Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 09:05:17

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Вие сменихте ли фамилията си?
Да - 111 (90.2%)
Не - 10 (8.1%)
Нямам отношение - 2 (1.6%)
Общ брой гласове: 122

Страници: 1 [2] 3 4 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Лични карти II-ра част  (Прочетена 175378 пъти)
 
savka
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 270



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: юли 05, 2010, 09:25:15 »

Момичета ,а мъжете трябва ли да подават някъде някакъв документ?  girl_wink
В нашия случай той сменя адрес .....задължително ли е да си сменя адресната регистрация ???
Активен
Rossito
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 212



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: юли 05, 2010, 09:34:50 »

savka, ако съпругът ти си сменя постоянния адрес трябва да подаде декларация за смяна на адреса си в общината, в която се намира новият адрес, следователно трябва да си смени и личната карта. Ако иска да си смени само адреса по местоживеене, а постоянният му адрес остане същия, подава декларация за смяна на адрес по местоживеене и тогава не е необходимо да си сменя личната карта  girl_wink
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: юли 07, 2010, 19:40:26 »

Савка, хубаво е да си подаде молба за смяна на адреса - настоящ или постоянен, но в никакъв случай не е задължително, все пак той може да си получава писма и при родителите му, те ще му ги дадат. Може да го направи чак когато трябва да си сменя личната карта и да свърши всичко наведнъж. Мъжът ми си смени постоянния адрес едва когато си смени личната карта, която изтичаше, никой нищо не му каза. Въпрос на личен избор и удобство е.
Активен
Vessy
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 188


влюбена в живота и в мъжа си :-)


Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: юли 08, 2010, 10:29:28 »

Моят съпруг е с адрес при нашите, аз също не съм го сменяла, братовчедка ми,която живееше 5г. на друго място също си остави адреса при родителите си. smile Мисля, че е въпрос ан собствен избор, не е задължително.
Активен
VeniNY
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 76



« Отговор #19 -: юли 08, 2010, 13:49:45 »

Момичета един вапрос   blush личната ми карта е изтекла на 5.5.2010 , а ние се прибираме на 12.8.2010 мислите ли че ще имам някакви проблеми сас подновяването и колко барза е най - барзата порачка  tease
Активен
Vessy
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 188


влюбена в живота и в мъжа си :-)


Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: юли 08, 2010, 13:57:59 »

Първо сега документите ваажат до 6 месеца след като изтекът и второ Бърза
услуга - 20 лв., Експресна - 50 лв.
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: юли 09, 2010, 16:44:21 »

мисля че 24 часа беше експресната поръчка, но не съм сигурна.
Активен
Vessy
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 188


влюбена в живота и в мъжа си :-)


Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: юли 09, 2010, 16:49:15 »

Извинявам се, експресната е за 8 часа.  http://www.bgfacti.com/news/74357
Активен
savka
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 270



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: юли 19, 2010, 10:32:47 »

След 4 часа стоене  на опашката за смяна на лична карта успях да си подам документите smile
Замалко да си изпусна срока имаме 1 месец след сключване на гражданския брак да подам заямвление за смяна на фамилията -глобата била 50 лв . Изобщо незнаехме и даже мислех да ходя чак към септември -октомври малко да намалеят опашките  smile
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: август 18, 2010, 20:56:22 »

Момичета, моля ви ако някой знае да каже - за новите лични карти и паспорти, трябва ли да се правят снимки при фотограф или снимки се правят на място? Нали сега с биометричните данни има промяна в системата на работа и затова питам. А за шофьорските книжки трябват ли?

И още един въпрос към запознатите - знаете ли какви са настоящите такси и изпълняват ли се експресни поръчки (8 часа)? Покрай масовата промяна на документи хората се оплакваха, че не могат да си получат документите за 8 часа, макат и да са си платили. Дали още е така?
« Последна редакция: август 18, 2010, 22:30:52 от Ariel » Активен
Vessy
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 188


влюбена в живота и в мъжа си :-)


Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: август 19, 2010, 09:11:15 »

Ariel за снимка не ти трябва при фотограф, незнам от къде си, но ще се опитам да обясня как протече моето подаване на документи. Лична карта и паспорт. Отидох в районното с копие от гражданският брак, на гишето жената ме попита за ЕГН и даже ми каза името с което ще бъда вече. Стана ми интересно, че при тях се появи, че съм женена и за кой. След това ми даде едно заявление, което беше попълнено вече с новата фамилия и на останалата информация (адрес, ръст, и т.н. ) се отбелязва с вярно или невярно. С това плащаш за поръчката, която искаш ( някъде чух по ТВ-то, че вече неправят 8 часова поръчка. Моят съвет, ако не е спешно пускайте си за 1 месец). След това се редиш на опашка за да те снимат и да ти свалят биометрични данни в една стаичка. Таксите са:http://www.rdvr.haskovo.net/RPU/bds.htm] [url]http://www.rdvr.haskovo.net/RPU/bds.htm[/url]

Дано да съм била полезна smile
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: август 19, 2010, 13:21:17 »

Vessy, благодаря ти много, това ми беше много полезно!  heart Значи не е нужна снимка за паспорт и лична карта, те ти правят. Аз съм от София, но не смятам, че процедурата е различна в различните градове.

А за шофьорска книжка знаете ли, трябва ли да се снимам?
Активен
svetla_ety
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 674



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: август 19, 2010, 13:34:12 »

Ariel, понеже и аз я свърших в понеделник тази работа със смяната на документите и ще ти кажа аз какво разбрах докато бях там - ако не си сменяш адреса , а само името то дитректно в районното подаваш документи за смяна и на книжка и там си те снимат smile А в моя случай - аз си сменях освен името и адреса и затова ше си изчакам личната карта да стане и тогава с нея в КАТ ще подавам документи за книжка. Дали понеже съм бременна или просто бяха готини служителите , но и дума не отвориха да ме глобяват, че с почти 1 година закъснение си сменям името, а и минавах пурва навсякъде (това вече си беше заради корема). Дано и в КАТ мина така бързо и лесно  good
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: август 19, 2010, 13:41:49 »

svetla_ety, страшно ти благодаря! Ето това точно исках да знам! Аз май и адрес трябва да сменям, но честно казано не знам какъв е смисълът, къде оказва влияние? Дано да минеш бързо и лесно и в КАТ, пожелавам ти!
Активен
Vessy
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 188


влюбена в живота и в мъжа си :-)


Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: август 19, 2010, 13:54:43 »

Мъжът ми си сменя книжката и там си го снимаха. Всичко там, няма нужда да носиш снимка. А адреса си го сменяш, ако искаш. Повече разправии са, трябва да ходиш до общината в която ще ти е адреса и от там да ти дадат  листче(незнма как точно се казва, извинявам се) на което потвърждават, че си на този адрес и после в РПУ-то, а  мисля, че може и в районното да си подадеш за шофьорска книжка, а не в КАТ,от там си я взимаш. Аз като подавах документи и ме питаха за книжката няма ли да сменя. но почти съм сигурна, че може и там да си подадеш за книжка, всички докум. на веднъж. После взимането задължително е от КАТ.
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines