Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 16:50:56

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: КАкво носите в дамските си чанти?  (Прочетена 9752 пъти)
 
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« -: юни 13, 2010, 01:49:04 »

Мацки, я сега споделете тук какво носите в дамските си чанти. Една дамска чанта в повечето случаи е голяма бъркотия, колкото по-голяма толкова по-зле. smile Аз почти винаги съм с големи. НЕ си купувам малки и затова винаги в чанта като търся нещо не го намирам. Така веднъж си търсих ключа из целия апартмент - няма го, отворих врата да не съм го забравила на бравата - няма го, прерових чантата 3 ПЪТИ и там го няма (ама то не един ключ де, ключ за входната врата на кооперацията, ключ за моята врата на апартамента, ключ за пощата, ключ за пералното помещение, ключ за колата, ключодържател...май това е) и не мога да ги намеря. След това се ядосах здраво, но намерих резервни ключове за двте врати и колата и излезнах. Когато се прибрах нещо ми трябваше от чантата и видях, че ключовете са вътре...не знам как така при трикратното провеярване ги нямаше lol))))))))   tease
Та сега си чистих и подреждах чантата и да ви кажа какво имах в нея.
1. Портмоне (протмонето и то бъркотия - снимки, касови бележки, лотария.)
2. Чекова книжка
3. Червило
4. Гланц за устни
5. Касови бележки
6. Монети
7. Телбод
8. Самолетен билет
9. Парацетамол
10. Дамска превръзка
11. Иконка
12. Химикали
13. Крем за ръце
14. Др, крем за премахване на белези, че си изгорях ръката и искам да махна белега, ама нещо не става, ако имате идея как....казвайте то е вече стар белег, но пише че помага ако белезите не са по-стари от 1 година, моя не е
15. Бележка с това,  къде и какво трябва да свърша за деня, и какво да пазарувам
16. Очила
Добре, че чадъра не се събира в чантата, че го държа в колата smile
17. Разни др. листчета, които изхвърлих
18. Огледало
19. Циф.фотоапарат
20 GPS
Май това беше за др. не се сещам, да не ви казвам как ме заболява ръката всеки ден от тоя товар. Затова напоследък като излизам по-неангажиращо взимам само шофьорската книжа и кредитна/дебитна карта и излизам. Омръзна ми. Иначе обожавам чантите.
Онзи ден си купих една чанта барабар с портмоне, че са еднакви и тя още по-голяма от сегашната ми и не знам докъде ще я докарам. Пък аз не съм висока, ама защо така напоследък големи чанти....
Сега сте вие наред, какво си имате в дамските чанти, сигурна съм, че там може да се открие всичко, което съсществува и има възможност да се муше вътре lol))))))))
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #1 -: юни 14, 2010, 09:51:57 »

Хихихиих, tweety bird, как се справяш с целия този товар?

Моята чанта е по-скоро малка (20/10/10 см), но пък пълна догоре:

портмоне, лични документи, тефтер, 5 химикалки, гланс, спирала, малък парфюм, четка за коса, хиляда листчета за какво ли не, талони за намаление в мола (в който не съм стъпвала дори, ама да ги има), малък найлонов плик за дребни покупки, два телефона, едно зарядно, служебен пропуск и ключ за работа, снимки на любимия, джобно ножче, лекарства, очила за компютър, тампони, дъвки за свеж дъх.

Когато бързам и съм някъде за малко, взимам само дебитната карта, документи, пари и телефон. Но като направих списъка с чантата и видях, че е малък ужас да носиш толкова неща. Определено с тази идея ти ме накара да се замисля за истински необходимите неща. Благодаря!  good
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: юни 14, 2010, 10:07:33 »

Разсмя ме с тази тема  funnytooth
Аз имам два типа чанти:
Малка е за вечерно излизане, в която се хващат 2-та телефона, червилото, носните кърпички, портмонето и ако се наложи с мъка мога да натикам и фотоапарата или на милото портмонето.

Голямата е ежедневна. Но съм намерила начин да въдворя ред и да намирам всичко, което ми трябва. Избирам си чанти с външно джобче за ключовете, за да не изпадам в твоята ситуация. А моята колежка, за да ги намира им е окичала една огромна плюшена играчка - напипва ги от раз.

Всички гримове, огледалца, пиличка, различни водове кърпички и т.н. са сложени в един несесер.
Като си избирам чанитете гледам да имат малък вътрешен джоб за портфейла и джобчета за телефоните. Ако няма, слагам ги в несесерче, за да ги намирам лесно.
Чадърът ми е компактен и той е там. Очилата са в калъф. Ако нямам джобче за химикалките, листчетата, тефтера, визитките и всичко подобно, пак ги слагам в несесер за лесно намиране. Така като погледна в чантата виждам 3-4 несесера и дърпам, който ми трябва  pardon

Много често вътре се озовават фотоапарата, различни покупки, шише минерална вода, отвертка, ако нещо имам да правя и каквото още ви дойде на ум. Girl_hide
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: юни 14, 2010, 10:24:47 »

В момента само мен ме няма в чантата  sarcastic

*портмоне-голямо
*ключове за кола-на които има закачено какво ли не,лошото е че дистанционното на резервните нещо му е слаба батерията и се налага да нося 'оригиналните'
*ключове за вкъщи-никога не мога да ги намеря,а след месец ще съм само с 1 и от сега се чудя как ще го намирам.
*калъф за очила
*два телефона
*мок.кърпички за обувки
*мокри и сухи кърпички
*почистващ гел за ръце-по едно време имах 2бр.
*парфюм
*несесер с гримове-2бр.-голям и малък
*дъвки
*органайзер
*папка

Преди носех и фотоапарат,сега вече не,защото новия тежи,а сапунерката вече не ми харесва как снима  crazy ,но понякога се налага да го нося и става тежко  tease

Ако излизам набързо взимам само портмонето и 1 телефон,като понеже ми е огромно портмонето си слагам вътре и телефона  blush Как се побира не знам,защото не е от малките,но е сравнително тънък  pleasantry
 

Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: юни 15, 2010, 03:24:39 »

Браво MISS май твоята тежи повече от моята smile Като гледам санитайзера както тук му казват гела за почистване на ръце и дъвки са ми в джобчето с ципчето и въбще съм забравила, че ги нося smile ... аз се чудя защо ми тежи толкова smile
LIONELSA и аз си мислях, че тази темичка е забавна и се включат всички ще е много весело и ще се смеем от сърце, но явно не им е интересна на хората smile може би има нещо по-забавно във форума и трябва да открия кое е lol)))))))))))))))))))
Аз по едно време както и то носех несесери ама беше за кратко, после един ден реших да изпера несесерите и до там беше в бързината всичко в чантата и така всеки ден не се сещах да я подредя. Това с играчката съм го правила ама мн се цапа, трябва да я пера, пък и много тежко става и не е хубаво за ключовете защото ако имащ чип на ключа за колата не трябва да има голяма тежест при карането защото ключът може да се повреди.
Един въпрос, не мога да не те попитам, за какво ти е отверката Wink
Деничка Звездичка ние жените все си носим товар, нали знаеш ? smile
Но както гледам всички, когато бързаме или за кратко излизане предпочитам да вземем само най-важното. smile
Дано темичката се разрастне, че ми е интересно какво може да се види в нея, както на LIONELSA с отверката smile 
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: юни 15, 2010, 08:03:37 »

tweety bird, аз си падам малко майстор.  Yes Някой път, ако чакаш на мъжете, няма и да го дочакаш. Не я нося постоянно, а само при нужда. Последно я взех, за да си завия едни разхлабени болтчета на бюрото в офиса, че ми се закачваха за дрехите и ги съсипваха. girl_wink
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: юни 15, 2010, 08:13:37 »

Зимата в една друга тема се питаше колко тежи и беше към 2кг.-и хич не ми тежеше,сега е по-малко и пак не тежи  Girl_hide Лошото е,че от толкова неща никога нищичко не намирам и ровя ли ровя-така последния път ми отне 10 мин. докато разбера,че съм си забравила 1 телефон,до края си мислех че просто не го намирам.
От време на време се старая да слагам някакъв ред-телефоните по джобчетата,ключове в друг-но е точно 1 ден подредено  Girl_sing
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: юни 15, 2010, 08:15:25 »

Амииииииииии, аз не чакам от мъж нищо smile да има как и сама да забременея smile
Аз също съм майстор, остава и мустаци да си пусна и съвсем ще стана като мъж smile
Живея сама от 3г. и всичко сама правя. Пробивам дупки всякакви  blum smile, в стената имам предвид, че исках да си закача огледала, картини, постявам (с отверка, но с батерии) курнизи, пердета, после си ги демонтирам smile това го правих преди седмица. Пак монтирам нощни лампи на стената и тях ги демонтирах миналата седмица, абе направо ми е много забавно.
За смяна на крушки не казвам, то ясно, това сигурно всяка жена го може. Само по колата не смея да пипам нищо, купувам и нося на техника. Понякога си викам, брей, защо ми е мъж да му се невиди. Даже имам една тениска с надпис "Кажи ми отново, защо имам нужда от гадже?" Но при мен обстоятелствата са други, така че ... няма кой да ми помогне.
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: юни 15, 2010, 08:21:39 »

MISS , не знаех, че имало подобна тема... на новата ми чанта вътре до едното джобче е пришит ключодържател....демек аз трябва да го закачам там, че да не го търся както всеки път smile
Ти добре, че си забравила телефона на подобаващо място. Аз съм си търсила диоптричните очила докато те са ми били на очите, или съм влизала да се къпя с тях, докато не ми се запотят очичките smile  smile или една моя позната си го сложила телефона във фризера, нещо бъркала да извади и сигурно й трябвали и двете ръце и го оставила вътре. Претърсила всичко...накрая го намерила ...много сме разсеяни жените и мъжете де понякога. Някъде прочетох, че някаква си забравила детето във ваната ... ужасТ smile пуснало го да се къпе и дотам, няма я мама ...
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: юни 15, 2010, 10:55:13 »

2 телефона, портфейл, още един с документите на колата, 3 връзки ключове, ключове за колата, касетофон за колата, салфетки, мокри кърпи, очила, огледало, гланц и червило, 2-3 химикала, визитник, дамска превръзка, хапчета- за глава и разтройство, дъвки,ментови бонбони, клечки за зъби,  чадър(понякога), всякакви листчета, касови бележки, буклуци, очила слънчеви през лятото.
 винаги много ми тежи и като гледам бая гома списък се заформи smile
Активен
stefanel
Сватбар
***
Публикации: 212


Не искам много,искам всичко :)


Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: юни 15, 2010, 11:17:56 »

Аз пък не нося много неща в чантата си,поради простата причина,че всеки път съм с различна чанта.Ако,беше само една и навсякъде ходех с нея сигурно щеше да е пълна с какви ли не джунджурии..слава Богу не е така.Когато съм се облякла,гримрала и съм готова да излизам,тогава избирам подходящата чанта и слагам в нея само това,което ми е необходимо за съответното излизане.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: юни 15, 2010, 12:49:37 »

ами то и аз съм така, смеянм чантите и си мислех, че нище не носа,мно като ги описах и виж какво се оказа Wink
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: юни 16, 2010, 02:35:12 »

Руми с тия 3 връзки ключове бая врати ще отключваш...да не би да работиш в Световната банка  tease
Stefanel, аз също сменям чантите особено за вечер, защото няма как с тая торба, но от много сменяне все забравям нещо, а ако съм с голямата, това нещо никога не ми трябва smile
Активен
van4ii
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: юни 17, 2010, 15:08:40 »

Ох, какво ли няма в тази торба funnytooth
1. портфейл
2. две запалки, въпреки че вече не пуша
3. флашка
4. малка иконка, винаги я нося
5. очила в калъф
6. тефтер с химикал
7. козметичен несесер с 3 червила, огледало, пила за нокти и ластичка за коса
8. носни и мокри кърпички
9. парфюм
10. дезодорант против изпотяване
11. гребен
12. крем за ръце
Съответно и два телефона и ключовете
Активен
cvety_p
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 510


Няма неизпълнени мечти, Има изоставени желания!


Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: юни 17, 2010, 15:18:09 »

Много забвна темичка:) браво на авторката! А аз бих предложила да се пита по-скоро какво НЯМА в дамската чанта  sarcastic в моята например освен всички изброени от мацките вече неща, често се среща някоя брошура на някой маркет ( Била, Кауфланд и т.н.) защото като минавам покрай пощенската кутия ги взимам и ги пускам вътре и там си и остават... последните месеци задължително нося нещо за ядене в чантата си - най често някое Корни че не се знае къде ще ме свари гладът  sarcastic
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: юни 17, 2010, 15:19:54 »

Мен ме е страх да направя списък, че ще поведа класацията, ама да е весело  sarcastic

1. ключове;
2. бележки всякакви;
3. флашка(само понякога);
4. два телефона;
5. портфейл;
6. фотоапарат(невианги);
7. дъвки;
8. капки за нос;
9. здравната книжка;
10. книжката за печати за 100-те НТО;
11. тефтер;
12. превръзки;
13. няколко химикалки;
14. запалка (явно е подарък и съм забравила за нея);
15. парацетамол;
16. носни и мокри кърпички;
17. визитник;
18. чадър;
19. калъф за слънчеви очила;
20. упсарин;
21. разни документи;
22. несесер (пила, пинсета, огледалце, грбенче, ластичка, фон дю тен, спирала, сенки, червило, крем за ръце, коректор, четка за пудра);
23. зарядно за телефон (понякога);
24. нещо сладичко за хапване.

И ако случайно преместя само най-необходимото в друга чанта, то непременно ще ми потрябва нещо от горния списък  funnytooth


Активен
pebbles
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 763



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: юни 18, 2010, 15:59:50 »

Сега, да направим инвентаризация...
лични документи, документи на колата, ключове - за вкъщи, за на работа и за колата,пропуски за работа, картите за пазаруване с талони за целта, портмоне, гребен, чадър, слънчеви очила с калъф, визитник, лиценз за работа, гланц за устни и вазелинче за същото, крем за ръце, мокри и сухи кърпички, дъвки, хапчета за гърло (останали от пролетта), стари фишове, рецепти и едно направление (почти забравено, трябва да се обадя на докторката, че няма да го ползвам) 2-3 шноли за коса от дългия й период, кутийка Стевия, 2-3 дамски превръзки. Май е това. Иначе всички по-дребни покупки отиват там, вода, ако ми писне да я нося в ръка и т.н.
 Като реша да сменям чантите - обикновено за разходка някъде - оставям всичките служебни неща, чадъра, може би нещата на колата, зависи дали ще сме с нея, повечето гланцове за устни и така значително олеква. Ама трябва да помня, че съм разхвърляла нещата си на 2 места да не се окажа незаконна на работа или зад волана.

P.S. нямам идея как се пише протмоне или портмоне, май е второто, ама пак не ми е много хубаво. Това е една от думите, които само трябва да се казват, като сешоар или полюлей (пак не съм сигурна в правописа)
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: юни 18, 2010, 17:27:02 »

Pebbles - портмоне се си пише. Миссля, че идва от френски - порт - врата, отварям и оттам.
Има много думи,които се бъркат. Не е болка за умиране, страшно е когато се грешат елементарни дъми.  Иначе често не може да се каже коя е правилна, защото има дублетни форми - така например, обИца или обЕца. Може и с И може и с Е. Те са т.наречените фонетични.заради звуковете. Когато обаче е по ударение те вече се казват акцентни дублети - ударението може да пада на различни гласна-вИно или винО. Има и още три форми ама няма значение. Имах едно гадже той винаги ми се смееше, защото аз казвам вИно, а той обратното и ми казваше, че не е правилно. Тогава му обясних за това и за обиците понеже го помня от училище и той ми се смее простака и постоянно ми викаше и еди коя си дума ли е дублетна? Ама ок, защо ли и аз се опитвах да го ограмотя не знам smile
Какво е тов кутийка Стевия?
Сама да допълня - ако не знаеш коя дума как се пише ,, товори онлайн правописен речник.
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #18 -: юни 18, 2010, 17:41:30 »

Tweety, темата с неграмотността е много сериозна и аз също се вълнувам от нея. Може би обаче е по-добре да се направи отделна такава, а мисля и че вече има подобна - "Да запазим езика на децата ни", която беше покрай една петиция, но може да се приспособи за това, защото тук иначе е  Offtopic и се губи смисъла.  girl_wink
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: юни 18, 2010, 18:03:02 »

Ехеее веселбa в тaзи теми4кa tease
Ще ви изненaдaм,но aз......не нося дaмскa 4aнтa blush nea Телефон,портфейл и клю4ове..нормaлните нещa и то в 4aнтaтa от коли4кaтa.Не помня от когa не съм се фръц фръц с  дaмско 4aнте.Помня де от срещaтa в Търново blum
Инa4е преди
1.телефон
2.портфейл
3.рол-он
4.пaрaфун/кaкто кaзвa бaбa ми/
5.Кърпи-мокри,сухи,мръсни...сякaкви
6.цигaри и зaпaлкa
7.билети бележки от мaгaзини или зaведения,хaртийки рaзнообрaзни
8.тaмпони
9.кaрти4ки и снимки от/нa любими хорa
10.клю4ове
11.гримове всякaкви
12.Тест зa бременност funnytooth смях голям,но един ми стоеше в 4aнтите пове4е от 2години.Сaмо го местех с др нещa кaто сменях пореднaтa 4aнтa с новa blush
13.Дъвки
14.Всякaкви лaкомствa зa де4ковци.Не мислете 4е и тях с години ги държaх.Нa всеки 7 дни се хвърляхa aко не сa изконсумирaни Girl_hide Гризини,желирaни бонбони,бисквити....е тaкивa ми ти нещa
Ми спирaм,4е си изсипaх цялaтa 4aнтa пред вaс blum
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: юни 18, 2010, 21:06:50 »

Деничка Звездичка аз докато пишеш това се замислих дали да не отворя такава тема, но не знаех дали има, а и нямам време да търся. Но понеже тя попита и исках да й помогна smile  Offtopic
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: юни 18, 2010, 21:24:18 »

Общо взето до тук и Ванчи и Цвети, и Клео, и LIONELSA и всички останали носим едни и същи неща. Няма кой знае какви изцепки както отверката и моя телбод, но него го носех, защото ми трябваше за училище и си е останал там. Другото общо нещо е, че много от нас си носят ненужни листчета, което прави чантата тежка. Тук листче, там листче и ето чантата тежи. Аз като си събирам куфарите и като почна да ги меря колко кг е всеки и като започна да вадя, толкова леки неща, но накуп ставатт много и са тежки. Като ги махна свалям няколко кг lol))))))))))))) tease
Активен
pebbles
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 763



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: юни 19, 2010, 20:34:43 »

И аз отново се моткам из форума blum

Ами, стевията е растение, от което се прави подсладтел, натурален е, без калории и смятам, че е много по-удачния вариант от аспартама в захарините и други боклуци. Продава се в аптеките, в нета има изписани много неща за стевията и чудесата, които прави с организма. Та, като всяка средностатистическа жена, аз отслабвам постоянно и се научих да пия кафето без захар, обаче чайчето го пия сладко и с мляко, така че си нося стевийка.

Благодаря за разясненията по правописа smile. Аз просто си се оплаках, предпочитайки да ви накарам да ми простите неграмотността, вместо да се потрудя да я преодолея Ashamed. Ама ако пиша нещо официално със сигурност ще си проверявам нещата където трябва good
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: юли 10, 2010, 10:10:25 »

Хубава темичка сте отворили!
На телбода и на отвертката много се смях!
И на кърпите на Клео-сухи,мокри,мръсни....

Аз нося сравнително малко неща в чантата си:
-2 телефона
-несесер с грим,огледало,тапмони,превръзки и някакво обезболяващо
-носни кърпи(без тях не тръгвам,че съм много сополива),понякога мокри,но не винаги.
-портфейл
-ключове
-химикал
-лични докуметни-едни такива с прегради blush
В портфейла винаги ще се намери някоя касова бележка или билет,на които мога да запиша нещо ако ми потрябва.Парфюм и гребен нося изключително рядко.
Това,което най-трудно намирам е един от телефоните-черен в черна чанта(или чанта с черна подплата)-той си звъни,а аз ровя и не го намирам.
Скоро майка ми ми подари малка и много функционална чанта,която нося почти постоянно-само пари,телефони и ключове.
Ако излизам в махленското кафе,взимам само телефоните,5лв в калъфа на едния и ключ в джоба.
« Последна редакция: юли 10, 2010, 18:30:33 от dodo23 » Активен
crazynelly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 720


твоя аз съм..


Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: октомври 03, 2013, 18:08:12 »

Не нося много неща и мразя големите чанти!
Само най-важното е в мен - портмоне, телефон,ключове,носни кърпички,малко гримове,огледалце,ножица и химикалка. Понякога като се налага побирам и един чадър или някое шише вода. Wink А задължително имам и дъвки!  Yes
Активен
Страници: 1 2 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines