Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 13:14:44

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата на spzd - 29.07.2010  (Прочетена 10491 пъти)
 
pebbles
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 763



Моят сватбен албум

« -: юли 05, 2010, 16:03:55 »

 Гледам аз, че една булка е доста близо до сватбения си ден, пък си няма темичка  :'( . И реших да взема нещата в свои ръце. Wink

 Та, разказвай, мила, какво те радва, какво те ядосва, какво те притеснява и нека и ние се вълнуваме с теб Сватбаааа

« Последна редакция: юли 05, 2010, 16:05:32 от pebbles » Активен
spzd
Ентусиаст
**
Публикации: 79


« Отговор #1 -: юли 06, 2010, 22:21:30 »

Благодаря, трогната съм smile
В момента съм толкова развълнувана,че незнам от къде да започна.
Може би е добре от самото начало:
Ами запознахме се преди цели 12 години, струва ми се все едно беше вчера. Преживяхме много неща заедно, надявам се и още дълги години да сме един до друг.
Доста време живеем на семейни начела и въпреки че получих годежен пръстен 2000 година и поне три пъти предложение за брак от него, чак сега се престраших на тази стъпка и очаквам момента с голямо вълнение и дори на моменти съжелявам,че не сме го направили доста по-рано.
Вълнувам се много, може би защото го отлагахме дълго.
Сега в неделя бях на един ритуал на мои познати и сълзите ми почти текнаха, треперех цялата и се чудех дали и на 29 ти ще запазя самообладание или думичките ще заседнат в гърлото ми.
Единственото, което се надявам е всички мои близки да са здрави и да са до мен в този момент - това ще ми е напълно достатъчно и нищо друго няма да има значение.

Сега за сватбата: ами трудно е да се каже,че е сватба, по-скоро малко семейно сватбено тържество.
Всички гости, включително и ние двамата сме 20 души- само семействата ни, кръстниците и двама трима приятели. Е в ритуална зала ще има и повече приятели. Решихме гостите да са малко по няколко причини: първо -поемаме си всички разходи само ние двамата ( не утежняваме бюджетите на родителите, те за нас са най-вече скъпи гости в този ден) и другия важен момент е желанието на бъдещия съпруг - той не обича шумотевици и галимации. За него най-прекрасния сватбен ден би бил, ако сме само двамата някъде на приятно място, така че аз се съобразих горе долу с неговите желания, доколкото можах.
Деня го избрах аз, месеца е месеца в който се запознахме преди 12 години. Отидох в ритуална зала, избрах деня, записах час и излизайки от ритуална зала, 2 мин след това получих смс от него (той е извън страната) - Какво става с датата ми? Ще ме вземаш ли тази година?- в този момент се почувствах, много щастлива, беше като телепатия помежду ни и естествено беше първия с който споделих датата и часа.
И оттогава започна организацията на нашият ден smile
Активен
biersdorf
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 142


"Няма попътен вятър за кораб без посока." Чърчил


« Отговор #2 -: юли 07, 2010, 07:42:02 »

Честита тема! Още малко остана и ще бъдете законно семейство - вълнуваща  е вашата история girl_in_love. Разгледах галерията и всичко ми хареса-може би си говорила, а аз съм изпуснала, но реши ли нещо за прическа? Споделяй всичко, което те вълнува, а ние ще четем с интерес good
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: юли 07, 2010, 08:17:13 »

Честита темичка и от мен! yahoo
С нетърпение чакам да разбера всички подробности около оставащата подготовка. Без значение от броя на гостите, сватбеният ден е много вълнуващ. Насладете му се, защото ще мине неусетно.  give_rose
Активен
spzd
Ентусиаст
**
Публикации: 79


« Отговор #4 -: юли 07, 2010, 22:31:36 »

Ох, прическата ми е болната тема- нямам прическа и незнам кой ще ми я прави.
Бях си харесала една фризъорка, но се оказа че ще пътува извън страната точно по това време и жената ме предупреди,че не може да поеме този ангажимент.
Реших да се доверя на фризъорката при която се постригвам доста години вече, но това беше голяма грешка- аз и показвам едно нещо, тя ми прави коренно различно- просто това което си умее, макар че и това явно не го умее.
Излязох бясна от салона, въпреки че доброто ми възпитане не го показа, дори  ми развали косата, за да не я завлека с фибите.
Та за прическата още не е дошло времето- трябва сериозно да помисля над въпроса.


Относно организацията- да ви кажа честно трудничко ми е сама. Всичко си организирам и избирам сама, защото половинката отсъства и ще се върне само за брака. Повечето неща дори не ги знае кои са, къде ще са и за него почти цялата сватба ще е една изненада, което мисля че няма да му е зле.

Споделям му ги, но той просто отсича: Мило, нали си ги организирала и избрала вече smile
Явно за него е важен момента,а не подробностите.

Не знае нито ресторанта, нито хотела за първата ни брачна нощ:)

Избрах си битов ритуал, защото много ми харесва.
След това си купих обувките, защото имам много малък крак и трудно си намирам обувки,които да ми станат и харесат и чак след това тръгнах да си търся рокля.
Исках изчистена рокля с някаква цветна дантела, но в последствие реших,понежа сандалите са ми сребро и дантелата да има сребърна нишка. Харесах си няколко рокли, но след обиколки със сестра ми и майка ми - харесах много това бюстие като модел и след това се върнах в този магазин и направих комбинация между бюстието и исках напълно изчистена пола. Направиха ми комбинацията, доволна съм от резултата- шиха ми я Грънчаров и син и ми излезе под 400 лв.
Въпреки че сватбата ни е малка и че много хора са ме питали защо вобще ми е рокля след като ще е малка сватба, аз винаги съм била на мнение, че няма да я облека заради хората в този ден.
В този ден ще я облека заради любимия и за да съм красива в неговите очи. Бих си купила рокля и облякла, дори и да бяхме само двамата. За нас този момент е сам по себе си важен и тържествен и искам да сме официални и да си останем такива в спомените ни за деня.
Та за роклята бях категорична,че ще съм с такава smile
Активен
pebbles
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 763



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: юли 07, 2010, 22:38:16 »

Гледам, че всичко е нормално - някои неща са готови, другаде има проблеми. Ама който е решил се е оженил, тъй че важното е, да не се впрягаш прекалено. Пък те, мъжете, малко не могат да разберат защо за жените шампанското е цвят, а не напитка tease.
 За прическата - някъде из варненските темички (вкл. и сватбените) се обсъждаха няколко салона, ама мен като не ме интересува пряко и не ги помня, така че може да си потърсиш. Успех! good
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: юли 08, 2010, 13:25:07 »

spzd, във варненската тема до скоро се коментираха фризьори на дълго и на широко. Все на някой ще се спреш.

За роклята те подкрепям напълно. Аз бях с рокля въпреки, че подписвахме само с кумувете. Имам приятелка, която се омъжи в САЩ и бяха само двамата с мъжа ѝ, но тя беше с рокля, а той в костюм. Това е вашият празник и правите всичко така, както на вас ви харесва, а не заради гостите.

Предполагам колко ти е трудно сама да организираш всичко, но това си има свойте предимства. Няма да ти се месят и ще е както ти си го мечтала. Мъжете са си просто такива pardon
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #7 -: юли 08, 2010, 15:49:59 »

20 души са си напълно достатъчни, за да имате прекрасно сватбено тържество give_rose Вие двамата ще сте много специални, независимо от броя на гостите. А едно от нещата, които карат булката да се чувства специална (поне за мен е така) е именно роклята и това тя да се чувства красива в очите на младоженеца, както ти си казала good
Активен
vilenceto
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: юли 08, 2010, 17:30:50 »

не остана spzd, ще следя с огромен интерес оставащите дни от подготовката. между другото - Роклята е прекрасна smile
Активен
spzd
Ентусиаст
**
Публикации: 79


« Отговор #9 -: юли 08, 2010, 20:42:28 »

Мерси Vilenceto и твоята е много красива, понеже е на витрината до  магазина от където купух моята, съм се заглеждала по нея smile

Толкова много  работа имам на работа,че нямам време да организирам нещата, но другата седмица ще се постарая повече, още повече че след 10 дни съпруга ми ще се върне и ще се наложи едно тичане за да облечем него и медицински и халки, ще настане суматоха.Най ме притеснява фризьора.

Ще снимам и ще покажа и другите неща.
За грим - ходих на два пробни, много си приличат двата- въпреки че на нито едната гримьорка не казах какво искам - казах им само да преценят какво ще ми подхожда като цветове и все пак да се съобразят че е булчински. За себе си избрах единия, с който повече се харесах на живо. Снимки има в галерията само на единия ( този който по не ми хареса), всъщност се спрях на другия, но снимките нещо се качват повредени - само една се качи нормално от тях, но за съжаление е в профил.

« Последна редакция: юли 08, 2010, 21:14:04 от spzd » Активен
BacuTy
Ентусиаст
**
Публикации: 88



« Отговор #10 -: юли 09, 2010, 08:47:28 »

 give_rose
Много се развулнувах като четох историята ви и темичката като цяло....
Много красива булка ще си smile
Пожелавам ви дълъг и щастлив семеен живот изпълнен с любов и разбирателство smile
Активен
vilenceto
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: юли 09, 2010, 16:05:24 »

знаех си, че чашите ще ми харесат мноооогооо smile , а относно грима този, който си в профил на снимката наистина е по-добър, по-естествено стои.
Активен
spzd
Ентусиаст
**
Публикации: 79


« Отговор #12 -: юли 09, 2010, 19:58:35 »

Чашите си ги купих от един голям магазин на Червения площад с много красоти в него.Там има голям избор на кристални чаши, а и от стъкло също. Моите са 6 кристални чаши- френски кристал D'Arques.
Активен
spzd
Ентусиаст
**
Публикации: 79


« Отговор #13 -: юли 10, 2010, 09:24:47 »

Момичета дайте идеи за фризъор- освен Ескейп и Хубава жена? Някакви идеи за цените на пробните прически имате ли там? Май трябва да се погрижа за тази част, косата ми е много мека и тънка и 100% ще имам проблеми с фризъорите.
Активен
BacuTy
Ентусиаст
**
Публикации: 88



« Отговор #14 -: юли 10, 2010, 12:06:45 »

И аз се ослушвам за това, сособено след като косата ми едвам стига до раменете  nea
Активен
spzd
Ентусиаст
**
Публикации: 79


« Отговор #15 -: юли 15, 2010, 21:36:07 »

Днес си поръчах букета и този за колата, както и бутонерите и възглавничка за халките от живи цветя. Поръчах ги в една сватбена агенция, защото бях разглеждала техни снимки и ми харесаха нещата, сториха ми се много любезни момичетата.
Активен
falenopsis
Любопитен
*
Публикации: 49



« Отговор #16 -: юли 21, 2010, 12:12:28 »

Как върви подготовката, как са нещата? Гледам, не останало никакво време. То сега са най- вихрените и безметежни дни  smile заедно с тези след сватбата, де  Wink
Активен
spzd
Ентусиаст
**
Публикации: 79


« Отговор #17 -: юли 22, 2010, 08:12:10 »

Ужас е направо.
Първо успях да се разболея- кихам, тече ми носа, с температура съм, не смея да взема атнибиотици,  защото с мъжа ми правим опити за бебе и ми се струва неуместно. Това се случи благодарение на усилените климатици в магазините и най-вече в един в който висяхме час да избираме костюм на младоженеца.
С младоженеца сме до никъде- от неговия номер няма костюм с хубава кройка, уж поръчахме един за петък пък ще видим.
С фризъора същата работа вече 3та неуспешна прическа- направо изпадам в ужас.
В общи линии сме под стрес, дано нещата да се оправят,че никакво време няма.
Активен
pebbles
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 763



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: юли 22, 2010, 08:24:51 »

Мила, не се шашкай, който е решил не е останал неоженен blum. Пък останалото са подробности. И дори да отидеш в салона в квартала само да те издухат, пак ще си най-хубавата булка. Не си струва заради такива неща да си вредиш на здравето. Лъжичка - две "майната му" и чайчета и парацетамол. Имаш си майка и свекърва, които да търчат, ако излезе нещо спешно. Опитът показва, че направо разцъфтяват като им се възложи нещо, за да могат и те да "умрат от притеснение, бързане и там, каквото друго препятствие има"
Активен
asseto
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 557



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: юли 22, 2010, 10:01:09 »

spzd, бързо оздравяване ти пожелавам и наистина спокойна последна седмица, доколкото е възможно разбира се.
Слушай pebbles, много е права.  Wink

 Offtopic pebbles, по-добре просто не можеше да се каже:
Лъжичка - две "майната му" и чайчета и парацетамол.
...
Опитът показва, че направо разцъфтяват като им се възложи нещо, за да могат и те да "умрат от притеснение, бързане и там, каквото друго препятствие има"

 funnytooth
Активен
falenopsis
Любопитен
*
Публикации: 49



« Отговор #20 -: юли 22, 2010, 10:59:40 »

Преди 10 години, първата ми сватба, така се бях шашнала... Около 3 дни преди сватбата, вече косата подготвена - боядисана в салон, направиха ми нов цвят, не успяха същия да докарат..., роклята вече в къщи, всичко на лице. Облякох се, понагласих се и се погледнах в огледалото. Идеше ми да зарева! Реших, че ще съм най- смотаната булка на света - с тази тъпа рокля, гадна прическа и аз грозна - ужасссс......   angry  Е, само емоции. В крайна сметка бях много хубава булка и сега си гледам снимките и си се радвам, колко хубава съм била. Но тогава, от напрежение виждах всичко криво и черно. Така, че не се отдавай на паниката  Wink
Активен
spzd
Ентусиаст
**
Публикации: 79


« Отговор #21 -: юли 23, 2010, 08:17:23 »

Ох, благодаря ви, но за съжаление всичко сама си правя и много помощ нямам,дори ме товарят с повече неща и негативни емоции. Вчера въпреки че се чувствах много зле- болна, цял ден тичах, не бях яла и даже нямах време и за парацетамол. От свекървата помощ никаква нямам- тя само нарежда от далече,ще дойде само за събитието. Майка ми е много заета с работата си и също.
Вчера бях на нова пробна прическа- мисля че се получи нещо, въпреки че явно на мен прибрана коса не ми отива много и не мога да се възприема вобще.
Мъжа ми каза- не се безспокой мило и без прическа да дойдеш пак ще те взема. Хареса му прическата, но каза че на снимките тя няма да  се вижда и в лице ще изглеждам само с прибрана коса, което ме наведе на мисълта че  май не е добре.
Утре има рожден ден и ще отида да се направя пак- този път само навита на маша и леко прибрана с две красиви фиби, пък ще видим резултата и окончателно ще реша.
Надявам се днес костюма да е готов и да си отдъхна поне малко, иначе ме чака пак голямо обикаляне.
Активен
falenopsis
Любопитен
*
Публикации: 49



« Отговор #22 -: юли 26, 2010, 12:44:34 »

Ако наистина не ти отива с прибрана коса, не си прави прическа с прибрана коса. То не е задължително. Има прекрасни булки с разпуснати и разпилени коси...
Активен
asseto
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 557



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: юли 27, 2010, 14:51:03 »

Хей, spzd, как е настроението? Още само два дни остават.  Bravo
Активен
vilenceto
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: юли 29, 2010, 14:55:44 »

 Сватбаааа

Мила spzd, вече би трябвало официално да сте обявени за съпруг и съпруга!!!
Честито!!!!! Пожелавам ви много любов, разбирателство и да запазите тръпката от днешния ден завинаги в сърцата си, за да може в трудни моменти да ви крепи и да вървите заедно напред!!!

 nazdrave Горчиво!!!  smile
Активен
_Roxy_
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 114


Love is in the air...


« Отговор #25 -: юли 29, 2010, 16:15:23 »

ЧЕСТИТО!!!   weddingday
Пожелавам ви много любов, късмет и щастливи моменти заедно!
Активен
bubu_123
Сватбар
***
Публикации: 227



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: юли 29, 2010, 16:41:04 »

ЧЕСТИТО!!!! Много хубав и изпълнен с любов съвместен път!
Активен
asseto
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 557



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: юли 30, 2010, 09:54:39 »

Честитооо! give_rose
Вървете винаги ръка за ръка и се обичайте все повече с времето! Желая ви много хармония и семейно щастие!
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: юли 30, 2010, 10:14:24 »

ЧЕСТИТО!  give_rose
Много семейно щастлие и само с красиви моменти да е наситен животът ви!  nazdrave
Активен
falenopsis
Любопитен
*
Публикации: 49



« Отговор #29 -: юли 30, 2010, 15:47:03 »

Честито и от мен! Очаквам снимки!  smile
Активен
bebe_27
Любопитен
*
Публикации: 26



« Отговор #30 -: юли 31, 2010, 10:56:27 »

ЧЕСТИТО!
Много семейно щастлие
Активен
Dallila
Професор
****
Публикации: 423



Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: август 01, 2010, 10:42:12 »

Честито на младото ви семейство. smile
Бъдете много щастливи, обичайте се и се разбирайте. twohearts
Активен
spzd
Ентусиаст
**
Публикации: 79


« Отговор #32 -: август 23, 2010, 10:43:10 »

Здравейте момичета, малко късно се включвам,но пътувахме и нямах възможност.
Благодаря ви за пожеланията!
Сватбата беше приказна,мина като на един дъх и всичко беше перфектно.
Усмивката ми не слизаше от лицето и въпреки че и двамата с младоженеца бяхме болни, за миг не ни пролича.
Получи се страхотна сватба,всички много се забавлявахме и танците продължиха до 3 часа,а можеше и повече:)))
Всичко беше перфектно,времето също. Изкючително съм доволна от:
Маруся - страхотен грим имах,
Тедито - за прическата
Грънчаров и син - за прекрасната рокля,
на Васко от Фотостудио Х- много хубави снимки имаме
на дж Пацо - невероятно настроение създаде,никой не седя по масите,продължихме до късно през ноща
и не на последно място на невероятното обслужване,вкусна храна и обстановка в ресторант Акант Руж!
Снимки съм качила доста във фейсбука:
http://www.facebook.com/photo.php?pid=30863175&fbid=1368399015620&id=1401050177#!/album.php?aid=2042276&id=1401050177

http://www.facebook.com/photo.php?pid=30863175&fbid=1368399015620&id=1401050177#!/album.php?aid=2042347&id=1401050177
Активен
rain
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 48



Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: август 23, 2010, 14:57:26 »

Честито!
Много семейно щастие ви желая! Прекрасна булка си, а снимките са невероятни, Васко е страхотен фотограф наистина  Wink
Активен
vilenceto
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: август 24, 2010, 09:59:21 »

уверена бях че ще си повече от прекрасна !!!

всичко е много красиво smile  отново ви пожелавам мнооооооого любов !!!!
казваш че сте пътували, разкажи подробности - къде ходихте, как изкарахте smile нали знаеш че сме любопитни  blum не можеш да минеш само с едно "малко късно се включвам,но пътувахме"


P.S. Едва ли ще те учуди, но имаше огромна вероятност и нашата сватба да бъде в същия ресторант smile

Активен
falenopsis
Любопитен
*
Публикации: 49



« Отговор #35 -: август 24, 2010, 12:16:30 »

Прекрасна булка си!
Активен
tcveteto
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 55



« Отговор #36 -: август 24, 2010, 13:06:26 »

Много хубава булка си била! Bravo Good luck
Активен
spzd
Ентусиаст
**
Публикации: 79


« Отговор #37 -: август 24, 2010, 15:05:09 »

Всъщност се оказа че в ресторанта имаше две сватби в този ден:)
Кръстницата, като излизахме от ритуалната зала- ме подкани по-бързичко да излизам,защото булката след мен излизала и не било хубаво да се засичат двете булки уж.Обаче тя беше любопитна и погледнала другата булка, която беше облечена нетрадиционно  - с рокля с Мерилин Монро и я запомнила.
След това вечерта,когато отидохме в ресторанта- се оказа,че те също празнуват в този ресторант- само че в градината му отвън. Тогава вече я видях- също беше много хубава булка:)
Относно пътуването - имахме желание да посетим Будапеща, Виена и Прага, но посетихме само Виена- тъй като нямахме достатъчно време.
Виена е очарователен град и много ми хареса.
Сега опознавам Холандия, Белгия и част от Германия.За съжаление времето е доста дъждовно и студеничко- тук есента е почти дошла - надявам се да се затопли.
Активен
bubu_123
Сватбар
***
Публикации: 227



Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: август 24, 2010, 15:10:02 »

И аз да се включа с малко закъснение - страхотна булка  give_rose
Активен
Страници: 1 2 3 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines