Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 22:35:26

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Бременност,майчинство и закони - 4"  (Прочетена 224965 пъти)
 
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #315 -: март 24, 2011, 22:12:02 »

Аз пък досега не съм имала никакви проблеми...винаги си ги получвам навреме, но хващам, че в банката ми ги задържат по два, три дена...Фирмата може да е изряден платец, но счетоводителката може да е допуснала грешка при подаването им в НОИ и от там да е проблема
Активен
svetla_ety
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 674



Моят сватбен албум

« Отговор #316 -: март 25, 2011, 21:32:36 »

Моите ги преведоха на другия ден след като попитах.  give_rose
Активен
panteryx
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 518



Моят сватбен албум

« Отговор #317 -: март 26, 2011, 13:25:22 »

Ти си късметлийка svetla_ety явно имаш съвестни работодатели ,аз още си чакам  diablo
Активен
zvun4e
Ентусиаст
**
Публикации: 92



« Отговор #318 -: март 30, 2011, 09:19:46 »

Здравейте момичета! Надявам се да има защо да пиша, но изчаквам да минат поне 6 седмици и тогава да отида на лекар. Имам обаче няколко въпроса:
1. студентка редовно съм, но магистратура (държавна поръчка, дори ме осигуряват от университета). имам ли право на такава еднократна помощ за студентки?
2. т.к. ме осигуряват на 350лв. има ли смисъл да ги помоля да си довнасям осигуровки, за да ми се вдигне евентуалното майчинство? колко месеца назад има смисъл да се случи това?
За момента се изчерпвам smile Бих била много благодарна ако някой е запознат и ми даде някакви отговори smile girl_wink
Активен
Mila_
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 382



Моят сватбен албум

« Отговор #319 -: март 30, 2011, 13:03:17 »

zvun4e, няма проблем, че е магистратура, аз ги взех така:) Всичко, което ти трябва е уверение от уни-то с печет РЕДОВНО good

За другия въпрос не съм много сигурна, но доколкото знам искат доходите 18 месеца назат (при мен беше все още 12).
Активен
zvun4e
Ентусиаст
**
Публикации: 92



« Отговор #320 -: март 30, 2011, 14:01:10 »

Mila_, благодаря ти! smile Имам надежда smile
Активен
antoanetak
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #321 -: април 01, 2011, 21:22:03 »

Искам да попитам,ако някой е компетентен на 100%,моля....бременна съм с второ бебе,но разликата с първото ще е много малка / година и 4 месеца /.Интересува ме как ще ми бъде изчислено майчинството?На базата на маийинството през първата година или на минималната работна заплата,тъй като ми казаха,но не със сигурност,че когато дните не са отработени не се взема предвид колко ми е било майчинството.Понеже ми е доста прилично искам да знам дали това има някакво значение изобщо?Благодаря предварително
Активен
zvun4e
Ентусиаст
**
Публикации: 92



« Отговор #322 -: април 04, 2011, 22:09:31 »

Здравейте момичета! Интересува ме следното, ако съм назначена на договор по заместване (титуляра е в майчинство) и титуляра иска да се върне например в началото на октомври, а на мен термина ми е около 3 ноември какво се случва с мен и моя трудов договор?
Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #323 -: април 15, 2011, 15:46:06 »

Момичета, имам един въпрос. По-назад в темата някъде беше споменато, че майчинството го превеждат до 5-то число на месеца, във вторник или четвъртък. Аз бях до 10-ти март в болнични и вече ми беше изплатен целия болничен, осигуровките ми за март са внесени на време от работодателя и са ми подадени всички документи за майчинството. Въпросът ми е следния - Щом превеждат майчинството след пето число това означава ли, че ще си взема остатъка за март чак през май? Благодаря!
Активен
panteryx
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 518



Моят сватбен албум

« Отговор #324 -: април 15, 2011, 19:22:39 »

Момичета, имам един въпрос. По-назад в темата някъде беше споменато, че майчинството го превеждат до 5-то число на месеца, във вторник или четвъртък. Аз бях до 10-ти март в болнични и вече ми беше изплатен целия болничен, осигуровките ми за март са внесени на време от работодателя и са ми подадени всички документи за майчинството. Въпросът ми е следния - Щом превеждат майчинството след пето число това означава ли, че ще си взема остатъка за март чак през май? Благодаря!

Да най-вероятно така ще стане,защото те превеждат парите месец за месец и когато остане някакъв остатък ,той се превежда на следващият месец.
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #325 -: април 15, 2011, 19:24:20 »

antoanetak, при това положение майчинството би трябвало да ти е колкото с първото дете, тъй като разликата наистина е малка.
http://lex.bg/laws/ldoc/1597824512 - чл. 49 (2). - обаче това е при условие, че си все още в майчинство (т.е. ако си караш и втората година майчинство). Поне така го разбирам аз.

zvun4e, ако си на договор по заместване и титулярът се върне на работа, на практика твоят договор се прекратява. Въпрос на преценка на работодателя е дали има нужда и от теб - тогава би могло да ти поднови договора - с временен или постоянен. Най-добре е да говориш с работодателя, за да знаеш какво да очакваш.




Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #326 -: април 16, 2011, 17:59:10 »

Момичета, имам един въпрос. По-назад в темата някъде беше споменато, че майчинството го превеждат до 5-то число на месеца, във вторник или четвъртък. Аз бях до 10-ти март в болнични и вече ми беше изплатен целия болничен, осигуровките ми за март са внесени на време от работодателя и са ми подадени всички документи за майчинството. Въпросът ми е следния - Щом превеждат майчинството след пето число това означава ли, че ще си взема остатъка за март чак през май? Благодаря!
Да най-вероятно така ще стане,защото те превеждат парите месец за месец и когато остане някакъв остатък ,той се превежда на следващият месец.

Това означава ли, че ще взема парите за март и април заедно или ще вървят с един месец назад?
Активен
panteryx
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 518



Моят сватбен албум

« Отговор #327 -: април 17, 2011, 12:10:44 »

Не съм много сигурна ,но мисля ,че ще ти преведат  остатъка за март през април и априлските заедно!
Значи понеже аз имам проблеми с моите работодатели не бях взимала пари за 4 месеца и накрая ,когато ми подадоха декларациите взех за тези 4 месеца назад накуп.Но това е за 1вата година,втората година не ти е осигурена от държавата и трябва да се внасят осигуровки ежемесечно без прекъсвания  и въпросните декларации,че си по-майчинство и тогава ще ти преведат някакави пари евентуално.Иначе има да си чакаш,свят да ти се извие  bqsnasym
Активен
monikabiri
Ентусиаст
**
Публикации: 134



Моят сватбен албум

« Отговор #328 -: април 28, 2011, 13:23:26 »

Здравейте, и аз имам един въпрос.
В момента дъщеря ми е на година и 4 месеца. Върнах се на работа като стана на годинка и оттогава получавам 120 лв. (половината майчинство) до навършване на 2 години, което ще стане в края на декември. В средата на юли ми предстои да изляза в 45-дневен болничен преди раждането, а след това в майчинство. Искам да попитам дали тези 120 лв. ще продължа да ги получавам независимо от парите за второто майчинство и ако не, трябва ли да подавам някакви декларации или други подобни?
Активен
svetla_ety
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 674



Моят сватбен албум

« Отговор #329 -: май 13, 2011, 16:35:43 »

Момичета исках да попитам дали майчинството е твърда сума пари crazy Аз през март имах още около 2 дни болнични и от тогава е майчинство и на 2 пъти получих пари като сборно се получи колкото ми беше заплатата приблизително. През април получих по- голяма сума с разлика над 100 лв. и разбира се много се зарадвах, но сега през май получих по - малка сума sad Вече съвсем не знам колко пари да очаквам. Къде мога да отида и сложно ли е да си направя някакъв код, за който съм чувала да споменават тук, с който да си следя нещата?
Активен
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines