Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 13:23:04

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Всичко,което ни интересува за бебето и детето -3"  (Прочетена 153868 пъти)
 
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #15 -: май 26, 2010, 14:19:21 »

Верка,а бе аз знам колко пише на указанието.Пише ,че е в зависимост от броя на шишетата и е т 15 до 30 мин.Ама аз се чудях за бибероните,че нали на тяхното пише да се стрилизират за около 5 мин,а на мен ми идва малко трудно да засичам и време за стерилизиране,за да изключвам и си ги оставям колкото толкова!
Лелее,момичета сега се връщаме от разходка,ама много жега беее!Чудя се как да я обличам? *crazy*Много ме е страх да не я прегрея!Вие как бихте облекли бебе на 20 дни на 28 градуса?
Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: май 26, 2010, 14:27:48 »

С боди с къс ръкав /или гащеризонче с къс ръкав и къси крачолки/ и къси чорапки, които ще махна, ако съм на място, където не подухва вятър. А когато спи ще метна отгоре една от най-тънките тензухени или памучни пелени.

Допълвам - сега видях снимката ти с количката - съвсем спокойно може да разкараш покривалото на коша, че вътре става сауна направо.
« Последна редакция: май 26, 2010, 14:30:39 от ina_lemon » Активен
-Ади-
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 448



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: май 27, 2010, 08:51:33 »

Здравейте,искам да попитам с какви обувки проходиха вашите деца,защото след дълго лутане из разни форуми и статии където няма две еднакви мнения се чувствам още по-объркана от преди да почна да чета! angry
В някои пише,че детето трябва да проходи босо,в други,че трябва да е с обувка обхващащи глезена,а на други места пише,че не трябва да се ползва проходилка,защото децата,които ползват по-често вървели на пръсти! shok
Аз от 2 дена го слагам за по 5 мин.на проходилката и той си стъпва на цяло краче,поне за сега,но той така или иначе прави по 1-2 крачки,което сигурно не е показателно за по-нататък!
Така че помагайте със съвети! cray
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #18 -: май 27, 2010, 09:12:24 »

Вкъщи може да върви бос, а навън, ако имаш възможност, е важно да е с високи обувки, а не с маратонки. Но като гледам колко мъничък е сина ти, едва ли го пускаш навън да върви, така, че вкъщи няй-добре го остави бос. Това за проходилката и ходенето на пръсти за първи път го чувам, но според мен проходилката е супер "вредна" вещ и със сигурност не е средство за прохождане.
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: май 27, 2010, 09:20:00 »

Според мен е още малък за проходилка, но всеки родител си преценя.  pardon За стъпването на пръсти и аз знам, че много деца се научават да ходят на пръсти от проходилката, но не при всички е така. Ние ползвахме за кратко време проходилка и то защото ни я дадоха иначе незнам дали щяхме да купим. Като се обърна няколко пъти с проходилката и я прибрах моментално, защото не исках да си счупи нещо или да се уплаши толкова, че после да не иска да ходи известно време.  nea Моя син никога не е ходил на пръсти, но съм виждала деца, които въобще не си стъпваха на цяло ходило много време и доста късно проходиха.  pardon
Относно обувките - най-добре е да е босичко детето поне вкъщи, а навън да е с обувки, които са ортопедични, хубаво да обхващат глезена и да имат твърда опора отзад над петичката. По принцип за прохождащо дете през лятото може и навън да го пускаш босо ако е безопасно (да няма стъкла и разни камъчета, които ще му наранят крачетата)  good
Активен
-Ади-
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 448



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: май 27, 2010, 10:52:21 »

Klara Fina,Maria Lakova,мерси за отговорите!  give_rose
За проходилката преди 2 дни бяхме на ортопед и той каза,че вече мога да го слагам,въпреки че и на мен ми се стори рано и се чудих дали да не поизчакам,но сега определено ще поизчакам!
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #21 -: май 29, 2010, 17:34:53 »

Здравейте,пак съм аз! blush
Искам да попитам сега дали да почна да давам капки Биогая?
Случая ,че още преди да почнем да се дохранваме забелязах че Михи не може да се изходи както си ходи по принцип!Нормално ли е бебе на 22 дни да се изхожда веднъж?А до онзи ден си пълнеше доста памперси!Сега се напъва,плачка,почервенява!Не е от млякото тъй като след това почнахме с него!Та аз се чудя да не би да се е запекла от Инфакола?Сега да взема Биогая,ама нали сме с розо Хип и той също има пробиотик и не знам дали е добре да давам 2 неща с пробиотик?Не вярвам млякото да е причина за запек,а наи вече капките!
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: май 29, 2010, 18:03:24 »

Руби, дете, което се изхожда всеки ден, не е запечено. Само в началото бебета ходят повече по голяма нужда, след това се регулират по веднъж, два пъти на ден. Ако нещо греша, поправете ме, но така са ни казвали на нас.
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #23 -: май 29, 2010, 18:12:29 »

ellie_bellie ,мерси мила! @}->--Аз знам,че се регулира,ама така рязко ми стана странно! *crazy*Помисли си ,че е от капките!Днес милата още не се е изходила и ще видим как ще е! cray
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: май 30, 2010, 08:57:02 »

Дияна се изхожда веднъж на 5 дена, понякога и по често, по някога и по рядко... Не смятам че веднъж дневно е повод за притеснение  Wink И не, не смятам че е добре да даваш две неща с пробиотик  Wink
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #25 -: май 30, 2010, 12:49:59 »

Гери,точно след като прочетих поста ти и като преоувах Михи,беше олепана до ушите!Мъчила се е ,ама се изходи и то достааа!За два дни наистина!
Сега цял ден мрънка и е неспокойна и се замислям дали да я пробвам в шезлонга? *crazy*Според вас рано ли е и от кога може да се сложи?
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: май 31, 2010, 12:29:03 »

Руби аз ползвах шезлонга още от първите дни,имахме напълно легнало положение и си я разнасях насам,натам из апартамента с мен.Беше ми адки удобно,то тя само спеше главно на него  pardon
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: май 31, 2010, 13:16:31 »

Нашия е с извивка като тази на столчето за кола и я слагаме от първия месец, просто тогава си го купихме  Wink Не съм я дръжала кой знае колко време, а и тя не му е голяма фенка  blush


Аз искам да попитам Дияна постоянно се опитва да се изправя на кръка, хващам я за ръчички, а тя вместо да седне направо се иазправя и това упражнение и носи неимоверна радост и кикот  blum Когато я пусна да легне обаче следва рев, притеснявам се да я държа така на крачета, мисля че доста се натоварват  girl_impossible Въпреки че се стремя да отглеждам детето си по начин по който то самото ми показва.... не насилвам да прави неща който не може, въпреки че според книгите вече трябва да ги може и не я спирам от неща с който се справя  Wink Обаче това стоене на крачетата хич не ми харесва  crazy
Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: май 31, 2010, 13:26:17 »

Гери,аз зная че това е мноого противопоказно!А пък тя е още суууупер малка...Тук всички доктови се радват когато децата прохождат по-късно,а за изправянето нокрачета в такава ранна възраст и дума да не става.
Не искам да те шашкам де,но аз така зная give_rose
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: май 31, 2010, 13:45:37 »

Да бе, аз и давам ръчички да сяда, защото за това не мисля че й е рано, ама тя все се изправя на крачета  girl_impossible Ясно ми е че е безумно малка да си стъпва на крачетата, ама от къде у нея това желание да я пита човек, а да се обърне я мързи  blum
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines