Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 28, 2024, 10:19:16

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Очаквани Бебчета ЯНУАРИ-ФЕВРУАРИ-МАРТ 5 "  (Прочетена 149332 пъти)
 
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: юни 23, 2010, 06:18:45 »

О, да, разбира се, че ще говоря с него. Реших да отида другия четвъртък - тогава ще съм към края на 6та седмица.

Аз да се оплача, така ужасно ми се спи....Ама не мога да си наложа дори да си държа очите отворени. Ужас е. Даже тайничко отидох в тоалетните, седнах на една тоалетна чиния и дремнах няколко минути blush Няма спасение. Ставам, раздвижвам се, излизам на хладно и след 5 минути пак ми се спи.
« Последна редакция: юни 23, 2010, 13:31:05 от velvet » Активен
vanessssa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 548


Когато сме двамата всичко е по- хубаво!


Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: юни 23, 2010, 14:23:28 »

Аз така и не отидох на кръвен тест. Не знам защо. А с него дали се открива дали има ембрион (извинявам се за тъпия въпрос blush ) или само показва нивата на хормоните, или пък двете неща се обуславят взаимно crazy ?

Миличка, много го мислиш бе!!!  blum Естествено, че има ебрион Wink)) Аз те разбирам напълно, защото и аз треперех дали има пулс бебето, нооо  тези мисли не са в твой плюс! Радвай се просто.... каквото има да става ще стане и ще е за добро!!! Не се натоварвай толкова!!!  give_rose
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: юни 23, 2010, 16:28:37 »

Ванеса много добре си го казала. Аз затова реших да не бъда суеверна и казах на повечето хора  новината. Каквото има да става ще става. А това с умората и аз съм така. Преди два дни станах към 9 часа да изпратя мъжа ми на работа и след тов а пак си се върнах в леглото и така до 14 часа, такова спане му ударих. После вечерта нямаше и 21:30 и аз вече се отправях към спалнята. До колкото разбирам това е временно състояние и след това във втория триместър ще бъдем изпълнени с много енергия. Дано е така, че от тази умора вече цяла седмица не съм спортувала.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: юни 23, 2010, 21:26:23 »

Момичета, прави сте, спор няма, ама страхът е присъщ за човека, а на мен нищо човешко не ми е чуждо  blum
Мири, аз не крия от някакво суеверие. Просто искам първо за себе си да се успокоя и зарадвам, и тогава ще зарадваме и останалите.
А как благородно ти завиждам за възможността да си поспиваааш blush
Аз ставам в 5.20 за работа, в 6 вече съм на път. Пътуваме час в едната посока.
Офисите ни са от онези в западен стил - само с паравани, не сме в стаи. Не работя само с 2-3 души, та да се отпусна и да поблуждая в една точка. Всеки отвсякъде гледа, ходи, пита...И все трябва да съм нащрек blush angry И тази сутрешна оперативка, на която превеждам още в 8.00 съвсем ми идва в повече, но имам ли избор nea

Абе ще мине и това. ОБщо взето като ми мине сънливостта, ще дойде време да изляза и в болничен Xixixi Моята работа не е за бременни nea
Активен
vanessssa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 548


Когато сме двамата всичко е по- хубаво!


Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: юни 24, 2010, 10:30:04 »

Няма ли как и сега да си вземеш болничен, това със сънливостта наистина е неприятно! Ако имаш възможност си дай малко почивка;)
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: юни 24, 2010, 11:40:17 »

Ами няма. Нали се полагат по 180 дни в годината. Ако искам в по-напреднала бременност да съм си вкъщи е добре сега да стоя. Да не хабя дни. Иначе май през ТЕЛК трябва да се мине, така ли е? Ако искам повече от тези 180 дни...А не знам до колко е лесна и осъществима тази процедура huhhuh.gif
Пък и сега е сезона на отпуските, и следващите 2 седмици дори и ще замествам  angry

И другото, което искам да питам е как изчислявате точно болничния, за да ви стигне до 45-те дни преди раждане. В смисъл, че има празнични дни и т.н. Един по един ли ги броите, и за основа термина ли взимате? Пфууу, колко ли още въпроси ще ми изникнат blush
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: юни 24, 2010, 13:54:13 »

 :offtopic:Абе Велвет, как ги смяташ тези неша с болничните? 180 дни са ти 6 месеца...+ 45 стават 7 и половина + 20 работни отпуск, ако имаш толкова дни ти стават 8 и половина и за останалото време...ами просто си вземи общ болничен...просто грип или каквото си искаш...те не ти влизат в болничните за бременност, освен това ти вече си във втора седмица от бременноста, така че. Отиди при личната, кажи и какъв е случая и си вземи една седмица...тя може да ти даде 7 дни. Ето сега, като не си казала че си бременна, като не си регистрирана никъде, си взимаш за болно гърло например...какъв е проблема...а и тези 180 дни кой период обхващат ми е интересно, след като регистрирането на бременност става в 3-ти месец...Я си вземи болничен и се махни от офиса и си почини, пък после в 4-5 като се почувстваш по-добре ще си изработиш един месец, ако се наложи. Освен това първия и третия триместър са най-рискови. Точно сега ти е важно да ти е спокойно...аз като ги мислех като теб нещата и няма да ти обяснявам после как съжалявах...
Не мисля, че се минава през ТЕЛК...мисля, че реда е следния...трябва да имаш лечение в болница, от където ти се издава един болничен за 1 месец и след това се явяваш на комиси я з апродължение, но аз така и не стигнах до комисията...
« Последна редакция: юни 24, 2010, 14:09:15 от m_eleva19 » Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: юни 24, 2010, 14:14:18 »

 Offtopic Момичета, може да се ползват до 180 дни болнични за общо заболяване, които можеш да ползваш през цялата бременност, след което ти се издава този 45-дневния, които не влиза в тях. Има момичета, които цялата си бременност изкарват в болничен. Така че, Велвет, щом работата ти е във вредна среда по-добре си вземай болничния и хич не се връщай. А за регистрацията в ЖК мен ми я направиха още след като видяхме пулсациите. За да си продължаваш болничните се минава през ЛКК или лежиш три ддни в болницата и ти издават болничен за 33 дни и така до следващия месец.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: юни 24, 2010, 14:44:48 »

Брей, off topic ли сме? Извинявам се blush

Аз разбрах, че тия 180 дни са точно за общи заболявания, както Рени е написала, и затова няма смисъл да искам болнични. Нали така или иначе те ще отнемат от общите 180 дни....

Аз имам още няколко въпроса, но за да не оспамвам повече темичката, може някой да ми отговори и на лични give_rose

ЛКК какво представлява и какво се изисква? И до това се опира, ако са ти свършили (или няма да ти достигнат болничните) ли? За да лежиш в болница сигурно трябва да ти се случи нещо неприятно през бременността, или има и друг начин? pleasantry

Благодаря на всички и наистина спирам да обсъждам това тук. Разчитам на лични или пък да ме насочите в кои теми да се заровя blum give_rose
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #24 -: юни 26, 2010, 14:06:10 »

Момичета на вас лошо ли ви е?

Аз не мога да понасям миризмата у дома. Особено в кухнята. Не мирише на ядене, а все едно на нещо гнило  cray Изхвьрлихме всичко, измихме всичко с белина, каналите са запушени, просто не се разбира откьде идва тази миризма, а аз само като ме льхне и  bad bad bad bad не зависимо по кое време на деня. Направо не издьржам вече !!! GROAN GROAN GROAN GROAN  Плачещо момиче Плачещо момиче Плачещо момиче

Вие как сте в това отношение ?
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: юни 26, 2010, 15:55:47 »

Ами при мен не е толкова зле. Определени миризми не понасям, като задушени гъби или , когато мъжът ми си прави хамбургери на грила. Не се притеснявай във втория триместър би трябвало да отшуми вече.
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: юни 26, 2010, 17:26:01 »

Ина и на мен ми ставаше лошо като на Мири само от определени и то силно тежки миризми, точно от гъби задушени или печени отгоре на котлона, доста мариновани меса  bad  Но ще мине...  blush

Ех как се върнах назад във времето  danceg  Знам че тогава умирах за сън, не ми ставаше лошо, гърди не ме боляха, не повръщах, обаче как ми се спеше братче да не ви разправям...  blum
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #27 -: юни 26, 2010, 17:35:46 »

На мен през деня ми е лошо, но поносимо и без да поврьщам.

Обаче щом изляза от хола и усетя вьпросната тайнствена миризма поврьщам моментално. Ако излезна три пьти-три пьти ще повьрна. И когато сьм сама не мога нито да отида до тоалетната, нито да си взема нещо за ядене  cray Вьобще не бива да излизам в антрето  girl_impossible Направо се травматизирам с това поврьщане  cray cray cray Досега бях поврьщала два пьти в живота си.

Иначе от миризмата на храна не ми става нищо, нямам тази адска умора, която много жени изпитват, гьрдите ме болят, но поносимо.

Само тази миризма... Напьлно сьм обсебена от нея. Имам чувството, че ще полудея  cray
Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: юни 26, 2010, 20:02:47 »

Инка, че няма да полудееш няма. Това е ясно на всички. Пробва ли това с половинката лимон на носа като излизаш в антрето? Трябва да помогне. Аз така се спасявах. Не, че сега не ме преследват миризми, ама доста по-лесно се понасят нещата
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: юни 27, 2010, 13:39:53 »

Ина, потърпи, за хубаво е smile След третия месец би трябвало да изчезне.
Аз нямам този проблем, като изключим че просто обонянието ми вече е съвсееем изострено. То не че не беше и преди това, обаче сега е "оле мале". Онзи ден например един мой колега попита дали мястото до мен в автобуса е свободно, и аз какво да кажа - ми, свободно си беше. Обаче си го знам, че е от миризливите и не ме питайте как оцелях час и нещо до вкъщи girl_impossible По едно време си хванах леко носа и така се отдръпнах, че за малко да седна на ръба на седалката. Ама мирише, не е истина просто....През цялото време ми се гадеше. На следващия ден си казах, че няма да допусна да седне до мен затова изчаках да се качи и след това - аз...Ужас!
Мен гърдите ме болят, но се търпи. Е, не е приятно, но се искат и жертви blum
Продължавам да имам повече апетит, слава богу, не се освинвам, но много налитам за солено. Сега се опитвам да увелича плодовете и зеленчуците. За следобеда имам диня blum Снощи, и аз не знам защо, хапнах едни мини мъфинчета на 7 days и цяла нощ имах киселини - изгарящи. Сума ти вода изпих. А никога не ми се беше случвало, по принцип стомахът ми е напълно здрав. Така че организмът ми правилно ме е насочвал към солено, а не към сладкото.

« Последна редакция: юни 27, 2010, 13:42:45 от velvet » Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines