Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 20, 2024, 14:29:51

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 10   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата на Divanetata - 17.07.2010  (Прочетена 39416 пъти)
 
Dinna
Професор
****
Публикации: 310



« Отговор #60 -: юли 02, 2010, 22:56:16 »

Супер Divanetata yahoo Чудесна новина да се успокоиш и да имаш релаксиращ уикенд girl_wink
Активен
Lilium
Ентусиаст
**
Публикации: 83



« Отговор #61 -: юли 05, 2010, 09:55:06 »

Диванетата, днес е твоят ден, хайде чакаме те довечера с добри новини и снимки на роклята  smile Стискам палци роклята да е пристигнала   good
Активен
milena_
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 20



« Отговор #62 -: юли 05, 2010, 16:32:24 »

Привет Divanetata, пристигна ли роклята? Стискам палци, казвай по-скороо че всички се вълнуваме...
Активен
divanetata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 499



Моят сватбен албум

« Отговор #63 -: юли 05, 2010, 16:45:37 »

Днес се обаждах M.tyler. Първият път беше около 13 часа и тогава ми обясниха, че Светлана отишла до митницата да провери дали роклята е пристигнала. Поеха ангажимента да ми звъннат около 16 часа да кажат какъв е резултатът. Никой не звънна. Преди 10-ина минути отново аз им се обадих. Този път говорих със Светлана и тя ми обясни, че със сутрешната доставка роклята не е пристигнала. Щяла да звънне на някаква митничарка да пита дали е пристигнала със следобедната доставка и да ми се обади. Отново ми се обяснява надълго и нашироко, че няма никакъв проблем и да не се притеснявам. Не знам как има наглостта да ми казва да не се притеснявам като реално остават само 2-3 дни до заминаването ми за Варна, а още няма никаква яснота дори къде е роклята. На всичкото отгоре твърдеше, че при разговора ни преди две седмици не била казала, че роклята вече е в офиса в САЩ, а била казала, че е във фабриката. А аз много добре си спомням разговора ни, но хайде отново аз не съм разбрала. Тръгна да ми обяснява, че и за тях било важно роклята да дойде на време, защото било важно за тях клиентите да са доволни. Да бе ... ако беше така нямаше да ме разиграват толкова време и да ме правят на маймуна. Те дори като поемат ангажимент да звъннат, не звънят, а все аз ги търся. Нямам думи вече ... Сега се надявам да звънне след малко да каже, че роклята е пристигнала този следобед.
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #64 -: юли 05, 2010, 17:09:50 »

divanetata, много съжалявам, че така се получава с ролята ти. sad
Стискам силно палци скоро да се похвалиш, че ще идеш на проба!!!  good give_rose
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #65 -: юли 05, 2010, 18:31:22 »

Искрено се надявам роклята да е дошла следобяд! smile
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #66 -: юли 05, 2010, 19:00:01 »

Divanetata, успокой се, мила smile При мен не се е случвало да ги притеснявам постоянно, за да си свършат работата и...все си мисля, че няма да имаш проблеми в крайна сметка що се отнася до сроковете. Ти не ги ли "метна", че сватбата е поне седмица по-рано, та да имаш резерв в случаи като този? pleasantry
Мооето предложение е следното: Обаждаш им се и казваш, че ако утре (или деня преди да си заминеш, роклята не е в града, ще им оставиш адрес във Варна и ще настояваш да ти я пратят ТЕ до там. Това е най-логично и справедливо спрямо теб good
Стискам ти палци и да се разпишеш какво е станало! smile
Активен
pebbles
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 763



Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: юли 05, 2010, 21:17:41 »

divanetata, проблемите ти около роклята са направо ужасни! Искрено ти съчувствам за неприятните емоции и похабените нерви. Не знам колко си настроена да им теглиш една ако се наложи, но смятам, че ако демонстрираш решимост и им вдигнеш на тях нервите най-малкото те ще те търсят, а не обратното. Мисълта ми е, ако можеш, да им заявиш твърдо, че до 3 дена си искаш роклята или цялата сума обратно. И излизаш с добре обоснована теория, че Варна е голям град с много булченски рокли по витрините, ти си стандартен размер, гола на сватбата си няма да бъдеш, но нямаш нерви да се разправяш с некоректни хора. Аз това го обясних на ателието, което ши моята рокля и за 2 дена бях на проба и след 2 работни дни си я взех готова. Е, при мен варианта беше, че отивам до Асеновград така или иначе, а твоите не могат да я материализират от нищото, ако доставката се бави, ама поне те ще те търсят и ще ти се молят, а не обратното. И в крайна сметка, поне както аз го чувствах тогава, щях да се чувствам много по-удовлетворена с почти случайна рокля, отколкото да са ме правили на маймуна.
 И помни, че не роклята е важна тук. Пак ще си най-красивата, каквото и да стане и ще го пише в очите на всички, на които държиш!
Активен
divanetata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 499



Моят сватбен албум

« Отговор #68 -: юли 05, 2010, 22:26:15 »

Такааа, чух се със Светлана отново около 20 часа (разбира се, че отново аз звъннах, че иначе имаше пак да си чакам, залепена за телефона като преди). Каза ми, че е звъннала на въпросната митничарка и тя проверила в системата, където показало, че следобяд роклята не е пристигнала. После обаче започна да ми обяснява, че като пристигнела някаква пратка, първо се извършвало осчетоводяване и едва след това пратката отивала при митничарите. Та, според нея е възможно да е пристигнала, но да не е осчетоводена. Увери ме, че утре още преди да отиде в офиса, ще мине през митницата и ще помоли да проверят дали роклята е дошла. Пак тръгна да ми обяснява, че аз не съм разбрала за сроковете, че ми била казала между първи и пети юли (между другото днес е пети  beating) и разни такива, при което аз още повече се издразних и й казах точно какви срокове ми е давала за всяко нещо. Нямаше как да оспорва този път, защото й казах, че при разговорите ни съм си записвала сроковете, които ми е посочвала (което си е вярно де). Освен това й казах, че ако тя наистина ми беше дала срок пети юли, аз изобщо нямаше да си поръчам при тях роклята, защото не обичам да върша нещата в последния момент. Тя се опита пак да ме успокои с празни приказки, но след като й дадох да разбере, че не успява да ме залъже по този начин, в крайна сметка каза нещо от сорта, че не зависело нищо от нея, единствено можела да проверява какво става, че съдружничката й в САЩ била уведомена за случая и разни такива, които мен изобщо не ме топлят. Каза да се надяваме да пристигне евентуално утре или дори спомена нещо за вдругиден  angry Аз на няколко пъти й казах, че не е редно заради грешка на някой си аз да търпя последствията, че ако стане някаква издънка с роклята, аз съм поставена в такава ситуация, че нямам време да реагирам, и тя каза, че нямало да ме оставят без рокля, каквото и да означава това.
Velvet, не се сетих да им кажа по - ранна дата. Пък и наистина разчитах, че все пак са бутик с изградени позиции в този бизнес и не биха си позволили издънка. Относно доставката, не ме устройва, защото ще трябва да се пришият чашки към роклята, евентуално може да се наложи някакво стесняване. Не ми се иска да платя и останалата част от сумата и съвсем да не знам какво ще получа в крайна сметка  nea А за това, че ти не си ги притеснявала постоянно, според мен е било така, защото доколкото си спомням ти я беше поръчала доста по - отрано. И аз до скоро не бях ги притеснявала, но в един момент като ме притиска вече времето и виждам, че те ми приказват само празни приказки, ми се налага да звъня, за да се размърдат малко. В крайна сметка, ако при поръчката не са били сигурни, че ще успеят в срок, трябваше да не я приемат, а не да ме залъгват.
Pebbles, мен това с връщането на цялата сума не ме устройва напълно, защото не съм с толкова стандартна фигура. Аз съм 175 см, 62-63 кг, бюстът ми е голям (чашка C/D), а имам и коремче. Ако бях с напълно стандартна фигура, още миналата седмица щях да си поискам парите и да обиколя да си намеря друга рокля. Но като знам, че при предишното обикаляне почти нямаше рокля, която да ми става в бюста, и не смея ... Общо взето съм с извити ръце - колкото и да не ми се иска, съм зависима от тях.
Та, сега чакам утре да ми се обадят от M.Tyler по обяд - надявам се с добри новини  smile
« Последна редакция: юли 05, 2010, 22:28:21 от divanetata » Активен
Lilium
Ентусиаст
**
Публикации: 83



« Отговор #69 -: юли 06, 2010, 07:23:38 »

Оле , много съжалявам че пак не е пристигнала роклята  sad Направо не мога да повярвям, че това се случва в този бутик, кошмар, те какво искат да ти съсипят нервите преди сватбата ли  beating Искрено ти съчувствам за търпението, не се отчайвай, ами дано днес да ти  е пристигнала роклята, в простивен случай са длъжни да ти осигурят рокля, която да ти харесва и да е твой размер   huhhuh.gif
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #70 -: юли 06, 2010, 08:10:19 »

divanetata, според мен е уместно вече да пуснеш жалба към комисията за потребителите.
Ей такива заслужават да бъдат затворени. Още като прочетох, че са навряни в някакъв апартамент ми станаха съмнителни  beating Стискам палци и с краката още довечера да е при теб роклята. pleasantry
Активен
divanetata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 499



Моят сватбен албум

« Отговор #71 -: юли 06, 2010, 11:52:21 »

Преди малко ми се обадиха от M.Tyler и ми казаха, че роклята е вече на летище София. Сега следвала някаква процедура по разпределяне на всичката пристигнала стока за съответните митници, обмитяване и разни такива, но ми казаха, че най - вероятно в рамките на днешния работен ден ще могат да я вземат. Разбрахме се да ми се обадят, когато роклята вече е в бутика, и най - вероятно днес ще отида на проба, дори ако се налага в извънработно време. Надявам се днес цялата тази сага с булчинската ми рокля да приключи успешно  smile
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #72 -: юли 06, 2010, 11:53:53 »

просто е ужасна цялата история и мога да си представя как се чувстваш, дано поне роклята да е както си си я представяла.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #73 -: юли 06, 2010, 11:58:01 »

Съжалявам, че ще разводня малко темата, но...Не е проблема, че са в апартамент. Освен това има отделна стаичка за офис, отделна, в която са всички рокли и приемна за проби - с голямо огледало и т.н.
Да не съдим по това за ателиетата.

Divanetata, супер! Всичко ще е наред, мила smile good
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #74 -: юли 06, 2010, 11:59:24 »

След толкова премеждия с роклята, сигурно сега като я видиш още по-любима ще ти стане. Щом е пристигнала в София, значи нещата са си дошли по местата и отпуснай товара от плещите. Дано днес да си я видиш.
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 10   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines