Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 01, 2024, 23:13:06

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Всичко,което ни интересува за бебето и детето -3"  (Прочетена 154402 пъти)
 
mimozka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 750



Моят сватбен албум

« Отговор #315 -: октомври 28, 2010, 17:01:29 »

Сиси, да ти кажа и аз сега като наближава времето взех да се замилслям за това. Даже точно вчера това си мислих  sarcastic. Аз мисля да процедирам така: да пускам нощна лампа много слаба поне в началото като се кърмим по-начесто, не толкова за бебето, ами за мое удобство да не се прибивам като ставам. Е тя кошарата ще е до мен, ама ще е по-удобно, ако нещо се размрънка да го видя, а не в тъмницата да се чудя  какаво става. То зависи и при вас колко светлина влиза отвън, дали пускате щори. Ако има примерно улично осветление отвън и не е толкова тъмно може да не включваш. Според мен в началото на бебетата им е все едно до момента, в който като пораснат почват да се страхуват от тъмното. Така, че моя съвет е - както ти се чувстваш комфортно, пробвай и двата варианта.
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #316 -: октомври 28, 2010, 23:04:13 »

Сиси, както е казала Мимозка и аз така по-скоро за мое удобство включвах нощна лампа. Като се обади през нощта мога направо да го видя, а не тепърва да бързам да търся какво да светна. Аз по тази причина така и не сложих обиколници на леглото - мога да го виждам от моето легло дори без да се налага да ставам.  girl_wink
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #317 -: октомври 29, 2010, 07:57:50 »

Мимозка, Светли аз също съм на това мнение- да има светната нощна лампичка. И вие го потвърждавате  Yes  Имаме тук една крушка с "приглушена" светлина и смятам да използвам нея.  good good Благодаря ви.
А за обиколниците и аз се чудя дали да слагам...  pardon
Активен
wanting
Професор
****
Публикации: 314



Моят сватбен албум

« Отговор #318 -: октомври 29, 2010, 09:54:13 »

на нас нощната ни лампа е доста силна, но музикалната въртележка над леглото има лампа и включвам нея smile за да мога да я следя какво прави нощем  good
колкото до обиколниците, аз съм ги сложила от трите страни, без тази която е откъм мен, за да мога да я виждам  Bravo
Активен
mimozka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 750



Моят сватбен албум

« Отговор #319 -: октомври 29, 2010, 10:30:39 »

wanting, каква въртележка имате? Ние не сме взели още нищо такова и много се чудя какво да избера, че има доста скъпички.
Инъче аз обиколници мисля да сложа по същия начин, защото цялото легло е с решетки и да му е по уютно на детето. Само към мен няма да слагам, за да го виждам бебеко.
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #320 -: октомври 29, 2010, 10:51:41 »

За нощната лампа...ами направо е наложително...Аз първата вечер бях като прилеп , че пазех и съня на таткото...но после той ми купи едни такива, малки с формата на пингвинче, което свети много слабо, но достатъчно за да я виждам...Аз искам да попитам дали някоя мама е ползвала колийф, че нас  ни спасяваше две седмици, но нещо и се разреди много акото  и се чудя доколко това е опасно или да продължавам с капките...А ушичките как и с какво ги почиствате
« Последна редакция: октомври 29, 2010, 10:53:17 от m_eleva19 » Активен
mimozka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 750



Моят сватбен албум

« Отговор #321 -: октомври 29, 2010, 11:06:08 »

m_eleva19, нямам още опит, но ще споделя какво съм чела. Мисля, че ушичките се почистват с тези клечки за уши с ограничител. До колкото знам те не са им толкова мръсни, но след всяка баня трябва с клечка за уши с ограничител да се попие водата от ухото. Това мисля, че е достатъчно от към хигиена.
Активен
wanting
Професор
****
Публикации: 314



Моят сватбен албум

« Отговор #322 -: октомври 29, 2010, 11:59:34 »

mimozka, ето това ни е въртележката:
http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=7192

m_eleva19, ние ползвахме колийф 1 седмица и се запекохме и минахме на бои гая и съм много доваолна smile
относно ушичките, педи каза да не се чистят  crazy обаче аз видях едни боклучета и си купих от тези клечки с предпазителите и ги почистих мн внимателно good
Активен
moyra
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 413



Моят сватбен албум

« Отговор #323 -: октомври 29, 2010, 13:43:53 »

Аз от самото начало почиствам внимателно с клечки за уши с ограничител,но не се налага след всяка баня,мисля веднъж седмично се случва  girl_wink
Активен
svetla_ety
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 674



Моят сватбен албум

« Отговор #324 -: октомври 29, 2010, 13:49:15 »

Момичета има малко странен въпрос , но кои песнички пеете на дечицата си. Не се сещам за много приспивни, а за разни за по - големи деца се сещам много... Не ми се ще до безкрай да си пеем  Зайченцето бяло  crazy
Активен
cvety_p
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 510


Няма неизпълнени мечти, Има изоставени желания!


Моят сватбен албум

« Отговор #325 -: октомври 29, 2010, 14:20:54 »

svetla_ety когато малката имаше колики точно зайченцето бяло пеех до откат  smile и понеже и аз не знам много детски песнички, започнах да и пея "тиха нощ свята нощ" при което мъжа ми се заливаше от смях - посред лято да пееш коледни песни на детето  sarcastic ..но в момента не пея нищо защото малката се научи самичка да си заспива, без люшкане, пеене и т.н.  smile
а за почисвтането на учишките и ние сме като moyra, само да допълня че и почиствам само самите ушни мидички, без да и вкарвам клечката в ушето, така ни каза док! Дори и да има малко мръсотийка на самата дупчица, тя служила като естествена преграда против микроби  pardon 
Активен
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #326 -: октомври 29, 2010, 15:28:55 »

Текстове на дестки песнички има тук http://muzika.dechica.com/songs/songs1.htm От интернет могат да се изтеглят и самите песнички.
Докато е малко бебчето, мелодията и гласът на мама го успокояват, думичките не са толкова важни.

« Последна редакция: ноември 04, 2010, 13:15:08 от maria_lakova » Активен
Vessi
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #327 -: октомври 29, 2010, 16:18:45 »

Мами моя ерген има много крусти по главичката.Телцето мажем с лосиони да се омазнява и кожата изглежда добре, но с главата какво да правя при условие че е и с буина коса ?!?!
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #328 -: октомври 29, 2010, 16:23:18 »

Vessi и ние имахме (и още си имаме) буйна грива. Много гадно му се омазняваше косата от тези крусти. Дълго време и аз не знаех какво да ги правя, докато не попитах личната лекарка. Тя ме посъветва да го намажа с олиото за тяло и след това да го среша. Намазах го с олиото, изчаках малко и след това го сресвах известно време с четката за коса (от онези бебешките с гъстите косми) - почти всичко изпада от първия път и нямахме повече проблеми. Все пак, ако не стане от първия път, винаги можеш да повториш. Все пак няма нищо вредно.  good
Активен
Vessi
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #329 -: октомври 29, 2010, 16:33:32 »

Идеята си я бива благодаря още довечера ще опитам !
Активен
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines