Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 10, 2024, 03:45:33

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Вие сменихте ли фамилията си?
Да - 111 (90.2%)
Не - 10 (8.1%)
Нямам отношение - 2 (1.6%)
Общ брой гласове: 122

Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Лични карти II-ра част  (Прочетена 178990 пъти)
 
kala
Сватбар
***
Публикации: 297



Моят сватбен албум

« Отговор #105 -: март 16, 2011, 09:46:36 »

 Hekseskud , имаше ли проблеми на границата?!
Ние също 10 дена след сватбата заминаваме за Италия и ще минаваме през Сърбия и така нататък, та съм се размислила и аз какво да правя  crazy
Ако трябва да си сменя л.к., шоф.книжка и паспорт по експресна поръчка ще ми излезе доста. Освен това и ще сменям адреса, при което близо месец се чака за документите за шоф. книжка да бъдат изтеглени от старото място и нямам никакъв шанс да имам пълен комплект нови документи преди пътуването sad
Активен
Hekseskud
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 357



Моят сватбен албум

« Отговор #106 -: март 16, 2011, 14:00:54 »

Kala, нямаше абсолютно никакъв проблем. Аз за всеки случай носех копие от свидетелството за брак, но никой не ми го поиска. Щом си в 1вия месец, който имаш да подадеш документи - без никакви усложнения се движиш дори и извън рамките на ЕС smile Така че - спокойно, никой не се заяжда!

Аз вече си взех новата лична карта и ми е супер странно с новата фамилия, новата снимка...smile
Активен
kala
Сватбар
***
Публикации: 297



Моят сватбен албум

« Отговор #107 -: март 16, 2011, 15:47:01 »

Kala, нямаше абсолютно никакъв проблем. Аз за всеки случай носех копие от свидетелството за брак, но никой не ми го поиска. Щом си в 1вия месец, който имаш да подадеш документи - без никакви усложнения се движиш дори и извън рамките на ЕС smile Така че - спокойно, никой не се заяжда!

Аз вече си взех новата лична карта и ми е супер странно с новата фамилия, новата снимка...smile
Мерси за бързия отговор give_rose,
аз също ще се опитам да не забравя свидетелството за 'брак' /тази странна двузначна дума  sarcastic/
Това с новата фамилия и на мен ще ми е странно - сигурно година ще ми отнеме да не се бъркам pardon
Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #108 -: март 16, 2011, 20:58:05 »

доколкото съм запозната, няма експрес за СУМПС. Има бърза и обикновена.
Активен
kala
Сватбар
***
Публикации: 297



Моят сватбен албум

« Отговор #109 -: март 17, 2011, 08:55:56 »

доколкото съм запозната, няма експрес за СУМПС. Има бърза и обикновена.
Не съм запозната, но със сигурност знам че като си сменям и адресната регистрация (от друг град) трябва да си подам молба да ми изтеглят документите от кат, където ми е издадена старата книжка и това им отнема един месец!!! Oh my ...
Така че ще си карам със старите документи, все пак ще сме извън бг в рамките на този първи месец след сватбата. pardon
Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #110 -: март 17, 2011, 21:31:12 »

Искаш да кажеш от друга област. Щом областта е една и съща - няма да ти изтеглят никакви документи.
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #111 -: март 17, 2011, 23:09:08 »

kala, в повечето случаи става за по-малко от месец.
Пътувай спокойно със старите документи. Когато се върнете първо ще трябва да смениш личната си карта. С нея подаваш молба да ти изтеглят документите за книжката и в рамките на 1-я месец, който ти отпуска закона, те ги местят от другото населено място и си подаваш документите за нова книжка.
Активен
♥ Тiama ♥
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 638


"Do you think that our love can create miracles?"


« Отговор #112 -: март 18, 2011, 08:57:15 »

Момичета, изправена съм пред следната дилема и моля за помощ - наскоро завърших и трябва да започна 6-месечен стаж в София, но за целта трябва да си сменя постоянния адрес тук. Дотук добре обаче след сватбата ще трябва пак да сменям документи заради името. Мога ли сега да си сменя само личната карта без книжката, а нея да я сменя след сватбата? Има ли някакви глоби и изобщо възможно ли е да направя така?
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #113 -: март 18, 2011, 09:09:25 »

Момичета, изправена съм пред следната дилема и моля за помощ - наскоро завърших и трябва да започна 6-месечен стаж в София, но за целта трябва да си сменя постоянния адрес тук. Дотук добре обаче след сватбата ще трябва пак да сменям документи заради името. Мога ли сега да си сменя само личната карта без книжката, а нея да я сменя след сватбата? Има ли някакви глоби и изобщо възможно ли е да направя така?
Здравей, смениш ли си постоянния адрес трябва да смениш и личната карта. Ако си активен шофьор ще трябва да направиш същото с книжката. Имаш възможност да запишеш временен адрес в София, където ще работиш. И така няма да сменяш документи. Относно глобите - да, по закон имаш административна глоба, дефакто обаче аз незнам досега някой да е глобен /включително и аз нямам глоба за закъснение от 4ри години за шофьорска книжка/ за забавяне.
Активен
♥ Тiama ♥
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 638


"Do you think that our love can create miracles?"


« Отговор #114 -: март 18, 2011, 09:15:15 »

Мерси много, plamik give_rose Личната карта ще я сменя със сигурност сега, защото постоянният ми адрес трябва да е в София, иначе ще ме разпределят да карам стажа в родния ми град. Просто искам да си спестя парите и главоболията за ходене 2 пъти до КАТ и висене на безумни опашки. Така или иначе ще изискам да ми прехвърлят документите от КАТ в София и ще си сменя шофьорската книжка, но ще е малко по-късно. Не съм активен шофьор, така че няма кой да ме проверява pardon Просто не знаех дали има някаква глоба, ако не подам документите в едномесечен срок от промяната на постоянния адрес.
Активен
kala
Сватбар
***
Публикации: 297



Моят сватбен албум

« Отговор #115 -: март 18, 2011, 09:16:28 »

Мерси за инфото lionelsa ,ще си пътувам със старите документи,надявам се безпроблемно give_rose

Тiama , трябва да ги сменяш по закон. Освен това ще трябва и колите да си пререгистрираме на новото място...леле колко търчене ме чака  crazy
« Последна редакция: март 18, 2011, 09:47:42 от kala » Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #116 -: март 18, 2011, 10:23:19 »

Кала, ти в др административна област ли живееш?
Активен
magyyy
Ентусиаст
**
Публикации: 96


Моят сватбен албум

« Отговор #117 -: март 18, 2011, 10:56:18 »

Момичета имам няколко въпроса:
Първо, аз се водя с адресна регистрация в Добрич, а бъдещият ми съпруг-Варна; сватбата ще е във Варна,където и живеем в момента. Аз не искам да си сменям адресната регистрация, защото може да отидем да живеем в Добрич съвсем скоро. Въпроса ми е в Добрич ли трябва да подам документи за нова лична карта след сватбата или мога и във Варна?
Другият ми въпрос е свързан със задграничния паспорт: той изтича 1 месец преди сватбата и ако го подновя сега трябва да е със сегашната ми фамилия, а ще ми трябва веднага след сватбата и затова не го оставям ваденето на нов за след това. Мисълта ми е дали ще имам проблеми в бъдеще,ако реша да ползвам отново паспорта,след като на личната ми карта ще съм с друга фамилия.
Забравих да спомена, че мисля да добавя фамилията на съпруга ми (бъдещия) с тире smile
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #118 -: март 18, 2011, 11:32:27 »

magyyy, щом искаш да останеш с добричка регистрация, след сватбата ще си смениш документите в Добрич. Ако искаш Варненска регистрация - във Варна. Мястото на сватбата няма никакво значение. При смяна на документите така или иначе носиш акта за брак.

2.Има гратисен пердиод 1 или 3 месеца след като изтече документа да бъде подменен без наказание от глоби. Т.е. спокойно може да изчакаш и да смениш всички документи заедно. Щом ще сменяш фамилия е задължително смяната на всички документи и предоставянето им след това преди всички институции, банки и т.н., с които си имаш работа.

plamik, не си платила голоба, защото давността им е 3 години.  sarcastic

Тiama, няма как да стане. И в твоя 6 месечен срок м-у двете събития ще отнесеш глобите. Да, няма кой да те провери, но когато отидеш в КАТ веднага ще им излезе на екрана. По закон след смяна на ЛК до 1 месец трябва да смениш и книжката при смяна на име и/ или постоянен адрес. Защо не попиташ, дали с временна регистрация няма да можеш да започнеш стажа?

Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #119 -: март 18, 2011, 11:40:58 »

На мен ми се струва, че magyyy ще трябва да вади задграничния 2 пъти. Ако сегашния изтече, а ти искаш да пътуваш веднага след сватбата - вероятно дори резервация няма да ти направят, нали искат минимум 6 месеца до изтичането да имаш, за да ходиш в страни, където се изисква. Предполагам, че ще трябва да вадиш и сега, и после - можеш заедно с подаването на документи за новата ЛК да пуснеш и за задграничен.
Много каръшко се е получило при теб за толкова малко време angry
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines