Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 06, 2024, 15:31:23

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Покупки за бебето и детето" 11  (Прочетена 170210 пъти)
 
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #330 -: август 24, 2010, 10:14:08 »

Последно се видяхме с тях малко преди да родят
И двамата ли са родили  sarcastic Ох Бубка извинявай не се сдържах  funnytooth
Иначе дрешка, активна гинастика, албум, музикална играчка за легло.... Или комбинация от някое от нещата  good
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #331 -: август 24, 2010, 10:17:34 »

 Offtopic  Ми, Герчо, той татито беше 10 пъти по-притеснен от мамата като се видяхме, все едно той ще ражда. Така си казвам аз  girl_wink

Благодаря за идейките, ще се разровя сега из интернет магазинчетата да разгледам. Отделно се сетих, че и за къщата трябва да им вземем нещо, че те скоро се пренесоха  Girl_hide
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #332 -: август 24, 2010, 10:19:26 »

Бубка, аз мога да препоръчам и комплект чаршафчета . Аз си бшх купила само един комплект, за да си постеля кошарката. Сега имам 3 и съм много доволна . Лесно е за избиране, и никога не е излишно  good
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #333 -: август 24, 2010, 10:25:25 »

След като се сдобих с бебе знам със сигурност, че дрешки никога повече няма да подаря. Може и аз да съм прекалено претенциозна, но съм употребила най-много 30% от купищата дрехи, които Филипа е получила като подарък до сега (15 бр летни рокли, например girl_impossible).
Това, което на мен ми се искаше да й подаряват беше играчки, но в никакъв случай не плюшени (с плюшени играчки децата играят, евентуално, много по-късно!). Аз бих се радвала също на памучно одеялце или както leni_beni е предложила - чаршафи. Много бих се зарадвала и на каквото и да е от асортимента на BabyBjörn (не знам дали ги внасят в България). След като подарих няколко десетки килограми дрехи на първата ми племенница (което отчитам за страхотна грешка, но като не съм знаела....), на втората купихме кенгуро BabyBjörn. Дребни неща като кутийка и държач за биберони също са много полезни.

inaxastra, стандартите в различните държави са различни. Под "завивка" имаш предвид одеалце, може би? И щом ще го бродираш може би няма да го слагаш в чаршаф? Тогава няма голямо значение с какво размери е. При нас има всякакви големини - от около 60/120 до 120/200. Стандартната завивка дето се чаршафосва е около 65/120. В България, мисля, са малко по-големи. Ако ще го слагаш в калъф, провери размерите при вас.
« Последна редакция: август 24, 2010, 10:34:58 от KlaraFina » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #334 -: август 24, 2010, 10:49:21 »

Бубка питай родителите.Аз лично първо бих ги питала.Ние като ходихме на 40-те дни на кумовете на малкия видяхме, че всички поканени ги  бяха питали какво искат.Бебо получи малко дрешки почти никакви и термометър за мерене на температурата в ухото, в дупето и на водата, Специален албум със снимки и разкази как расте, чаршафи, шезлонг, й такива неща който родителите си бяха поискали smile
Активен
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #335 -: август 24, 2010, 10:53:06 »

За подаръка- плюшени играчки се подаряват най- често, но май с тях децата си играят най- малко.  huhhuh.gif
Хубави обувки мисля, че също са подходящи. Някаква музикална или образователна играчка, играчки за баня. Щом е и за къщата- може сокоизтисквачка, детски часовник за стена, сантиметър за стена.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #336 -: август 24, 2010, 11:29:16 »

inaxastra,  При нас има всякакви големини - от около 60/120 до 120/200. Стандартната завивка дето се чаршафосва е около 65/120. В България, мисля, са малко по-големи.

Не няма да го слагам в кальф. Дори не се бях замисляла, че може да се слага в кальф. Още сьм на вие с детайлите.

Много ти благодаря за информацията - супер ме ориентира  good good good
Активен
*mama Eli*
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 873


Любов има навсякъде! Само трябва да се огледаме!


Моят сватбен албум

« Отговор #337 -: август 24, 2010, 12:21:04 »

   Лелеее, като ви чета направо ме хваща срам. Аз все още не съм купила нищо не бебо, всички ми казват че е прекалено рано. Дори като питам мъжо за име, той ми казва: още е много рано, докато дойде време, знаеш ли колко имена ще ти харесат"  beating. Исках само да ви се пооплача малко  shok.
Активен
krasunkata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 646



Моят сватбен албум

« Отговор #338 -: август 24, 2010, 13:42:00 »

В събота сме канени на бебе на едни приятели и незнаем какво да купим. Последно се видяхме с тях малко преди да родят и нямам представа какво са си набавили и от какво още биха могли да имат нужда.

Последно време правих подаръци на бебета, но и аз отчитам като грешка да се подаряват дрехи а съм го правила  blush (всеки си има вкус, може да са си купили достатъчно, понякога не са съобразени размер и сезон, и още хиляди неща)  но никога повече няма да купя освен ако не съм се уговорила предварително с мамата какво иска. Иначе подаръка зависи много от бюджета който сте отделили.
Ако е по-голям може и столче за хранене но задължително се консултирай с родителите (ако може показвай им с линкове и снимки на какво си се спряла ти и дали им харесва или ги питай те да ти пратят линк/снимка на това дето им харесва- аз така процедирам с кумовете ни). Питай дали си имат всичко за:
 количката- дъждобран, чанта,
 креватчето- протектори за матрака,повивалник, евнтуално чаршафи
Също много удачно ми се струва да им подарите фотосесия (да платите на професионален фотограф да снима бебето), защото снимките са спомен за цял живот, но това зависи от бюджета ви. Скоро гледах страхотни снимки на бебета от една фотографка Калина- http://www.flickr.com/photos/kalina_me_snima/

За по малък бюджет мисля е удачно играчка (различна от плюшена- за банята, за плаж/пасъчник, за малко по голяма възраст може, ), халатче размер за след годинката, книжка с приказки, книга за възпитанието или растежа/развитието на детето/бебето,книга за родителството,(кумата ми сподели много добри отзиви за една която се казва "Изкувството да бъдеш родител"), мисля кош за играчки (но пак е добре да се чуеш с тях дали вече си нямат). Най лесно е ваучер за някой бебешки магазин с богат асортимент(те ще си изберат нещо от което имат нужда) или ваучер за някакво развлечение (тук например в Чехия има бебешки клубове- имат басейни, водят бебоците да плуват от много малки 3-4 месеца, има и разни занимания като песнички, упражнения и други такива за различна възраст бебета и деца).
Чисто практичен подарък са и памперси smile може примерно да се използват като допълнение за подаръка (но задължително питай каква марка ползват и спокойно може да купиш по голям размер- бебоците растат като гъбки)- на една приятелка подарих за близнаците й 2 огромни пакета и повярвай ми тя много се зарадва  good .
А последно осъзнах че като се ходи да се види бебе за пръв път обикновенно всички подаряват подарък само за бебето, а майката също би се зарадвала (все пак 9 месеца е била център на внимание и като се появи бебо, е нормално вниманието да се измести от нея). Скоро една приятелка роди и знам че си беше харесала едно одеялце  (като за възрастни е) и й го купих, а за бебо играчка и др. Мисля и занапред така да практикувам като подарявам- нещо за мама, играчка за бебо и нещо чисто практично покрай отглеждането му пък било то и памперси, но задължително съгласувано с майката...или ако мога да си позволя фотосесия за бебо
« Последна редакция: август 24, 2010, 13:50:17 от krasunkata » Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #339 -: август 24, 2010, 15:05:58 »

Ина , права си, то май е по-добре да ползвам бодито с къс ръкав за бельо вместо потник и гащи. Мисля,че и на бебето ще му е по-удобно, защото така няма да се разгащва непрекъснато. А за носене през зимата имах предвид, да си остане само по боди без други дрешшки, което е възможно у дома, тъй като е топло , но не и когато излизаме някъде.
Активен
nadi711
Ентусиаст
**
Публикации: 92



« Отговор #340 -: август 24, 2010, 23:18:03 »

Понеже както ви казах в момента разглеждам и си набелязвам колички и бих искала само да ви попитам дали имате представа какъв модел е тази количка на Пег Перего? blush Търсих из нета и неможах да й разбера модела все пак. pardon
                       
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #341 -: август 25, 2010, 04:28:58 »

Понеже както ви казах в момента разглеждам и си набелязвам колички и бих искала само да ви попитам дали имате представа какъв модел е тази количка на Пег Перего? blush Търсих из нета и неможах да й разбера модела все пак. pardon
според мен това е Peg Perego Skate 2009 модел, моя приятелка има абсолютно същата.
Активен
nadi711
Ентусиаст
**
Публикации: 92



« Отговор #342 -: август 25, 2010, 23:57:44 »

ellie_bellie,а ти можеш ли да ми кажеш някакви отзиви за тази количка или ако си чула нещо от твоята приятелка?
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #343 -: август 26, 2010, 04:19:09 »

nadi711, ползва я от скоро, но много е доволна засега. За мен недостатъг е малкият багажник, просто е една мрежа, която се разпъва надолу, но ако това не ти пречи, е перфектна.
Активен
nadi711
Ентусиаст
**
Публикации: 92



« Отговор #344 -: август 26, 2010, 13:25:36 »

ellie_bellie благодаря ти много! give_rose
Активен
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines