Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 18, 2024, 19:56:28

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Всичко,което ни интересува за бебето и детето -3"  (Прочетена 153611 пъти)
 
fiamaa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 885


www.pukamuka.com


Моят сватбен албум

« Отговор #375 -: ноември 18, 2010, 18:50:40 »

Мамчета нас ни почнаха много здрави колики и много ни се мъчи детенцето  cray та въпроса ми е имате ли наблюдения върху Биогайа  и може ли да се комбинира с др капки против колики. Ние сме с Лефакс, но от мойте наблюдения подобрение няма  angry
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #376 -: ноември 18, 2010, 19:04:01 »

Фиама,на нас тук в Италия педиатърката ни изписа Биогайя.АЗ преди това давах инфакол и попитах от бг един педиатър дали може да ги комбинирам и двете.Той каза ,че няма проблем .Биогайя не е лекарство,а вид хранителна добавка.Спомага за подобряване на чревната флора.АЗ ги комбинирам вече 1 месец.
Активен
fiamaa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 885


www.pukamuka.com


Моят сватбен албум

« Отговор #377 -: ноември 18, 2010, 19:10:27 »

Фиама,на нас тук в Италия педиатърката ни изписа Биогайя.АЗ преди това давах инфакол и попитах от бг един педиатър дали може да ги комбинирам и двете.Той каза ,че няма проблем .Биогайя не е лекарство,а вид хранителна добавка.Спомага за подобряване на чревната флора.АЗ ги комбинирам вече 1 месец.

Благодаря за бързото включване Жужи  good а как ги комбинираш и как ги даваш капките Биогайа. Аз Лефакса-а го давам преди всяко хранене. Биогайа пише, че се дават по 5 капки? 5 кпки наведнъж или може по 1 капка преди ядене и така общо 5 пъти за деня?
Активен
eliss
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 376



« Отговор #378 -: ноември 18, 2010, 19:27:44 »

fiamaa, аз Биогая ги давам веднъж на ден по пет капки, обикновено сутрин на гладно. По препоръка на педиатъра ни биогая комбинирах с инфакол, който давах преди всяко хранене.По късно давах колииф, тъй като не останах доволна от инфакола. Сега колииф давам само вечер, а биогаята продължавам да давам 5 капки по веднъж на ден.
Активен
fiamaa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 885


www.pukamuka.com


Моят сватбен албум

« Отговор #379 -: ноември 18, 2010, 19:48:17 »

fiamaa, аз Биогая ги давам веднъж на ден по пет капки, обикновено сутрин на гладно. По препоръка на педиатъра ни биогая комбинирах с инфакол, който давах преди всяко хранене.По късно давах колииф, тъй като не останах доволна от инфакола. Сега колииф давам само вечер, а биогаята продължавам да давам 5 капки по веднъж на ден.

Благодаря, но се чудя как да й го давам, затова питам - да го разтварям ли във водичка или кърма или директно в устичката да й ги сипвам капките  crazy?
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #380 -: ноември 18, 2010, 20:08:18 »

Фиама,и аз като  eliss давам.Аз започнах първо само с Инфакол.После след посещение при тукашната ни педиатърка почнах с Биогайя.Сутрин  в една лъжичка слагам млекце и 5 капки и му го изсипвам в устичката.После преди всяко ядене давам Инфакол.Аз да те подсетя Инфаколя много запича ,а благодарение на Биогайята детето се изхожда,защото вече ти писах как действа на чревната флора.Първият път му дадох Биогайя на гладно лелелееее не спря да реве,та за това му го смесвам с мъничко млекце.Давай му не се притеснявай.Важното е да е спокойно детенцето.В един друг форум четох, че някой майке смесват по три неща с/у колики.
Активен
valka27
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1103


http://www.panoramio.com/user/3830585


Моят сватбен албум

« Отговор #381 -: ноември 19, 2010, 12:17:32 »

fiamaa, съвет за комбинирането не мога да ти дам, ние сме само на Инфакол и положението е горе-долу, т.е. мрънка само вечер между 15-19ч.
Доколкото знам комбинацията на juji се използва и от граховапринцеса(По веднуж от Биогаята и преди всиако хранене от Инфакола) така, че явно има ефект.
Ох, знам колко са гадни тия колики, как мъчат бебка и съответно теб...дано скоро успеете да ги облекчите, дано!!! give_rose
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #382 -: ноември 19, 2010, 13:20:41 »

Мачета една приятелка с бебче на 3 месеца кобинира Колииф с биогая!Аз сега исля да почна да й дава биогая за иунната система,ама се чудя заради този пробиотик.В смисъл че лякото ни е с пробиотик,нали оже да давам и тези капки?
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #383 -: ноември 19, 2010, 13:57:10 »

Рубин ,какво ви е млякото,каква марка.Аз давах първо Аптамил и после минахме на Мелин ,Аптамила нещо не ни понесе добре
« Последна редакция: ноември 19, 2010, 13:58:58 от juji » Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #384 -: ноември 19, 2010, 15:42:35 »

Аи от саото начало се на Хип розов-пробиотик.Сега инахе на двойката за след 6 месец!
Активен
emili85
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 452



Моят сватбен албум

« Отговор #385 -: ноември 19, 2010, 16:18:05 »

При нас Българския Инфакол няма никакъв ефект.Давах в началото гръцки и беше екстра, но свърши. След това минахме на Саб Симплекс и нямахме никакви проблеми до преди 2 седмици, може би вече й привикна организма, почнахме Еспумизан и сащо ни действаше,но от 3-4 дни сме без капки да видим спрели ли са тези колики. Аз ги слагах директно в хуманата на всяко хранене по 20 капки
Активен
mimozka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 750



Моят сватбен албум

« Отговор #386 -: ноември 19, 2010, 19:47:34 »

И ние комбинирахме Биогайа с Инфакол, но след като се запекахме спрях Инфакола и минахме на Еспумизан. Малко ни помага обаче, пак се мъчи мъника sad. Направо край нямат тези колики, а като се замисля, че може още 2-3 месеца да е така и ми настръхва косата  angry. Е сега близо 3 часа се успокояваме, та накрая вкарах в действие сешоара и за 30мин успях да го приспя, но да видим до кога.... angry..май до спледващия спазъм  sad
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #387 -: ноември 19, 2010, 19:57:01 »

Мимозка, основната съставка на еспумизан е същата, като тази на инфакола и лефакса - симетикон, всъщност, точно тя запича. Само колийф и биогая са с други основни съставки. Аз също давах биогая, но не помогнаха особено Wink Хубавото е, че се изтърпява ревът и плачът, поне нещо помага, доакто пир никненето на зъбки, има ли болка  pardon нищо не помага. Дори гелчетата не могат да помогнат особено много и пак е доста индивидуално.

Фиама, на мен педиатърът ми каза 5 капки наведнъж, аз ги капех направо в устичката.
Активен
svetla_ety
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 674



Моят сватбен албум

« Отговор #388 -: ноември 19, 2010, 20:10:07 »

Момичета да ви попитам 2 неща:
1. Едното ми зърно е разранено и ме боли при кърмене. Аз имам така наречените вдлъбнати зърна и ми се струва, че и да си купя силиконови няма да ми помогнат. До кога се очаква това с разраняването да премине?
2. Струва ми се, че кърмата ми намаля и не знам дали и стига. Има ли нещо, което да помогне?
3. Появиха ни се малки пъпчици по лицето с бели връхчета. С какво да им противодействам?
Благодаря  give_rose
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #389 -: ноември 19, 2010, 20:27:39 »

Аз кърмех с разранено зърно и се оправи, когато спрях да се цедя и смених позата, основно позата помогна да заздравее, но моето си беше рана отстрани на зърното.

За увеличаване количеството кърма на мен много ми помага нощното кърмене, аз си будя дечицата, за да ядат нощем и така имам достатъчно кърма (съветът го получих от консултант по кърмене, не е моя идея).

За третото - попитай доктора на детето или на кожен, защото може и да не е нищо особено, но може и да изисква по-специални мазила.
Активен
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines