Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 09, 2024, 15:24:19

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Вие сменихте ли фамилията си?
Да - 111 (90.2%)
Не - 10 (8.1%)
Нямам отношение - 2 (1.6%)
Общ брой гласове: 122

Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Лични карти II-ра част  (Прочетена 178951 пъти)
 
Hekseskud
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 357



Моят сватбен албум

« Отговор #75 -: февруари 08, 2011, 14:57:42 »

Въпросите с личната карта ги оправихме, но остана тази декларация за съответствие на имената. От залата днес ми казаха, че няма такова нещо, само си представям свидетелството зас брак - какви били тия декларации  crazy Някой? Да му се е налагало да вади такова нещо? Трябва ми за признаване на образование в чужбина....
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #76 -: февруари 08, 2011, 16:14:16 »

Така,да кажа и аз като вече минала булка какви процедури преминах,за смяна на името,л.к. и постоянен адрес.
1-во смених постоянен адрес,понеже по стара л.к. се водя в Хасково,а мъжът ми е в Пловдив.За П.А.се ходи в общината на съответния район,където искаш да се регистрираш.Бяха нужни следните документи-акт за раждане(оригинал),акт за сключен граждански брак(оригинал),стара лична карта,нотариален акт(собственика на жилището,в което искате да се регистрирате идва с вас,за да попълни декларация-в моя случай мъжът ми).Попълвате си адресната карта(навсякъде с вече новата фамилия) и с тази адресна карта,заверена от служителката в общината,отивате в съответното РПУ и там носите-бележка за платена такса за л.к.,копие от стара л.к.,копие от акт за сключен граждански брак,адресна регистрация;Попълвате декларацията с новата фамилия и новият адрес-става супер бързо,снимат ви на място,подписвате се и ви дават номерче,с което да си вземете след 30 дни новата л.к.
Това е цялата философия.Аз 2 дни след сватбата отидох и вече ми имаха новата фамилия в РПУ-то  pardon
За тези,които няма да сменят адрес,всичко това,но без адресна регистрация smile
За шофъорската книжка ми казаха,че трябва да си взема новата лична карта и чак след това да отида до КАТ и да си подам документи.Не ставало със стара.Питах няма ли някаква глоба,след като ще чакам 1 месец,казаха не-такава е процедурата Надявам се,че съм била полезна good
« Последна редакция: февруари 08, 2011, 16:15:49 от carlyangel » Активен
Hekseskud
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 357



Моят сватбен албум

« Отговор #77 -: февруари 08, 2011, 16:28:31 »

...нотариален акт(собственика на жилището,в което искате да се регистрирате идва с вас,за да попълни декларация-в моя случай мъжът ми)[/b].

Ново 20! Сега пък ще трябва да влача бащата на мъжа ми да попълва декларации...Ооооохххххх!  GROAN
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #78 -: февруари 08, 2011, 16:35:19 »

Ново 20! Сега пък ще трябва да влача бащата на мъжа ми да попълва декларации...Ооооохххххх!  GROAN
'
И аз бях много неприятно изненадана от този факт  angry Дори попитах служителката,дали имат законното право да го изискват,но явно имат,понеже директно ми посочи някаква табелка със сума ти членове  diablo и това ме забави с 1 ден.Законът е от 22.12.2010г. Явно важи за по-големите градове  pardon Сестра ми например живее в София и не може да си смени адреса,понеже и на нея и искат акт за собственост,който те нямат. NO  crazy Мисля,че са го направили,за да ограничат регистрацията на граждани по изборите,но това е безсмислено,понеже на 1 адрес няма ограни4ение колко човека да се регистрират и съответно собственика може да регистрира 1000  crazy Абе изобщо... girl_impossible
П.П и това е тъпото,че собственика трябва лично да попълни тази декларация,която ви дават от общината.Един вид,че разрешава да живеете там  Плачещо момиче Аз викам,ами то ако мъжът ми не знае,че живея там..та кой друг?!  sarcastic,ама тая служителка хич не го намери за смешно  pardon
« Последна редакция: февруари 08, 2011, 16:39:23 от carlyangel » Активен
Hekseskud
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 357



Моят сватбен албум

« Отговор #79 -: февруари 08, 2011, 16:54:02 »

Сладури! Само като си представя кривите физиономии на лелите по тези институции отсега ми става лошо...но ще се изтърпи, няма как! Само дето сега планът се усложнява....
Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #80 -: февруари 08, 2011, 17:43:40 »

За тези,които няма да сменят адрес,всичко това,но без адресна регистрация smile
За шофъорската книжка ми казаха,че трябва да си взема новата лична карта и чак след това да отида до КАТ и да си подам документи.Не ставало със стара.Питах няма ли някаква глоба,след като ще чакам 1 месец,казаха не-такава е процедурата Надявам се,че съм била полезна good
Отново се изисква УПА, независимо, че не се сменя адрес.
ПО закон в едномесечен срок след получаване на новатаЛК си длъжен да си подадеш документи за нова шоф книжка. Иначе - глоба.  pleasantry
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #81 -: февруари 08, 2011, 18:07:50 »

Отново се изисква УПА, независимо, че не се сменя адрес.
ПО закон в едномесечен срок след получаване на новатаЛК си длъжен да си подадеш документи за нова шоф книжка. Иначе - глоба.  pleasantry
На сестра ми не са и искали адресна регистрация,въпреки,4е си смени л.к. и името.Просто адреса и остана този в Хасково. smile
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #82 -: февруари 08, 2011, 20:10:00 »

Не е нужно собственикът да ходи или да му вземате документите за собственост. Има си специална декларация, която той попълва. Те на място сравняват данните му в системата за идентичност на собствеността.
Друг вариант е с документи да удостоверите роднинска връзка със собственика. Ако съпругът ви живее на адреса, собственост на баща му, ви е нужен само акта за брак+акта за раждане на мъжа ви.

Аз съм ЗА това правило. Иначе всеки измамник или престъпник ще се регистрира у вас без вашето знание и иди доказвай после, че нямаш сестра beating
« Последна редакция: февруари 08, 2011, 20:14:14 от lionelsa » Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #83 -: февруари 08, 2011, 21:04:33 »

Именно тази декларация,която се попълва от собственика,трябва да е саморъчно попълнена от него,и да,нужно е да се представи документа,понеже на мен вчера ми казаха,че е задължително да се представи самия документ на хартиен носител т.е. оригинал или копие,дори ме разкараха да го взема.Като знаем колко им работи системата,изобщо не се учудвам,че разкарват хората.Самите институции нямат никаква връзка помежду си,в това съм се убедила good
Колкото до това,ако собственика е някой друг,а не мъжът ви..там вече незнам как седят нещата  pardon
« Последна редакция: февруари 08, 2011, 21:08:49 от carlyangel » Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #84 -: февруари 08, 2011, 23:45:59 »

Явно има разлика в обслужването м-у големите и малките градове. Аз като отидох и в системата им излезе информация и за родата до 9-то коляно. pardon
Активен
neviadv
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 33



Моят сватбен албум

« Отговор #85 -: февруари 09, 2011, 13:43:15 »

В София служебно ми се налага често да се сменят постоянни адреси на разни хора, при което им подготвям предварително декларация- съгласие в свободен текст, карам собственика да я разпише и нося в РПУ разписана предварително декларация, заедно с  копие от нотариалния акт за собственост- това в община Искър и Младост.
Лично аз като си правих адресна регистрация преди два дни мъжа ми беше с мен и попълни на място декларацията, а копие от нотариалния акт не ни искаха- това в община Илинден. Така че различието е не за малки и големи градове, а дори в един и същи град, в различните общини и различните служителки искат различни неща. crazy
За всеки случай носете копие от нотариалния акт, както и декларация- съгласие в свободен или предварително одобрен текст
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #86 -: февруари 09, 2011, 13:48:48 »

Дам,при мен става дума за район "Източен",гр.Пловдив  pardon
Активен
ppvasileva
Ентусиаст
**
Публикации: 81



« Отговор #87 -: февруари 09, 2011, 18:03:45 »

Ние с милото сме с еднакви фамилии.Трябва ли да си сменям личните документи в такъв случай?
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #88 -: февруари 09, 2011, 18:51:12 »

Ние с милото сме с еднакви фамилии.Трябва ли да си сменям личните документи в такъв случай?
ей на това му викам аз забиващ въпрос  sarcastic
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #89 -: февруари 10, 2011, 23:33:39 »

ppvasileva, определено ме развесели. Ще се наложи да ги смениш, само ако сменяш адресната регистрация. То в твоя случай нищо не се променя реално.  sarcastic
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines