Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 14:02:04

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Всичко,което ни интересува за бебето и детето -3"  (Прочетена 153694 пъти)
 
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #345 -: ноември 01, 2010, 10:06:45 »

Ако мериш температурата в дупето, от показанията на термометъра махаш 5 десети. До 37.5 се смята за нормална температура. Обикновено след това вече се дава Панадол.
Мисля, зъбките причиняват доста неудобства- температура, подсичане, разстройство, раздразнителност и т.н Естествено може да няма нито едно от тези неща, може и всички на куп. pardon Ако са зъбки обикновено децата не дават да им се доближиш до устата, понякога отказват да се хранят, ръцете са им непрекъснато в устата.
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #346 -: ноември 01, 2010, 10:29:33 »

Благодаря мила!Значи няма температура!
А аз мерих в дупето!
Дадох панадол не заради температурата,а защото на миата хем й се спи,а тя направо със затворени очи лежи и се дере като си е пъхнала ръката в устата!През 20 мин се буди и пищи!А венците са й бели,издути на мястото на кучешките зъби,а от венците прозират предните зъбчета!Мисля,че я мъчат най-гадните-кучешките,все там си намества пръстчетата!Ох,дано да изие поне някое скоро или по малко да я тормпзят!
Активен
Ел
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 999


Консултант по кърмене към НКК


Моят сватбен албум

« Отговор #347 -: ноември 01, 2010, 22:11:33 »

 И на нас ни се беше наложило да дадем един път и Панадол за зъбките, след това съм давала Дентокинд, а когато започнаха кучешките, вече го приемаше мъжки и нищо не съм давала.
 За температурата по принцип се дава температуропонижаващо след 38,5 градуса. При бебета е нормално да се получи малко по-висока температура.
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #348 -: ноември 02, 2010, 11:13:07 »

Снощи нашата отказа да си хапне последното мляко преди лягане и заспа.Размрънка се чак в 23,а чак от 16 не беше яла!
Милички,аз мисля да лекувам малката с хомеопатия.Вие на какво мнение сте?Имате ли опит и може ли да ми препоръчате хомеопат за София?
Активен
Ел
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 999


Консултант по кърмене към НКК


Моят сватбен албум

« Отговор #349 -: ноември 02, 2010, 16:08:06 »

 Много мои познати опитват и при повечето има успех. От месец пробваме и ние, имаме успехи и неуспехи, но нашият проблем е сложен и трябва повече време. Записахме се в МЦ Хирон при д-р Стоименова, освен лични препоръки, има доста добри мнения за нея и в интернет.
Активен
vivianka
Професор
****
Публикации: 304



« Отговор #350 -: ноември 04, 2010, 13:04:44 »

Здравейте, не знам тук ли да задам въпроса си - може ли да ми препоръчате книги за отглеждане на бебето и интелектуално развитие, които четете и са полезни. Аз си намирам статии в интернет, но ми се иска и някакви книги да си намеря. Благодаря
Активен
moyra
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 413



Моят сватбен албум

« Отговор #351 -: ноември 05, 2010, 13:19:04 »

vivianka smile Аз чета книгата "Изкуството да бъдеш родител" на д-р Фицхю Додсън(дано не бъркам името),видях,че тук се чете и наистина много ми харесва.Препоръчвам tease
Активен
vivianka
Професор
****
Публикации: 304



« Отговор #352 -: ноември 05, 2010, 22:37:22 »

moyra  give_rose, благодаря за отговора. Тази книга вчера в интернет я харесах и днес я търсих, за да я прегледам на живо, но след като има добри отзиви за нея ще си я поръчам.
Активен
grahovaprincesa
Професор
****
Публикации: 352


« Отговор #353 -: ноември 09, 2010, 12:50:57 »

Да ви питам от колко месеца слагате бебето да си играе а активната гимнастика? Трябва ли да почне да се заглежда активно или още преди това да го сложа под играчките?  huhhuh.gif
Активен
vivianka
Професор
****
Публикации: 304



« Отговор #354 -: ноември 09, 2010, 13:17:53 »

 grahovaprincesa, аз бебо го сложих на гимнастиката малко преди да стане на два месеца, когато вече гледа и успяваше да пипа  играчките. И преди това го пробвах, но не му хареса. Иначе около 40-ия ден вече се радваше на въртележката и риткаше и затова по-късно когато вече си координира и ръцете много му хареса и гимнастиката. Сега си стои на нея, играе си  и като се умори сам си заспива. Може вече да пробваш да видиш дали няма да ви е интересно вече, зависи дали се заглежда по играчките.
Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #355 -: ноември 11, 2010, 06:31:32 »

Момичета, до каква възраст и килограми ползвахте кош за новородено на количките?
Активен
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #356 -: ноември 11, 2010, 08:54:01 »

Спред мен много зависи от бебето-колко е едро и от модела на количката- колко широк е коша.
Аз изкарах цялата зима с коша за новородено и сложих в летния кош някъде седмия месец. Още от петия обаче трябваше да повдигам в полулегнало положение, защото много се въртеше и искаше да се оглежда, а не само да лежи.
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #357 -: ноември 11, 2010, 11:38:24 »

Да ви питам от колко месеца слагате бебето да си играе а активната гимнастика? Трябва ли да почне да се заглежда активно или още преди това да го сложа под играчките?  huhhuh.gif
Аз вече го поставих Марти,не се е загледал още ,но спи блаженно в него smile
Активен
grahovaprincesa
Професор
****
Публикации: 352


« Отговор #358 -: ноември 11, 2010, 16:52:25 »

Сложих Симо на шезлонга с играчките.  yahoo Голям бой по тях падна. И едно пеене....
А исках и да попитам как да почистя едни засъхнали сополки в нослето? Впръсквам физиологичен разтвор но те си седят там - навътре...  huhhuh.gif
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #359 -: ноември 11, 2010, 17:08:35 »

С клечка с ограничител е единият вариант, а другият - с помпичка. Аз имам най-обикновена, тип "балон" - стискаш, пъхаш в нослето и отпускаш, и сополките се издърпват. Но това работи ако няма много секрети. За повече секрет има по-специални помпички, като Baby Vac - пъха се в накрайника на прахосмукачката. На нас ни го препоръча педито, но аз лично засега не мисля да го пробвам, макар че като направих ужасена физиономия как така ще пъхам нещо от прахосмукачката в носа на детето ме увериха, че тягата е съвсем нормална. Има и други видове помпички, но нека и други мами да се изкажат, не съм пробвала други видове.
Активен
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines