Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 15:18:04

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 29 30 [31]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Всичко,което ни интересува за бебето и детето -3"  (Прочетена 153709 пъти)
 
moyra
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 413



Моят сватбен албум

« Отговор #450 -: декември 13, 2010, 22:06:31 »

Аз също имам един въпрос. Преди около 2 седмици напипах на малката нещо като топче на лявата гърдичка.Отидохме на преглед, лекарката ни каза че било нормално при по малки бебета но не било нещо сериозно, при прегледа Рая не реагира на никаква болка явно я беше гъдел и се смееше.Каза ми че можело да го е имала и преди, но аз всяка вечер след къпане я масажирам с тоалетното мляко и не съм забелязала, до преди 2 седмици.Каза като за начало да и правя студени компреси с реванол, и ако не се махне на 14.12 ни вика пак на преглед, но това нещо още си седим там та взимам да се притеснявам.Разровех се из интернета какво пише и повечето мами го дават за мастно образование и казват че се махало.Моля ако някой е преминал през това или има информация да я сподели.
Дидка,Мая също от доста време има такава бучица на лявата гърдичка,по мнение на педиатърката и споделен опит се получава от натрупване на хормони,които майката предава на бебето чрез кърмата,когато се отбие ще премине,аз още кърмя и си стои,но не се притеснявам засега pardon
Активен
svetla_ety
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 674



Моят сватбен албум

« Отговор #451 -: декември 13, 2010, 23:17:49 »

gostenka_82 , наистина ни се засилиха коликите - вече си ходи почти както прди, но сутрин от 5 ч. като почне да се напъва та до обед поне... а нощем не ака sad Давам и биогая и даже се чудя дали помагат нещо и без тях дали няма да се орегулира само стомахчето...
Активен
Дидка
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 450



Моят сватбен албум

« Отговор #452 -: декември 14, 2010, 10:40:50 »

Дидка,Мая също от доста време има такава бучица на лявата гърдичка,по мнение на педиатърката и споделен опит се получава от натрупване на хормони,които майката предава на бебето чрез кърмата,когато се отбие ще премине,аз още кърмя и си стои,но не се притеснявам засега pardon

Майче , това за кърменето също го прочетох в интернета но ние не се кърмим ( на АМ сме от 2-я месец на Рая).Тая бучица още си седи там стана 2 седмици откакто сме били на преглед тая седмица пак ще ходим.
Ина, благодаря че се включи и даде мнение smile, но това мехурче спадна и стана леко жълтеникаво, на крачето обаче още си седи.Въобще не се бях замисляла за шарка,но не трябва ли да има навсякъде по тялото? Знам че и температура се вдига а тя си е "шент" smile
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #453 -: декември 15, 2010, 20:03:45 »

gostenka_82 , наистина ни се засилиха коликите - вече си ходи почти както прди, но сутрин от 5 ч. като почне да се напъва та до обед поне... а нощем не ака sad Давам и биогая и даже се чудя дали помагат нещо и без тях дали няма да се орегулира само стомахчето...
Пробвай с удрани количества меки круши, които ти да изядеш, може също да си накиснеш сушени сини сливи във вода (да постоят поне 3-4 часа) и да изпиеш около 1.5-2 л. от тази течност. Кивито също разхлабва. На ме н май бозата ми помага в това отношение. Но и аз имам още около месец и малко до захранването, та вече не се притеснявам толкова.
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #454 -: декември 21, 2010, 16:37:48 »

Здравейте!Моля мамите които използват памперс синята серия да ми помогнат!Тези сините пакети с алое вера ли са?алката е алергична към него,а се чудя имаа ли пелени на памперс освен Sleep & play,които да не съдържат алое?Става въпрос за 4-ка.
Активен
mi6kata_85
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 527



Моят сватбен албум

« Отговор #455 -: декември 21, 2010, 18:26:06 »

Рубин, и ние сме алергични към тях....кихане по 40 пъти на ден и червени очи. Да с алое са и са много миризливи, нали.
Сменихме ги и всичко е ОК.
Вече сме с Huggies и ни е много добре smile
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #456 -: декември 21, 2010, 19:15:51 »

Ами тези Sleep&Play са с лайка и миришат много хубаво!Аз сега й взех от тях и съм доволна.Но ми беше странно как така всички други видове за тази възраст са с алое? nea
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #457 -: декември 22, 2010, 11:10:04 »

Активен
Страници: 1 ... 29 30 [31]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines