Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 16:34:21

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Всичко,което ни интересува за бебето и детето -3"  (Прочетена 153696 пъти)
 
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #405 -: ноември 23, 2010, 12:40:14 »

Мацки,я кажете според вас заслужава ли си да купуваме спално чувалче?В смисъл до кога се ползват?
Малката я намираме отвита вечер и много се тревожа щом и барна студените  ръчички!Тя много се върти и мисля че с чувалче ще е по добре!
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #406 -: ноември 23, 2010, 12:55:31 »

ina_lemon , не знам и аз дали е притеснително . Според мен не е (то и аз много често съм така  blush ) По принцип ям много бързо и предполагам , че поглъщам повече въздух  pardon Аз така си го обяснявам за себе си , пък не знам дали е вярно .
Рубин , аз слагам Никола в чувалче откакто се е застудило . Пък и знам, че колкото по-рано -толкова по-добре, защото свикват. Аз го слагам , защото успявам да го завия до гърдичките. Той спи с вдигнати ръце и по нагоре не мога да го завивам. Затова с чувалчето поне гърдичките му са завити  good А за ползването - мисля, че до година и половина- две се ползват. Поне такива размери има  Wink
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #407 -: ноември 23, 2010, 13:08:34 »

Мерси мила! @}->--Още днес ще й поръчам от някъде по интернет,че много се отвива милата!
Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #408 -: ноември 24, 2010, 16:31:45 »

От вчера имам нова тревога - започнахме да повръщаме  cray Случи се първо към обяд около час след като беше яла и си лежеше и се напъна май да се изака и бълвна и на фонтан всичко от стомахчето си.

Миличка, аз имах твоите терзания, но доколкото говорих с други майки, просто някои бебета повръщат. И моето е от тях. При това яко и надалече  bad.

Първо, може би не е цялото съдържание на стомахчето. И аз така мислех известно време, докато веднъж не видях едно дооста по-голямо повръщане и осъзнах че съм била в заблуда. Второ е важно дали е от пресечено млекце или от непогълнато. Ако е от пресечено е по-тревожно, по принцип, и може би няма да е зле да повдигнеш въпроса пред педиатърката. Опитай по съвета на inaxastra да го държиш изправено по-дълго. При нас не помага, само ми драйфа по косата  girl_wink
Активен
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #409 -: ноември 24, 2010, 19:55:02 »

Повръщането по принцип е проблем, който се израства с времето в процеса на развитие на храносмилателната система.
Дари повръщаше много почти до шестия месец, когато захраних с твърда храна. По няколко пъти на ден на фонтан. Непрекъснато ходех след нея с парцала да бърша. Всъщност не съм се притеснявала особено, защото наддаваше добре и беше спокойна. Проблем е, когато приема на мляко е минимален и се стига дори до спадане на теглото. Има много статии за повръщането и рефлукса.
Наистина пробвай да я държиш повече изправена, както и да повдигнеш матрака на леглото на 30 градуса. Също така не използвах вибрацията на шезлонга.
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #410 -: ноември 25, 2010, 10:25:05 »

Относно повръщането, аз лично бих се посъветвала задължително с лекар. Все пак повръщането колкото е нормално за бебчетата толкова е и опасно.
Активен
Вили
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 598



Моят сватбен албум

« Отговор #411 -: ноември 25, 2010, 12:12:00 »

Аз пък искам да питам има ли мами, чиито бебчета не искат да пият вода. Голям зор ми е тази вода, Ема хич не иска да пие, само като усети вкуса и прави една отвратена физиономия, не е истина направо, все едно и давам нещо гадно   angry . Само млякото си пие, а вода не иска, а с това захранване вече нали има нужда и вода да пие, направо незнам как ще я караме. crazy Дайте съвети какво да правя, моля, че в чудо се виждам вече!
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #412 -: ноември 25, 2010, 12:16:34 »

Оливър до 5я-6я месец не искаше да пие вода.Едва го карах на сила една две глъдки.Като почна със захранването започна да пие вода и то най-вече към 7 месец.
Давай плодов сок ,после разреден с малко вода като увеличаваш количеството вода за сметка на плодовия сок,или по същия начин но с млякото.
За това се сещам в момента
Активен
Вили
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 598



Моят сватбен албум

« Отговор #413 -: ноември 25, 2010, 12:31:25 »

Благодаря ти, Гери, май ще пробвам със сока така да направя - да го поразреждам, ако продължава в същия дух. Аз мислех да поизчакам с даването на сокове, ама май ще се наложи  smile. С млякото май няма да стане, че то все още с остава основно ядене  Wink
« Последна редакция: ноември 25, 2010, 12:32:58 от Вили » Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #414 -: ноември 25, 2010, 19:22:40 »

Вили, и Влади не пие водичка. Давам му чайчета.
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #415 -: ноември 25, 2010, 19:32:21 »

Вили, и Влади не пие водичка. Давам му чайчета.
какви чайчета правиш и как ги приготвяш
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #416 -: ноември 26, 2010, 09:43:02 »

И Миши не иска водичка,дори чайчетата не й допадат особенно!От скоро взе да пие по 50 грама общо на ден!И сокчетата не й харесват,не знам сладки ли й са?Дори съм ги и разреждала с вода и пак така!Явно не иска детето.Единствено след хранене с пюре си пива мнооого малко!
А аз ползвам чайчетата на Хип-гранулките.Ползвала съм с копър,друг със шипка,малина и евкалипт а сега повече и правя от успокоителен за лека нощ-лаика,маточина,жълт кантарион.Много съм доволна,защото много бързо се приготвя!Сега мисля да й взема и детския чай на хип!
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #417 -: ноември 26, 2010, 11:19:17 »

Харесва на Humana Сладки сънища и на Hipp храносмилателния и двата са на гранули. Правила съм му и друг бебешки на пакечета, но той не го хареса и не го пие. Иначе съм му варила същд така като беше по-малък и аносонов и копъров чай от семена. И тях ги пиеше. Веднъж също така му дадох вода с малко мед разтворен в нея - изпия, но чиста вода не ще и това е pardon
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #418 -: ноември 26, 2010, 12:35:13 »

И аз пробвах чай с анасоновите семена ,но повърна.Кажете момичета кога да му давам чайчета м/у храненията ли   crazy,че той ис пие по 120 мл млекце и после не иска нищо.Давам водичка като се разхълца и това е .Интересува ме кога му давате чайче на бебето.
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #419 -: ноември 26, 2010, 13:18:32 »

не съм чувала до сега за реакция на бебче към анасонов чай, може би просто му е станало тежко ако си му дала след млекце. Ми давам ако плаче, преди да заспи, ако не е ял преди това... и когато накои до него пие че Влади копира и иска и тои да пие като види някой около него да пие blum
Активен
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines