Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 09, 2024, 14:20:41

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Вие сменихте ли фамилията си?
Да - 111 (90.2%)
Не - 10 (8.1%)
Нямам отношение - 2 (1.6%)
Общ брой гласове: 122

Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Лични карти II-ра част  (Прочетена 178913 пъти)
 
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #240 -: февруари 25, 2012, 14:53:30 »

да и аз така предположих, но не бях сигурна-значи не е така скъпо 36 лв е за три дни-мерси много  give_rose give_rose give_rose

_Ezra_ , само че тя ако си сменя личната карта заради името не трябва ли да си смени всички документи (паспорт, книжка)? Всъщност това даже си е задължително, но въпросът е дали може на части. Проверете, защото да не се окаже, че трябва наведнъж и че не може първо това, после другото. Най-добре се обадете (не знам дали в тази тема назад е писано по този въпрос, можеш и това да провериш). Само обръщам внимание на това!  smile give_rose
Активен
Kalama
Сватбар
***
Публикации: 265



Моят сватбен албум

« Отговор #241 -: февруари 25, 2012, 15:24:32 »

_Ezra_ , само че тя ако си сменя личната карта заради името не трябва ли да си смени всички документи (паспорт, книжка)? Всъщност това даже си е задължително, но въпросът е дали може на части. Проверете, защото да не се окаже, че трябва наведнъж и че не може първо това, после другото. Най-добре се обадете (не знам дали в тази тема назад е писано по този въпрос, можеш и това да провериш). Само обръщам внимание на това!  smile give_rose


В 30-ет дневен срок си длъжна да си смениш всички лични документи- ЛК, паспорт. шофьорска книжка. В противен случай има глоби. В рамките на тези 30 ет дни може да ги правиш на части с едно и също заявление.
Активен
animal
Ентусиаст
**
Публикации: 131



« Отговор #242 -: февруари 25, 2012, 17:21:08 »

За шофжорската книжка не е проблем да се смени и по-късно. Аз си я смених 3-4 месеца по-късно - няма глоби.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #243 -: февруари 26, 2012, 09:33:04 »

за щастие към момента вече имам само лична карта- не шофирам, нямам международен паспорт, вече нямам и дебитни карти.
надявам се това да ми улесни живота в този 30 дневен срок- аз не се сещам за друго, което да изпускам, освен смяна на фамилията на звънеца... huhhuh.gif

« Последна редакция: февруари 26, 2012, 10:50:00 от emmmmmy » Активен
maslenka
Любопитен
*
Публикации: 28


« Отговор #244 -: май 27, 2012, 10:13:56 »

Момичета, ще мога ли да пътувам със старите документи седмица след брака на меден месец? Вече самолетните билети са запазени със старата ми фамилия, пък и не искам да плащам за експресни поръчки. Мисля да ги сменя като се върна, но ще ме пуснат ли на границата със старите документи?  crazy Трябва ли да се вади такова удостоверение за идентичност на имената (ако трябва - лошо, защото ще ме карат да си ходя до постоянния адрес, който не е в София sad ) Направо в чудо ще се видя с тези документи  angry
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #245 -: май 27, 2012, 11:37:54 »

Можеш да си пътуваш със старите документи ,още повече ,че имаш и самолетен билет със старата фамилия.Не си усложнявай живота и си смени документите после.smile
Активен
maslenka
Любопитен
*
Публикации: 28


« Отговор #246 -: май 27, 2012, 12:16:57 »

Фиби, благодаря ти!  give_rose А ще трябва ли да си вадя Удостоверението за идентичност на имената. Да не ми направят проблем на границата, ако им излезна с новата фамилия...  crazy
Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #247 -: май 27, 2012, 20:01:53 »

Фиби, благодаря ти!  give_rose А ще трябва ли да си вадя Удостоверението за идентичност на имената. Да не ми направят проблем на границата, ако им излезна с новата фамилия...  crazy
Тогава предоставяш копие от АГБ.
Активен
kopretina
Любопитен
*
Публикации: 25


« Отговор #248 -: май 27, 2012, 21:28:23 »

за щастие към момента вече имам само лична карта- не шофирам, нямам международен паспорт, вече нямам и дебитни карти.
надявам се това да ми улесни живота в този 30 дневен срок- аз не се сещам за друго, което да изпускам, освен смяна на фамилията на звънеца... huhhuh.gif

Момичета, и дебитните карти ли трябва да се сменят, когато се приема нова фамилия? Удостоверението за идентичност на имената не е ли достатъчен документ, че става дума за едно и също лице? Знаех, че трябва да си сменя личната карта и международния паспорт (шофьорска книжка нямам), но за дебитните карти не се бях сетила. Какво ли още ще изникне, което сега пропускам...
Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #249 -: май 28, 2012, 10:33:29 »

Момичета, и дебитните карти ли трябва да се сменят, когато се приема нова фамилия?
Да. Аз съм към Уникредит и ми я смениха без пари.
Активен
maslenka
Любопитен
*
Публикации: 28


« Отговор #250 -: май 28, 2012, 12:32:18 »

Тогава предоставяш копие от АГБ.

Добре де, но на чуждото летище как ще разберат какъв документ изобщо им представям? Извинявам се, че ставам досадна, но искам да съм наясно как точно стоят нещата за да няма неприятни изненади в последния момент. Много е неприятен момента със смяната на имената  crazy
Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #251 -: май 28, 2012, 13:29:16 »

Добре де, но на чуждото летище как ще разберат какъв документ изобщо им представям? Извинявам се, че ставам досадна, но искам да съм наясно как точно стоят нещата за да няма неприятни изненади в последния момент. Много е неприятен момента със смяната на имената  crazy
Tи и да си извадиш удостоверение за идентичност на имената, все тая, мислиш ли, че ще го прочетат?
Др държави нямат достъп до нашите данни и няма как да знаят, че от Петрова си станала Николова. И знам за 1 човек, който влезна в Русия с унищожен в база данни на БДС ЗП.
Активен
irena_popova
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 458



Моят сватбен албум

« Отговор #252 -: май 28, 2012, 13:38:21 »

Моя опит от преди две седмици: заминахме за чужбина два дни след сватбата, резервацията ми беше със старите имена, нямах никакви проблеми и в двете посоки!!! Л.к. ти е валидна до датаа на която ти пише... в нея, тя не става невалидна след като сключиш брак, можеш да пътуваш с нея. Когато билета е двупосочен пък нямаш никакви проблеми с прибирането, защото след като са ти проверили билета на излитане, това значи, че ти е валиден и на връщане. Не се представят документи, с които да доказваш, че си сменила фамилията след като не си сменила л.к.!
Активен
ellimink
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 850



Моят сватбен албум

« Отговор #253 -: май 28, 2012, 13:59:19 »

Да допълня и аз момичетата по горе. Мин година заминахме на меден месец 1 седмица след сватбата със старите документи, нищо друго не съм носила със себе си, никакво удостоверение нищо. Даже седмицата в която беше промеджутък си подадох документи за нови със сменена фамилия.
А за дебитната карта- не съм сменяла нищо, в ОББ -отидох подадох една декларация,че аз съм старата си аз , но с нова фамилия и толкоз.
Само сглупих,че не си амених тогава и шофъорската книжка, та сега трябва да ходя в КАТ и срещу ч50 лв глоба да си я преиздам.
Но два пъти са ме спирали досега и нищо не са ми казвали защо съм със старите имена.
Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #254 -: май 28, 2012, 14:36:15 »

Само сглупих,че не си амених тогава и шофъорската книжка, та сега трябва да ходя в КАТ и срещу ч50 лв глоба да си я преиздам.
Кой пък те излъга така?
Активен
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines