Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 09, 2024, 13:44:36

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Вие сменихте ли фамилията си?
Да - 111 (90.2%)
Не - 10 (8.1%)
Нямам отношение - 2 (1.6%)
Общ брой гласове: 122

Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Лични карти II-ра част  (Прочетена 178911 пъти)
 
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #330 -: август 03, 2012, 14:10:38 »

След време почти не можеш да го смениш. Трябва в съда да докажеш защо искаш да го смениш, лакво ще промени това и т.н. Или сега го сменяш или си седиш със старото. Няма какво да се притесняваш за нот.актове/дипломи и т.н., вадиш си Удосоверение за идентичност и нямаш проблем.
Активен
Kanna
Ентусиаст
**
Публикации: 136


« Отговор #331 -: август 06, 2012, 12:18:53 »

И аз така си мислех, но да съм сигурна. Че понякога е такъв абсурдистан.  smile


Само да добавя, че документът за идентичност на имената има давност 6 месеца. Така, че няма смисъл да се вади преди да е необходим, така както мислех аз да направя, за да си го сложа към дипломите и все. Като ви се наложи да ги ползвате, просто отивате в общината и става готов веднага.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #332 -: септември 08, 2012, 09:28:17 »

не знам къде другаде да го задам този въпрос: тъй като си плащам здр. осигуровки сама, вчера с целия си акъл по инерция подадох в изипей старо листче за пример, по което да въвежда служителката, в което съм със старата си фамилия. Личната си карта още не съм сменила.
Независимо от това, от 26 август досега, би трябвало да съм с новата си фамилия по регистрите и така парите за осигуровката са отишли на вятъра, заради това че съм дала старата си фамилия или? Girl_hide cray
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #333 -: септември 08, 2012, 10:16:06 »

До колкото знам осигуровките са по ЕГН. Не би трябвало фамилията да играе голяма роля. Влез в сайта на НОИ и си виж как ти вървят осигуровките. Ако нямаш ПИН кода - можеш да го извадиш от СУСО за 2 минути  good
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #334 -: септември 08, 2012, 10:25:29 »

До колкото знам осигуровките са по ЕГН. Не би трябвало фамилията да играе голяма роля. Влез в сайта на НОИ и си виж как ти вървят осигуровките. Ако нямаш ПИН кода - можеш да го извадиш от СУСО за 2 минути  good
влязох , но то там системата НАП е бавна,  пише си ми  че съм си с непрекъснати здр права. И да съм изгърмяла  този месец парите,като съм подала стара фамилия, ще се разбере след известно време. А иначе видях че съм с новата фамилия в сайта на  НАП. Дано е само по ЕГН превода на парите и фамилията да е за украса. LAUGHTER
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #335 -: септември 08, 2012, 10:29:43 »

За да ти се прекъснат здравните, трябва поне 3 месеца да не си плащала. Едва ли е проблем, щом си с нова фамилия в системата им  good
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #336 -: септември 08, 2012, 10:35:03 »

За да ти се прекъснат здравните, трябва поне 3 месеца да не си плащала. Едва ли е проблем, щом си с нова фамилия в системата им  good
oх ами то проблемът е именно че аз им подавам вчера паричен превод в изипей със старата, а те явно вече са ме сложили с новата. тоест нз на коя емилия ще идат парите хахах и  дали няма да ми изгърми месеца, айде, парите не са много... ама разправиите после са големи. sad
Активен
Kanna
Ентусиаст
**
Публикации: 136


« Отговор #337 -: септември 09, 2012, 09:38:14 »

И аз да си задам въпроса, макар и да е малко страни от темата.

Бихте ли ме ориентирали какво е необходимо за преиздаване на шоф. книжка? Вече си смених личната карта...и даже вече закъснявам с шофьорската. Колко пъти се ходи до КАТ, тромава ли е процедурата, какво се носи и т.н.

Благодаря ви предварително! give_rose
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #338 -: септември 09, 2012, 09:39:14 »

И аз да си задам въпроса, макар и да е малко страни от темата.

Бихте ли ме ориентирали какво е необходимо за преиздаване на шоф. книжка? Вече си смених личната карта...и даже вече закъснявам с шофьорската. Колко пъти се ходи до КАТ, тромава ли е процедурата, какво се носи и т.н.

Благодаря ви предварително! give_rose
виж в темата на Киви, много точно го е описала. good
Активен
_perlichkata
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 459



Моят сватбен албум

« Отговор #339 -: септември 09, 2012, 09:46:19 »

И аз да си задам въпроса, макар и да е малко страни от темата.

Бихте ли ме ориентирали какво е необходимо за преиздаване на шоф. книжка? Вече си смених личната карта...и даже вече закъснявам с шофьорската. Колко пъти се ходи до КАТ, тромава ли е процедурата, какво се носи и т.н.

Благодаря ви предварително! give_rose

 Аз си я смених миналият месец, трябва ти медицинско (от личната), новата лична карта и копие от акта за граждански( на мен не ми го искаха, но на момичето с мен да (на различни гишета бяхме). Отиваш теглиш си номерче, после ти дават една бланка попълваш я, после подаваш и готово. Цялата работа е 10 мин.
Активен
Kanna
Ентусиаст
**
Публикации: 136


« Отговор #340 -: септември 09, 2012, 10:19:26 »

И след известно време отиваш да си я вземеш, предполагам? Едва ли става веднага готова?!

А дали стриктно се спазва срокът от месец след издаването на личната карта? Защото датата на издаването на моята е 9.08., взехме си я седмица по-късно, но тъй като я бяхме пуснали обикновена поръчка - датата на получаване, която ни бяха обявили беше 03.09 /нямат много лични карти за издаване, затова и моята стана чувствително по-бързо/. Сега се оказва, че личната лекарка е отпуска до 20.09. И се чудя да ида ли при този, който я замества или спокойно мога да я изчакам?

Много ти благодаря за изчерпателната информация. give_rose
Активен
_perlichkata
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 459



Моят сватбен албум

« Отговор #341 -: септември 09, 2012, 10:36:54 »

И след известно време отиваш да си я вземеш, предполагам? Едва ли става веднага готова?!

А дали стриктно се спазва срокът от месец след издаването на личната карта? Защото датата на издаването на моята е 9.08., взехме си я седмица по-късно, но тъй като я бяхме пуснали обикновена поръчка - датата на получаване, която ни бяха обявили беше 03.09 /нямат много лични карти за издаване, затова и моята стана чувствително по-бързо/. Сега се оказва, че личната лекарка е отпуска до 20.09. И се чудя да ида ли при този, който я замества или спокойно мога да я изчакам?

Много ти благодаря за изчерпателната информация. give_rose

 Е не веднага:) зависи каква поръчка си пуснеш. Относно срокът не знам нищо, защото аз отидох същият ден, в който си взех личната карта. Обади се в кат и попитай, но мисля че няма да има проблем. smile
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #342 -: септември 13, 2012, 14:22:45 »

аз да кажа как мина в паспортното и да си задам въпросчето което пак нз дали е за тук, ама друга тема не видях  blush :
значи поръчка за месец за лична карта струва 20 лв . Първо си плащате на касата, след това отивате и се редите за бланка за попълване. задължително казвате още там на касата че сте с нова фамилия, защото иначе автоматично на платежното пише старата ви!
 След това внимавате на бланката, защото транслитерацията на имената е различна от известно време насам . Моето първо име имаше и игрек на латиница, ако искате да си го запазите като мен, както е било , подчертавате "невярно" отстрани. След като я попълните ( трябва да имате егнтата на мъж си, майка си и баща си , да знаете!) отивате да ви снимат и да се подпишете електронно на едно таблетче или нещо от сорта girl_wink . Дават ви номерче и сте готови.

И сегаа въпросът ми е следният : някой знае ли , сега писмата за сметките битовите ще идват ли променени с новата ми фамилия, или аз трябва да уведомявам топлофикация, водата и т.н.? Жилището е на старата ми фамилия и старото ми Аз  blum ? Та да знам какво да правя, дали да сменям вече табелките на пощата или не.. girl_impossible
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #343 -: септември 13, 2012, 14:25:54 »

Докато не отидеш ти в съответните институции да си смениш имената, ще идват със старите. Те нямат връзка с ЕСГРАОН, а ако имат не се занимават!
Относно плащането, явно във всяко РПУ се плаща по различни време. В 5-то взимаш, попълваш и чак тогава плащаш и подписваш.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #344 -: септември 13, 2012, 14:27:33 »

И аз имам въпрос в тази връзка. Освен сметките какво става и с банковите карти? Дали може само с едно уведомяване на банката, или ще трябва наново да ми вадят дебитна карта и отново да плащам куриер, защото според тъпата система на ПИБ не могат да ми я преиздадат в Пловдив, след като първо е извадена в София.  beating
Активен
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines