Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 18, 2024, 02:39:45

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Всичко,което ни интересува за бебето и детето -3"  (Прочетена 153603 пъти)
 
Vessi
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #390 -: ноември 19, 2010, 23:10:49 »

svetla_ety  мажи си зърната с Лансинокс много помага а и няма нужда да се мие заздравяват за няколко часа е зависи от пораженията. А за пъпчиците иди на лекар , но според мен е характерното бебешко акне ,и ние имахме не е нищо сериозно , само отминава .Но все пак трябва да се види разбира се от специалист.Внимавай какво ядеш , че всичко отива в малкия.
За Инфакола и аз ползвах - Канадски , вятър работа .Малко се успокояваме със сиропа които е от масло от копър, анасон, хлебна сода и още нещо имаше но докато не пръцнем 2-3 пъти и не се изахкаме мира няма!
Активен
mimozka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 750



Моят сватбен албум

« Отговор #391 -: ноември 19, 2010, 23:19:44 »

Светле, както и Vessi е казала купи си лансинокс. Аз го ползвах още от болницата, но пак ми се разрани дясното зърно. Тогава просто пропуснах едно две кърменета от този гърда докато не зарастна поне малко раничката. Дори все още ми е болезнено, когато малкия суче от там, но става все по-поносимо. С две ръце препоръчвам това кремче. Дугото, което знам е да се мажат зърната и ореолата с кърма и да се остави да подиша и да не се мият често със сапун, за да не се изсушават допълнително.

За пъпчиците, ние имаме такива от раждането и после още ни излязоха, докато бяхме в болницата. Бях се притеснила, но ми казаха, че е бебешко акне и не трябва с нищо да го мажем. Ако те притеснява питай педиатърката Wink. Нали на скоро ви бях питала за червените пъпчици, ами те се превърнаха след два дни в пъпки без червенина с бяло връхче.

Vessi, малкият пръцка и ака и пак не се успокоява, имам чувството, че вече по навик се пъне. Даже си мисля, че сънува как се пъне, защото стене леко на сън и си сбръчква челцето  crazy
« Последна редакция: ноември 19, 2010, 23:22:19 от mimozka » Активен
wanting
Професор
****
Публикации: 314



Моят сватбен албум

« Отговор #392 -: ноември 20, 2010, 08:33:16 »

за разранено зърно - само лансинокс помага и е единствения крем който няма нужда да се мие lol
а що се отнася до пъпчиците, това най-вероятно е така ареченото бебешко акне smile
ние мажем бузките с едно кремче на др тайс и определено ни помага lol
Активен
grahovaprincesa
Професор
****
Публикации: 352


« Отговор #393 -: ноември 20, 2010, 12:02:05 »

Момичета моля за съвет. Знам че Симо е още малък за режим на съня, но нещата при нас  съвсем се обърнаха. По цял ден спи сладко сладко. Става само да хапне и будува 30 мин след хранене и после пак заспива. И така до 7 или 8 вечерта и после малко коликите ни хващат и се почва мрънкане носене игри и будуване до 1 или 2 през нощта. Но това че не спи не се дължи само на коликите. На него просто не му се спи. Гука, пее и стои буден до много късно. Заспива и спинка само 3, 4 часа и от 5 или 6 сме на крак до към 8 и така пак цял ден сън. През деня ходим на разходки и си спи в количката.
Моля кажете как да обърнем малко от малко този режим. Опитвах да играем след 4 или 5 следобяда, но той заспива както е прав дето се вика. Споделете опит. Знам че няма да е лесно, но все пак ако има начин................
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #394 -: ноември 20, 2010, 12:09:41 »

Принцеска,както си го написала все едно за нас с Марти става дума.Но не се притеснявай,ние бяхме така за около 2 седмици после се променя.Ние даже спим вечер до към 22,00 и като се събудим почва едно гукане, едни усмивки и желание за игра.Но той се изменя не се притеснявай,мисля, че  е временно.Иначе и ние като сме на вън спим блаженно ,а щом се приберем като по команда почваме да мрънкаме.Снощи от 10  до 12 часа такъв хленч .....и нищо не го болеше, нахранен, сменен памперс ,просто искаше да легне при нас на спалнята и за това беше този хленч.Обаче аз го оставих на баща му да си се оправят по мъжки аз да почина малко  pardon.И тази сутрин съм по свежа.Майка ми утре си се връща на Бг и сега отивам да я разходя из центъра на Милано.Малчо ще си седи с баща му в къщи ,че тук пък не спря да вали  angry
Активен
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #395 -: ноември 20, 2010, 12:15:03 »

Ами това, за което се сещам е през нощта да се опиташ да не го разбуждаш. Ако трябва дори не му сменяй памперса. Пълна тишина и много слаба светлина. Никакви игри. През деня обратно- не пази тишина, нека чува домашните шумове, тиха музика. Предполагам, че дългите разходки спомагат за сладкото му спинкане в количката. Като застудее и излизате за по- кратък период и по- рядко- може нещата да се обърнат.
Активен
grahovaprincesa
Професор
****
Публикации: 352


« Отговор #396 -: ноември 20, 2010, 12:22:40 »

ООО през деня сме на телевизор а на вън е шумно - коли камиони, деца викат и той малко се стряска и се събужда, но за кратко. Вечер се къпем към 8 или 9, опитвах и по рано към 6 и 30, но нямам промяна. Памперса след 10 не сменям до сутринта до 5. Спи на много слаба лампа. Пазим тишина, но той не заспива. Даже гости имаме и си говорим нормално през деня - никаква тишина, и все пак...  angry
Активен
grahovaprincesa
Професор
****
Публикации: 352


« Отговор #397 -: ноември 20, 2010, 12:23:50 »

А разходките ни не са дълги - 1,30 или 2 часа  huhhuh.gif
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #398 -: ноември 20, 2010, 15:26:07 »

Явно са така малчовците в началото. Влади също имаше период, в който повече спеше през деня отколконо през нощта. Мина бързо може би и  при нас така за около 20ина дена. Аз лично не успях да го променя все пак си мислех, че е още малък,  за да го обърквам. Просто с него спах през деня и вечер имах повече сили да го гледам. Но сега вече като е на 5 месеца си мисля, че ако се пробваш по някакъв начин да промениш режима си може би и Симо ще смени своя. Например да смениш времето на разходката или нещо такова.
Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #399 -: ноември 22, 2010, 15:23:58 »

Някой да има информация за уригването при малкото дете ?!?
Стилиан се уригва, по мое мнение, ужасно много. Поне по 15 - 20 пъти на ден. И не съм сигурна дали имам повод за притеснение, а инфото, което намерих в нета нито успя да ме успокои нито да ме притесни сериозно. Единственото, което отметнах е, че няма лоша миризма на гнило, развалени яйца и прочие, което би било сигнал за нещо си там сериозно.
Та ако някой нещо знае .....
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #400 -: ноември 22, 2010, 15:24:35 »

grahovaprincesa не искам да те отчайвам, приеми това, което ще ти кажа като успокоение. Прочетох поста ти и като че ли аз съм го писала преди няколко месеца. При нас беше нещо подобно, с тази разлика, че дребо заспиваше в 3, в общия случай, а понякога сме изкарвали и до 5. Вярно, че имаше общо с коликите, но не беше само това. Просто детето такъв режим си беше направило и каквото и да правех не го промени. Нито денем успяваше да го събуди нещо, нито нощем да го приспи. В крайна сметка той сам промени нещата. Постепенно започна да заспива в 2, 1, а по-късно към 12. В крайна сметка нещата се нормализираха. Сега заспива между 10 и 11, и спи до към 10  сутринта. Естествено буди се няколко пъти, кърмим се в просъница около 7 сутринта и продължава да спи. Следобед заспива към 2 и спи между 2 и 3 часа. Та това е на кратно режима му, като пак уточнявам - сам си го направи. Аз се мъчих в началото, но не успях нищо да променя и бързо се отказах.
Само едно ще ти кажа - въоръжи се с търпение, нещата скоро ще се оправят!  give_rose
Активен
grahovaprincesa
Професор
****
Публикации: 352


« Отговор #401 -: ноември 23, 2010, 09:45:03 »

Явно ще са така нещата.
Снощи Симо се смили над майка си и заспа в 12 точно когато трябваше да яде, и откара до 5. Така от последното ядене в 9 му се събраха 8 часа пауза без храна. Явно сънят е надделял  blum
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #402 -: ноември 23, 2010, 10:16:05 »

grahovaprincesa, успокой се и се въоражи с търпение. беб4ето ти е о6те мъни4ко за да разбира и да деиства по твоя режим. Мисля 4е по4ти вси4ки беб4ета са така или поне със сигурност това е нормално.Както казах и преди опитвай се да дремнеш докато Симо спинка за да не си така уморена
Активен
svetla_ety
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 674



Моят сватбен албум

« Отговор #403 -: ноември 23, 2010, 11:27:46 »

Момичета, благодаря ви за съветите - имах у дома тестерче на това кремче за зърна и мажа с него и наистина болката понамаля... От вчера имам нова тревога - започнахме да повръщаме  cray Случи се първо към обяд около час след като беше яла и си лежеше и се напъна май да се изака и бълвна и на фонтан всичко от стомахчето си. После следобед докато си сучеше и дори не чух да се е задавила и пак фонтан  girl_impossible Тогава звъннах на докторката и тя каза, че вероятно е задържан въздух и трябва по - добре да я уригам. После се пооправи и цяла нощ се храни добре, но сега сутринта пак повърна и вече не знам какво да я правя. А от 2 дни е много неспокойна, постоянно шава, през малко време проплаква за секунди, не спи много и въобще не знам колики ли ни хващат..., но са в странни часове - примерно след 4 през нощта и по обед, а си спи от 6 следобед до 9... не знамдали да почвам с някакви капки за колики, понеже не съм сигурна, че се свива затова, а не просто защото и се ходи до тоалетна
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #404 -: ноември 23, 2010, 12:22:03 »

Инка, аз не знам за оригването и не мога да взема отношени по твоя вьпрос. А приори бех казала, че като няма лоша миризма всичко е Ок, но щом ти е направило впечатление като нещо странно поинтересувай се повече.

svetla_ety в каква позиция я дьржиш след кьрмене? Ако я слагаш да легне е нормално да поврьща. Дрьж я изправена за 10-15 минути (на рамото), за да има време да й "слегне храната". Това е едно от вьзможните обяснения за вашия проблем.
Активен
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines