Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 29, 2024, 06:31:34

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Вие сменихте ли фамилията си?
Да - 111 (90.2%)
Не - 10 (8.1%)
Нямам отношение - 2 (1.6%)
Общ брой гласове: 122

Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Лични карти II-ра част  (Прочетена 177568 пъти)
 
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #375 -: септември 19, 2012, 19:52:26 »

Може би нямат достъп. Моята ЛК си записа само адреса, и то дори не целия. Иначе НОИ, НАП и в ЕСГРАОН веднага ми се смени фамилията, адреса обаче не съм го проверила, но предполагам й той се е сменил след като получих новата ЛК.
Също така трябва да уведомите и работодателя за смяната на името. Моят примерно има достъп до информация, но трябваше да предоставя копие на удостоверението. Което е нужно и ако искате да ползвате два дни платена отпуска след сватбата.
Здравейте, за нова лична карта(само името е сменено) какво трябва да нося? Освен копие и оригинал на удостоверението за брак друго какво?
Само копие се носи. Всичко останали ти го дават на място. Мисля, че освен бланката се попълва и декларация, но всичко там ще ти дадат.
Активен
mari_m
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 216



Моят сватбен албум

« Отговор #376 -: септември 20, 2012, 10:31:27 »

Аз все пак успях да се свържа с КАТ! Казаха, че трябва да се извади ново СУ за МПС поради смяната на фамилията и не може да с удостоверение за идентичност на имената и старата книжка да си водач на МПС. При наличие на лична карта с друго име, старата шофьорска книжка е невалидна! Обясниха ми, че няма нужда да представям ново медицинско, тъй като представеното от мен май месец е все още валидно: валидността му  е 6 месеца!
Активен
Thea
Професор
****
Публикации: 323


« Отговор #377 -: септември 20, 2012, 20:36:28 »

Mari_m, ако наистина не ти искат ново медицинско е супер, ще ти спестят разкарване до лекарите.

Аз смених ЛК и паспорт за 3 дни. Ходих до КАТ и ме върнаха - може да се подават заявления като се вземе ЛК и чак тогава се изкарвало медицинско и с него в КАТ. Питах може ли с това от гражданското, но не разрешиха, защото на медицинското трябва да пише новата фамилия.

А да питам, какво е това свидетелство за идентичност и за пред кой служи. Чух, че трябвало да се вземе и да идентифицира, че става въпрос за една и съща личност. От свидетелството за граждански брак не става ли това ясно ?
Активен
flyin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



Моят сватбен албум

« Отговор #378 -: септември 20, 2012, 20:52:25 »

А да питам, какво е това свидетелство за идентичност и за пред кой служи. Чух, че трябвало да се вземе и да идентифицира, че става въпрос за една и съща личност. От свидетелството за граждански брак не става ли това ясно ?
Thea, вади се в общината по местоживеене - търсиш ГРАО. Трябва ти свидетелството за граждански брак и лична карта, доколкото разбрах. Аз ще ходя следващата седмица да си го извадя и после до КАТ да сменям шофьорска книжка, талони на колата и регистрационни номера (колата ни е регистрирана в друг град).
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #379 -: септември 21, 2012, 09:05:23 »

А това Свидетелство за идентичност на имената с каква валидност е? Някой беше подметнал 6 месеца, обаче сега от сайтовете на различни общини виждам, че пише "до промяна на семейното положение"  smile
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #380 -: септември 21, 2012, 11:00:52 »

На мен ми казаха, че трябва да представя само новата ЛК и те ще ми го издадат . Не попитах обаче за колко време важи, предполагам е за 6мес, понеже и Удостоверението за семейно положение е със срок 6мес.
Активен
Thea
Професор
****
Публикации: 323


« Отговор #381 -: септември 21, 2012, 11:18:08 »

При възможност ще отида да си го изкарам това удостоверение. Само не ми стана ясно то за пред кой служи, пред каква институция или за какво се изисква. Документите са ми сменени, по границите не ми искаха такова нещо, за къде ще ми трябва ?
Предполагам, че за дипломите няма да има проблем, нали ЕГН-то е същото и на свидетелството за брак са вписани двете фамилии.... Направо се обърквам от толкова документи..
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #382 -: септември 21, 2012, 11:32:34 »

Може например да ти потрябва за дипломите, ако се явяваш на някакъв конкурс. Не говоря за интервю за работа в частни фирми, а за конкурси, където искат и родословното дърво. Отделно за всякакви държавни институции, където се представят документи за собственост на коли, апартаменти, земи... Мисля, че го искат и за детски градини, ако имаш дете преди брака, но за това не съм 100% сигурна.
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #383 -: септември 21, 2012, 11:43:17 »

Такова Удостоверение е необходимо когато подаваш документи за кандидатсване за работа и трябва да предоставиш диплома, или при продажба на имот, които си придобила преди брака. Също така при продажба на кола, ако не си сненила големия и малкия талон, и все още се води регистрирана на старата ти фамилия.
Активен
Thea
Професор
****
Публикации: 323


« Отговор #384 -: септември 21, 2012, 11:50:37 »

Благодаря за пояснението give_rose
Нямам нищо на мое име, застраховки и осигуровки стават с акта за граждански брак, така че изглежда няма да ми трябва на мен това.  smile
За кандидатстване на работа при нас става само с посочване на старото име в биографията, а при поискване се дава свидетелството за граждански брак, но пак ще попитам.
Активен
sunbunni
Професор
****
Публикации: 455



« Отговор #385 -: септември 26, 2012, 08:14:29 »

Аз в понеделник подадох документите за новата ЛК. Няма да сменям за сега адреса и стана лесно и бързо. Само дето им нацелих почивката от 12,30 до 13,30 ч., но оползотворих времето - купих си жилетка  tease
Активен
morgana
Ентусиаст
**
Публикации: 60



« Отговор #386 -: октомври 03, 2012, 09:34:45 »

Аз си смених личната карта. Стана много бързо. За тези, които трябва да сменят шофьорската книжка, както вече са писали момичетата по-горе.

Отива се в КАТ, с новата лична карта, медицинско (с новата фамилия), такса 28,30 лв. и това е.

Талонът на колата също трябва да се смени и се носи, новата лична карта, двата талона на колата и гражданска! Таксата мисля е 12-13 лв.
Активен
eleni4ka
Професор
****
Публикации: 346



Моят сватбен албум

« Отговор #387 -: януари 20, 2013, 09:56:31 »

Аз пък да попитам, като трябва медицинско с новото име за КАТ, при личната лекарка носят ли се документи и има ли процедури по смяна на името в техните регистри, защото сега като ми издава рецепти например ми вади информацията от системата им автоматично. И като стана въпрос, трябват ли нова здравна книжка и нова рецептурна книжка?
Активен
Seagirl
Сватбар
***
Публикации: 224


And lived happily ever after....


Моят сватбен албум

« Отговор #388 -: януари 27, 2013, 14:50:23 »

Аз пък да попитам, като трябва медицинско с новото име за КАТ, при личната лекарка носят ли се документи и има ли процедури по смяна на името в техните регистри, защото сега като ми издава рецепти например ми вади информацията от системата им автоматично. И като стана въпрос, трябват ли нова здравна книжка и нова рецептурна книжка?

Моята лична лекарка каза, че е не е необходима нова здравна книжка (за рецептурна не знам). Това, което ми каза да направя е да отида в здравна каса, да дам в деловодството едно уведомление (свободен текст), че поради сключване на брак, имената ми се променят от.., на.. и ЕГН-то. От там ми дадоха входящ номер на това уведомление и после занесох този входящ номер на лекарката си. Това беше достатъчно. Живея в град Варна smile
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #389 -: януари 27, 2013, 14:56:37 »

Моята лична лекарка каза, че е не е необходима нова здравна книжка (за рецептурна не знам). Това, което ми каза да направя е да отида в здравна каса, да дам в деловодството едно уведомление (свободен текст), че поради сключване на брак, имената ми се променят от.., на.. и ЕГН-то. От там ми дадоха входящ номер на това уведомление и после занесох този входящ номер на лекарката си. Това беше достатъчно. Живея в град Варна smile
за софия- само казах на личния лекар новото си име и оттам нищо друго не ме е пращал да правя. явно той си задвижва нещата.
Активен
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines