Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 12:50:29

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 28 29 [30]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Покупки за бебето и детето" 12  (Прочетена 159565 пъти)
 
monikabiri
Ентусиаст
**
Публикации: 134



Моят сватбен албум

« Отговор #435 -: декември 21, 2010, 11:29:34 »

Аз купих такива четки, на Мам, силиконови, на беба много й харесват
Активен
ivapenkova
Регистриран

Публикации: 6


« Отговор #436 -: декември 21, 2010, 14:40:14 »

Здравейте!Аз нещо май не съм в час. Помогнете ми. Жорко е на осем месеца  и има само два зъба. Мисля си, че е рано за четка. Да купя ли вече за двата зъба и ако да - каква и каква паста?
Активен
BaBy
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1071



Моят сватбен албум

« Отговор #437 -: декември 21, 2010, 14:53:26 »

За четките за зъби аз също бях в голяма дилема smile
И имам една книжка, котя ми дадоха в родилния дом, после и при доки видях,ч е има, та може би повечето от вас я имат, казва се Дневникът на мама, от който аз се водех и там пишеше, че зъбките да се мият като станат поне 10, но после майка ми ми намери някакво друго четиво, в което пък пишеше от доста по-рано да се мият- но така или иначе и аз съм взела четка на Мами вече й ги мия редовно, но преди четката бях взела от аптека едно комплектче-паста за зъбки със силиконов накрайник на Дентинокс, май беше blush и с него й миех зъбките още от първите два, на пастата си пише-без флуор, без захар и др вредни неща и сега с нея й ги мия с четката, но тя вече е на година и три месеца близо, та вечер и след вечерното мляко й ги мия и тогава спинкаме, е, вярно малко странно гледаше, защото досега е заспивала с млякото, но бързо свикна, все пак устната хигиена според е важна, а и на децата им харесва. Е, ние все още предимно ядем пастата, нали се сещате, но после давам водичка и айде по ;леглата, но като за начало и това комплектче със силиконовата четчица е добре, не беше повече от 7 лв някъде, а пастата макар и да ми изглеждаше малка, я ползваме от доста време, така че си заслужава парите. girl_wink
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #438 -: декември 21, 2010, 15:16:13 »

Аз паста без флуор намерих само на Бочко и взех, когато се прибрахме видях че пише че е за деца над 2 годинки, та сега си седи така  blum
Не мога да намеря друга, може ли да покажете снимки на четки и пасти подходящи за 4 зъба  blum
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #439 -: декември 21, 2010, 15:25:47 »

Аз паста без флуор намерих само на Бочко и взех, когато се прибрахме видях че пише че е за деца над 2 годинки, та сега си седи така  blum
Не мога да намеря друга, може ли да покажете снимки на четки и пасти подходящи за 4 зъба  blum

Гери , ей такава ползвам аз.
На тази възраст миенето на зъбите е за създаване на устно хигиенни завици, не толкова да стават зъбите чисти.Ние сме с 12 зъба , но е като игра миенето за зъби за сега.


* jordan's-toothie.jpg (6.13 KB, 233x237 - видяно 2697 пъти.)
Активен
BaBy
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1071



Моят сватбен албум

« Отговор #440 -: декември 21, 2010, 17:17:08 »

ето пастата с накрайник- ненедент, за която писах по нагоре и после четаката на МаМ, която вече ползваме, има ги в много аптеки girl_wink



Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #441 -: декември 21, 2010, 20:33:38 »

Благодаря Бейби и Гери, ще разгледам тия дни какво има по аптеките  Wink
Активен
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #442 -: декември 21, 2010, 21:08:08 »

И аз не успях да намеря паста за деца под 2 год. без флуор, затова купувам Ваденекум за деца. Пише, че има флуор, но е без захар. Спомням си, че във форума Klarafina беше споделила след консултация със стоматолог, че количеството флуор в детските пасти е минимално и не е проблем. Няма как да се предозира, ако естествено не се дава флуор под друга форма. Затова не се притеснявам.
Започнах да мия зъбките, когато бяха 4-5 зъбчета, около годинката с четката на МАМ, която Baby е показала. Сега съм купила една детска на Аквафреш.
Определено смисъла на миенете е възпитателен, за създаване на навици. Дари си знае, че преди лягане се мият зъбките и много се радва.  smile
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #443 -: декември 22, 2010, 11:04:04 »

« Последна редакция: декември 22, 2010, 11:07:24 от Данитка » Активен
Страници: 1 ... 28 29 [30]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines