Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 23, 2024, 05:44:46

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Вие сменихте ли фамилията си?
Да - 111 (90.2%)
Не - 10 (8.1%)
Нямам отношение - 2 (1.6%)
Общ брой гласове: 122

Страници: [1] 2 3 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Лични карти II-ра част  (Прочетена 175334 пъти)
 
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« -: юни 01, 2010, 07:26:52 »

« Последна редакция: юни 01, 2010, 07:31:00 от магито » Активен
spzd
Ентусиаст
**
Публикации: 79


« Отговор #1 -: юни 01, 2010, 21:05:51 »

Момичета имам следния въпрос: Искам да си сменя фамилията като сключим брак- да приема на мъжа ми. Интересува ме кога най-рано след брака мога да подам документи за новите си документи. Възможно ли е още на следващия ден или има някакъв технологичен срок? Каква е процедурата за това- направо в РДВР то ли отивам със свидетелството за брак- защото искам спешна поръчка да дам за новите документи. Защото мъжа ми живее в чужбина и искам 10 дни след сватбата да пътувам с него и да заживея с него там.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: юни 02, 2010, 12:01:17 »

Да няма проблем на другия ден веднага, да отидеш да си подадеш новите документи.Тряба то копието от гражданския брак, но си носи и оригинала за всеки случай, за други документи не се сещам.
Активен
Rossito
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 212



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: юни 02, 2010, 12:47:06 »

spzd, както каза Магито би трябвало да можеш веднага да отидеш да ги подадеш, НО когато аз бях в Ритуална зала Варна общинските служители ми казаха, че трябва да изчакам около 10 дни след сключването на брака. Защо беше това не знам...  crazy
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: юни 02, 2010, 12:52:06 »

Ако подписвате в град, различен от родния ти или от този, където е настоящата ти лична карта, според мен може да отнеме ден-два-три докато нанесат новия ти статут на омъжена и взела това име. Но, ако е в същия - предполагам на следващия работен ден ще е ОК.

И един малко  Offtopic съвет - гледайте на акта за гражданския брак информацията дали е вярна - имена и т.н. На мен ми бяха сбръкали месторождението - не, че е голям проблем, но ... оправиха го после, но пак се занимава свеки да ходи в гражданското.
Активен
Didkata1984
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 237



« Отговор #5 -: юни 02, 2010, 15:00:08 »

Такааа, значи знам, че срокът за подмяна на лична карта е месец след подписването.
Обаче ако наред със смяната на името искам да си сменя и адреса на местовживеене, и то от Стара Загора на пловдив, къде аджеба трябва да отида? В кой град да подам новите документи?
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: юни 02, 2010, 15:07:23 »

Didkata1984, аз правих същата процедура - смених адреса и името.
Първо трябваше да отида в общината, в която ми е новия адрес - там ми направиха нова адресна регистрация направо с новото име на новия адрес. После вече в съответното районно управление - с тази адресна си подадох документи за нова лична карта.
Ако имаш и шофьорска книжка - това вече след като излзе картата  good
Активен
Didkata1984
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 237



« Отговор #7 -: юни 02, 2010, 15:12:26 »

А някакви документи необходими ли са за смяната на адреса в общината?  huhhuh.gif
Активен
Rossito
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 212



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: юни 02, 2010, 15:17:34 »

На мен ми искаха Акт за раждане, Акт за граждански брак, ЕГН на майка, баща, брат, сестра. Има бланка, която попълваш на място и това е всичко smile
Активен
spzd
Ентусиаст
**
Публикации: 79


« Отговор #9 -: юни 02, 2010, 20:52:49 »

Rossito, много ме притесни  с това което са ти казали в ритуална зала Варна. Защо им е да чакам 10 дни, аз нямам толкова време. Аз съм от Варна и ще сменя само името, още утре ще отида да попитам- дали наистина е така.
Активен
Rossito
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 212



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: юни 03, 2010, 07:14:01 »

spzd , знам че си от Варна и именно за това го подчертах. Най-добре е да питаш и да ги помолиш по-експедитивно да подадат информация към ЕСГРАОН. Успех и да пишеш какво са ти отговорили.  smile
Активен
spzd
Ентусиаст
**
Публикации: 79


« Отговор #11 -: юни 03, 2010, 21:03:46 »

Да обесня какво стана днес: ходих в ритуална зала- там ми казаха срок 10 дни, аз ги попитах какъв е начина да стане по-бързо, те ми обесниха да питам в общината в Есграон. Отидох там и им обясних за какво става въпрос, казаха че могат да направят изключение- от какво зависи неразбрах. Казаха да занеса акта за граждански брак и щели да ми издадат удостоверение за промяната на фамилията. Както и да попълня нова бланка за постоянния адрес, с новата фамилия- това вече ми се стори странно ( та нали няма да променям адреса си- той си ми е постоянен тук). А вече от там да питам в РДВР-то за колко време щяло да стане. Незнам в крайна сметка дали ще се получи.
Активен
gadina_83
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #12 -: юни 16, 2010, 00:13:31 »

Здравейте момичета! Омъжих се на 29.04, но ощте не съм си сменила личните документи. Сега обаче трябва да пътувам до Англия, защото в понеделник започвам работа. Разбрах го вчера, а тръгвам в петък. Work Permit-a ми е със страрата фамилиа. Просто в последния момент нямам време да реагирам (трябва ми 1 работна седмица). После, 10 дни след като замина, ще се прибирам в България за една седмица и мисля тогава да ги сменя. Дали ще ми направят проблем на летището?
Активен
roxanne
Професор
****
Публикации: 329


Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: юни 16, 2010, 11:32:10 »

Не мисля, че ще имаш проблем на летището, защото ти никъде в регистрите не фигурираш с новото си име. Единствено, и то евентуално, когато се върнеш и подадеш заявление за промяна на документите, може да ти се наложи да платиш глоба за превишаване на срока, който по принцип е 1 месец, но не знам дали се спазва стриктно.
Активен
Vessy
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 188


влюбена в живота и в мъжа си :-)


Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: юни 29, 2010, 09:38:30 »

И аз трябва да си сменям личната карта. С това, което дават по телевизията се андявам да не е истина. С тези опашки smile затова днес ще ходя на проучване как стоят нещата, за да знам колко време ще ми отнеме. Дано в нашето районно всичко е наред, че и международен ще си вадя smile
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines