Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 30, 2024, 22:11:47

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 28 29 [30] 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Всичко,което ни интересува за бебето и детето -3"  (Прочетена 154334 пъти)
 
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #435 -: декември 07, 2010, 21:57:22 »

Ами то по принцип предната кърма е по- рядка и водниста, след това става гъста и наситена на цвят. Не мисля, че това трябва да те тревожи.
Помисли дали ти не си яла нещо запичащо, което да се отрази на бебето.
Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #436 -: декември 08, 2010, 10:35:07 »

Нормално е да има такива дни без пълна пелена, наяшия педиатър казва, че и до пет дни е ок. Хапни ябълки, круши. С тази водниста кърма както я наричаш бебето първо утолява жажда, а с гъстата се храни. Изобщо не я цеди, съвсем нормално е.
Активен
svetla_ety
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 674



Моят сватбен албум

« Отговор #437 -: декември 08, 2010, 17:40:52 »

Ох за щастие ни премина проблема - докторката и помасажира проблема и и дадох и сиропче, но то нямаше време да подейства и нещата се оправиха smile Сега имам друго питане - чела съм из форума , че се обсъждаше за ортопед, а сега не мога да намеря къде. Може ли да ми кажете някакви координати за Горна Баня - докторката ми спомена , че там имало специализирана клиника.  give_rose
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #438 -: декември 08, 2010, 20:00:44 »

svetla_ety, ето ти координатите на д-р Алексиев - детски ортопед. Ние ходихме обаче не в Горна баня, а в частния му кабинет: http://www.einet.bg/~alexiev/index.htm
Активен
merilen
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 745



Моят сватбен албум

« Отговор #439 -: декември 09, 2010, 00:01:53 »

Светле, ние ходихме днес на ортопед в Горна Баня. Аз си мислех, че е в самата клиника, но охраната ни препрати в медицински център Ортомед, който е в двора на клиниката. Работят с направление, ултразвукът на тазобедрените стави се заплаща 18 лв след прегледа.

Иначе за д-р Алексиев съм чела само добри отзиви, дори нашата педиатърка ми го препоръча, но се оказа, че той не преглежда с направление, а само на частно.
Активен
svetla_ety
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 674



Моят сватбен албум

« Отговор #440 -: декември 09, 2010, 17:08:16 »

merilen, имаш ли телефон на тази клиника, че из нет-а търсих, но не намерих  blush А моята лекарка ми каза, че самите ортопеди имат достатъчно направления за ултразвук и би трябвало да е безплатно, но както и да е... А тези , които са ходили при Алексиев на частно може ли да кажат колко е струвало  give_rose
Активен
merilen
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 745



Моят сватбен албум

« Отговор #441 -: декември 09, 2010, 17:29:22 »

Светле, ето: http://www.orthomed.einet.bg/contacts.htm
Ние чакахме не повече от 20-тина минути, а за ултразвука казаха, че могат да ми дадат направление и да търся специалист, който прави ултразвук с направление, но като си помислих за отделеното време да търся такъв и че милото трябва да отсъства още един ден от работа, реших да платя тези 18 лв и да знам, че съм приключила въпроса. Нас ни преглежда д-р Тодоров, много спокоен, обясни ни това, което ни интересуваше, бебка съвсем малко прокрънка smile
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #442 -: декември 09, 2010, 18:23:24 »

А тези , които са ходили при Алексиев на частно може ли да кажат колко е струвало  give_rose

40 лв. Кабинетът му е много хубав, то е като мъничка частна клиника, намира се зад Билла в "Гоце Делчев".
Активен
Дидка
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 450



Моят сватбен албум

« Отговор #443 -: декември 09, 2010, 23:45:20 »

Аз също имам един въпрос. Преди около 2 седмици напипах на малката нещо като топче на лявата гърдичка.Отидохме на преглед, лекарката ни каза че било нормално при по малки бебета но не било нещо сериозно, при прегледа Рая не реагира на никаква болка явно я беше гъдел и се смееше.Каза ми че можело да го е имала и преди, но аз всяка вечер след къпане я масажирам с тоалетното мляко и не съм забелязала, до преди 2 седмици.Каза като за начало да и правя студени компреси с реванол, и ако не се махне на 14.12 ни вика пак на преглед, но това нещо още си седим там та взимам да се притеснявам.Разровех се из интернета какво пише и повечето мами го дават за мастно образование и казват че се махало.Моля ако някой е преминал през това или има информация да я сподели.
Имам и още един въпрос - от 3 дена има на едното си пръстче на ръчичката мехурче наподобяващо на изгорено,седи червено и се вижда че има вода вътре но не е пипала нито печка нито нещо на което можеда се изгори.Тая вечер пък забелязах че има същото мехурче но доста по малко на голямото пръстче на крачето.Тук също съм в шах от какво е това, ще изчакам до понеделник и пак на лекар ще ходиме.
Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #444 -: декември 09, 2010, 23:45:30 »

Ние посетихме първо детски ортопед в 14 ДКЦ с направление в началото на втория месец, но според мен ни претупа. Втори преглед правихме на пет месеца и малко при д-р Драганов, частен кабинет, срещу 30 лв, но поне прегледа детето обстойно и съдейки по нашия опит, по-добре да си платите  good
Активен
princesata9
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 530


Най-щастливата Г-жа Узунова


Моят сватбен албум

« Отговор #445 -: декември 10, 2010, 00:05:51 »

Здравейте, момичета. Скоро не съм се записвала във форума като цяло, но просто от както забременях с малчо и още повече - от както се роди, почти не мога да се добера до компютъра, освен в такива моменти като сега, когато спи.
Питането ми е свързано с храненето на бебчо, а понеже разглеждах темите, но не видях подходяща, пускам го тук. Дани е на 2 месеца и половина вече и от края на първия месец е само на адаптирано мляко - Фризо Вом. Роди се мъничък - 2 300 и 44 см, но преносен даже. Имах леки проблемчета през бременноста, но това е друга тема. Та, питането ми е такова - на хапване ( не всеки път ) изяжда около 160-170гр. мляко. Нормално ли е според вас? Попитах нашата лекарка, каза че той е мъничък и му е позволено да хапва повечко, защото има да наваксва. Но дами, нали знаете какви сме - искаме още някой да го пътвърди. За това питам вас..
Благодаря ви предварително pardon
Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #446 -: декември 10, 2010, 00:44:07 »

Диде, да не са пъпчиците на шарката бе, мила ? Те на варицелата са такива - червени с течност вътре......
А за топчето и аз бях чела нещо такова, че няма повод за сериозно притеснение, ама то като ти е на детенцето .... квото и да пише, знам ли ....
Активен
grahovaprincesa
Професор
****
Публикации: 352


« Отговор #447 -: декември 10, 2010, 14:15:56 »

Според мен трябва да се прецени дали наддава добре детето. Това, че е малък наитина му дава право да наваксва. Например Симо изяжда по 100 - 120 мл. АМ на ядене, аз редувам кърмене с АМ. За кърмата не знам колко изяжда, защото не цедя а директно кърмя. Но тогава огладнява на 2 часа, а с АМ на 3 - 3,30 часа. Вие на колко време се храните? С тези милилитри и това хранене, Симо този месец е наддал 1530 гр. и е порастнал със 6 или 7 см. Ако и вие наддавате по коло кило и малко повече-няма страшно. Симо е на горната граница с наддадените грамчета. Аз даже си помислих че доки ще ни сложи на диета  blum. Но той и на сантиметри е порастнал така че...  pardon
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #448 -: декември 10, 2010, 19:38:37 »

Момичета, малко съм разтревожена - малкото ми ангелче не е акало от вчера на обед .
Има и странна промяна - от едната ми гърда тече по - водниста кърма и се налага да я източа за да стигна до по - наситената  crazy И това е от вчера май... Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем?
Предната кърма е по-водниста, т.к. утолява основно жаждата на бебчето (моите изобщо не пият и не търсят вода, само на кърма са).
Едната ми дъщеричка, като навърши месец и няколко дни - спря да ака редовно, случвало се е дори на 7 дни 1 да ака, ходихме доктори, нищо, забавена перисталтика. Преди това акаше редовно, по няколко пъти на ден, пълни наакани памперси. Сега, като почнах да пия  по 1л. боза на ден започна да ака по-редовно. Нередовното акане, обаче, може да засили коликите, т.к. допълнително се образуват колики.
Активен
princesata9
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 530


Най-щастливата Г-жа Узунова


Моят сватбен албум

« Отговор #449 -: декември 12, 2010, 14:44:41 »

Според мен трябва да се прецени дали наддава добре детето. Това, че е малък наитина му дава право да наваксва. Например Симо изяжда по 100 - 120 мл. АМ на ядене, аз редувам кърмене с АМ. За кърмата не знам колко изяжда, защото не цедя а директно кърмя. Но тогава огладнява на 2 часа, а с АМ на 3 - 3,30 часа. Вие на колко време се храните? С тези милилитри и това хранене, Симо този месец е наддал 1530 гр. и е порастнал със 6 или 7 см. Ако и вие наддавате по коло кило и малко повече-няма страшно. Симо е на горната граница с наддадените грамчета. Аз даже си помислих че доки ще ни сложи на диета  blum. Но той и на сантиметри е порастнал така че...  pardon
Ами ние принципно се храним на поискване. Ама интервала от време винаяги е различен. Обикновено когато сме навън прави почивка от 4 часа, понякога и 5 дори. А вкъщи различно - след 2.5ч, 3ч, днес дори сутринта след 4 часа и след това на обяд след 3,5ч. Утре сме на консултация и ще видим докторката какво ще каже. На мен ми се струва, че е пораснал повече на см, от колкото на килограми. Но няма да гадая.
Все пак благодаря за отговора. Поне малко се поуспокоих пак Wink
Активен
Страници: 1 ... 28 29 [30] 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines