Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 28, 2024, 21:26:28

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Бременност,майчинство и закони - 4"  (Прочетена 225305 пъти)
 
didkam
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 45



« Отговор #180 -: декември 01, 2010, 14:05:36 »

Здравейте момичета,аз имам един малко странен въпрос  blush Значи аз все още се водя студентка редовно обучение,тъй като не съм се дипломирала все още,надявам се живот и здраве да стане януари,но ако не стане и продължа да се водя студентка,ще мога ли да взема еднократната помощ,която се дава от 2880лв.,защото аз имам и стаж да взимам майчинство и в момента работя.И сега не ми е ясно кое от двете ще взимам или трябва да избера или мога и двете  crazy Дано съм обяснила,така че да ме разберете,че и аз се обърквам вече  give_rose
Активен
radi.
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 241



Моят сватбен албум

« Отговор #181 -: декември 01, 2010, 17:32:10 »

еднократната помощ не е обвързана с доходи и стига в уверението да пише че си редовна студентка няма проблем да я вземеш Curtsey
Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #182 -: декември 01, 2010, 19:37:02 »

Ако си семестриално завършила не се водиш вече точно съвсем студент. Принципът е прост - имаш благинки докато плащаш такса. Започнеш ли да влачиш изпити или дипломиране, но не плащаш семестриални такси - край. Поне по мое време беше така.  give_rose
Активен
kokiche
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 312



« Отговор #183 -: декември 02, 2010, 18:23:49 »

Здравейте мамита,
Имам няолко въпросчета, надявам се да можете да ми отговорите smile
Кой доктор /GP-то или гинеколог/ издава направлението за раждането?
Какво е необходимо, за да си сменя доктора, който ми води ЖК?
Дали приеха новия закон, според който, за да се определи  сумата за майчинство ще се взима период от година и половина назад, не както до сега само 1 година? От кога влиза в сила новия закон? До кога важи стария закон само ако бебето е родено през 2010г. или ако датата на издаване на направлението за раждане е издадено през 2010 пак важи стария закон?
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #184 -: декември 02, 2010, 22:31:13 »

Доктора, който води ЖК можеш да го смениш с ново направление от личния лекар (аз така направих). Направление за раждане не се издава от никого. Някои консултации издават обменна карта, но аз нямах такава и нямах проблеми. Разбира се всички изследвания си ги имах в мен, но така или иначе никой не ми ги поиска, освен май кръвна група и СПИН, Васерман и нещо подобно. В България всяка жена може да отиде и да роди където поиска. Направление не е необходимо.
За новия закон - не си спомням да съм срещала, че е приет, но не гарантирам, нека, който е сигурен да каже. Иначе ще бъдат в заварено положение (предполагам и така е логично) тези, които са поне в болничен 45 дни преди термин.
Активен
Little flower
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 192



Моят сватбен албум

« Отговор #185 -: декември 03, 2010, 14:17:47 »

Доколкото знам, са приели за 18-те месеца...  NO

http://missby.wordpress.com/2010/12/01/stop-procreating/
Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #186 -: декември 03, 2010, 15:00:58 »

На мен пък ще ми е по-изгодно да ми изчисляват на 18 месеца, защото бях месец и половина безработна.. ама сигурно ще съм заварено положение..
Активен
kokiche
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 312



« Отговор #187 -: декември 03, 2010, 19:41:52 »

Много благодаря за бързия отговор.
Терминът ми трябва да бъде около 20 февруари. Но на последната ми работа се водя от 15 февруари 2010г. По новият закон аз ще получавам майчинство около 240лв, тъй като са ме осигурявали на 500лв, а след 3-тия месец съм в болничен. От какво зависи по кои закон ще бъда: от датата на раждането /или от началото на 45 дневния болничен спрямо термина?
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #188 -: декември 04, 2010, 01:56:10 »

Момичета,има прекъсване на парите,на всеки период.Парите се изплащат на подадено документи,когато изтече поредния болничен парите спират докато се попаде нови,след това пак си почва регулярното плащане.Надявам се да ъсм била ясна.Рубин ако ти е изтекъл послединя болничен ще имаш прекъсване докато се подадат следващите документи.
Активен
luiza
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 3



« Отговор #189 -: декември 04, 2010, 18:29:44 »

здравейте, аз съм нова "бъдеща" мама във форума.Вече съм 18 г.с.,и ми тече 2-ри болничен лист от по 30 дни с комисия.От самото начало на бременността не се чувствах добре, и след изследвания стана ясно че съм с анемия, а и други неща като често пишкане на 20 мин.и др. Надявах се ако някой знае и може да ми каже колко време имам право да съм болничен, защото бях дочула че има ограничение от 180 дни, от които на мен вече са ми издадени за 60 дни болнични листове, и дали наистина е необходимо да лежа в болница? Има ли въобще вариант за бременните на които наистина им е трудно (меко казано невъзможно) да ходят на работа до раждането да ползват болнични дни?Благодаря предварително  smile
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #190 -: декември 04, 2010, 18:45:55 »

Да,имаш право на 180 дни,но какво се случва като изтекат ако имаш нужда от още не знам.Може би ти пускат за друго заболяване,винаги има вратички.Освен това ти излизаш в болничен преди раждане месец и половина,който си е извън тези 180.
Активен
luiza
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 3



« Отговор #191 -: декември 04, 2010, 19:08:11 »

благодаря за отговора, хубаво е да се знае в кой нормативен акт го пише за да можем аз и другите мами да се запознаем по-добре, наистина няма да е добре да се получават недоразумения като жена в напреднала бременност да й се наложи да ходи за 1 месец примерно на работа заради такова едно ограничение.
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #192 -: декември 04, 2010, 20:00:59 »

Ами питай в женската консултация или личния лекар,те ще знаят по-добре,нали те пишат болнични
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #193 -: декември 04, 2010, 23:53:14 »

Имаше някакъв момент, в който задължително трябва да се лежи в болница или поне да те водят на хартия, че си лежала, обаче не съм много на ясно. Най-добре ще ти отговори лекарят, който води консултацията.
Иначе, ако свършат болничните винаги може да се пусне отпуск (платен или неплатен).
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #194 -: декември 05, 2010, 09:28:54 »

Ако се посещава женска консултация по здравна каса не е задължително да се лежи в болница.Но има лекари които незнайно защо трудно дават болнични.На мен от женската ми даваха 6 месеца без прекъсване.Но имах приятелка на която не искаше да и дава и я караше да лежи всеки път в болница.
Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines