Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 10:27:57

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Очаквани бебчета ЮЛИ-АВГУСТ-СЕПТЕМВРИ 8"  (Прочетена 34649 пъти)
 
dani_k11
Ентусиаст
**
Публикации: 129



« Отговор #105 -: август 12, 2010, 08:57:07 »

здравейте момичета give_rose
май малко останахме в тази темичка или сте на почивка blum
Ани моят беше 84, но така и не успях да отида на хематолог/оказа се в отпуск до 18 и така ако всичко е ок тогава ще отида/, а за ражданео при мен е обрато, моята доки/наблюдаващата/ през цялата бременност ме настройваше за секцио, но в клиниката в която съм решила да раждам, при консултацията един от лекароте ми каза: "о не миличка,ти ще се справиш, пък и бебето си е застанало надолу с главичката, таза ти е ок, така че не ни пречи да опитаме естествено" и ако знаеш как ми подействаха неговите думи, така че аз искам, пък и вчрвам че ще успея good
отплеснах се  blum лек ден на всички
PS: иначе и аз съм като теб, и моята глава е заръстена, аз дори тея дни, когато успея да поспя сънувам някакви шантави сънища, но нищо още малко ни остана give_rose
Активен
valka27
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1103


http://www.panoramio.com/user/3830585


Моят сватбен албум

« Отговор #106 -: август 12, 2010, 10:05:14 »

Така и така сте заговорили за секцио... при нас нали се видя увита пъпна връв около вратлето... събра се мало и голямо да ме убеждават за секцио  angry, вкл. и доктори и аз взех, че им повярвах pardon, но ходих на преглед при една много готина лекарка, та тя ми каза, че 80-90% от бебетата се раждат с увита пъпна връв и не вижда абсолютно никаква пречка да си родя нормално *YAHOO*На мен естествено това ми и трябваше за да взема окончателно решение:
Относно избора на болница... всички това ме питат.Отговарям Тина Киркова, някои се опитват да ме разубеждават, там имало заразени бебета със стафилококи(незн. дали правилно го пиша).Добре си викам, тогава Майчин дом - "о, не... там са всички циганки", ми то остана Шейново - да, ама пък там ти взимат детето и ти го носят по час..., баните били по една на етаж.така, че 100 души да питам за мнение 101 отговора получих! girl_impossible
Днес ще ходя до акушерката да видим дали ще се сдобиа с болничен blum
Активен
wanting
Професор
****
Публикации: 314



Моят сватбен албум

« Отговор #107 -: август 12, 2010, 10:10:07 »

и аз чух всякакви истории за всички болници  girl_impossible всеки си има мнение или позната с преживяване  smile накрая реших шейново първо защото ми е най-близо, пък и ми се наложи един път да лежа там през бременността, та ако не друго поне опознах обстановката  Wink
Активен
Ani
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 305



Моят сватбен албум

« Отговор #108 -: август 12, 2010, 16:23:35 »

"100 души да питам за мнение 101 отговора получих! "- напълно си права valka27   good Аз от началото на бременността си мислих и обмислях, събирах инфо, но в крайна сметка се моля всичко да протече нормално и все за 3 дни ще се премъчим някак, каквато и обстановка и условия да заварим  smile От друга страна не мога и немога да се отърва от разни мисли,които ме човъркат, а за сънищата нощем да не говорим  tease
dani_k11, това което са ти казали относно раждането е наистина супер стимолиращо-разбира се,че ще се справиш! Bravo
wanting ,това че познаваш обстановката и ще се чувстваш спокойна е най-важното от всичко  smile
Това ни остава,сладурки, да се заредим с положителни мисли и да изминем финалните метри, колкото и спънки да има   girl_wink
Активен
cvety_p
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 510


Няма неизпълнени мечти, Има изоставени желания!


Моят сватбен албум

« Отговор #109 -: август 12, 2010, 20:29:32 »

Еха темичката малко по малко се опразва  yahoo Бъдещи мамчета желая ви леки дни до края и прекрасни бебчета, не се тормозете с мисли за раждането - аз се стараех да го мисля възможно най-малко и въпреки това нищо не се случи така, както очаквах! И като родила секцио бих искала да ви посъветвам - ако можете да избирате ( при мен нямаше такава опция ) раждайте си нормално, просто нямате си на идея колко тежко и тъжно ми беше в болницата като едвам се придвижвах по коридора да отида да си видя бебчето и то два дни след като родих, а момичетата родили нормално от преди два часа вече припкаха насам-натам и си бяха с бебчетата ! Още повече, че мога да твърдя, че съм усетила и малко от нормалното раждане, защото отидох в болницата с 9 см разкритие и мога да твърдя че не болеше чак толкова! Много повече ме болеше от факта, че не можах да си видя бебето а ми го показаха само на снимка  cray
Успех на всички  give_rose
Активен
Vessi
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #110 -: август 13, 2010, 16:43:34 »

Здравейте на всички ! Прочетох ви постовете и драсвам само два реда за кураж ! Момичета почивайте, радваите се на очакването и се разхождайте ! Спокоино , докторите си знаят работата , дали секцио или нормално те могат да преценят най-добре.Лошото е че в Бг при секцио слагат пълна упоика и дават детето на втория ли на третия ден.При мен беше друго - нямах избор Тиа беше седалишно , биха ми епидурална и докато ме рязаха чувах и виждай всичко , тати също, дадоха ми я на 3 час.Отплеснах се.

Така , че кураж на всички настроивайте се за бебче , радвайте се на лятото, и леко доизкарване на всички.
Активен
Harmonia
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1039


хубавото винаги предстои ...


Моят сватбен албум

« Отговор #111 -: август 13, 2010, 18:34:10 »

Привет и от нас...

И аз да подудна малко като бабите, ама... Наистина най-важно е максимално да бъдем спокойни и да се наслаждаваме на всеки един изминал ден и да се надяваме, че всичко ще се подреди по най- добрия за нас и бебето начин good

Иначе вчера бях на контролен преглед и направо щях да падна като док ми заяви, че следващите две седмици излизал в отпуск girl_impossible при все, че през цялата бременност ми обещаваше , че държи да раждам при него...(аз от няколко години вече съм му пациент).. И накрая ми заяви "е, спокойно, де - връщам се една седмица преди термина ти, няма да спираш лекарствата и всичко ще е ОК" ... и днес ми е еднакаша в главата, че... чудя се дали да продължа с терапията или да я намаля/спра; дали ме кара да продължавам с хаповете заради мен и бебто или само, за да дочакам да се върне от отпуск crazy ...От друга страна за последните два месеца съм свалила 3-4 кг. и съответно бебешорът е наддал малко по-малко последните седмици (вчера ехо-то го изкара малко над 2700), та няма да е лошо да се приближим максимално до термин, а трябва да внимавам и защото шийката ми вече се е скъсила на 70% и е изгладена, а разкритието си прогресира - вече 3 см.... Иначе от миналата седмица малко ми понамаляха контракциите, но съм на сериозен "затворнически" режим, поразмърдам ли се малко повече вкъщи и става весело pleasantry

та такива ми ти работи около нас...
Хайде, мили момичета, доскоро и ви пожелавам повече спокойствие и положителни мисли и емоции!
 give_rose give_rose give_rose
Активен
valka27
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1103


http://www.panoramio.com/user/3830585


Моят сватбен албум

« Отговор #112 -: август 14, 2010, 09:25:45 »

Harmonia ама тоя твоя лекар  Oh my ...  Oh my ...  Oh my ..., може ли такова нещо, това да не е по поръчка...раждането имам в предвид, при почти изгладена шийка и 3 см разкритие Oh my ...  Oh my ...  Oh my ....Може би за тия няколко години те е опознал като пациент и предполага, че ще "удържиш фронта" 2 седмици.Хич не ми е в стила да давам мнения и съвети, но не се сдържах.Продължи си терапията+хаповете, щом той така е казал, пък и бебчо така ще поостане повечко и ще наддаде...уф, че се ядосах...аз затова си нямам лекар, защото на никой нямам доверие nea

И за да се опитам да разведря обстановката пускам линк към една тема, в която се дискутира раждането и смешните случки, които се случват в този сублематичен момент от живота ни.На мен поне темата мноооого ми хареса http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=381074.0
Активен
Ognena
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 248



Моят сватбен албум

« Отговор #113 -: август 15, 2010, 12:51:20 »

Harmonia, мила много добре те разбирам Oh my ..., аз се почувствах по същия начин като ми каза моята лекарка, че няма да я има един месец и ще се върне 4 дни преди секциото sad. Не знам какъв е тоя наплив на отпуски в Токуда girl_impossible, обаче е факт. И най-лошото е, че дори няма официално лекар, който да я замества, ами да стискаме палци да не се налага нещо по спешност, че тогава търсим дежурния на смяна sad. По тази причина няма да спирам магнерича както си ме посъветвала в моята тема, a според мен и ти не го прави на своя глава, за да няма изненади - стискам палци всичко да е наред при вас през тези две седмици, почивай си повечко и се пази. Пък кой знае, може и в една стая да сме Wink smile
« Последна редакция: август 15, 2010, 13:22:03 от Ognena » Активен
Ani
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 305



Моят сватбен албум

« Отговор #114 -: август 15, 2010, 14:49:00 »

Аууу, момичета гледам и вие от отпуските в Токуда страдате, аз точно затова съм толкова изнервена напоследък. Небива,че докторите си излизат отпуск ами ни задължават избор на екип да платим  crazy На 17-ти съм на преглед, записаха ме при д-р Кръстанова.Имате ли някакви отзиви за нея?
Явно ще трябва да стиснем краката и да чакаме да мине отпускарския сезон  pleasantry  Wink
valka27, темичката е страшно интересна, така съм се смяла на някои случки  sarcastic
Активен
Harmonia
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1039


хубавото винаги предстои ...


Моят сватбен албум

« Отговор #115 -: август 15, 2010, 17:33:00 »

Оgnena, като нищо може да се засечем, въпреки че аз се надявам последните дни на август да са ми и последни с коремчето girl_wink

Ani, докато лежах в болницата имах няколко преки контакта с Кръстанова. Като цяло ми направи впечатление на мила жена, обяснява всичко без досада (като голяма част от акушер-гинеколозите), въпреки че в деня на изписването ми имах лек сблъсък на мнения с нея blush Едно от момичетата, с които бяхме в една стая, се прехвърли при нея и засега е доволна good
Активен
Ani
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 305



Моят сватбен албум

« Отговор #116 -: август 16, 2010, 12:23:39 »

Благодаря ти Майче, ще я видим утре що за човек е  smile
Казаха,че ще мерим тонове и ще гледа за разкритие.
Стискайте палчета  Wink
Активен
Vessi
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #117 -: август 23, 2010, 16:49:05 »

Момичета стискаите палци утре 24,08 е големият ден !!!! Хем си викам свърши се хем малко ме е шубе !!!! Поздрави на всички
Активен
valka27
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1103


http://www.panoramio.com/user/3830585


Моят сватбен албум

« Отговор #118 -: август 23, 2010, 17:35:00 »

Vessi, с теб сме good
Няма от какво да те е шубе, отивай утре с широка усмивка, защото ти предстои най-прекрасното изживяване за една жена.
Активен
valentina83
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 40



« Отговор #119 -: септември 04, 2010, 00:14:17 »

Ехо, има ли някой все още тук? Не мога да се похваля, че съм най-редовният посетител, все пак май не съм писала вече месеци, но на всяка цена искам да пожелая на оставащите сътеменички леки последни метри. Още малко остава момичета, аз вече нямам никакво търпение, предполагам, че и при вас е така.
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines