Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 15:20:02

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Всичко,което ни интересува за бебето и детето -3"  (Прочетена 153889 пъти)
 
svetla_ety
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 674



Моят сватбен албум

« Отговор #330 -: октомври 29, 2010, 16:34:43 »

Vessi, на нас на една лекция ни казаха, че шампоанчето на Себа Мед е много ефикасно при такива проблеми, но не съм го изпитала все още Wink
Nataliya аз из нета намерих много инфо, но не виждам кои сред тези са по - нежни и затова така направо питах опитните да си кажат smile
Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #331 -: октомври 29, 2010, 18:09:54 »

Момичета има малко странен въпрос , но кои песнички пеете на дечицата си. Не се сещам за много приспивни, а за разни за по - големи деца се сещам много... Не ми се ще до безкрай да си пеем  Зайченцето бяло  crazy

Опитай с бавни народни песни.. като назад назад моме калино, биляна платно белеше, кога зашумят шумите и т.н. .. те са по-дълги от зайченцето бяло а и можеш да повтаряш повече пъти куплетите преди да се видиотиш biggrin. Аз също и танцувам.
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #332 -: октомври 29, 2010, 18:27:30 »

Момичета има малко странен въпрос , но кои песнички пеете на дечицата си. Не се сещам за много приспивни, а за разни за по - големи деца се сещам много... Не ми се ще до безкрай да си пеем  Зайченцето бяло  crazy
Аз песнички за приспиване не пея, защото малкия много се радва като му пея, започва да маха с ръчички и крачета и се получава обратния ефект  pardon Иначе любимата му е "Часовник" . Много харесва "Хей ръчички " . Други , които му пея са : "Тръгнал кос", за новата книжка и за новите панталонки  tease май си падаме по новите неща  sarcastic
Ето и едно съчетание от тези песнички : http://www.vbox7.com/play:d4f14365
Активен
grahovaprincesa
Професор
****
Публикации: 352


« Отговор #333 -: октомври 30, 2010, 11:11:10 »

Момичета имам въпрос. Давам адаптирано мляко, но не съм сигурна колко време след като го приготвя мове да стои млякото на стайна температура, защото понякога се случва аз да го направя и бебо да се наака и да трябва да се сменяме или пък изникне нещо друго.
Моля споделете как го правите вие и дали има интервал от 30 минути, в които млякото може да престои без да се развали.
Активен
Zori83
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 542



Моят сватбен албум

« Отговор #334 -: октомври 30, 2010, 14:35:33 »

grahovaprincesa за 30мин. няма проблем. Педиатърката ни каза, че трябва да се приготвя за всяко хранене ново, а това, че може да ти се наложи да му го дадеш след 20-30мин. не се притеснявай.
Активен
grahovaprincesa
Професор
****
Публикации: 352


« Отговор #335 -: октомври 31, 2010, 08:06:42 »

Мерси Зори.А вие момичета какво АМ давате. Аз давам НАН 1 хипоалергично, но имам чувството че се запича от него.
Дайте съвет за млякото и как да оправим акито  huhhuh.gif
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #336 -: октомври 31, 2010, 09:15:18 »

В болницата изрично казаха, че АМ се дава до 1 час след приготвянето му.
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #337 -: октомври 31, 2010, 09:30:21 »

И аз знам че се дава до час след приготвянето, но в болницата една вечер ни донесоха мляко и казаха че ни е за цялата нощ  Oh my ...  Тогава не знаех че не трябва така....  pleasantry 

Между другото нашия педиатър каза че няма проблем да си давам Вигантола  shok  Сега не знам какво да правя  girl_impossible
Активен
wanting
Професор
****
Публикации: 314



Моят сватбен албум

« Отговор #338 -: октомври 31, 2010, 09:41:05 »

grahovaprincesa , и ние бяхме на Нан в началото, но се запичаше и лекарката каза, че е едно от най-тежките млека и да го сменим с Аптамил или Хип био smile Сега сме на аптамил, но пак ака 1-2 пъти на ден. Посъветваха ме да взема Фризовом и да го смесвам с Аптамила, за да няма проблеми с храносмилането  good
Но може би е най-добре да си пробваш млеката и да видиш как ще се отразяват на бебо и тогава да прецениш кое е вашето мляко  good
Колкото до приготвянето за 1 час някъде няма проблем  good
Активен
Zori83
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 542



Моят сватбен албум

« Отговор #339 -: октомври 31, 2010, 09:53:44 »

grahovaprincesa против запичане добре действа Хип пробиотик, но му го правим с отвара от овесени ядки по препоръка на педиатърката. Вече два пъти сме му давала и определено има резултат още същия ден.
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #340 -: октомври 31, 2010, 11:43:50 »

Днес вече реших да и спра колийфа, че за 2 часа ака 4 пъти и не може да спи спокойно...буди се на всеки 30 мин. и постоянно пъшка и мрънка и се надува да ака...в хладилника има и био гая, но се притеснявам, че ако от колийфа става така може и от биогаията да е още по-зле...сестра ми ми каза, че и давала хомеопатични и днес ще мина да и купя и ще споделя как действат....Иначе за ушичките аз само мидичките искам да и почистя, но се притеснявах като и бръкна с клечиците за уши, да не си завърти рязко главичката и да направим беля...затова снощи мъчих само с памуче, леко навлажнено, но не се получи много добре...искам да попитам и още нещо...на малката и се получиха гънчици вече и на вратлето Bravo, и като я къпя ги почиствам много внимателно, но трябва ли да ги мажа с кремче за подсичане, както тези на крачетата, или с олиото...
Активен
cvety_p
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 510


Няма неизпълнени мечти, Има изоставени желания!


Моят сватбен албум

« Отговор #341 -: октомври 31, 2010, 13:15:32 »

Аз гънките на вратлето ги мажа от самото начало, първите няколко дни с крема п/в подсичане, тъй като се родихме в най-голямата жега и педиатъра ме посъветва всички гънки да мажа с този крем в това число и подмишничките, понеже е жега и детето много лесно може да се подсече, а сега си я мажа пак, но с млякото за тяло - ние ползваме на себамед и съм много доволна smile
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #342 -: октомври 31, 2010, 21:40:09 »

И аз гънките го мажа от началото и то с Судокрем.
За мляко-ние сме от началото с Хип пробиотик и до сега сме нямали запичане!
За капките вит Д,а бе мами какво давате!Аз давах Деавит,ама нали му изтече 30 дн срок и като питах днес в аптеката ми казаха,че нямало в цяла София! :girl_impossible:Питах-е кво да даваме,отг-еми няма какво!Възмутена съм!
Сега събираме слънце! ;)Вие какво давате?
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #343 -: ноември 01, 2010, 09:03:17 »

Гледам за вигантола говорите, значи, има вигантол на таблетки, които се разтварят и се дават по 1 таблека дневно. Не знам защо тук у нас не внасят от тях, предвид, че в Германия няма капки също и въобще май няма и да произвеждат повече. Там хората са го изтеглили още преди 7 месеца, но Мерк произвеждат и таблетки. Който има познати, да си поръча да му донесат. Добре би било и нашите вносители да се плеснат по "умните" си глави и да набавят таблетките.
Аз също ползвам крема на судокрем, но пробвах и този на Веледа и честно казано съм много доволна, този на себамед също е много добър. На хип също съм доволна от кремчето, но предпочитам по-сигурните откъм липса на отрови производители.
Аз лично дори себе си спрях да мажа с моите кремове, а ползвам бебешки крем за студено време, все пак е с доста по-малко агресивни и вредни съставки.
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #344 -: ноември 01, 2010, 09:30:18 »

Здравейте отново!Извинявам се ако бъркам темата! @}->--Моля помогнете ми-знам,че от зъбките идват доста проблеми като температура и т.н.,но сега наистина не знам дали е от тях!Възможно ли е малката да има от вчера сутринта разстроиство и това да се дължи на зъбките?А от седм ака по 4 пъти на ден!Определено я мъчат зъбките и то от 2 месеца!Давам таблетки Дентокинд.
Снощи й измерих температура 37,2 и идадох панадол и без това за зъбките,че беше много неспокоина отново цяла вечер!Буди се през 20 мин...На мен за пръв път ми се случва да се съмнявам за температура и може ли да микажете с електр термометър каква е норм температура?
Извинявам се отново ако бъркам мястото на въпроса ми,ама ме е страх да не би да е настинал! girl_impossible
Активен
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines