Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 23, 2024, 13:17:44

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Булчинския букет - 6"  (Прочетена 215084 пъти)
 
Mauve
Ентусиаст
**
Публикации: 66



« Отговор #135 -: януари 11, 2011, 22:06:40 »

Любимите ми цветя са гардениите и цветовете на магнолията - толкова съвършени и благоуханни. Но никъде в България не съм срещала булченски букети с тях. Прекалено скъпи ли са, трудни за съхранение, сезонни, или трудни за аранжиране? Да се насоча ли към божури, рози, орхидеи...

гардениямагнолия

Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #136 -: януари 12, 2011, 00:03:43 »

Morning_Flower, не се бях сетила, че има такива клипчета в youtube! bee Мерси за идейката!  smile
Mauve, уникално красиви букети са тези наистина! Чак се замислих и аз за такъв, но няма да изневерявам на темата! Wink Ако си от София ще те подсетя , че имаше преди много голям магазин за цветя като борса. Казваше се "Флора". Преместиха го някъде в Дружба мисля. Там имаше много екзотични цветя. Знам, че и по заявка караха. Ако го откриеш може би ще ти помогнат! smile
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #137 -: януари 12, 2011, 00:05:07 »

аз се спрях на варианта червени рози и бели фрезии - видях букета при една съфорумка, дано не ми се сърди blush ако някой се интересува от тази комбинация, ще потърся линк към албума със снимки, в който видях букета и ще го споделя тук smile
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #138 -: януари 12, 2011, 02:36:16 »

Mauve Божурите са невероятни,но са само май мес. Незнам кога ти е сватбата,но ако няма божури можеш да ги заместиш с ранункулус. Другото му име е персииска роза. Съжалявам,че не мога да си намеря снимка от букета с това цвете. Много често се използва в другите държави,но при нас от миналата година започна да се търси често. Можеш да го видиш в нета има всякакви цветове.
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #139 -: януари 12, 2011, 07:52:14 »

 Mauve, и аз исках същото като теб. Пробвах да питам поне дали бутониерите могат дабъдат направени от гардении, но за Варна явно беше невъзможно(за моята сватба мини бели кали не намериха, та това ли). Не знам къде ще ти е сватбата, но не се отказвай, а разпитай навсякъде. Тогава бях открила, че в "Мънисто" предлагат букети от стабилизирани цветя, включително гардении. Провери и там дали ще те устройва като изработка и цена.
  Магнолиите се откриват рано напролет и цъфтежът им е много кратък. Ако сватбата ти е в периода началото на април-края на май, има шанс да се намери и в България. Като цъфтежа основно е целия месец април.
Активен
Hekseskud
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 357



Моят сватбен албум

« Отговор #140 -: януари 12, 2011, 10:06:06 »

Nina Style, мисля, че персийска роза е като този букет долу. Гледала съм такова цветя с масово приложение при младоженките в Европа и Щатите - много красиви и нестандартни букети smile

Момичета, дайте идеи какви бели цветя да ползвам за февруари месец? Да са и на приемливи цени...гледах хризантеми, гербери...


* pink-wedding-bouquet-ranunculus-mwfie.jpg (25.97 KB, 330x381 - видяно 10340 пъти.)
Активен
unicusbg
Ентусиаст
**
Публикации: 119


hand made манияк


Моят сватбен албум

« Отговор #141 -: януари 12, 2011, 10:48:12 »

Зюмбюли и момини сълзи - за аромат или дребни цветя в косата
Нарциси, фрезия.
Розите в средата на февруари сигурно ще скокнат заради Свети Валентин. Но може пък да са само червените, белите да си останат ок.
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #142 -: януари 12, 2011, 10:49:50 »

Mauve, тази борса "Флора" се намира в Дружба, точно срещу Кауфланд, няма как да не я видиш...Наистина има много хубави неща там, провери!  good
Активен
Hekseskud
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 357



Моят сватбен албум

« Отговор #143 -: януари 12, 2011, 12:16:54 »

Благодаря за идеите! Днес може да се отбия до цветарски магазин - да видим какво ще се предложи...
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #144 -: януари 12, 2011, 13:15:58 »

Nina Style, мисля, че персийска роза е като този букет долу. Гледала съм такова цветя с масово приложение при младоженките в Европа и Щатите - много красиви и нестандартни букети smile

Момичета, дайте идеи какви бели цветя да ползвам за февруари месец? Да са и на приемливи цени...гледах хризантеми, гербери...
Да точно за това цвете говорих. На мен лично много ми харесва. Особенно в бяло е прекрасно.  yahoo
Активен
kala
Сватбар
***
Публикации: 297



Моят сватбен албум

« Отговор #145 -: януари 12, 2011, 16:33:06 »

Момичета,
някой знае ли калата дали се намира целогодишно по магазините? Нещо ми обясняват че април /когато е моята сватба/ още не били цъфтяли и нямало да има?  cray
Това ми е любимото цвете и дори вече си поръчах покани с нарисувани калии, защото реших, че това искам да са цветята на сватбата ми. Освен това все съм си мислила че те са като розите и целогодишно могат да бъдат намерени по цветарските магазини.
Активен
Mauve
Ентусиаст
**
Публикации: 66



« Отговор #146 -: януари 12, 2011, 21:49:46 »

Явно е, че много трудно ще осъществя идеята с гардениите или пък магнолиите. Сватбата е в София в началото на Юли. И с Божурите е трудна работата по това време на годината... Тази персийска роза е чудесна! Благодаря Ви за съвета! И на теб, Нина! Ето какво харесах

- не съм се замисляла за този цвят, но този букет е УАУ
- розоооовооооооо

diddka, знам, че на Холандската борса от където внасят големите красиви рози в кутиите, има всичко. Но на каква цена...  huhhuh.gif Стискам палци да намериш и мини кала на добра цена!
« Последна редакция: януари 12, 2011, 22:28:51 от Mauve » Активен
AnitaP
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 35



« Отговор #147 -: януари 13, 2011, 15:13:36 »

Здравейте и аз много държа на някои цветчета, но като се замисля, всичко зависи от случая: с каква рокля ще съм, дали ще ѝ отиват, дали ще ги има в по-големите магазини на които мога да се доверя и т.н.
Не се вманиачавайте в конкретно цвете, по-скоро решете каква форма, обем и цвят на букета ви, ще подхожда максимално на роклята и вашата визия. Това  е моят приятелски съвет, за да запазите доброто си настроение, въпреки някои малки трудности в случая. Иначе през лятото предполагам проблемите са преди всичко, свързани с издръжливостта на цветята в големите горещини, особено в колата. Аз ще имам зимна сватба и съм спряла на нежни малки рози, но нищо не се знае, какво ще избера накрая, ще разчитам на това в магазина да ме грабне нещо в каталога им.
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #148 -: януари 13, 2011, 15:34:00 »

Mauve страхотни букети. yahoo Ох, обичам това цвете.  heart При нас сега навлиза последната година повече за разлика от другите държави,но вече съм му луда фенка. Стои прекрасно даже и в аранжировки  за маса. Ако, изнамериш още снимки качвай да гледаме и ние.  Flower Sunshine
Активен
unicusbg
Ентусиаст
**
Публикации: 119


hand made манияк


Моят сватбен албум

« Отговор #149 -: януари 13, 2011, 16:29:54 »

Тази персийска роза наистина е невероятна! Да си призная, първият път, когато видях това цвете, си помислих, че много ми прилича на зелка. Но или самото цвете там е било такова, или пък има различни сортове. Харесват ми букетите от снимките с него - прелестни са! Цветето е обемно и многопластово и това го прави перфектно за букета. 100% ще искам и моят да е с него. Да му мислят кумовете, те ще го купуват smilesmilesmile
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines