Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 29, 2024, 05:30:44

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Вие сменихте ли фамилията си?
Да - 111 (90.2%)
Не - 10 (8.1%)
Нямам отношение - 2 (1.6%)
Общ брой гласове: 122

Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Лични карти II-ра част  (Прочетена 177558 пъти)
 
asseto
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 557



Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: септември 16, 2010, 09:40:38 »

Момичета, на мен за документите за самоличност не са ми искали дубликат, а нотариално заверено копие. Което при всеки нотариус може да се направи, струваше 4 лв. или нещо от сорта и ми отне точно 5 мин.
Вече за регистрация на брака в чужбина, май зависи дали искате да ви издадат и местно удостоверение за брак, ние такова не искаме, а само ще си сменим семейния и данъчния статус, на базата на българското удостоверение. За тази цел поне в Германия е достатъчен превод на копие без апостил.
Активен
tsvetentse1
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 183



« Отговор #46 -: септември 16, 2010, 10:34:51 »

Asse, зависи за кой град в Германия. На нас ни искат апостил...
Активен
asseto
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 557



Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: септември 16, 2010, 16:21:28 »

Възможно е, да, вероятно в различните провинции, а може би и по градове се различават изискванията, няма да се учудя.
Аз говоря за Мюнхен, надявам се, че не съм заблудила някого.

Но tsvetentse1, вие предполагам, че ще искате и немско удостоверение за брак – в този случай със сигурност искат апостил. Май има разлика и относно това, дали единият от съпрузите е немец или не, но там вече реших да не задълбавам с четенето, понеже съвсем се обърках.
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: септември 18, 2010, 16:23:50 »

tsvetentse1, asseto, много благодаря за отговорите ви!

tsvetentse1, на мен ми трябва точно както казваш ти копие с правоъгълен печат, за да му сложа апостил. И тук в Холандия искат апостил, за да ни регистрират само като женени в общината, камо ли да си изкараме местен акт за брак. А ние ще направим и двете, но си искат апостил при всяко положение.

Много интересно обаче, аз си изкарах новите документи експресно докато бяхме в БГ на Мария Луиза и не ми искаха нито нотариално заверено копие, нито официално копие на акта за брак с печат. Казаха ми само да преснимам акта в близкия Office One Superstore и аз така и направих, не съм ходила при никакъв нотариус или за официално копие. Как става така, че на вас са ви искали???  crazy
Активен
asseto
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 557



Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: септември 20, 2010, 12:40:01 »

Ами така като гледам, и на трите са ни искали различни неща... Т.е. класическият случай в държавната администрация, когато едната ръка не знае какво прави другата, няма единни критерии или ако има, не се обявяват на хората, а самите служители си правят свободни съчинения.
Това правдоподобно ли ти звучи като обяснение?  blum
Активен
chantrer
Ентусиаст
**
Публикации: 71



« Отговор #50 -: октомври 16, 2010, 22:18:31 »

Момичета в чуденка съм  shok shok

Сватбата е февруари, планираме семдмица по-късно сватбено пътешествие - извън Европа . Подчертавам, за да стане ясно, че ще си ползвам задграничният паспорт

Искам да знам мога ли да си ходя извъН ЕС с всички стари документи?
И също ако примерно не мога - ще успея ли да си направя нови документи за 5 работни дни, ест. ще си платя експресни такси и т.н.
И още нещо : ако искам сега да си направя резервация за билети и хотел, нали там потвърждавам име по паспорт, което в момента е едно, а в датата на заминаване ще е друго?  crazy
Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: ноември 01, 2010, 21:07:23 »

Значи, първо, за да си изкараш нови документи, тр да представиш копие от свидетелството за брак + оригинала и удостоверение за постоянен адрес (обикновено е жълта бланка), когато сменяш и него. Бързата поръчка е 3 работни дена (стават за 1, макс 2 дена), а експреса - 8 раб часа.
Ама Л. К експрес е 80 или 90 лв, а паспорт 200...
Можеш да ходиш със старите документи, но да знаеш, че си длъжна да си подадеш заявленията за нови, до месец след смяна на имена/адр. регистрация.
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: ноември 29, 2010, 16:02:12 »

Пълна информация за смяната документите може да намерите на този сайт
Активен
franzelkata
Ентусиаст
**
Публикации: 79


« Отговор #53 -: ноември 29, 2010, 16:24:22 »

Значи, първо, за да си изкараш нови документи, тр да представиш копие от свидетелството за брак + оригинала и удостоверение за постоянен адрес (обикновено е жълта бланка), когато сменяш и него. Бързата поръчка е 3 работни дена (стават за 1, макс 2 дена), а експреса - 8 раб часа.
Ама Л. К експрес е 80 или 90 лв, а паспорт 200...
Можеш да ходиш със старите документи, но да знаеш, че си длъжна да си подадеш заявленията за нови, до месец след смяна на имена/адр. регистрация.
Ако адресът ми ще се смени от един град в в друг (София), от къде трябва да си взема удостоверението за постоянен адрес, т.е. Общината в родния ми град ли ще го издаде, или тази в София???
Активен
emili85
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 452



Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: ноември 29, 2010, 16:51:51 »

От София  good
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: ноември 29, 2010, 17:55:36 »

franzelkata, като отидеш в общината ще ти дадат с-у 1.50 лв. три бланки за попълване. Едната е за смяна на адресна регистрация, втората да ти изтеглят досието от досегашния град по местоживеене, а третата - собственикът на жилището декларира, че няма нищо против да се регистрираш на адреса му. Ако е на името на съпруга ти, едва ли ще ти искат третата.
Така с попълнени три бланки, копие на акта за раждане, копие на свидетелството за брак и ЛК, отиваш в общината. А след това в някой банков клон да си платиш таксата, после и в МВР.
Активен
franzelkata
Ентусиаст
**
Публикации: 79


« Отговор #56 -: ноември 29, 2010, 18:33:09 »

Много Благодаря!
Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: декември 04, 2010, 10:42:13 »

Копие от акта за раждане не е задължителен!
Активен
pebbles
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 763



Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: декември 04, 2010, 12:38:40 »

Ооо, задължителен е, ако досега си бил в друга община по постоянен адрес. Поне за да се преместиш във Варна е задължителен pardon.
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: декември 05, 2010, 23:22:05 »

На мен са ми го искали винаги. Дори и докато живеех в общината по местораждане. Фигурира дори в списъка за подаване на документи.

Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines