Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 06, 2024, 17:20:22

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Покупки за бебето и детето" 11  (Прочетена 170303 пъти)
 
Vessi
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #300 -: август 18, 2010, 16:48:42 »

И аз да споделя че бодитата ми бяха много удобни и ги предпочитах.Моита мамуна много мърдаше и комбинацията ританки + блузка бързо се разпада. Още ползвам разни цели бодита защото доиде период в които искаше да е "гола" и не търпи панталон и блъзка ами се събува и ми търчи по памперс а като се научи и него да маха само едно голо дупе дето невинно ми обяснява че направило пиш и взема хавлията да го чисти !!!! Така че вземи си и от двете което ти е по удобно.
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #301 -: август 18, 2010, 17:19:05 »

О само да оздравея напълно и отивам на шопинг,наистина е голям  fun, а тук в Таргет са пуснали такива красиви неща, особено за момиченца  Wink , но как да купя нещо като все още незнам какъв е пола, а според доки чак октомври месец ще се разбеере.
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #302 -: август 18, 2010, 18:09:08 »

Въпрос към настоящите мами -Някоя от вас ползвала ли е памперси на Чико и ако е да моля да сподели мнението си
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #303 -: август 18, 2010, 19:37:34 »

О само да оздравея напълно и отивам на шопинг,наистина е голям  fun, а тук в Таргет са пуснали такива красиви неща, особено за момиченца  Wink , но как да купя нещо като все още незнам какъв е пола, а според доки чак октомври месец ще се разбеере.

Мири, можеш да купиш дрешки в неутрални цветове - бяло, жълто, зелено, оранжево, червено - аз лично все още обличам Коско в такива цветове, т.е всички цветове, без розово и лилаво, те стават и за момиченце, и за момченце!!! good
Активен
uzini
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 18



« Отговор #304 -: август 19, 2010, 01:24:44 »

... Имам и още питания - от къде си купувате пелени и обикновенни бели ли си вземате или разни с картинки - аз нещо не си представям за какво се ползват и затова не знам какви ще са ми по - полезни  crazy Чудех се и за одеалце - знам , че е добре да е естествена материя - това изключва олекотени и поларени - а къде има други ...?  Много въпросчета май имам, но малко по - малко ще си изяснявам  blum

Пелени, тензухени използвах първоначално при къпането на бебето - слагах върху хавлията и увивах първо с тензух и след това с хавлия. Тензуха по-бързо и добре абсорбира влагата от кожата, по-лесно подсушавах свивките по тялото на бебето. От другите пелени - по-плътните използвах, когато го слагахме на спалнята например. Бархетени пелени използвам сега през лятото, когато заспи навън и не е убийствена жега го завивам.
Не зная дали съм била ясна и дали съм се изразила добре. Но се надявам поне малко да съм помогнала Wink

Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #305 -: август 19, 2010, 01:41:18 »

Взехме 2 комплекта от паму4ни пелени-по 5броя
и 3 от тензухените-пак 5 броя комплекта good
Влязоха ми в употреба.върху 4аршаф4ето в легълцето слагахме,за повдигане на глави4ката,за завиване и в леглото и на вън.Тензухените при хранене ползвах,когато външен 4овек я гушкаше задължително премятах пелена в/у дрехите му good Общо взето от болницата си ги използвах good
За бодитата.При мен най-удобни бяха тези с многото коп4ета.При баня ревяхме до скъсване и беше абсурд да я провирам през дупки и да мушкам крака и ръце където и да е.Бодито,което се разтваря като пелена и се обгръща с него детето ми беше идеално.
Относно ританки+ блузка.Никога не съм слагала на голо.Отдолу задължително лсагам боди или както е сега потник.До ден днешен обли4ането ни е една одисея.За това ви съветвам да купувате дрешки,които ще са ви удобни за бързо обли4ане и събли4ане.Особено с ревящо насреща ви бебе и с гърди,които само от глас4ето му ппоти4ат huhhuh.gif изнервени и недопали...
« Последна редакция: август 19, 2010, 01:42:56 от kleo_20 » Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #306 -: август 19, 2010, 07:05:09 »

kleo_20 ,svetla_ety
моля ви кажете ми вие изпрахте ли ги преди ползване тези пеленки ,или не.Аз сега изпрах една част от дрехите които майка ми е купила,чудя се обаче хавлийките дали да ги пера имам още за няколко пъти дрехи и чаршафи които да изпера и изгладя ,та дайте съвет вие как постъпихте
Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #307 -: август 19, 2010, 07:24:09 »

Жужи, аз още не съм започнала с прането на купените неща за беб, но моите приятелки всичко изпраха и изгладиха. Незнаеш къде са били нещата преди да отидат в магазина или през колко ръце са минали преди точно ти или майка ти да ги купите. Затова според мен трябва всичко да се изпере. Аз си купих подложка за повиване от плат и мисля дори нея да изпера.
Активен
eliss
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 376



« Отговор #308 -: август 19, 2010, 10:06:04 »

Жужи, според мен задължително трябва да изпереш и изгладиш след това тези пеленки и хавлийките и всичко. Подкрепям Рени, наистина не знаеш през колко ръце са минали преди да ги купите.
Активен
van4ii
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #309 -: август 19, 2010, 12:16:06 »

Аз ако съм, всичко ще изпера иизгладя, каквото си купя първо го пера, особено бельото...
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #310 -: август 19, 2010, 12:20:15 »

Благодаря за отговорите момичета,то и аз това правя ама се зачудих за пеленките,сега ще се пере и глади здраве да е само.С наближаването на термина взе да ме втриса сериозно от страх
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #311 -: август 19, 2010, 12:38:47 »

Жужи, всичко изпери и изглади!!! Бебешката кожа е много чувствителна, особено в първите дни на бебчо!!!
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #312 -: август 19, 2010, 14:13:09 »

gostenka_82 ,ами да и за това правя ,по скоро въпроса ми беше за тези бархетните тензухените,но ще карам на ред.Тук обиколих сума ти магазини и не успях да открия прах за пране само за бебешки дрехи с изключение на една ,но тя беше течна, а аз нещо не ги харесвам тези .С много питане разбрах ,че тук почти нямало такива прахове ,а към обикновенната прах добавам един препарат антибактериален и това било,сега пък ще търся и омекотител ,че не ми харесва аромата след като е изпрано с този препарат.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #313 -: август 19, 2010, 14:44:24 »

Айде аз пак да питам, че още не ми е ясно. В един комплект пелени колко броя и какви точно размери има ???

Ще сьм много благодарна ако някой ми отговори подробно и ясно  give_rose give_rose give_rose
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #314 -: август 19, 2010, 14:54:40 »

Ина,майка ми ми е изпратила няколко комплекта значи едните са 2 бр бархетни +2 бр тензух това е в единия комплект.А другото което имам си пише просот бебешка пелена една такава мекичка 90/60 и е само 1 в пакет имам няколко бройко от този вид.Обаче явно са различни,знам ли  и аз.Май тензухените и бархетните са за след баня.Ако искаш ще ти пратя едно фото и да двата вида
Активен
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines