Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 17:00:25

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Булчински рокли -15"  (Прочетена 231057 пъти)
 
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« -: юли 10, 2010, 21:18:42 »

Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: юли 11, 2010, 00:05:55 »

така...ето за това мисля, че говорите. ако не искате обръчи, това се прави, това беше и  за мен вариантът, защото разбрах, че не е удобно с обръчи. Такива са ни били фустите за стандартните танци колкото повече тюл, толкова по-обемна, не е проблем за тоалетната например с такава пола.
Но за да стои добре знам, че се колосват с брашно и вода. Но шивачките по-добре знаят, ако въобще знаят, затова и аз във форума исках да се свържа с някоя, която шие именно рокли за спортни танци. Мисля, че единствено БУБУ ми отговори за един магазин в СФ на Пиротска, коитое изместен на друго място сега. Така че и аз не мога да помогна с информация.

Активен
veroni
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 13



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: юли 11, 2010, 11:48:38 »

Момичета спрямо обръчите аз мисля ,че няма проблем моята рикля е с 2 обръча,а бях много против роклята ми да е с тях.Но се оказа доста удобно когато ходих за последните корекции беше доста  топло и хубавото беше,че нищо не ми се лепеше за краката и дори неможах да се изпотя(а я носих около час,тъй като исках да видя как ще се чувствам) въобще нямаше никакви ръбове,а и нямаше в какаво да се спъна,преди да се реша на тази рокля мерих доста и в 2 се спънах и щях да се пребия още в магазина -а те бяха без обръчи.Снимки на моята рокля има в галерията.
Активен
franseto
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 53


бъдещ сватбен агент ;)


Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: юли 11, 2010, 21:10:06 »

Аз също държах да не съм с обръчи, защото на всичките ми приятелки бяха роклите такива и не исках и мен като ме изнасят от гражданското  на ръце и всичко да е вън  blush А и на модела на който съм се спряла горе-долу ( защото май ще променям в движение) си личи, че няма обръчи. Обаче шивачката като ми каза колко ката плат ще има върху ми.... (5) - хастар, надуваем тюл, сатен, кристален тюл и дантела!!! Ужас няма да мога да направя и 2 крачки без да ми са напъхат между краката всичките тези платове. Но понеже искам сама да се убедя колко ще ми е неудобно, се разбрахме да ми остави едно вътрешно шевче за едно обръче малко по нагоре (май  pardon), за да мога като я облека с  и без обръч сама да си преценя как ще ми е по-удобно  ( все пак се отказах от прекрасен шлейф в името на удобнството и ще е кофти да се прецакам и с това ) good
Активен
Боги
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2282


I can't live in a world, where you don't exist...


Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: юли 11, 2010, 21:42:12 »

не исках и мен като ме изнасят от гражданското  на ръце и всичко да е вън  blush
funnytooth това беше много добро.
Момичета, много зависи от обувките ви, ако са с висок ток няма да се спъвате в обръчите на роклята.
veroni , радвам се, че си намерила своята рокля, хубаво е че ти е удобна, но не забравяй че едно е да се носи роклята 1 час в салона, а друго е цял ден.  Bravo за избора, много е хубава.
franseto, чакам с нетърпение снимки на роклята.
Активен
veroni
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 13



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: юли 11, 2010, 22:08:43 »

funnytooth това беше много добро.
Момичета, много зависи от обувките ви, ако са с висок ток няма да се спъвате в обръчите на роклята.
veroni , радвам се, че си намерила своята рокля, хубаво е че ти е удобна, но не забравяй че едно е да се носи роклята 1 час в салона, а друго е цял ден.  Bravo за избора, много е хубава.
franseto, чакам с нетърпение снимки на роклята.

Благодаря, и аз много си я харесвам.Искам да кажа,че роклята е доста лека и в този един час доста подскачах и танцуваш(аз съм си малко луда),майка ми се счупи от смях в магазина а продавачките направо се изцъклиха.А и не съм от тези дето ще си купят нещо дори и да не им  е удобно,но нека да мине сватбата и ще пиша как съм се чувствала.А снимки след медените две седмици  girl_wink
Активен
BacuTy
Ентусиаст
**
Публикации: 88



« Отговор #6 -: юли 12, 2010, 10:41:39 »

За жегите ми се струва по-разумно с обръч понеже отначало чувството при мен беше много особено все едно съм гола понеже плат не се докосва въобще до кожата.Извинете ме ама толкова ката плат не тежат ли ?Вярно са леки и ефирни материи ,но ваденето на жартиера ще е култово през толкова фусти  =]младожемнеца голям зор ще види   
Активен
tcveteto
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 55



« Отговор #7 -: юли 12, 2010, 12:25:17 »

Явно доста бъдещи булки (включително и аз) тръгват за рокля без обръч - но в крайна сметка се спират точно на рокля с обръч. Тази, която аз харесах също е с обръч, но е доста удобно. Всъщност трябва да се премери, за да се усети. Голям плюс е наистина, че въобще не е топло, з-то около крачетата ти е свободно. А и сега обръчите не са като онези старите твъди, железни. Сега е удобно защото те се огъват и не е проблем. Но за вдигането на ръце пред ритуалната зала -  blush какво да се прави:)
Активен
Snowwhite23
Новак
*
Публикации: 8


« Отговор #8 -: юли 12, 2010, 14:06:52 »

Здравейте момичета,
Знаете ли кога обикновено има намаления в магазините за булчински рокли?На мен ми предстои сватба през октомври.Много ми харесват нещата на La Sposa,Pronovias и M.Tylor,но цените им ми идват малко височки и не зная дали има смисъл да изчакам?  scratch one-s head
Активен
franseto
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 53


бъдещ сватбен агент ;)


Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: юли 12, 2010, 14:13:03 »

Боги, скоро ще започваме шиенето, мисля че най-късно към 23-24- ще се почва , защото преди това майка  ми трбява да си ушие нейната, етърва ми , на племенничето фрагчето и на свекърва ми!! та ще е лудница, ще и вземем тока на мойта дизайнерка , ама тя е свикнала Wink Пък и като я знам колко бързо и леко работи предоплагам че за 1 седмица ще я направи, ако не идем за малко до морето blum Веднаа като мога ще качвам снимки, даже и по време на ушиването smile  good
Активен
BacuTy
Ентусиаст
**
Публикации: 88



« Отговор #10 -: юли 13, 2010, 18:12:55 »

Така да се обърна към спецовете... това е, което аз искам:
http://img69.imageshack.us/img69/3393/520090602054424.jpg
това е , което се предлага ..
http://img19.imageshack.us/img19/3111/img6022k.jpg
Мисълта ми е... дали седи така "дървена и тежка" (извинявам се ама по-точно не мога да го обясня) pardon втората, заради плата... понеже аз я искам ефирна.... като втората....
И как би било ако горната част се комбинира със долна част(сатен , който е покрит по такъв начин) като :
http://img8.imageshack.us/img8/46/12891984.png
При всички случай моята рокля долу съм решила така да е.... но горе съм с малко по-едър бюст и искам да е красиво и естетично  blush и да ми е комфортно .
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #11 -: юли 13, 2010, 18:26:48 »

  BacuTy, изключително ефирно стои копринения шифон, много деликатна, но и доста прозрачна материя. Мисля, че на третата снимка си показала точно това(горният слой плат на роклята). Има и коприна, която е фина като паяжинка(как го обясних само  blush ) . А иначе комбинацията сатен и шифон, сатен и коприна, поне според мен е много красива. Моята рокля е точно от такива платове, на 3 пласта-сатен, коприна и шифон и определено си е тежка. Само изглежда лека  Wink Може би ако е на 2 или 1 пласт няма да е така  smile
« Последна редакция: юли 13, 2010, 18:28:50 от michelle » Активен
Briana
Новак
*
Публикации: 9


« Отговор #12 -: юли 13, 2010, 20:26:39 »

Момичета искам нещо подобно,да ме упътите къде да търся:

http://www.sotteroandmidgley.com/dress.aspx?style=ASM3387
http://www.sotteroandmidgley.com/dress.aspx?style=JSM1300

всъщност долната част да е такъв модел,тип русалка и със шлейф
Активен
pil4ata
Любопитен
*
Публикации: 23



« Отговор #13 -: юли 13, 2010, 20:48:23 »

Здравей Briana, в София в магазин Bridal fashion миналата събота мерих модела Bloomе, цената му е 1990 лева, но мисля беше размер 40 и не ми стана. Можеш да провериш там!
Активен
pebbles
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 763



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: юли 14, 2010, 09:13:59 »

Разликата във вида на двете рокли, които ВасиТу е показала е, естествено, леко в кройката, защото Маги Сотеро има причини да струва много хиляди долари, но и в снимката. Моделът на Росица Котюр (манекенката) е размер 44, защото такива се шият мострените рокли. Т.е. е малко по-дебеличка от представите ни за манекенка. А момичето на Маги Сотеро е размер -3, освен това е добре пипната от професионалисти. Иначе, полата на българския вариант е доста по-обрана, но отгоре също има прозрачния пласт, пък и, срещу съответната сума, със сигурност ще ти сложат още плат долу. Но е хубаво да я облечеш роклята за да видиш как ти стои моделът. Високата талия е благодатна, обаче има хора, на които им седи все едно са в 7-мия месец, а родата много държи като те жени, ако не си бременна, да има даже неонов надпис, вграден в роклята. Аз само като споменах висока талия и паниката в родата веднага изби. Абе, пробване му е майката. А, освен това, предната кройка, която беше показала, ако облечеш рокля на друга фирма може и корсетът да е правилно ушит за твоята фигура. Не се отказвай.
 Briana, тези модели, ако не си ги вземеш в оригинал - според мен нямаш шанс за търсения ефект. Така че, търси ги при вносителите на рокли, в нета ги има надълго и нашироко.
« Последна редакция: юли 14, 2010, 09:15:50 от pebbles » Активен
Страници: [1] 2 3 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines