Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 02, 2024, 00:44:25

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Всичко,което ни интересува за бебето и детето -3"  (Прочетена 154404 пъти)
 
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #240 -: септември 24, 2010, 13:02:27 »

Бяхме на консултация вчера и педиатъра каза Вигантола в коша и с нищо да не заменяме на този етап докато не заредят аптеките с новите партиди Вигантол. Много се пишеше да се замени приема с Деавит, но педиатъра каза твърдо НЕ, защото той пък криел опасност от алергии  crazy Относно статията в "24 часа" - много добре е написана от гл.т. на ПР-а, то и аз ако съм производител, така ще напиша, но най-се вбесих на текста, че ефекта бил  P-(канцерогенен ... как  така ще напишеш такива тежки думи, когато става въпрос за новородени деца?!?!?

Бях писала, че ще питам и за поставяне на пишока - в коя посока?! Според нашия педиатър няма значение, тъй като когато пишка детето, той така или иначе си се изправя пишока от струята. Пак въпрос на лично виждане стана работата  crazy
« Последна редакция: септември 24, 2010, 13:08:51 от КатиНка » Активен
Дидка
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 450



Моят сватбен албум

« Отговор #241 -: септември 24, 2010, 16:43:31 »

Ние днес също бяхме на консултация и нашата лекарка каза че не е проблем месец ако не се дава Вигантол.Да изчакам до новата партида и тогава пак да продължим с даването му, дано по скоро го пуснат защото при нас никъде го няма из аптеките.
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #242 -: септември 24, 2010, 17:18:26 »

Кате, според Елена от Ма-ма пишокът се поставя надолу все пак - точно заради опишкването. Пък сега дали се изправял при това - не е влизала в тези подробности  smile. Даже не бяхме ли двете на тази лекция. Аз все си мислех, че стои нагоре, като на големите мъже  pleasantry, но Елена ме поправи. Не мисля, че ако е поставен надолу и памперсът е сравнително стегнат, ще се изправи и ще има опишкване на целия бебок good. Аз по принцип като сменям пампата, гледам да е надолу, но понякога забравям за това, честно казано.
Активен
krisssy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 694


Мога да ти обещая утрото,но не мога да върна вчера


Моят сватбен албум

« Отговор #243 -: септември 26, 2010, 05:29:28 »

Аз искам да попитам мамите,от каква възраст на бебето трябва вече да се смени коша на количката с този летния,който е за седнало положение,трябва ли детето да може да седи добре,все пак кошът има и полулегнало положение?
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #244 -: септември 26, 2010, 07:23:33 »

Доколкото знам, при навършване на шест месеца - но може да има разлика при различните колички.
Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #245 -: септември 26, 2010, 08:23:28 »

krisssy, принципно на 6м., но можеш да се консултираш с ортопед за твое успокоение ако искаш по-рано. Права си, че в полулегнало положение също може, но това също си зависи от развитието на детето. Нашето бебче скоро ще го сложим в другия кош (към края на четвъртия, началото на петия месец) в най-легнала позиция, понеже коша за новородено започна да му умалява и най-вече му отесня. Когато спи и си обърне ръчичките нагоре, направо си му е тясно.
Активен
moyra
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 413



Моят сватбен албум

« Отговор #246 -: септември 26, 2010, 11:31:41 »

krisssy,ако кошът не е отеснял по-рано е добре да изчакаш бебчето да може да сяда,аз преместих Мая края на 5 месец и въпреки това не беше много стабилна,защото летният кош беше широкичък,моят съвет е да не бързаш със сядането give_rose
Активен
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #247 -: септември 26, 2010, 22:19:01 »

Всичко зависи от вида на коша и от бебето. Има някои бебчета, които още на 4 месеца просто не се побират вече в коша за новородено и им е тясно. В такъв случай, мисля, че в летния кош на най- легнала позиция не е проблем.
Иначе самото бебче към петия- шестия месец само се опитва да се изправя, да се оглежда- показва че не му се лежи вече през цялото време.
Аз лично сложих летния кош шестия месец като се съобразих и със сезона.
Активен
wanting
Професор
****
Публикации: 314



Моят сватбен албум

« Отговор #248 -: септември 29, 2010, 11:14:31 »

момичета, онзи ден бяхме на педи и ни дадоха направление за ортопед , та искам да попитам къде в София да заведем бебока  crazy  лекарката ни препоръча Горна Баня, ако някой има информация как става със записването и т.н., моля да пише smile
Активен
fiamaa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 885


www.pukamuka.com


Моят сватбен албум

« Отговор #249 -: септември 29, 2010, 11:33:34 »

Мамчета я да ви питам  blum, не знам дали тук трябва да си задам въпроса  pleasantry
Според вас дали ще е удачно за изписването на бебето да взема дънки, боди и жилетка?!  crazy Просто не ми харесват тези комплекти за изписване, които предлагат, ама нищо, нищо не може да ми хване окото  bad
А вчера заформихме един спор с майка ми - как така съм щяла да тормозя детето с тези дрехи  tease
Активен
Вили
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 598



Моят сватбен албум

« Отговор #250 -: септември 29, 2010, 11:38:57 »

Аз също никак не харесвам тези комплекти за изписване и смятам, че са на безумна цена, просто защото вътре са натъпкани доста дрехи. Аз категорично отказах да купувам такъв и си взех едно комплектче от Mothercare на Дисни, с което си бях казала, че ще я облека на изписването. Даже не съм я увивала в пелени и одеала, но все пак беше лято. А не виждам нищо лошо в това да го облечеш, както на теб ти харесва. Някои предпочитат тези комплекти, други - не, така че всеки сам си преценява как да си облече детенцето. Wink
Активен
emili85
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 452



Моят сватбен албум

« Отговор #251 -: септември 29, 2010, 11:41:54 »

И на мен не ми харесват много тези комплекти  good Ние бяхме с боди, чорапки и рокля, така че мисля че е въпрос на вкус и предпочитание  Girl_hide
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #252 -: септември 29, 2010, 11:53:16 »


А вчера заформихме един спор с майка ми - как така съм щяла да тормозя детето с тези дрехи  tease

Защо да го тормозиш ?  crazy То дали ще е с боди и ританки или с боди и дьнки, все тая. Облечи го както ти сьрце иска, изписването е един пьт и слушай само себе си  good good good

Аз тея комплекти за изписане ги виждам по-скоро като пример от какво се сьстои облеклото на новороденото (да не говорим, че както казаха момичетата, понякога са фрашкани с ненужни неща).
Тук примерно вьобще ги няма като комплект. Всеки си избира частите, важното е на бебето да не му е ни топло, ни студено, па дали ще е с дьнки или с хавайкси гащи си е лично твой избор  Wink
Активен
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #253 -: септември 29, 2010, 12:51:50 »

Естествено, че може да облечеш за изписването каквото искаш.
Все пак комплектите за изписване обикновено са от мек памучен плат, който е много подходящ за новородената кожичка. Дънковият плат е малко груб и твърд да го сложиш на голо на толкова малко бебче. Освен това в началото са нужни дрешки, които се обличат лесно. На мен лично ми трепереха ръцете докато се опитвах да промуша главичката в някоя блуза или да закопчавам хиляди копченца, докато бебето плаче.
Ританките и гащеризоните наистина не са много готини, но са най- удобни в началото.
Активен
fiamaa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 885


www.pukamuka.com


Моят сватбен албум

« Отговор #254 -: септември 29, 2010, 13:30:45 »

Благодаря ви момичета  girl_wink ще видя какви ще ги сътворя  blum но както е казала Ина, тези комплекти са ми само за пример какво може да вкл коплекта за изписване  good
Наталия много си права за удобството, може би затова заформихме спор, че ще тормозя бебето  pleasantry, от гледна точка на материи и леснота на обличане  huhhuh.gif
« Последна редакция: септември 29, 2010, 13:32:37 от fiamaa » Активен
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines