Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юли 03, 2024, 05:04:32

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 28 29 [30] 31 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Покупки за бебето и детето" 11  (Прочетена 164570 пъти)
 
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #435 -: септември 09, 2010, 17:39:23 »

Хайде и аз да се оплача тук ,че никой не ми отговаря sarcastic . Бях пуснала един линк в по-преден пост със марките колички , които се предлагат тук http://www.strollers.com/Strollers-C367128.html + Чико и просто е незнам към коя да се ориентирам. Знам ,че искам да бъде и зимна и лятна и да ползвам коша и  за колата, а и да се сгъва лесно за багажника. Знам, прекалено много изисквания. pardon
Активен
Вили
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 598



Моят сватбен албум

« Отговор #436 -: септември 09, 2010, 17:44:00 »

Относно височината на Стоккето. Моята дружка, с която си гледахме заедно децата беше с такава количка. Незнам кой доколко е запознат, но височината на коша се регулира, и ако ви се струва, че е висока и нестабилна, просто смъквате позицията. Проблемът на количката идва от друго, а именно - от изместеният център на тежестта. Всъщност е въпрос на свикване и на това, в какъв район ще се използва возилото.

 good, да това за регулирането хич не се сетих да го напиша даже, защото то май се вижда, че може да се сваля и вдига коша. На мен лично ми е по-удобно да си го вдигна догоре, но когато я свалям по стълбите, го свалям, понеже съм ниска и ми идва малко по-висока при вдигането. Въпрос на предпочитание е височината.  Wink

Активен
Алексчето
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1301



Моят сватбен албум

« Отговор #437 -: септември 09, 2010, 17:53:59 »

Miri кажи къде ще я караш, с големи гуми ли да е или с малки, до колко парички?
Тук има описание а всички колички:
http://strollersandprams.com/
Аз напоследък много харесвам Phil and Teds - Vibe. С големи гуми, седалката издържа до 25кг., има опция за второ дете, 10кг. е, и има аксесоари, които могат да се купуват допълнително, т.е. имаш избор между няколко варианта.
« Последна редакция: септември 09, 2010, 18:51:27 от Алексчето » Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #438 -: септември 09, 2010, 18:00:42 »

Абе хора не съм се обидила, просто ви подсетих за моето питане. Ина истината е че знам че е обсъждано някъде назад, но нямам време да прегледам толкова страници и теми назад, със сигурност скоро не е обсъждан въпроса  Wink
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #439 -: септември 09, 2010, 18:42:45 »

Алкесчето, да искам да е с големи гуми, а з апарирички де да знам. Иначе ми трябва за разходки в парковете и за терени, които не са асфалтирани т.е. някои планински паркове, т.е. малко off road .
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #440 -: септември 09, 2010, 18:47:36 »

Мири, аз лично мнение нямам, но много доверен човек супер горещо ми препорьча Джейн Номад (новият модел не е Номад, а Слалом) и Конкорд. Малко са скьпички, но явно си струват парите, а и Слалома оня ден я видях на улицата без да знам, че е тя и е жестока, хукнах да чета каква е тая количка и беше точно тя  good good good За всякакьв терен ми се виждат много подходящи  good Разгледай ги в сайта на Jаnе.

Поли, мерси за инфото. С теб ще обменяме значи виждания (и Мири е от нашата партия де)  Wink Иначе разгледах сайта на Fuzzi Bunz и те не са сьщия принцип като Бамбиното, а са с джобче. А аз май предпочитам тези, на които им се слага вьтре сгьната пелена. Макар, да сьм още в чуденка и да не сьм решила категорично.

Иначе в Бг цената на това Бамбино чудо е два пьти по-ниска от Фр.
« Последна редакция: септември 09, 2010, 18:52:20 от inaxastra » Активен
Алексчето
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1301



Моят сватбен албум

« Отговор #441 -: септември 09, 2010, 19:03:28 »

Мири според мен в такъв случай се орентирай към колички с големи гуми, възможно най-леки, щом ще я качваш в кола често, триколка за мен е по-удачна за off-road терен. Jane Salom с Matrix cup http://www.bebe-best.com/jane-slalom-pro-matrix-bohemian-j06-2009.html e хубав вариант.
« Последна редакция: септември 09, 2010, 19:45:45 от Алексчето » Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #442 -: септември 09, 2010, 19:09:43 »

Ина, Алексче, благодаря за инфото. Jane Salom Matrix e точно това, което ми трябва. От снимките виждам, че ще мога да я ползвам и зимата (когато фъстъка се роди) но и през лятото  Bravo .
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #443 -: септември 09, 2010, 19:22:18 »

Тя и на мен ми е фаворит  judges
Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #444 -: септември 09, 2010, 19:48:22 »

Ина, Алексче, благодаря за инфото. Jane Salom Matrix e точно това, което ми трябва. От снимките виждам, че ще мога да я ползвам и зимата (когато фъстъка се роди) но и през лятото  Bravo .

Miri, ние купихме такава, но да те предупредя, че не е много малка като се сгъне (видях, че споменаваш да се побира в багажник). Като се свалят колелата става доста по-малка, но пък се цапа от греста по осите, които опират коша в сгънато положение, и от мръсните колела, които трябва да сложиш някъде до нея. И пак в багажник на кола от класа на голф или астра примерно няма да влезе.


Как се казва твоята "зелена книга" ???

Green Babycare smile - наистина си е зелено бебегледане
« Последна редакция: септември 09, 2010, 19:53:58 от BASTET » Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #445 -: септември 09, 2010, 19:53:28 »

Айде и аз пак да се изкажа. Jane - то е сигурно ако не най-, то поне една от най-коментираните колички във всичките части на темата за покупките. Лично аз фермани съм изписала за нея. За който не е запознат - аз съм с Jane Nomad, с кош за новородено Capazo и кошница за кола Strata. Ми ..... не съм просто доволна, а изключително доволна. Един недостатък има и той е, че в сгънато положение е доста обемна и заема почти цял багажник на една средна кола. Ако това не ви притеснява - това е вашата количка. Доколкото знам и от една година и нещо правят всичките модели с помпещи гуми. Това не е най-радостното събитие в историята на марката, лично според мен, но пък комплекта си върви с всичко необходимо, така че можете само да се надявате на безаварийно управление.

Мири, триколката пък, към която си се насочила е още по-обемна. Даже не влиза във всички асансьори за една бройка, поне в тукашните. Ако това е проблем, който стои пред теб де, не те знам къде и в какво живеете. Моя позната сподели скоро, че и се струва ултра нестабилна количката, когато се качва и слиза от стъпала и бордюри. Но аз лично предполагам, че това е въпрос на навик и свикване, а тя я "шофира" от три седмици. Но определено триколките са по дълги и съответно обемни в сгънато положение.

За мен най-добрите марки са няколко и те са всички модели на Jane, Bebe Confort, Concord. Повечето модели на Peg Perego, Maxi-Cosi, Chicco и Phil & Teds също заслужават подобаващо внимание.

Въпросите, които според мен трябва да си зададеш и да си отговориш са следните:
= малки или големи гуми предпочиташ / харесваш
= единични или двойни предни и задни гуми
= с обръщаша се дръжка ли искаш да е, с опция да се обръща коша или не ти пука за тези екстри
= държиш ли на голям багажник
= с една цяла дръжка или с две отделни искаш.
Като си отговориш на тези въпроси ще имаш яснота какво точно търсиш, защото като се гмурнеш без никаква представа в избора, в общи линии стоиш и се оглеждаш и не можеш да се насочиш към нищо.
Естествено и цената е от цначение, но там вече ти си знаеш колко ти се отделят, колко искаш или колко можеш.

Дали мога още да изпиша днес, а  blum blum blum blum blum blum blum blum
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #446 -: септември 09, 2010, 20:20:56 »

Относно многократните пелени сметката не е точно както при еднократните, т.е. ако смяташ, че детето ще има 7-8 хранения и смени, защото многократните държат много по-мокро и трябва да се прибавят още няколко смени. За новородено може и да стигнат до 20 пелени на денонощие, та Ина добре се е ориентирала. Нааканото дори и да излезе във формата на експлозиа  funnytooth, каквото на Евелин, не съм имала течове така както с памперсите. Пелената го задържа много по-добре, а гащите са супер стабилни. Преди и излизаше или от крачолите, или от гърба, а сега такова нещо няма.
Аз ще взимам Fuzzibunz за през нощта и ще слагам допълнителни подложки от коноп. Fuzzibunz са с джоб и подложки и за през нощта са добър вариант, тъй като държат по-сухо на дупето и събират повече. Недостатък е, че са по-обемни и през деня май не бих ги ползвала. Пелените и гащите са най-евтиния и лесен вариант за поддръжка.

Мири, Лимонката много добре е систематизирала критериите. Зависи много и от лайфстайла ти. Аз например съм много доволна от моята количка, но си мислех едни работи, пък правя нещата по друг начин сега в действителност и се оказва, че толкова наточена количка хич не ми е трябвала. След няколко месеца като пътуваме със самолет, ще ми трябва друга количка, много по-лека, защото не мога да си представя да дам скъпата си количка да ми я хвърлят по багажните отделения. Та много пъти сметките излизат грешни докато не отработиш нещата в движение.
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #447 -: септември 09, 2010, 20:34:38 »

Ами ние живеем в къща и смятам колияката да я оставям на долния етаж, така че не се притеснявам за носенето по стълби. Мошата кола е Форд Експлорер, която има доста голям багажник, но до тогава смятаме да я заменим със Събърбан, кошто ще малко по-голяма, предвид, че имаме 2 големи кучета, дете, а и пътуваме често през уикенда. Не случайно искам да е подходяща за неравни пътни настилки, които не са асфалтирани. Но Ели ти ме караш да се замисля, защото живот и здраве догодина, смятаме през август да се отнесем до България и тогава трябва да мисля как ще транспортирам огормна количка. Лимонке ще прегледам марките , които си препоръчала и се надявам и таткото да помогне малко в избора. Благодаря ви на всички за отзивите.
Активен
mimozka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 750



Моят сватбен албум

« Отговор #448 -: септември 10, 2010, 13:05:47 »

Момичета и аз да кажа, че ние купихме Jane Nomad, защото ми се стори най-леката от моделите колички, които гледах. За мен това е най-важния критерий, че имаме доста стъпала в блока и не си предствям как ще качвам 13кг. количка  с бебето в нея и кошница с принадлежности. Благодарение на мненията, които изчеток тук във форум за тази количка, почти не се замислих преди да я купим. Ето това е нашата: http://www.kasida.bg/bebeshka-kolichka-jane-nomad-3-v-1-j02-77-4980.html


Успех на всички в избора!
« Последна редакция: септември 10, 2010, 13:07:48 от mimozka » Активен
Harmonia
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1039


хубавото винаги предстои ...


Моят сватбен албум

« Отговор #449 -: септември 10, 2010, 13:38:46 »

Мири, Инчето и другите момичета са те насочили към добър набор от колички. Бих искала да споделя и моя опит: с първата бременност ползвах Brevi Ovo... няколко пъти съм писала за предимствата и недостатъците й... та сега с второто бебче вече знаех какво точно искам и неискам. Сега взехме Bebe Confort High Trek http://www.malechkobaby.com/index.php?m=320&prodid=6506&lang=1 ис ъм безкрайно доволна - вече я ползвахме по едни безумни off road  терени и е безпогрешна, сравнително лека (даже в магазина ми казаха, че е най-леката триколка) с високо поставен летен и зимен кош спрямо земята (нещо много важно при вятър, вдигащ прахта от улицата и при преминавате покрай ауспусите на автомобилите good) , много лесно се сгъва , не е особено компактна (може би наравно с Jane), но лесно се демонтират гумите и няма този проблем с греста... малко по-скъпа е от Jane в пълния си комплект, но за мен си заслужава всеки един лев good
PS:  забравих да допълня, че има освен крачната спирачка, и спирчака на дръжката, която е безкрайно удобна при слизане по наклон/стръмни улици... нашата улица до входа ни е доста стръмна и с предишната количка все потдичвах след нея, особено когато е заледено зимата
« Последна редакция: септември 10, 2010, 13:41:41 от Harmonia » Активен
Страници: 1 ... 28 29 [30] 31 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines