Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 09, 2024, 14:38:50

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Вие сменихте ли фамилията си?
Да - 111 (90.2%)
Не - 10 (8.1%)
Нямам отношение - 2 (1.6%)
Общ брой гласове: 122

Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Лични карти II-ра част  (Прочетена 178943 пъти)
 
animal
Ентусиаст
**
Публикации: 131



« Отговор #195 -: октомври 03, 2011, 18:05:15 »

Евалина, днес ходих до общината да си извадя удостоверение за идентичност - за експресна поръчка е 7лв - става веднага! smile Колкото до документите би трябвало някой да казва (на време) или някъде да пише, че ВЕДНАГА трябва да си смениш документите, защото старите вече не са валидни...
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #196 -: октомври 04, 2011, 17:05:08 »

Анимал на мен ми казаха за смяната на документите (по-конкретно личната карта) още на място в общината, като носихме медицинските, а иначе като отидох до полицията да подам заявление за нова лична карта, ми обясниха, че като ми издадат новата, имам 1 месец срок да подам заявления за смяна на всички други документи smile
Активен
animal
Ентусиаст
**
Публикации: 131



« Отговор #197 -: октомври 04, 2011, 18:07:33 »

На мен никой нищо не ми беше казал. Знаех само, че имам 1 месец да си сменя документите, за да не плащам глоба, но не и че стават невалидни извън БГ. И се питам какво прави човек, ако на следващия ден трябва да замине някъде в чужбина на меден месец? И както бяхме ние - следващите 2 дни да са почивни?! Нито можеш да си извадиш документи, нито удостоверение за идентичност... Оставаш си без меден месец... tease  diablo
А сега попаднах на поредното недоразумение - бях писала мейл до Община Красно село по повод удостоверението за идентичност (бях им писала преди повече от седмица) и днес получавам отговор, че трябва да се обърна към общината ми по постоянен адрес!!! Междувременно, вчера, без проблем си извадих това удостоверение именно от Община Красно село (бях чела някъде, че това удостоверение се вади от общината, където е сключен брак?!)!  crazy  tease
« Последна редакция: октомври 04, 2011, 18:10:48 от animal » Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #198 -: октомври 04, 2011, 21:54:54 »

да ти кажа, на мен ми обясниха, че мога да пътувам със старите си документи, ако ми се налага в рамките на този 1 месец от датата на сключването на брака huhhuh.gif
Активен
Evalina
Сватбар
***
Публикации: 203



« Отговор #199 -: октомври 05, 2011, 02:19:38 »

Явно навсякъде е различно, а дали наистина може да се пътува с тези документи май може да каже само някоя бивша булка, която го е изпробвала.
На мен в Районното управление ми казха, че не може да ходя никъде, докато не ми излязат новите документи. За това ми и поискаха задграничния паспорт и го унищожиха.
Предполагам, че с удостоверение за идентичност ще може.
animal, ти какво удостоверение за идентичност извади? За страната или за Чужбина? Аз си мисля да извадя за Чужбина. Предполага се, че служителките на летището от българска страна ще могат да го разчетат smile
Активен
animal
Ентусиаст
**
Публикации: 131



« Отговор #200 -: октомври 05, 2011, 10:46:04 »

Евалина, мен не са ме питали за къде да е - само казах, че искам удостоверение за идентичност на имената. Не съм го превеждала (от авиокомпанията ми казаха, че нямало нужда).
Активен
pebbles
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 763



Моят сватбен албум

« Отговор #201 -: октомври 06, 2011, 13:42:22 »

В понеделник моя много добра приятелка сключи граждански брак и в момента са в Гърция на меден месец. Заминаха във вторник. Не съм питала специално дали са й правили проблеми на границата за личната карта, но е факт, че е в Гърция. Възможно е информацията да не е стигнала за един ден до граничните служби, но най-вероятно просто документите си важат. За по-сигурно ще я питам, когато се върнат.
Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #202 -: октомври 06, 2011, 17:13:29 »

да ти кажа, на мен ми обясниха, че мога да пътувам със старите си документи, ако ми се налага в рамките на този 1 месец от датата на сключването на брака huhhuh.gif
И това е истината.
Активен
Susito
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 131


Ще ставам госпожа :-)


« Отговор #203 -: октомври 17, 2011, 11:12:21 »

Да споделя и моя пресен опит от тази сутрин.

Подадох си документи за нова лична карта, служителката от РПУ-то ми каза да отида до КАТ Дървеница, за да си подам документи и за нова шофьорска книжка. От КАТ Дървеница ме върнаха, за да изчакам новата лична карта.

Обобщено:
Лична карта се подменя до 1 месец след промяна в името.
Шофьорска книжка след получаването на нова лична карта.
Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #204 -: октомври 18, 2011, 17:36:45 »


Обобщено:
Лична карта се подменя до 1 месец след промяна в името.
Шофьорска книжка след получаването на нова лична карта.
ДО 1 МЕСЕЦ СЛЕД като си си получила ЛК.
Това го повтарям поне от 10 месеца... crazy
Активен
V_e_S_i
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 879



Моят сватбен албум

« Отговор #205 -: октомври 19, 2011, 08:35:28 »

Момичета, да ви разкажа и аз за моя опит и да ви питам при вас как беше angry Значи отидох да си сменя адреса във вторник, но от общината ме предупредиха да не ходя веднага в паспортна служба за смяна на  документи, защото от ГРАО изпращали данните си към МВР САМО един ден от седмицата - в четвъртък, което значи, че по-рано няма смисъл да ходя angry angry И какво излиза - трябва да си взема още един ден отпуска, за да успея най-накрая да си подам заявление за смяна на документи diablo diablo Каква е тая система - не знам Girl_sing Girl_sing Както и да е, отидох следващия вторник и ново 20 - няма значение, че книжката ми изтича чак 2016 година, за да си сменя и нея с новата фамилия и адрес - пак трябва медицинско Oh my ... Естествено, пак не свърших цялата работа, опитах се да попитам защо трябва да си вадя медицинско при положение, че фактически старата книжка си ми е валидна още 5 години, но директно ме отрязаха и ми казаха, въпросите да ходя в КАТ да си ги задавам Oh my ... Oh my ... Кажете, моля ви, дали и при вас е било така, защото ако не се лъжа бях чела някъде, че медицинско ти искат, само ако си сменяваш книжката и ти изтича срока на валидност. Чудя се, ако е така, то в такъв случай, ако си загубя документите и трябва да си вадя нови - пак ли ще ми искат медицинско crazy crazy
Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #206 -: октомври 19, 2011, 09:25:07 »

Мила медецинско задължително искат.Когато си вадила книжката си минала медицински преглед,но от КАТ няма как да знаят че ти си клинично здрава и че шифираш нормлано през това време,затова и искат ново медицинско което да удостовери ,че си здрава и годна за шофирана  Girl_hide
Логично и при изгубване на документ пак да ти искат медицинско ,то в наш'та държавица всикчо е възможно ,не се учудвай и ядосвай най-вече .
Активен
V_e_S_i
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 879



Моят сватбен албум

« Отговор #207 -: октомври 19, 2011, 10:10:04 »

Не знам, Бибси......не ми звучи логично това crazy Ами ако не се омъжа, как ще знаят дали съм "годна" за шофиране до 2016г? Щом са ми издали книжката с този срок, така се предполага, че ще съм "годна" до тогава pleasantry Какво общо има брака, той не ме прави "негодна" sarcastic Сега написах един имейл на КАТ, да видим какво ще ми отговорят, но за изгубени документи май не искат медицинско pleasantry Ако е така, май май ще отида да ги уведомя, че са ми ги откраднали и така ще стане по-лесно. Да, не е честно, но пък да вземат да помислят как да информират гражданите предварително, а не като тръгнеш и само да те връщат за нещо. Прегледах сайта на МВР и никъде не пише при смяна на книжка, заради смяна на имената какви документи се изискват pardon diablo diablo
Активен
karamelche_
Сватбар
***
Публикации: 199



« Отговор #208 -: октомври 19, 2011, 10:46:34 »

аз освен името си смених и адресната регистрация.. първо отидох за адресната, а на следващия ден за подаване на заявление за ЛК и паспорт - нямах проблеми с 'неподадени' данни..
2 дена след граджанския брак, който беше в събота вече в системата на НАП излизах с новото име.. сега имам още няколко дена да си подам заявление за книжка и след това ще сменям и талони на колата..
освен това, никой не е споменал при издаване на удостоверение за идентичност на имената, че искат документ, в който фигурираш със старото име, въз основа на който ти издават удостоверението - поне на мен ми го искаха де ..
Активен
V_e_S_i
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 879



Моят сватбен албум

« Отговор #209 -: октомври 19, 2011, 10:55:35 »

Карамелче, може и бързо да става наистина, но мен ме предупредиха от общината да не ходя, защото имало други хора, които са се оплакали, че не са им сменени данните и за това така са им казали от ГРАО. За по-сигурно, реших да не се разкарвам още веднъж, но уви - няма да ми се размине diablo
Активен
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines