Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 01, 2024, 15:26:45

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Всичко,което ни интересува за бебето и детето -3"  (Прочетена 154397 пъти)
 
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #75 -: юни 17, 2010, 13:14:51 »

Nataliya, макар че бебче не сме водили на басейн, мога да ти кажа къде сме ходили и има хубави детски басейни, пълни с дечица smile
Единия е Корали в Панчарево, където и водата е топла, другия е Елените в Бистрица, вече на излизане посока Житница, друг басейн е Банкя Палас, там обаче е малко по-скъпичко. Дано съм ти помогнала поне с този въпрос smile 
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #76 -: юни 18, 2010, 09:38:25 »

Здравейте мамчета! give_rose
Искам да ви питам до кога стерилизирахте преди всчко хранене шишетата?Аз мисля да почна по веднъж на ден.Нали това дете трчбва да почва да си изгражда имунитет?
Активен
zlatomira__
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 457


Обичаме те малко Мишленце


Моят сватбен албум

« Отговор #77 -: юни 18, 2010, 10:17:28 »

Рубин, аз ги изварях след всяко хранене, докато заместих 1 хранене на ден с пюре т.е към 4месец.Но все пак ти си решаваш!
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #78 -: юни 18, 2010, 13:26:08 »

Рубин ти колко шишета имаш? По принцип или стерилизираш или не, иначе няма смисъл. Веднъж на ден е достатъчно ако имаш стерилно шише за всяко хранене. След стерилизаци са стерилни 24ч.  Wink  Бебка е много малка тъй че и моя съвет е все още да не спираш  Wink
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #79 -: юни 19, 2010, 09:52:17 »

Рубин, въпреки че Евелин се роди по-малка и чак сега на почти 2 месеца е с тегло като на едно нормално новородено, аз спрях да стелиризирам преди 2 седмици. Може да всея ужас с това изказване, но аз и други работи правя, дето повечето от вас не правят - държа детето си на климатик, обличам го не по-дебело от мене си, не къпя всеки ден и т.н. Тук по принцип не са фенове на стерилизирането и аз реших, че и ние можем да минем така. Общо взето твой си е изборът.
Активен
emili85
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 452



Моят сватбен албум

« Отговор #80 -: юни 19, 2010, 09:55:39 »

Рубин, въпреки че Евелин се роди по-малка и чак сега на почти 2 месеца е с тегло като на едно нормално новородено, аз спрях да стелиризирам преди 2 седмици. Може да всея ужас с това изказване, но аз и други работи правя, дето повечето от вас не правят - държа детето си на климатик, обличам го не по-дебело от мене си, не къпя всеки ден и т.н. Тук по принцип не са фенове на стерилизирането и аз реших, че и ние можем да минем така. Общо взето твой си е изборът.
И аз бях така и мисля сега пак така да процедирам  good
Мисля, че няма правило за отглеждане на децата, всяко дете е различно и според мен майката сама трябва да преценява кога, как и какво да прави, да спира или започва  blush
Моето дете на 4 месеца опита банан и ягода, на 1 година пиеше по 1 литър прясно мляко, не е пила кисело, така че всеки преценява
« Последна редакция: юни 19, 2010, 09:59:58 от emili85 » Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #81 -: юни 19, 2010, 10:17:50 »

Искам да ви питам две въпросчета и ще се радвам ако някой отговори.
1. Водите ли децата си на басейн? Къде има хубави детски басейни в София или околностите?
2. Има ли някакъв детски репелент за мазане /пръскане срещу комари, кърлежи и други подобни гадини?

мисля че на чико има против ухапване,да гони гадинкит има и за самото ухапване http://www.bambino.bg/repelenti-slancezashtitni-c-13_93.html?osCsid=9e16d9f3234e6ed9bcbeb80827779ae3
бабешки метод е мазане с оцет ако има вече ухапано blum
за басейните,знам че в София има басейн за бебета,където има и учител по плуване,ако искаш пиши да се поразровя да видя къде беше
« Последна редакция: юни 19, 2010, 10:20:17 от ♥maslinka♥ » Активен
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #82 -: юни 19, 2010, 19:23:01 »

♥maslinka♥ , благодаря ти  give_rose Остава да намеря само някъде тези продукти на Чико, защото в парка до нас има комари  huhhuh.gif
За басейна и аз знам, че има където обучават малки бебчовци да плуват, но ако не се лъжа беше закрит, а аз си мисля да отидем в жегите някъде на открито. Въпреки, че не знам как ще реагира Дари на навалицата, на водата и т.н.  crazy
Активен
beb4eto_na_me4o
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 842


Невероятно е да си родител....


Моят сватбен албум

« Отговор #83 -: юни 19, 2010, 21:52:31 »

Мацки, моля ви за спешна помощ - предварително се извинявам, ако вече е писано по темата, ама съм пред паника вече и просто нямам нерви да изчета трите части на тая тема  give_rose
По колко е нормално да изяжда малчо, ако е само на АМ? Знам правилото за 1/5 от теглото, ама като нямам кантар вероятно има някаква норма приблизително, която е нормална? Дано не звуча много глупаво...
Той се роди 2900гр, храня го с Нестле Нан 1. Знам какво пише на кутията за седмиците му, но той ту изяжда по-малко, ту си иска повече...Тази вечер полудяхме - ревеше и не спираше, а беше изял 120мл колкото уж е дозата. Изяде още 40мл и заспа като къпан, не е мръднал от тогава, заспа си както си ми беше в ръцете, с биберона на шишето в устата, и не помръдна дори като го местех...явно е бил ужасно гладен за тия 40мл, които дояде...но това прави 160мл... crazy
Аз сега как да разбера колко е нормално да изяжда и да му правя, на консултация сме другата седмица и ще говоря с педито тогава, ама искам малко помощ и от вас, ако може...Предварително благодаря  give_rose
Активен
Алексчето
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1301



Моят сватбен албум

« Отговор #84 -: юни 19, 2010, 22:13:30 »

Според мен си му направи 120 за следващото хранене и ако поиска още тогава му дай. Просто може вечер да ограднява повече и затова така се е получило. То детето само ще ти покаже.  good
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #85 -: юни 19, 2010, 23:25:29 »

Гери вече сигурно ти е доста късно, а утре ще си ги бърборим тия неща лично, ама да си кажа и тука, Алексчето е права, прави си му по 120мл. пък ако продължи да е неспокоен му доправяш още. Просто малкото човече всеки път е различно гладен....ще имаш случай в който ще изяжда едва 50мл, но в това няма нищо притеснително  give_rose И не, въпроса ти не е глупав  blum
Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #86 -: юни 20, 2010, 20:59:01 »

Nataliya, басейна за бебета е в Св.София, клиниката на Мазнейкова, но си е закрит наистина.
Активен
zlatomira__
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 457


Обичаме те малко Мишленце


Моят сватбен албум

« Отговор #87 -: юни 21, 2010, 07:04:18 »

Гери,сигурни ще ме  нападнат много майки тук, но аз ще си кажа!Михаел беше на 1м и 15 дни веднъж, като изяде 250мл мляко на 1 хранене в 7 часа сутринта!Никога няма да го забравя!Давай му, колкото е гладничко!Бебетата не могат да стоят гладни!
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #88 -: юни 21, 2010, 09:07:27 »

Гери,сигурни ще ме  нападнат много майки тук, но аз ще си кажа!Михаел беше на 1м и 15 дни веднъж, като изяде 250мл мляко на 1 хранене в 7 часа сутринта!Никога няма да го забравя!Давай му, колкото е гладничко!Бебетата не могат да стоят гладни!

Ти май ни бъркаш с някой  blum Ние не нападаме...естествено че ще яде колкото е гладно, аз като я кърмя от къде да съм сигурна че някой път не е изяла 250мл  pleasantry Въпроса е че трябва да продължи да си му прати по-малко пък само ако е гладен да доправя  Wink
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #89 -: юни 21, 2010, 16:14:27 »

Благодаря ви момичета за отговорите! give_rose
Аз гледамм постепенно да намалямм прекалената стерилизация,защото това си е нож с 2 остриета!Аз сега я гледам че си лапа и ръчички,че като я гушкам ми облизва едно хубаво рамото girl_wink,а те никак не са стерилни! *THUMBS*Стерилизирам веднъж на ден шишетата и после храня с мито!След време ,може би месец ще сттерилизирам на седмица веднъж!Аз като питам нашите майки са изварявали веднъж седмично от самото начало!А и като дойде време да лапа играчки и да пълзи,не ми се нрави изведнъж да се сблъсква с бактириите!А така постепенно ще си изгражда имунитет!Това е мое мнение и всяка майка сама преценява как да си гледа детето!Благодаря ви,че споделихте личния си опит,много ми е от полза! give_rose
А за храненето мога да споделя от скромния си опит,че моята дъщеря също се храни различно!А имам приятелка с бебе на 3 месеца което сега яде по 90 грама!Може да е от жегата ама детето отказва!Така че всяко дете различно поема и  няма строго прравило!Разбирасе че има грамаж който е ориентировъчен,но не задължителен!
« Последна редакция: юни 21, 2010, 16:17:19 от Рубин » Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines