Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 12:53:02

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Всичко,което ни интересува за бебето и детето -3"  (Прочетена 153855 пъти)
 
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #30 -: май 31, 2010, 13:53:16 »

Благодаря ви милички,аз днес ще я пробвам нашта мадама,да я видим как и дали изобщо ще отреагира!
Герииии,ама Диди е много нетърпелива тя!Сладурка!

А сега възникна един въпрос в главицата ми-вие пазите ли ушенцата на бебчетата ви при къпане и до кога  *crazy*Няколко мами ми казват че нямало смисъл,защото си имали клапа и нямало страшно,а аз все като я сложа във ваничкаа и й държа главата,а така не й е удобно.А,ако я пусна и малко се намокрят ущичките!
Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: май 31, 2010, 14:02:08 »

Рубин,няма страшно мила-като зная че още от новородени ходят с бебетата на курсове по плуване и там ги хвърлят и под водата без шапки и ли нещо друго...явно няма проблем.Даже и цялата да я топнеш,до 6 месечна възраст все още имат този рефлекс на дихателните пътища .
Много взех да всезнайствам май  blush ама така е бубата като спи и чак му става скучно на човек blum
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #32 -: май 31, 2010, 14:29:15 »

maj4eto и аз имах за пример точно тези плувания и гимнастик във водата! good
 :offtopic:Блазе ти за тази скука!Иска ми се и аз да поскучая малко така! girl_wink
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #33 -: май 31, 2010, 16:09:10 »

Мамчета отново съм на линия и да ви питам вие  давахте ли капки за рахит на бебковците *crazy*Ние от утре ще почваме с Вигантол-а по 2 капки сутрин на гладно.С лъжичка ли да й ги давам на мадамата crazy
Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: май 31, 2010, 16:14:24 »

Аз също започнах към 20 и някой ден на Стилиан да давам Вигантол, също по две капки по предписание на док. Само че той беше зимно бебе, а Михи е лятно, в който смисъл си мисля, че две капки са много.
Тя ще си набавя достатъчно витамин Д от слънцето, а пренасищането с този витамин май не беше много ок да се случва........

Док ли ти каза така ?!?

Иначе аз слагах двете капки в лъжичката с капките против колики и така му ги изсипвах в устата на Сми-то.
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: май 31, 2010, 16:25:18 »

И аз мисля че 2 капки са много, ако естествено лекар не го е предписал, ние даваме по една с лъжичка с малко изцедена кърма, не го правя винаги сутрин, когато се сетя през дена  girl_wink
Активен
Ognena
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 248



Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: май 31, 2010, 16:42:57 »

Здравейте мами smile. Имам нужда от вашия съвет - препоръчайте ни добър педиатър в района на Люлин(ние сме в Люлин 7), които да прави домашни посещения. Предварително благодаря за помощта  give_rose
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #37 -: май 31, 2010, 16:54:13 »

Доки ни каза по 2 капки,ама и на мен ми се струват доста,та може и по една да давам само! good
Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: май 31, 2010, 17:00:13 »

Ами като отидеш след седмица да се теглите за първият месец - говори с него. Има значение и колко качва детето. Ако е над килограм и половина на месец, опасността от рахит е по-голяма и тогава се дават повече капки, под повече разбирай две, дори и лятото.
Активен
moyra
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 413



Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: май 31, 2010, 17:25:37 »

Руби,според мен си давай 2 капки,както са ти предписани,защото въпреки,че Михи не е зимно бебе,в първите месеци бебчовците качват най-много килограми,аз капките ги давам директно от капкомерчето girl_wink
Активен
Вероника
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3502



Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: май 31, 2010, 18:55:21 »

Аз давам по 2 капки Вигантол по предписание на док от 1месечна възраст на Габриела  good
Опитвах се направо в устата сутрин от капкомера на шишенцето ама то това нашето гладно момиче ама хич не седи  nea да чака да бройкам капки и не виждах какво пада  pardon, та сега и ги давам в лъжичка  girl_wink.
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #41 -: май 31, 2010, 19:42:52 »

Ами за 20 дни беше качила на пробната консултация 700 грама!Ще си й давам по 2 за сега,а по нататък ще видя как сме!Благодаря ви мо,ичета!

А, мами има едно нещо,което много ме тревожи!Чета и виждам,че е нормало,ама аз се притеснявам!Нормално ли е във ваничката след баня да има паднали косъмчета?Знам,че бебето си сменя косичката,ама аз нали съм си внушителка! blush

А смята да спра Инфакола!Май не действа,поне да видим и без него как ще е!В смисъл то няма разлика от началото!Няма никаква промяна в моето хранене,да кажеш ,че е от това!Единствено почнах да си пия витамините,ама и това е от 5 дни,а тя е адски неспокойна от вчера!Явно сме на моменти и не действа Инфакола!Искаше ми се да пробвам Биогая-та,ама нали не било хубаво да се дава повече от един пробиотик?А ние сме на дохранване с Хип-а!
Активен
moyra
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 413



Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: май 31, 2010, 23:04:05 »

А бе,мамче не се тревожи за такива неща,пада косичка разбира се,аз сега все едно си имам котенце вкъщи,и по бебешкия кош и в кошарката,във ваничка,навсякъде има малки косъмчета,че Мая с доста косица се роди и сега,докато се смени pardon
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #43 -: юни 01, 2010, 06:13:46 »

Знам,аз че е нормално,ама да ви питам при вас дали е  така!Че ми се стори доста!Точно като котенце е ! girl_wink
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: юни 02, 2010, 09:41:03 »

Момичета, някоя от вас сбъсквала ли се е с обрив от претопляне?
Сашко има много ситни пъпчици по слопоочията към главичката, малко по бузките и 1-2 по клепачите. Но наистина много ситни, понякога ги въждам само под определен ъгъл, а понякога леко се зачервяват. Излизат и по вратлето и раменцата. Последният път не бяха толкова много и лекарката каза че защото е много бял постоянно ще се сбълсквам с някакви обриви. И е факт че той много се поти, дори и когато е само по боди. Но от време на време се притеснявам и за алергии... затова ще ми е полезен опитът ви !
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines