бебчо с различни имена  sarcastic Дано бебо да не се обърка  funnytooth
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #108 -: ноември 11, 2010, 12:57:39 »

*mum to be* , идеален вариант. Бебо сам ще си избере името според деня, в който се роди. Което име се пада тогава, това ще е  funnytooth
Активен
*mama Eli*
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 873


Любов има навсякъде! Само трябва да се огледаме!


Моят сватбен албум

« Отговор #109 -: ноември 11, 2010, 15:00:13 »

lionelsa, това е добра идея  good  funnytooth
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #110 -: ноември 13, 2010, 23:24:40 »

Аз преди харесвах името Сиа/я/на по няколко причини - първо не беше често срещано, второ - има хубаво значение и то на български език - сияйна, сияеща, трето - звучи добре. Отделно - съчетава в себе си буквите на всички баби и дядовци - т.е. на моите родители и на родителите на мъжа ми, и съответно може да бъде кръстено на всички едновременно, за да няма сръдни и да не очакват после пак на някой от тях да кръщавам.  girl_wink
Но в момента имам чувството, че то започва да става прекалено разпространено и много хора си кръщават по този начин детето и вече почвам да не го харесвам чак толкова - ами то след няколко години, когато децата тръгнат на училище ще има едва ли не по няколко Сия/а/ни, Виктории/Александри/Кристиани в клас!
Активен
mgoranova
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 131



Моят сватбен албум

« Отговор #111 -: ноември 13, 2010, 23:35:08 »

Въпреки че, на нас ни е рано да мислим за имена, имаме фаворит (е поне за момиченце де).
Притеснявам се, че не съдържа нито името, нито буква от имената на родителите ни. Свекърва ми, например се казва Гертруде, баба му е Йоханна (тя е помагала най-много да го отгледат), много остаряло ми звучът. Най-големият проблем идва от звучната ни фамилия - Зедник, фамилията идва от Чехия и си е съвсем нормална, но в Бг се превръща на Задник или Изедник  badgirl. Та името, което сме си харесали е Ханна Анелия Зедник, а в бг вариянт ще е Ханна Анелия Даниел(ова?) Зедник. Помогнете с подходящо име за момченце  give_rose.
Активен
*mama Eli*
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 873


Любов има навсякъде! Само трябва да се огледаме!


Моят сватбен албум

« Отговор #112 -: ноември 17, 2010, 19:15:00 »

mgoranova, май найстина ви е доста сложно положението. За мъжко име  pardon , но ми хареса повече женското името  Ханна Анелия Даниел Зедник , а не Даниелова.
ПП: Задължителни ли са двете първи имена или е ваш избор?
Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #113 -: ноември 17, 2010, 19:37:06 »

mgoranova, може за момченце Марин, хубаво, кратичко и интернациннално smile
Активен
mgoranova
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 131



Моят сватбен албум

« Отговор #114 -: ноември 17, 2010, 20:12:05 »

mum to be, двете имена не са задължителни, на нас така ни хареса. Искаме да е съчетание от българско и международно име. А и на двете умаленото e Ани. Даже по едно време се чудехме дали да е Анелия или Амелия. Имам близка приятелка, която се казва така.
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #115 -: ноември 17, 2010, 20:13:21 »

mgoranova, може за момченце Марин, хубаво, кратичко и интернациннално smile

Може и Мартин Wink
Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #116 -: ноември 25, 2010, 20:01:56 »

mgoranova интернационални за момченце се сетих също за Стефан, Давид, Петър, Даниел, Борис, Владимир, а на зад има още много, дано скоро си харесата вашето име smile
Активен
kleopatra_88
Регистриран

Публикации: 5



« Отговор #117 -: декември 09, 2010, 16:22:46 »

понеже до преди седмица мислехме че ще имаме момче се бяхме спрели на МАРТИН а другите имена от списъка бяха Боян,Виктор,Денислав,Кристиян,
а сега мислим за момиче,засега е ГАБРИЕЛА,мислим още за Аделина,Бояна,Елеонора,Лорета,Денисия,Йоана,Ванеса,Теодора,избора е много труден  sad
Активен
verdad
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 151


But baby...you're the right kind of wrong


Моят сватбен албум

« Отговор #118 -: декември 10, 2010, 10:23:23 »

понеже до преди седмица мислехме че ще имаме момче се бяхме спрели на МАРТИН а другите имена от списъка бяха Боян,Виктор,Денислав,Кристиян,
а сега мислим за момиче,засега е ГАБРИЕЛА,мислим още за Аделина,Бояна,Елеонора,Лорета,Денисия,Йоана,Ванеса,Теодора,избора е много труден  sad

Габриела е много хубаво име, но в момента е много модерно. От останалите на мен много ми харесва Йоана, а може и Йоанна.
Активен
*mama Eli*
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 873


Любов има навсякъде! Само трябва да се огледаме!


Моят сватбен албум

« Отговор #119 -: декември 10, 2010, 13:23:03 »

Момичета искам да ви питам нещо ...
Съпрува ми предложи бебето да вземе моята и неговата фамилия и да няма бащино име. т.е. първото име и после две фамилии. Примерно Мартин Берберов Иванов (Берберов (а) е моята моминска фамия, а Иванов (а) е сегашната ни) . Каза, че много ми харесва моминската фамилия и не държи бебето да носи бащиното име. За мен това е нещо ново и досега не съм се сещала за такова нещо. Та ... вие срещали ли сте и дали е възможно по българските закони. Да не би да изкарат после, че дедето не е на баща си  Wink ха как звучи само. Ние живеем в чужбина и тук определено няма бащино име и съответно такова не се използва, та тук е възможно, ама се притеснявам за България. Ще се радвам, ако си кажете мнението!  give_rose
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines