Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 08:16:43

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Покупки за бебето и детето" 11  (Прочетена 160904 пъти)
 
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« -: юни 17, 2010, 09:21:36 »

Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #1 -: юни 17, 2010, 09:44:10 »

vivianka, аз също съм се спряла на ръчна Медела, модел Хармони ако се не лъжа. Още не съм я взела, но това е бойна задача за таткото докато ние сме в болница. В момента на пазара навлиза и помпа МАМ, за която текат добри препоръки, но личен опит нямам   pardon От приятелка знам, че сухото цедене помага по-бързо да тръгне кърмата, можеш да се цедиш и на ръка в първите дни, така че имай и това впредвид, дори да нямаш в болницата помпа. А най-вече ти пожелавам да нямаш проблем с кърменето  girl_wink 
Инка-маслинка, Pepina, бебкините дрешки са супер  girl_in_love За обличането - карайте по усет  good На лекциите започнаха да ни объркват, едните казват обличай трислойно, други казват събличай, може и с боси крачета дори. Като занесете комплекта на акушерката, която ще го изписва, тя също ще прецени, така че имайте и с къс и с дълъг ръкав, а нега жената с опит също си прецени. Все пак ще е август  heat 
Активен
vivianka
Професор
****
Публикации: 304



« Отговор #2 -: юни 17, 2010, 10:02:37 »

Катинка, дано наистина нямаме проблеми с кърменето - на теория се подготвяме, ама на практика ще видим как ще е smile
По повод на обличането - в събота в парка покрай нас мина една майка,  бебенцето й беше на не повече от 5-10 дни най-много и беше голичко в количката - само по памперс - като малко жабче, спинкаше по корем - направо да го изядеш като го видиш. Така, че въпроса с обличането в жегите на малките бебчовци е много сложен, ама надявам се от опит вече ще усетим как да ги обличаме малките бонбони smile
« Последна редакция: юни 17, 2010, 10:04:20 от vivianka » Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: юни 17, 2010, 10:25:57 »

Вивианка, само по памперс, ама като го пече слънцето....пък новородено, да се маже с козметика със SPF....не знам дали е много правилно, ако е на сянка - да, но на слънце, на което и възрастен ще изгори....
Активен
vivianka
Професор
****
Публикации: 304



« Отговор #4 -: юни 17, 2010, 10:36:53 »

gostenka_82
И аз много се учудих като го видях така, те бяха по алеите на сянка, но без някакво покривало върху количката. Предполагм, че са били намазани с нещо, ама знае ли човек - определено се впечатлих като го видях такова голичко бебето. Направи ми впечатление и затова пиша, а иначе поне с гащеризонче ми се струва, че трябва да е облечено, ама пък всяка майка си знае pardon
Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #5 -: юни 17, 2010, 10:49:06 »

Да, наистина, не бих осъдила никоя мама, всяка преценява как да се грижи за нейното си детенце.
От лекциите пак - вкъщи може и голичко да поседи само по пампа, но на вън поне едно леко боди-потник или просто боди с къс ръкав е хубаво да се облича. До момента на лекциите, всички дерматолози и лектори, които са ни говорили, подкрепят слънцезащитната козметика за бебовците.
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: юни 17, 2010, 11:02:26 »

Аз още не съм оставяла Дияна гола  pleasantry Все е или по боди - потниче или по някоя рокля  blum

Моята Медела е тип спинцовка  good Не знам какъв модел е това...Иначе на МАМ нещата са хубави, сигурно и помпата им е добра  Wink
Активен
pleasure
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1975


love is in the air....


Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: юни 17, 2010, 11:12:07 »

По повод обличането на бебчовците, вчера четох една статия (но сега не намирам линка) пишеше, че при тях обмяната на веществата е много по бърза, оттам и темепартурата която отделят за да е така. Ако на възрастен човек му е хладно, значи на бебто му е добре. Ако на възрастния му е добре, на бебто му е топло. Ако пък на възрастния му е топло на бебчето му е горещо pardon
Ако знам, че няма да я пече пряко слънцето и аз бих я оставила само по гащи Wink В тази жега милата е, като риба на сухо.
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: юни 17, 2010, 11:22:45 »

Е, може жената да си има тензухена пеленка и с нея да покрива там, където пече слънце. А като са на сянка, да  ямаха. Аз говоря в общия случай и по принцип.
Относно козметиката при бебетата, аз си имам своя теория и мнение, но гледам, че повечето горещо препоръчвани вкл. и от педиатри, дерматолози и пр. са с парфюм или аромат, което означава, че има фталати. Но това е личен избор и всяка мама знае за своето бебче!!!!
Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: юни 17, 2010, 12:36:59 »

Да споделя и аз моя опит с предпазването от слънцето.Минарлото лято,Хани още беше съвсем  мъничка ,и аз се бях шашнала от слънцето и тръгнах по аптеките да търся някакво слънцезащитно за бебета.Жената в аптеката ми каза-няма такова нещо за толкова малки бебета-детето не трябва да се излага на пряко слънце и това е!А и в днешно време се продават такива хубави чадърчета и сенници за количките good Друго е сега вече на 1 годинка-сега си я мажа с 50+ фактор винаги като излизаме на разходка.
Но все пак всеки сам си решава!
Активен
bori
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 294


колко е хубаво,когато се усмихваме


Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: юни 18, 2010, 11:44:02 »

Аз да си призная-повече ви "шпионирам" какво обсъждате,защото и на мен ми предстои "великото събитие"август.
По въпроса със слънцезащитните искам да подкрепя Майчето.И аз съм на мнение ,че до 6м. на бебо не е добра идея да се ползват слънцезащитни продукти,а да се пази бебо от слънцето.Поне това е моята скромна информация като пом.фармацевт и мисля да спазвам това правило.Нека всички майчета и бебчовци(и на бял свят и в коремчетата) да са добре!
А скоро може да се престраша и да си наснимам и някои от моите придобивки за бебчо. girl_in_love
Активен
fiamaa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 885


www.pukamuka.com


Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: юни 18, 2010, 12:23:06 »

Мамчета бъдещи и настоящи, ако има желащи може да пуснем обща поръчка в някои от английските сайтове - http://www.mothercare.com/ , http://www.pumpkinpatch.co.uk/Default.aspx , http://www.next.co.uk/ и т.н. За да не спамим тук,  моля заповядайте в темата Интернет пазаруване  blum http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,22547.new.html
Активен
bori
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 294


колко е хубаво,когато се усмихваме


Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: юни 19, 2010, 14:19:01 »

Момичета имам една чуденка относно кошарки ,които сега съм харесала.Та молбата ми е,ако някоя от вас може да сподели нещичко от опит.Това е първият модел и се чудя дали не е плитичка с порастването на бебчо: http://mal4o.com/product_info.php/cPath/122/products_id/1517  Другата е :http://avmebeli.com/dl.html# с четирите чекмеджета.Благодаря ,ако някой има възможност за помощ по въпроса! give_rose
Иначе сложих снимчици на бебешорските ми покупки в галерията:http://forum.svatbata.bg/index.php/v/bori/pokupki+za+chakanoto+s+radost+slynchice/?action=gallery
Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #13 -: юни 19, 2010, 14:29:31 »

bori, до този тип кошарки нямам личен досег, но мога да кажа, че са сладурски и свежи smile Дрешките и другите бебешки щуротии са ви много сладурски, а чаршафките са страхотни!!! От английските сайтове ли си пазарила? От твоите снимки поне разбрах какъв стерилизатор ми е дала една дружка, че и тя беше забравила, а още по-лошото беше, че и не помни как го е ползвала  girl_impossible Сега ще си потърся упътването в нета Wink
Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: юни 19, 2010, 14:41:58 »

Бори Bravo за покупките-всичко е много сладурско и количка вече си имате good
До споделя моя опит с леглата-ние имаме с 2 решетки и 3 нива!Според мен това което си показала след едно известно време няма да е много практично.Детето ще вземе да се набира и изправя и има вероятност да се преобърне.Аз от начало много исках такова  blush но нямаше възможност да го докараме до Германия,за което сега съм много доволна.Хана е вече на 2-рото ниво и понеже вече е и доста висака -74 см  blum скоро ще снемаме на 3-то и да ми е мирна гравата.
Това е мое мнение smile
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines