Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 01:18:19

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ще си запазите ли моминското име? - III-та част  (Прочетена 158405 пъти)
 
Мариелка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #420 -: април 23, 2013, 07:18:46 »

casky моя мъж се казва Димитър Димитров, така че и фамилията да му взема и първото име, все ще съм Димитрова biggrin няма мърдане хахаххаха
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #421 -: април 23, 2013, 07:52:31 »

Да ви споделя и моето виждане за тирето. Аз ще съм с тире.
Та, ако моята фамилия е X,  то г-жа Х са и майка ми, и баба ми и леля ми и т.н.. Ако фамилията на годеника ми е Y, то г-жа Y са и майка му, и баба му и доста още. Обаче г-жа X-Y ще съм само аз  Wink
Активен
Lillly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 599



Моят сватбен албум

« Отговор #422 -: април 23, 2013, 09:05:02 »

Винаги съм си мислила, че ще съм с тире. Много си харесвам името и не искам да го сменям, но с това тире става тооооолкова дълго  shok и звучи ужасно. Така, че аз ще го сменям, колкото и нечестно да ми се струва, ще трябва да свиквам с ново име  nea
Активен
silver_f
Професор
****
Публикации: 477


Моят сватбен албум

« Отговор #423 -: април 23, 2013, 09:18:48 »

И на мен никак не ми звучи добре новата фамилия, след като съм си свикнала с моята  blush ама какво да се прави ще свиквам  smile , че с тире ми е някак си странно  Wink
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #424 -: април 23, 2013, 10:44:53 »

До ви призная, аз съм с тире, но и до ден днешен като ме питат за имена си казвам моята фамилия. Втората я добавих само от уважение към семейството на мъжа ми и си седи някъде изписана на ЛК! И съм много доволна, защото не ми се налагаше да свиквам с ново име, даже ми е странно, ако в някоя институция се обърнат към мен с фамилията на мъжа ми.
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #425 -: април 23, 2013, 11:00:00 »

Аз пък си ги казвам, както ми е кеф biggrin Иначе като мъжа е с мен главно казвам неговата, а по принцип както ми дойде. Ама те моите и двете са сходни blum
Активен
Bebone
Регистриран

Публикации: 6



Моят сватбен албум

« Отговор #426 -: май 08, 2013, 21:44:15 »

Привет момичета! Girl_hide Това е първият ми пост във форума. Регистрирах се преди седмица и оттогава чета от тема в тема като пчеличка.
По темата - май това и че сватбата ще се опитаме да я направим септември са единствените взети решения към момента  Bravo Аз реших да добавя с тиренце фамилията на моят бъдещ съпруг (много ми е странно да го казвам още  girl_wink). Истината е, че бях готова да взема и неговата, но тъй като се интересувам от номерология, с варианта с тиренце запазвам вибрацията на цялото си име както беше и досега. С неговата също беше ок, но имаше влияние върху вибрацията на двойката ни, която предпочитам да избегна. И така 2 в 1. Хем ще си запазя и досегашната фамилия, която много обичам, хем ще добавя и фамилията на приятеля ми. Отделно ще мога да си казвам пред хората фамилията, която искам  blush, а и ще сме си сем. Тодорови (и аз ще съм Тодорова, било то и с тире). Смяната на документите не ме притеснява особено, така или иначе догодина и ЛК и шофъорската ми книжка изтичат и ще трябва да сменям. О, и забравих да кажа, че моят сладур по никакъв начин не ми е оказвал натиск. Даже беше много сладък, защото като му казах, че ще му взема фамилията с тире ми вика 'О, и аз си мислех, че много добре звучи с тире ' (друг е въпросът, че ги мислеше наобратно хаххаахха)
Активен
Axenia
Професор
****
Публикации: 307


31.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #427 -: май 13, 2013, 13:23:10 »

И аз да се запиша в темата  give_rose
Не съм се замисляла дали да вземам фамилията, дали да е с тире или да си запазя моята. За мен е важно да сме с една фамилия (колкото и да не ми харесва тя). Друг е въпроса, че ги поизмъчих  diablo Милото и неговото семейство много държат на фамилията си, колко голям род, век се съхранила и прочие... Шегувах се с него много, че може той да вземе моята, за тиренца и т.н. Питах го какво ще стане ако не искам неговото име и той каза, че до последно щял да ме убеждава, докато не се съглася  shok Е няма да се стигне до там, защото аз искам да си сменя името (това не означава, че не харесвам и уважавам моето си )
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #428 -: май 13, 2013, 14:09:47 »

Не имената правят хората, а хората правят имената...това е истината на цялата тема girl_wink
Активен
Andreina
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 166



« Отговор #429 -: юни 04, 2013, 04:09:23 »

shantall,Ще станете и вие родители, ще видите колко е трудно.
[/quote
Е, какво толкова трудно има? Не иска момичето да вземе името, чудо голямо! Искрено ме учудват тръшканици на тази тема... На мен ми е все едно децата ми с каква фамилия ще бъдат. Казвам го без грам поза. Просто не ме интересува. Има много по-важни неща. А пък и не сме някакви царе или графове с родове от 1000 поколения, че да се вживяваме толкова дали момата ще стане от Иванова на Петрова или обратното:) Цялата олелия ми се струва буря в чаша вода. Всеки да си реши за него си - според разбиранията, удобството, суеверията, ако щете...
Активен
Gravitations
Любопитен
*
Публикации: 38


Моят сватбен албум

« Отговор #430 -: юли 18, 2013, 10:48:47 »

Здравейте момичета, аз твърдо съм решила да запазя моята фамилия и да добавя тази на бъдещия ми съпруг, само че с тия тирета нещо не ме радва. Не може ли да са и 4те имема като фамилиите да не са с тире. Четох че  някой се оплакат че голям проблем при издаване на личната карта с тия тирета.
 И другото дали ще ми правят проблем при излизане от страната с тези 4-ри имена и това смотано тире  sad. Че някъде ми се мерна че пак се запъвали на летищата...
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #431 -: август 06, 2013, 19:02:05 »

Момичета имам един много важен за мен въпрос към вас, бих била благодарна за всякаква информация или идеи къде бих могла да се обадя, за да получа такава.
Проблемът ми е, че аз ще сменя моята фамилия, но не желая да бъда "-ва", а "-в", то ест искам да приема фамилията на мъжа ми така както е, без да променя тя рода си, сега разбрах, че в бг май с това нещо ще имам проблем, в гражданското в Балчик ми казаха, че не можело така, аз обаче съм твърдо решена да нося такава фамилия каквото искам, а не каквато ми се налага, затова искам да се разровя до последната инстанция, за да съм сигурна, че съм опитала всичко! Благодаря много много за всяко инфо!
Активен
crazynelly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 720


твоя аз съм..


Моят сватбен албум

« Отговор #432 -: август 06, 2013, 19:10:14 »

А дали е възможно да сменим неговата фамилия и той да приеме моята, а не аз неговата? Защото просто името ми не се връзва с неговата фамилия изобщо,а моята е много готина и на него му отива и му приляга на другите две имена..  blum girl_cray3
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #433 -: август 06, 2013, 19:14:30 »

не съм сигурна много че е така но се рових сега в нета и май можеш ако кажеш че живееш в чужбина (ти май в чужбина си нали?). аз имах една колежка американка която записа така фамилята и стана Михайлов, а не Михайлова. Понеже в чужбина не се изменят фамилиите е прието съпрузите да имат еднакви фамилии иначе не ги смятат за съпрузи. Американката се омъжи тук в БГ. Offtopic Друга колежка също така прие фамилията но тя се омъжи в Словакия, и там можело само -ова да се добавя а мъжа и беше Арабаджиев, и трябваше да стане Арабдживова, което изменя цялата фамилия. Та ако някой по запознат с законите изнамери дали го пише някъде ще е най-добре. В Македония е супер модерно това и почти всички вече завършват на -В. аз също си мислех да направа така но понеже стана кич там и реших не smile
« Последна редакция: август 06, 2013, 19:17:31 от mariola85 » Активен
mariola85
Гост
« Отговор #434 -: август 06, 2013, 19:15:48 »

А дали е възможно да сменим неговата фамилия и той да приеме моята, а не аз неговата? Защото просто името ми не се връзва с неговата фамилия изобщо,а моята е много готина и на него му отива и му приляга на другите две имена..  blum girl_cray3

да възможно е smile в декларациите се изписва и на двамата имената след брака. едва ли обаче ще се намери мъж да го е направил lol
Активен
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines