Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 09, 2024, 22:27:23

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Вие сменихте ли фамилията си?
Да - 111 (90.2%)
Не - 10 (8.1%)
Нямам отношение - 2 (1.6%)
Общ брой гласове: 122

Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Лични карти II-ра част  (Прочетена 178973 пъти)
 
♥ Тiama ♥
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 638


"Do you think that our love can create miracles?"


« Отговор #120 -: март 18, 2011, 12:16:54 »

Тiama, няма как да стане. И в твоя 6 месечен срок м-у двете събития ще отнесеш глобите. Да, няма кой да те провери, но когато отидеш в КАТ веднага ще им излезе на екрана. По закон след смяна на ЛК до 1 месец трябва да смениш и книжката при смяна на име и/ или постоянен адрес. Защо не попиташ, дали с временна регистрация няма да можеш да започнеш стажа?

Нинка, за съжаление настоящия адрес не ми върши работа, защото документите се подават в Министерство на правосъдието, заедно с копие от личната карта и те разпределят в района където е адресът ти по лична карта. Еми ще сменям и двете тогава, няма какво да се прави pardon
Активен
kala
Сватбар
***
Публикации: 297



Моят сватбен албум

« Отговор #121 -: март 18, 2011, 13:15:58 »

Кала, ти в др административна област ли живееш?
Да, както повечето хора в София и аз след като завърших останах тук да живея и работя, иначе съм от Ямбол. Преди 2 години си взехме и апартамент, но не съм си сменяла документите, понеже си имат още срок, но сега вече няма начин  pardon
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #122 -: март 18, 2011, 13:28:07 »

plamik, не си платила голоба, защото давността им е 3 години.  sarcastic
Ако се е получило така...както се казва - проблема си е техен!  funnytooth Макар, че тя моята сага с КАТ е дълга и широка. Важното е, че даже не ми направи физиономия мацката на гишето.  good
Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #123 -: март 18, 2011, 20:21:01 »

2.Има гратисен пердиод 1 или 3 месеца след като изтече документа да бъде подменен без наказание от глоби.
1 месец за ЛК и СУМПС и 3 месеца за изтичащ паспорт.
Т. е. жени се и подава документи за ЛК и ЗП.

Важното е, че даже не ми направи физиономия мацката на гишето.  good
Що, трябваше ли? crazy
« Последна редакция: март 18, 2011, 20:26:07 от posum » Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #124 -: март 19, 2011, 16:01:25 »

Посумче, да точно, аз в четвъртък ходих до МВР да подавам документи за смяна на ЛК и понеже имам валиден задграничен паспорт, трябваше и него да предам иначе не щяха да ми обработят документите, а пък по време на самата обработката на заявлението написаха, че съм уведомена и съгласна със смяната на СУМПС заради смяната на фамилията и ме увериха, че няма за какво да се притеснявам, че всичко ми е съвсем в изрядност .. явно съм изглеждала притеснена biggrin
Активен
Hekseskud
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 357



Моят сватбен албум

« Отговор #125 -: април 06, 2011, 11:51:31 »

Момичета, по повод Декларацията за идентичност на лица с различни имена, ето един надежден източник, за нуждаещите се от такава декларация:

http://www.facebook.com/note.php?note_id=168119553232573

Много рядко се намира информация, аз се сблъсках с овиквания и намусени физиономии на непросветени лели  diablo

Най - важното - взема се от общината по постоянен адрес след 7 дни. Такса - 3,50 лева.

Аз си счупих нервите, оказа се, че повечето от админстрацията не са запознати въобще с тази част, а само получаваш надлежно опищяване от крива лелка, на която си сепнала сутришно-обедно-следобедното кафе.

Тепърва ще ходя да подавам такава молба - ще ви пиша как ще приключи одисеята!
Активен
mgoranova
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 131



Моят сватбен албум

« Отговор #126 -: април 06, 2011, 12:05:36 »

Учудващо, при мен смяната на документи стана изключително лесно и бързо. Имам и декларация за идентичност на имената.

Проблемът е, че в старата лична карта съм MariYa, а в новата Maria. Живея в чужбина и изписването на името на латиница, е изключително важно. Всички документи (адресна регистрация, здравна застраховка и др.) са ми издадени на старото име, сега ми правят проблем заради липсата на една буква! Обадих се в посолството и те ми заявиха:"Е, нали ЕГН-то е същото", да ама в Австрия никой не обръща внимание на ЕГН-то ми и никъде не го записват  diablo. Сега се чудя дали могат да ми издадат някаква декларация, че Mariya и Maria са едно и също лице или отново ще трябва да си сменям документите. Сега си погледнах и акта за брак, за раждане, ужас ако всичко наново трябва да превеждам...
Активен
Hekseskud
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 357



Моят сватбен албум

« Отговор #127 -: април 06, 2011, 12:18:38 »

Мъжът ми има идентичен проблем - изписване на латиница...Започва се с голямото преиздаване на документи! Ние се готвим за емиграция след около година и просто му разказват фамилията! Според мен или трябва да се разправяш за личната карта, или всичко да подменяш. Ако отидеш в паспортната и покажеш, че в акта за брак ( или в преводно легализирано копие) си с изписването, което ти трябва - не могат да ти откажат! Мъжът ми така отиде с един сертификат и след кратка схватка се предадоха...
Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #128 -: април 08, 2011, 09:33:13 »

mgoranova, в твоя случай си преиздаваш документите като прилагаш молба защо искаш името ти на латиница да се изписва по точно определен начин, след това представяш копие на наякакъв документ, в който си написана по начина, по който искаш да ти се изпише името.
Активен
mgoranova
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 131



Моят сватбен албум

« Отговор #129 -: април 08, 2011, 11:00:52 »

posum, не ми се сменят документи - пари, време, нерви...Ще се помъча така, ако не става ще ги сменя.
Активен
debora
Новак
*
Публикации: 14



« Отговор #130 -: април 11, 2011, 12:10:33 »

Здравейте,момичета.Разбрах,че след като се смени фамилията след сватбата,трябва да се сменят личната карта и шофьорската книжка,но сега се замислям и за други документи,като талона на колата,нотариалния  акт на апартамента,които ще си останат със старата фамилия.Трябва ли да ходя по институциите,за да ми издадат нови такива и изобщо как трябва да процедирам.
Активен
Hekseskud
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 357



Моят сватбен албум

« Отговор #131 -: април 11, 2011, 12:34:39 »

debora, от моя скромен опит досега - сменяш всичко! Талон за кола,банкови карти итн..За акта - не съм сигурна. Можеш да пробваш след сватбата да си извадиш Декларация за идентичност на лица с различни имена от общината по постоянен адрес, Мисля, че ще ти свърши работа за акта, ако не е фатално...
Активен
debora
Новак
*
Публикации: 14



« Отговор #132 -: април 11, 2011, 12:40:24 »

Ще падне голямо обикаляне по институции тогава.Ще трябва да си взема отпуск,за да свърша всички тези неща и да се запася с много търпение.
Активен
Hekseskud
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 357



Моят сватбен албум

« Отговор #133 -: април 11, 2011, 12:41:42 »

Какво си говориш, аз бях пред уволнение заради тия разправии  NO smile , висиш като ненормален на опашки...
Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #134 -: април 11, 2011, 17:55:53 »

Какво си говориш, аз бях пред уволнение заради тия разправии  NO smile
Oh my ... верно ли?
Оле ужас. Аз мислих, че ще мина само с ЛК и СУМПС, а то се оказало, че и дебитните карти ще се наложи да сменям. Егати и ужаса.
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines