Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 00:21:34

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Бърза и тайна сватба  (Прочетена 11230 пъти)
 
sunrise
Регистриран

Публикации: 2


« -: юни 24, 2010, 12:06:02 »

Здравейте:) Понеже никога не успявам да намеря нужната информация в интернет реших направо да пусна тема и да попитам следното. С приятеля ми искаме да се оженим тайно, без никой да разбере (с изключение на кумовете:D) и без церемония. Проблемът е обаче, че не знаем изобщо как да го направим. Къде трябва да подадем документите (от София сме) и може ли изобщо така? Защото в цените за ритуалните зали винаги се включват разни неща, които не искаме- просто искаме да 'ударим' по един подпис и това е smile
 
Активен
anet
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #1 -: юни 24, 2010, 12:36:31 »

Отивате на Пиротска. Има Дом за радостни обреди, колкото и странно да звучи така се казва. Мисля че беше някъде срещу малкия ЦУМ, но провери в интернет. Там се записвате за зала, час и вида на ритуала и сте готови.
Активен
asseto
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 557



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: юни 24, 2010, 15:49:44 »

sunrise, абсолютно възможно е да го направите, както сте го замислили. Просто като отивате да се запишете на Пиротска 10 (точно срещу малкия ЦУМ е, между другото), трябва да кажеш, че не искате никакъв ритуал, "само правната част" им кажи. Ако е в делничен ден и без ритуал, музика, хор и подобни, мисля, че нищо не струва дори. Т.е. отивате на съответния ден, разписвате се и си тръгвате, това е. Пак ще трябва да си подготвите изследвания и документи обаче, те ще ви кажат какво се изисква. Има едни декларации, които се попълват и се носят заедно с медицинските около седмица преди записаната дата.
Активен
sunrise
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #3 -: юни 24, 2010, 18:33:18 »

Благодаря smile Това ме интересуваше smile
Активен
zlatomira__
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 457


Обичаме те малко Мишленце


Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: юли 21, 2010, 08:24:35 »

сънрайс, какво стана сключихте ли брак?
Активен
Andreina
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 166



« Отговор #5 -: януари 18, 2012, 20:09:05 »

Като тийнейджърка мечтаех за точно такава сватба! Много романтично ми се вижда  heart Момичетата вече са дали чудесни съвети. Аз искам само да поздравя избора.
Активен
anna_karenina
Сватбар
***
Публикации: 268


« Отговор #6 -: януари 25, 2012, 01:24:02 »

Искам само да кажа, че е възможно родителите ви да се обидят много от това. Знам, че това си е за вас, лично и т.н., но тези хора ви обичат повече от всичко, помислете за тях. Дори да не искате тържество, поне ги поканете на подписването.

Мои познати направиха така: бяха само с родителите и брата на булката, като майката  на младоженеца беше кума, а бащата на булката кум. После мисля, че са хапнали някъде и това е smile

Активен
gospojicakapriz
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 59



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: март 28, 2013, 15:16:19 »

И аз съм съгласна с последния пост.Освен ако не е някоя "необичайна" ситуация, и аз мисля, че родителите са даже по-щастливи и от младоженците що се отнася до такива събития.На мен този ден ми предстой, но няма да забравя физиономията на майка ми, че и на баба ми докато ми помагаха да си облека роклята, когато я пробвах за пръв път... Аз бях вкаменена, а майка ми за пръв път я видях такава.Май малко се отплеснах.Иначе и на мен ми звучи интересно, но мисля, че е по-скоро в стил "Холивуд".
Активен
Nella
Регистриран

Публикации: 2



« Отговор #8 -: април 15, 2013, 14:27:06 »

Здравейте, видях че има вече отворена тема за това което ме интересува smile Искам да се венчая с приятеля ми, не без документи и подписи, просто някой поп да ни венчае пред Бога. Знам че не се води истински брак, имаме време за подписи и церемонии и всичките тези прекрасни неща smile Та въпросът ми е мога ли някъде в София да намеря някой поп, и дали той ще се съгласи на такова нещо? Ще съм много благодарна ако ми отговори някой smile
Активен
katerinaatan
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 205



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: април 15, 2013, 14:35:53 »

Мисля,че за да сключиш църковен брак трябва да имаш граждански...
Активен
Lillly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 599



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: април 15, 2013, 14:41:18 »

Аз мисля, че в която и църква да отидеш ще ти дадат подробна информация какво точно ти трябва и как стоят нещата. И аз мисля, че трябва да имаш граждански. Но ако искаш само църковен, не би трябвало да е забранено според мен
Активен
Nella
Регистриран

Публикации: 2



« Отговор #11 -: април 15, 2013, 14:54:08 »

Значи немога просто да намеря някой поп, който да изрецитира нещо и да каже, че ни обявява за съпруг и съпруга, без да се документира някъде с подписи и т.н. така ли? Явно много романтични филми съм изгледала   give_rose
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #12 -: април 15, 2013, 17:12:34 »

Абе виж сега, по принцип невъзможни неща няма. Друг е въпроса до колко е редно, какъв съответно е смисъла и колко ще ви "струва" pleasantry, все пак ще го направи "под масата"....

Иначе за църковен трябва граждански girl_wink

 Offtopic За филмите нищо не мога да ти кажа biggrin blum girl_wink
Активен
Krumowa85
Регистриран

Публикации: 5


« Отговор #13 -: юли 29, 2014, 22:50:59 »

Ние искаме да направим по-скоро бърза, а не тайна сватба, защото обстоятелствата го налагат. Не става въпрос за бебе, а за общежитие или кредит за ипотека. Просто искаме да сме сигурни, че сме пробвали всички начини. Ние планирахме да направим сватба догодина, но може би за тогава ще остане само тържеството... Надявам се  Wink
А сега по темата - за колко бързо може да се сключи брак? Говоря за самия подпис. Когато отидем в деня за подписване колко време може да отнеме. Ако успеем и двамата да си подготвим всички документи и се запишем за делничен ден аз мисля, че повече от 30 минути не трябва да отидат. Вие как мислите? При Вас колко беше? Става въпрос за София.
Предварително благодаря!
« Последна редакция: юли 29, 2014, 22:52:37 от Krumowa85 » Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: юли 30, 2014, 13:20:21 »

Ще са ви нужни поне няколко дни, защото трябва да си извадите медицински. Отидете и проверете при личния лекар колко дни ще ви трябват, за да извадите медицинските и се запишете в ритуалната зала. Там се попълват едни декларации, но те стават бързо.
Активен
stoyanov
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 320


"Всяка случайност е скрита форма на необходимост!"


« Отговор #15 -: август 18, 2014, 15:58:35 »

Мой много близък роднина направи такава сватба във Варна. Не е срещнал никакви трудности.
Активен
Страници: 1 2 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines