Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 12:11:59

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2]  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: КАкво носите в дамските си чанти?  (Прочетена 9705 пъти)
 
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: юни 17, 2010, 15:19:54 »

Мен ме е страх да направя списък, че ще поведа класацията, ама да е весело  sarcastic

1. ключове;
2. бележки всякакви;
3. флашка(само понякога);
4. два телефона;
5. портфейл;
6. фотоапарат(невианги);
7. дъвки;
8. капки за нос;
9. здравната книжка;
10. книжката за печати за 100-те НТО;
11. тефтер;
12. превръзки;
13. няколко химикалки;
14. запалка (явно е подарък и съм забравила за нея);
15. парацетамол;
16. носни и мокри кърпички;
17. визитник;
18. чадър;
19. калъф за слънчеви очила;
20. упсарин;
21. разни документи;
22. несесер (пила, пинсета, огледалце, грбенче, ластичка, фон дю тен, спирала, сенки, червило, крем за ръце, коректор, четка за пудра);
23. зарядно за телефон (понякога);
24. нещо сладичко за хапване.

И ако случайно преместя само най-необходимото в друга чанта, то непременно ще ми потрябва нещо от горния списък  funnytooth


Активен
pebbles
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 763



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: юни 18, 2010, 15:59:50 »

Сега, да направим инвентаризация...
лични документи, документи на колата, ключове - за вкъщи, за на работа и за колата,пропуски за работа, картите за пазаруване с талони за целта, портмоне, гребен, чадър, слънчеви очила с калъф, визитник, лиценз за работа, гланц за устни и вазелинче за същото, крем за ръце, мокри и сухи кърпички, дъвки, хапчета за гърло (останали от пролетта), стари фишове, рецепти и едно направление (почти забравено, трябва да се обадя на докторката, че няма да го ползвам) 2-3 шноли за коса от дългия й период, кутийка Стевия, 2-3 дамски превръзки. Май е това. Иначе всички по-дребни покупки отиват там, вода, ако ми писне да я нося в ръка и т.н.
 Като реша да сменям чантите - обикновено за разходка някъде - оставям всичките служебни неща, чадъра, може би нещата на колата, зависи дали ще сме с нея, повечето гланцове за устни и така значително олеква. Ама трябва да помня, че съм разхвърляла нещата си на 2 места да не се окажа незаконна на работа или зад волана.

P.S. нямам идея как се пише протмоне или портмоне, май е второто, ама пак не ми е много хубаво. Това е една от думите, които само трябва да се казват, като сешоар или полюлей (пак не съм сигурна в правописа)
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: юни 18, 2010, 17:27:02 »

Pebbles - портмоне се си пише. Миссля, че идва от френски - порт - врата, отварям и оттам.
Има много думи,които се бъркат. Не е болка за умиране, страшно е когато се грешат елементарни дъми.  Иначе често не може да се каже коя е правилна, защото има дублетни форми - така например, обИца или обЕца. Може и с И може и с Е. Те са т.наречените фонетични.заради звуковете. Когато обаче е по ударение те вече се казват акцентни дублети - ударението може да пада на различни гласна-вИно или винО. Има и още три форми ама няма значение. Имах едно гадже той винаги ми се смееше, защото аз казвам вИно, а той обратното и ми казваше, че не е правилно. Тогава му обясних за това и за обиците понеже го помня от училище и той ми се смее простака и постоянно ми викаше и еди коя си дума ли е дублетна? Ама ок, защо ли и аз се опитвах да го ограмотя не знам smile
Какво е тов кутийка Стевия?
Сама да допълня - ако не знаеш коя дума как се пише ,, товори онлайн правописен речник.
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #18 -: юни 18, 2010, 17:41:30 »

Tweety, темата с неграмотността е много сериозна и аз също се вълнувам от нея. Може би обаче е по-добре да се направи отделна такава, а мисля и че вече има подобна - "Да запазим езика на децата ни", която беше покрай една петиция, но може да се приспособи за това, защото тук иначе е  Offtopic и се губи смисъла.  girl_wink
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: юни 18, 2010, 18:03:02 »

Ехеее веселбa в тaзи теми4кa tease
Ще ви изненaдaм,но aз......не нося дaмскa 4aнтa blush nea Телефон,портфейл и клю4ове..нормaлните нещa и то в 4aнтaтa от коли4кaтa.Не помня от когa не съм се фръц фръц с  дaмско 4aнте.Помня де от срещaтa в Търново blum
Инa4е преди
1.телефон
2.портфейл
3.рол-он
4.пaрaфун/кaкто кaзвa бaбa ми/
5.Кърпи-мокри,сухи,мръсни...сякaкви
6.цигaри и зaпaлкa
7.билети бележки от мaгaзини или зaведения,хaртийки рaзнообрaзни
8.тaмпони
9.кaрти4ки и снимки от/нa любими хорa
10.клю4ове
11.гримове всякaкви
12.Тест зa бременност funnytooth смях голям,но един ми стоеше в 4aнтите пове4е от 2години.Сaмо го местех с др нещa кaто сменях пореднaтa 4aнтa с новa blush
13.Дъвки
14.Всякaкви лaкомствa зa де4ковци.Не мислете 4е и тях с години ги държaх.Нa всеки 7 дни се хвърляхa aко не сa изконсумирaни Girl_hide Гризини,желирaни бонбони,бисквити....е тaкивa ми ти нещa
Ми спирaм,4е си изсипaх цялaтa 4aнтa пред вaс blum
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: юни 18, 2010, 21:06:50 »

Деничка Звездичка аз докато пишеш това се замислих дали да не отворя такава тема, но не знаех дали има, а и нямам време да търся. Но понеже тя попита и исках да й помогна smile  Offtopic
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: юни 18, 2010, 21:24:18 »

Общо взето до тук и Ванчи и Цвети, и Клео, и LIONELSA и всички останали носим едни и същи неща. Няма кой знае какви изцепки както отверката и моя телбод, но него го носех, защото ми трябваше за училище и си е останал там. Другото общо нещо е, че много от нас си носят ненужни листчета, което прави чантата тежка. Тук листче, там листче и ето чантата тежи. Аз като си събирам куфарите и като почна да ги меря колко кг е всеки и като започна да вадя, толкова леки неща, но накуп ставатт много и са тежки. Като ги махна свалям няколко кг lol))))))))))))) tease
Активен
pebbles
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 763



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: юни 19, 2010, 20:34:43 »

И аз отново се моткам из форума blum

Ами, стевията е растение, от което се прави подсладтел, натурален е, без калории и смятам, че е много по-удачния вариант от аспартама в захарините и други боклуци. Продава се в аптеките, в нета има изписани много неща за стевията и чудесата, които прави с организма. Та, като всяка средностатистическа жена, аз отслабвам постоянно и се научих да пия кафето без захар, обаче чайчето го пия сладко и с мляко, така че си нося стевийка.

Благодаря за разясненията по правописа smile. Аз просто си се оплаках, предпочитайки да ви накарам да ми простите неграмотността, вместо да се потрудя да я преодолея Ashamed. Ама ако пиша нещо официално със сигурност ще си проверявам нещата където трябва good
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: юли 10, 2010, 10:10:25 »

Хубава темичка сте отворили!
На телбода и на отвертката много се смях!
И на кърпите на Клео-сухи,мокри,мръсни....

Аз нося сравнително малко неща в чантата си:
-2 телефона
-несесер с грим,огледало,тапмони,превръзки и някакво обезболяващо
-носни кърпи(без тях не тръгвам,че съм много сополива),понякога мокри,но не винаги.
-портфейл
-ключове
-химикал
-лични докуметни-едни такива с прегради blush
В портфейла винаги ще се намери някоя касова бележка или билет,на които мога да запиша нещо ако ми потрябва.Парфюм и гребен нося изключително рядко.
Това,което най-трудно намирам е един от телефоните-черен в черна чанта(или чанта с черна подплата)-той си звъни,а аз ровя и не го намирам.
Скоро майка ми ми подари малка и много функционална чанта,която нося почти постоянно-само пари,телефони и ключове.
Ако излизам в махленското кафе,взимам само телефоните,5лв в калъфа на едния и ключ в джоба.
« Последна редакция: юли 10, 2010, 18:30:33 от dodo23 » Активен
crazynelly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 720


твоя аз съм..


Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: октомври 03, 2013, 18:08:12 »

Не нося много неща и мразя големите чанти!
Само най-важното е в мен - портмоне, телефон,ключове,носни кърпички,малко гримове,огледалце,ножица и химикалка. Понякога като се налага побирам и един чадър или някое шише вода. Wink А задължително имам и дъвки!  Yes
Активен
Страници: 1 [2]  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines