Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 29, 2024, 05:57:50

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Вие сменихте ли фамилията си?
Да - 111 (90.2%)
Не - 10 (8.1%)
Нямам отношение - 2 (1.6%)
Общ брой гласове: 122

Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Лични карти II-ра част  (Прочетена 177560 пъти)
 
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #270 -: май 31, 2012, 05:59:33 »

Не. Трябва да си извадиш УДОСТОВЕРЕНИЕ ЗА ИДЕНТИЧНОСТ НА ИМЕНАТА, в общината по постоянен адрес се подава молбата за него.
Активен
dixie
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 281



Моят сватбен албум

« Отговор #271 -: май 31, 2012, 13:42:40 »

Благодаря miss! Това  е успокоително, че се бях уплашила колко тичане и чакане.... smile
Активен
anna_karenina
Сватбар
***
Публикации: 268


« Отговор #272 -: юни 06, 2012, 11:11:28 »

Момичета, дойде и за мен време да си сменям официално имената. Вече 1 месец не се чувствам с новата фамилия, само на шега я приемам, но утре имам време и отивам. Закъснение 2 дена, дано няма глоба.

Искам да ви питам няколко неща.

1. За лична карта и задграничен паспорт се отива в общината само с копие от акта за брак и БЕЗ снимки, така ли- снимат ме там (да се наглася  blum ) Там се вади и документ за идентичност на имената?
2. За шофьорска книжка се ходи с НОВАТА лична карта, т.е. не мога в един ден да свърша и двете? А знаете ли ако ми остават 10 месеца до златен талон (6 години без нарушение), дали с промяна на книжката ще си загубя това право?
3. Как стои въпросът с визите? Имам 10 годишна виза за САЩ със старото име. Не ми се иска да я губя. Чух, че може да ми продупчат паспорта и да ми го върнат, но това е, ако изтича- а с ново име дали биха я признали изобщо? Ако ми се наложи, ще мина през посолството, но ми се иска да стане бързо, а не наново цялата процедура- само да ми сменят визата с новото име. Някой имал ли е такъв проблем?


това е засега, много ви  мерси предварително!!!
Активен
irena_popova
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 458



Моят сватбен албум

« Отговор #273 -: юни 06, 2012, 11:22:37 »

За личната карта и паспорта се ходи в съответното районно - там те снимат, попълваш заявление и представяш копие от акта за граждански брак. Удостоверението за идентичност се вади от общината.За Ш.К. имаш 1 месец след като ти излезне новата л.к., но нз дали е необходимо медицинско.
Активен
Christy
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 758



Моят сватбен албум

« Отговор #274 -: юни 06, 2012, 12:02:12 »

МОже да подадеш едновременно за нова ЛК и нова шофьорска книжка, аз така направих. Там те снимат и ти снемат отпечатъци, не е нужно да вадиш медицинско за ШК, освен ако не й изтича срока, моята миналата е до 2018 г. и тази е със същата валидност. Но при мен искаха нотариално заверено удостоверение (копие) за сключен брак. Дано при теб го няма, виждам че за сега само на мен ми тропаше с крак и отказа да ми ги приеме без нотариална заверка...
Активен
irena_popova
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 458



Моят сватбен албум

« Отговор #275 -: юни 06, 2012, 12:05:13 »

ееее как не съм разбрала, значи можело без да се чака да излезне новата л.к. да си подам и за ш.к.
А сега трябва да ходя и до КАТ... angry
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #276 -: юни 06, 2012, 12:13:51 »

На мен ми казаха, че не може. Трябва с новата лична карта да се подадат документите за шофьорската книжка. Казаха ми го в 5 РПУ. Как ще си представиш старата лична карта, а ще искаш в книжката да ти впишат новото име. Шофьорската книжка задължително се подава в КАТ.
Активен
irena_popova
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 458



Моят сватбен албум

« Отговор #277 -: юни 06, 2012, 12:17:10 »

Сега си възстановявам, в заявлението пишеше и СУМПС или нещо подобно, данните НОВИТЕ, вече бяха променени в системата благодарение на БД Население. Така, че е възможно, но аз бързах и пуснах л.к. и паспорт.
« Последна редакция: юни 06, 2012, 12:19:23 от irena_popova » Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #278 -: юни 06, 2012, 12:22:20 »

АМи явно на всички различно казват! Как пък никога не работят в услуга на хората, ей! На мен ми казаха - книжката в КАТ!
Активен
Christy
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 758



Моят сватбен албум

« Отговор #279 -: юни 06, 2012, 13:02:52 »

На мен ми дадоха 2 заявления - в едното пишеше ЛК и Паспорт (защото исках и паспорт) и отделно за СУМПС. Получих и 2 отделни талона за получаване на документите -съответно за ЛК и паспорт и едно за ШК. Явно навсякъде е според настроението... Аз ходих в паспортната служба и всичко беше наведнъж. Но пък както казах - явно само на мен ми искаха нотариална заверка  angry

Да, на мен ми бяха вписани новите данни - новото име и стария адрес, просто трябваше да чеквам вярно/невярно. Аз адрес не сменях по административни причини ще продължа да се водя по постоянен адрес при нашите та всичко ми беше Вярно.
« Последна редакция: юни 06, 2012, 13:05:44 от Christy » Активен
anna_karenina
Сватбар
***
Публикации: 268


« Отговор #280 -: юни 06, 2012, 13:26:22 »

Нашата община и районното са в една сграда, та затова ги бъркам, моя грешка smile

Иначе ще опитам, ако стане с едно ходене и за трите, ще е супер..
Активен
Christy
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 758



Моят сватбен албум

« Отговор #281 -: юни 07, 2012, 09:02:59 »

Момичета оказа се че НЕ МОЖЕ да се издаде СУМПС заедно с подаване на заявление за ЛК  angry Днес ми се обаждат - защо нямате медицинско с новата фамилия!? Казвам - първо ми казахте, че изобщо не е нужно медицинско когато шофьорската книжка е със стария срок и второ как приемате документи и за двете, ако искате подобно нещо, тъй като на медицинското има и ЛК № който няма как да бъде вписан преди издаване на новата ЛК?! "Ами госпожо аз от де да знам!!!! КАЗВАМ ВИ КАКВО МИ ИСКАТ НА МЕН ОТ КАТ!!!".

Малоумници! Така че ще се чака 1 месец да ми издадат ЛК, после с нея ще отида до личния лекар да ми издаде медицинско и после ще отида за издаване на ШК  huhhuh.gif Тази не знаеше нищо по въпроса за нотариална заверка на акта за граждански брак - ще падна просто и се чудя дали да не спретна една жалба, защото това е ненормална работа...
« Последна редакция: юни 07, 2012, 09:05:05 от Christy » Активен
Tsutsi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624



« Отговор #282 -: юни 07, 2012, 09:07:30 »

За шофьорската книжка с новото име искат ново медицинско?  huhhuh.gif Или аз нещо не разбрах?
Да знаеш Кристи, че след като си купите къща / апартамент ще се мине по пътя на мъките с документите пак  pleasantry Аз за това се чудя дали да си вадя документи след сватбата или направо след къщата със се глобите, ще видим  pardon
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #283 -: юни 07, 2012, 09:12:13 »

Така е, Цуци. Аз за моята подадох документи преди 10 дена, а сега си капарирахме апартамент и ще трябва пак да я сменям заради адреса. Мисля чак след като пак я сменя, тогава да си сменям и шофьорската книжка.
Някой знае ли дали в КАТ има глоби?
Активен
Tsutsi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624



« Отговор #284 -: юни 07, 2012, 09:29:55 »

Ето това няма да го понеса, два пъти да си сложа тоя трънлив венец на главата  nea
Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines