Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 28, 2024, 08:17:07

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Очаквани Бебчета ЯНУАРИ-ФЕВРУАРИ-МАРТ 5 "  (Прочетена 149316 пъти)
 
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« -: юни 19, 2010, 14:13:36 »

"Очаквани Бебчета ЯНУАРИ-ФЕВРУАРИ-МАРТ 4 "




Януарски мами

♥Сиси♥Петрова♥ - 27 януари 2011
Inaxastra - 30 януари 2011




Февруарски мами

Miri - 11 февруари 2011




Мартенски мами

« Последна редакция: юли 05, 2010, 21:36:16 от Данитка » Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: юни 19, 2010, 18:34:39 »

Много ми е мило да видя че има нова такава тема  give_rose Дано има много записали се мами  danceg
Активен
Lina81
Ентусиаст
**
Публикации: 54


« Отговор #2 -: юни 20, 2010, 17:50:45 »

Аз да отбележа,че имам огромно желание да се запиша след месец в тази тема.Дано ми (ни) е на късмет. girl_wink danceg blum
Активен
*trinity*
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 450



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: юни 21, 2010, 13:51:42 »

 Хайде мами и кнадидат мами на добър час с новата темичка и дано скоро да се напълни с много нови мамчета  good pqz
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: юни 22, 2010, 11:10:59 »

Хайде мамчета да е на късмет от всички бебеправещи тази темичка...чакаме доколкото прочетох първо Велвет да открие сезона Bravo
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: юни 22, 2010, 11:57:38 »

Момичета, не смея още, искам да мине прегледа, защото миналия четвъртък се видя само една черна точица - 2 мм. С вагиналния ехограф. Каза, че може да отида и този четвъртък и би трябвало да е 10-ина мм вече, но се чудя дали да не поизчакам още седмица след тази настоящата... crazy За да се разберат повече неща. Аз искам да се доловят пулсации, че шубето е голям страх...Може би затова е добре да изчакам 1-2седмици още. Четох че пулс се засича около 7ма седмица, така ли е?
Иначе използвах един калкулатор, според който термина ми е около 18 февруари, но разбира се това предполагам е ориентировъчно само.
Първият ден на последната ми менструация беше 15 май, вие как мислите? Май съм в 5 седмица, но не съм много наясно с тия работи blush

Аз имам и един прагматичен въпрос - ако си пусна няколко дни болнични, без да се знае на работа, че съм бременна, примерно все едно съм настинала, дали тези дни се приспадат от онези 180 дни болнични, които се полагат за бременност? Просто, веднъж да ми потвърдят и да се успокоя, и веднага задвижвам нещата за болничен, защото работя във вредна среда.

Какво бихте ме посъветвали?

Просто не смея да се впиша в редичките, но се надявам съвсем скоро да го направя blush
Активен
eliss
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 376



« Отговор #6 -: юни 22, 2010, 12:17:03 »

Velvet, не се тревожи, недей да си мислиш лоши работи, всичко ще бъде наред. Пулса може да се долови още в шеста седмица и половина, но ако е с добър ехограф. На обикновените ехографи обикновено към седма, осма седмица, някой лекари държат в девета седмица да преглеждат, за да е по-сигурно, в смисъл такъв, че ако овулацията е била по-късна, в седма и осма седмица може още да не се долавя пулс, а пък да няма проблеми.
А за болничния, полагат се 180 дни в рамките на година,  но те не се водят за бременност, а за временнна неработоспособност,за общо заболяване.Болничните за бремнност започват 45 дена преди предполагаемия термин.
Незнам дали добре обясних. С една дума когато има проблемна бремнност или пък условията на работата са крайно неподходящи, няма пречка жената да е в болнични, ако разбира се лекарите издадат болничен, като общия брой на дните за една година е 180 дни и то календарни дни.Болничните се издават с ЛКК, при мен - всеки месец се продължава болничния.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: юни 22, 2010, 12:22:46 »

Eliss, благодаря ти! give_rose Точно се поразрових из нета за тия болнични. Сега ми е ясно, че са общи и ако ползвам от тях, намалявам полагащите ми се като цяло smile
Просто се получава така, че ще се наложи да замествам друга колежка в следващите две седмици, а знам какъв е стреса тогава. А в сегашното ми положение пък не е никак препоръчително. Но какво да се прави, късмет...Ще го мисля.
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: юни 22, 2010, 14:22:07 »

 Velvet, не се притеснявай, мен тук докторите ще ме гледат на ехограф в 8 1/2 седмица, по-рано казаха ,че няма смисъл, освен ако не е някакъв супер ехограф. Всичко ще бъде наред. Не се притеснявай.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: юни 22, 2010, 14:28:10 »

Аа, ето че има и втора бремелинка тук yahoo

Здравей, Мири, и лека бременност!  good Ти на преглед ходи ли и какво ти казаха тогава?

Иначе, вървиш седмица пред мен само danceg
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: юни 22, 2010, 14:52:52 »

Дааа, моя термин е на 11 февруари smile Аз ходих три пъти да давам кръв. Първият кръвен тест беше за бременност и след два дни ме извикаха да проверят hcg и прогестерон, искаха да проверят дали се покачват нормално. Освен това ми изписаха Прометриум (прогестерон), който трябва да взимам до 12 седмица. След една седмица пак трябваше да отида за кръвен тест, отново да изследват hcg и прогестерон. Явно всичко е ок, иначе щяха д амис е обадят до сега. За първия ехограф трябва да отида на 1 юли, тогава отново ще ми правят кръвни изследвания, но и ще ме гледат на ехограф. Казаха ми , че ще могат да видят  сърдечен ритъм. Но тук (сащ) те гледат на ехограф чак след 7-8 седмица.
Всичко ще бъде наред и ще имаяш една прекрасна бременност  yahoo
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: юни 22, 2010, 14:55:18 »

Аз така и не отидох на кръвен тест. Не знам защо. А с него дали се открива дали има ембрион (извинявам се за тъпия въпрос blush ) или само показва нивата на хормоните, или пък двете неща се обуславят взаимно crazy ?
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: юни 22, 2010, 15:21:24 »

принципно human growth hormone , или неговите нива се покачват ако има бременност и в първия триместър продължава стремглаво да се покачва.
Аз в началото много се притеснявах, защото имах нещо като придърпвания, не точно контракции, като тежест в ниската част на корема, но доктора ме успокои и каза, че това е нормално и ако няама зацапване/кървене всичко е ок.  Така че и ти ако нямаш обезпокоителни симптоми , няма за какво да се притесняваш.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: юни 22, 2010, 19:20:31 »

Не, нямам симптоми. Нямам придърпвания, зацапване, гадене и т.н. Само ми е подут корема и хапвам през 2-3 часа, основно соленко. Странното е че не наддавам въпреки честите хранения (не че се оплаквам де...). А, да, и ми е сънливо през деня. Но само това е.
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: юни 23, 2010, 00:27:05 »

Нормално е да ти е подут корема и аз съм така от известно време, това се дължи на промяна на хормоните. За наддаването не се притеснявай , чувала съм ,че жени даже отслабват в първия триместър , но след това си навксват. Аз лично отслабнах , но моя лекар ми каза да не се притенявам сега за това. Така както ми описваяш нещата , не виждам причина да се притенянваш. Но ако искаш поговори и с твоя лекар , ако имаш някакви притеснения, все пак той е специалист.
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines